Jinekoloji Pms sıkıntıları, bunalım vb

Pms bazen ve bazı kadınlarda gerçekten çok fazla zorlayıcı olabiliyor. Eğer hayatınızı çok yoğun bir şekilde etkiliyorsa, bir psikiyatr ile görüşebilirsiniz. Pms dönemine göre kullanılabilen bazı antidepresanlar var. Belki bu yönde bir önerisi olabilir.

Merhabalar
Ben de kendimi bildim bileli regl öncesi birkaç gün dünyam başıma yıkılır. Normal sıkıntılar bile çok moralimi bozar, modumu düşürür. Son zamanlarda çocuk, iş, ev, eşimin olmaması derken kendimi biraz toparlamak adına psikiyatrist önerisi ile hafif antidepresan kullanmaya başladım.
Şımarıklık olduğunu düşünmüyorum. Yaşamayan kadınlar da var. O yüzden empati kurmak zor olabiliyor. Kadın doğum uzmanının yanı sıra psikiyatri uzmanına da danışabilirsiniz.

Bende de yoğun geçiyor bu durum. Alınganlık, öfke, iştahta dalgalanmalar, koku hassasiyeti, sese ışığa duyarlılık, duygusallık , mantıklı düşünememe vs vs… daha kötüsü reglden on- onbeş gün öncesi başlıyor adet olana kadar bırakmıyor yakamı adetliyken ilk üç gün huzur içindeyim sonraki günler yine şiddetli olmasa da aynı…

Bende de sinir değil mutsuzluk hayattan keyif alamama ağlama krizleri oluyor, kadın olmak zor

Merhaba arkadaşlar,

Ben de bu durumu sürekli olarak yaşayan biriydim. 4-5 yıl önce bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine Çuha Çiçeği Yağı kapsülü (Evening Primrose Oil -1300 mg) kullanmıştım. O dönem bütün şikayetlerim sona ermişti. Şikayetlerim son bulunca bir altı ay kadar sonra kullanmayı bırakmıştım. Şimdilerde yine semptomlar baş gösterdi. Sanırım tekrar kullanmaya başlayacağım. Sizler de kendi durumunuz için bu yağın hormonlar ve diğer durumlar üzerindeki etkisini araştırabilir, bir uzmana bu kapsülü danışabilirsiniz.

Sağlıklı ve huzurlu günler dilerim.

Benim de adet öncesi gerginliğim var kahve içersem daha çok tetikliyor türk kahvesi ya da hazır kahveler fark etmez. Bu ay adetime iki gün kala öyle tesadüfen akşam ay çekirdeği yedim bir tabak dolusu sonra baktım ki ertesi günü pamuk gibi olmuşum hiç sinirlenme yok acaba çekirdekle alakası var mı sizde deneyin isterseniz.

Kizlar pms donemindeyken iliski yasarsam leke yada ufak kanama goruyoruz bu sizde de oluyor mu
sadece adete 1 hafta kala zamanda olmasi hormonel mi diye dusunduruyor beni ama sizde de varmi boyle bir durum
Bende sizler gbi pms agir geciriyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…