Polikistik over ile hamile kalmaya çalışmak

ElsaLili

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2024
21
4
Herkese merhaba arkadaşlar. Eşimle 4-5 aydır bebek istiyoruz ancak herhangi bir olumlu sonuç alamadık. Polikistik over kaynaklı adet düzensizliğim olduğu için yumurtlama gününü tutturamıyoruz diye düşünmüştüm. Bu ay denemek için LH testi aldım. Fakat bugün testin 21. Gün olmasına rağmen (sanırım) hala pozitif sonuç alamadım. Ekte göndereceğim testlere bakıp bir yorum yapabilir misiniz? 24.07.2024 tarihindeki test pozitif olabilir mi? Daha önce hiç kullanmadığım için yorumlamayı da pek bilemiyorum:KK43: bilgisi olan arkadaşların yardımlarına ve bu süreçte yapmam gereken bir şey varsa tavsiyelerine bolca açığım.

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    161,9 KB · Görüntüleme: 203
Evet 24ünde pik olmuş
Cevabınız için öncelikle teşekkür ederim. Pik yaptığını anlamadığım için yalnızca 23’ü 24’e bağlayan gece cinsel birlikteliğimiz olmuştu. Bildiğim kadarıyla pik görüldükten sonra 3 gün boyunca cinsel birliktelik öneriliyor. Biz bunu uygulamadığımız halde döllenme gerçekleşmiş midir sizce? Bir de pik görüldüyse artık test yapmayı bırakmalı mıyım?

Yani sperm kalitesine göre değişir 3 5 gün canlı kalabiliyor tutma ihtimali var o yüzden

24 Temmuz pik olmuş ve sonrasında çizgi silikleşmiş yani yumurtanız çatlamış. Bende de pko var ne zor birşeymiş bu kadar zor olacağını tahmin etmemiştim. D vitamini kullanımının pcos için önemli olduğunu biliyorum.

24 Temmuz pik olmuş ve sonrasında çizgi silikleşmiş yani yumurtanız çatlamış. Bende de pko var ne zor birşeymiş bu kadar zor olacağını tahmin etmemiştim. D vitamini kullanımının pcos için önemli olduğunu biliyorum.
Ben hiç anlamamıştım pik olduğunu, keşke anlamış olsaydım. Gerçekten ben de tanı konulduğunda çok da umursamamıştım, insan işin ciddiyetini sonradan anlıyor işte. D vitaminini ara ara kullanıyorum ama pcos ile alakası olduğunu bilmiyordum, teşekkür ederim.

Bende de pcos var 7 ay denedikten sonra doktorun isteği üzerine hsg çektirdim, hsg çektirdikten sonra klomen kullanarak ve yumurta takibi yaparak hamile kaldım. Ayrıca hamile kaldığım ay ovulasyon testinde pik görene kadar her sabah aç karna incir ve ceviz yedim etkisi olmuş mudur onu bilemem ama. Bir de sürekli yürüyüş yaptım o ay.

Bende de pcos var 7 ay denedikten sonra doktorun isteği üzerine hsg çektirdim, hsg çektirdikten sonra klomen kullanarak ve yumurta takibi yaparak hamile kaldım. Ayrıca hamile kaldığım ay ovulasyon testinde pik görene kadar her sabah aç karna incir ve ceviz yedim etkisi olmuş mudur onu bilemem ama. Bir de sürekli yürüyüş yaptım o ay.
Dediklerinizi dikkate alacağım. İstediğiniz mutlu sonucu almanıza çok sevindim, darısı tüm dileyenlere. Ben de bu ay ovulasyon testiyle denemek istedim olmazsa gelecek ay doktora giderim diye düşünmüştüm. Görünen o ki ben de doktora gideceğim mecbur :)

Cevabınız için öncelikle teşekkür ederim. Pik yaptığını anlamadığım için yalnızca 23’ü 24’e bağlayan gece cinsel birlikteliğimiz olmuştu. Bildiğim kadarıyla pik görüldükten sonra 3 gün boyunca cinsel birliktelik öneriliyor. Biz bunu uygulamadığımız halde döllenme gerçekleşmiş midir sizce? Bir de pik görüldüyse artık test yapmayı bırakmalı mıyım?
Merhaba bebek var mı

Dediklerinizi dikkate alacağım. İstediğiniz mutlu sonucu almanıza çok sevindim, darısı tüm dileyenlere. Ben de bu ay ovulasyon testiyle denemek istedim olmazsa gelecek ay doktora giderim diye düşünmüştüm. Görünen o ki ben de doktora gideceğim mecbur :)
Ben de 4-5 ay kadar testle denemiştim yok olmadı yukardaki arkadas gibi hsg klomen yumurta takibiyle hamile kaldim. Siz benim kadar israrci olmayin test konusunda diye yazayim dedim 🫠

X