Jinekoloji Pms sıkıntıları, bunalım vb

bonibon12

Guru
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2013
498
980
Arkadaşlar selam.

Son yıllarda pms öncesi psikolojik dengesizlik durumunu daha şiddetli yaşamaya başladım. Regl olana kadar çok ciddi bunalımlar yaşıyorum hayatımda varolan problemler daha da çözülmez görünüyor gözüme, inanın yapmam gereken işlere bile odaklanamaz hale geliyorum, zaman zaman bu yaşamaktan bıkma evresine kadar varıyor, bazı sabahlar işe güce gitmek için erken kalktığımdan işkence oluyor, tehlikeli düşünceler geçecek kadar kötü görünüyor hayat gözüme. Ama bu normalde böyle değil, biliyorum ki pmsten, gel gör ki yönetemiyorum aklımı. Bir de aynı tempoda olmama rağmen vücut ağrıları çekiyorum, sanki tüm vücudum daha kolay spazm geçiriyor gibi. Boynum bacaklarım maraton koşmuş gibi ağrıyor. Açıkçası psikolojik anlamda çok yorgunum artık, bu durumda ne yapacağımı bilemez haldeyim. Doktoruma danıştım normal diyerek fazla önemsemedi, nihayetinde reglin 2. Gününden sonra geçiyor evet, bunu biliyorum sabretmeye çalışıyorum ama bazen dayanamıyorum, özellikle psikolojik olarak çok zorlanıyorum (ki hiç şımarık canı tatlı biri değilimdir, şikayetlenmem)

Bu dönemleri daha kolay atlatmak için farklı önerileriniz/sizin deneyip faydasını gördüğünüz yöntemler var mı? veya bu derece ağır yaşayıp çözebilmiş/yönetmeyi öğrenmiş olanınız? Her türlü önerinize açığım teşekkür ederim şimdiden

Bu dönemlere bende bir çare bulamadım. Eskiden gözüme annemi ya da erkek arkadaşımı kestirir kavga eder sonra da ağlardım. Son 3 aydır piyango patronuma çıkıyor adama sürekli ters gidip ağlıyorum eve gelip regl olunca geçiyor gidip gönlünü alıyorum. Manyak oldu adamcağız

Kadin dogum uzmanim bana ilk bitkisel bir ilac önermisti. Istesen hafif bir Antidepresan ve hormon hapi da alabilirsin dedi. Bu iki yol var. Kadin dogum uzmanina danisip yol izleyin derim. Önce bir hormonlariniza baksinlar. Cok gecmis olsun

Aynı dert bende de var ama bende bir çare bulamadım bilen yazsın valla bir de anksiyete ve panik atak için antidepresan kullanıyorum ona rağmen şu pms illeti bunalıma sokuyor beni. Erkek arkadaşımı delirtiyorum pms dönemlerinde resmen. İç sıkıntısı ayrı,yorgunluk ayrı,umutsuzluk keyifsizlik berbat ya.

Konuyu ben acmısım gibi. Normalde hic kızmayacagım seylere kızar, aglarım. Evde sinir küpü gibi gezerim gercekten cok zor. Evde birde çocuk olunca, sinirimi ona yansıtmamaya calısıyorum sinir anı gelince bos bi odaya girip ufak çaplı bir bağırıp çıkıyorum bazen

Kadin dogum uzmanim bana ilk bitkisel bir ilac önermisti. Istesen hafif bir Antidepresan ve hormon hapi da alabilirsin dedi. Bu iki yol var. Kadin dogum uzmanina danisip yol izleyin derim. Önce bir hormonlariniza baksinlar. Cok gecmis olsun
Ben de kendi doktoruma danıştım ama o kadar sallamadı ki az çok herkeste oluyor diye, yani eski halimi bilmesem şimdikine normal diyeceğim ama yok kesinlikle katlanılır gibi değil, yani korkuyorum dışarda ya birini boğazlayacağım ya beni boğazlayacaklar, büyük bi hayal kırıklığı hüzün ve öfke topuna dönüşüyorum, kapkara bi bataklığa batıyorum öyle bi umutsuzluk. Ciddiye alan doktorlar da var demek ki, en iyisi başka bi doktora daha danışayım o zaman.

Ben kendi içime gömülüyorum yüzüm doğrulmuyor ağlayıp somurtmaktan, kimseye de bişey demek istemiyorum artık yakın çevrem yine başladı bu moduna girip suçlu hissettiriyor ben de daha da yükleniyorum kendime. Her ay aynı çileyi çekmekten çok yoruldum ya bi de saçma sapan konuşuyolar evlen geçer bilmemne deliriyorum iyice ağlak kindar bişey oldum iyice

Bende ağlama pek olmuyor ama sinir çok fazla oluyor. Hani selam verene bile tekme tokat dalacağım o şekilde saçma sapan bir sinir. Kriz geçiriyorum resmen yok yere. Bir de iç sıkıntısı ve üzüntü çok oluyor. Yaşamayan ya da hafif atlatanlar pek anlamaz ama gerçekten yaşayan bilir bu durumu,çok zor

Bendede ciddi depresyon belirtileri oluyordu (eski depresyon hastasiyim o yüzden belirtilerin normal olmadiginin da farkindaydim), üstüne mide bulantisi felan. Bitkisel olarak tavsiye edilen ilac buydu:
Hormon ilac ve antidepresani hamilelik planladigim icin istememistim. Ama hayit agacla iyi sonuclar elde eden var. Sadece uzun vaadeli alinmasi lazim etkisini göstermesi icin. Baska bir doktora danisip kan tahlili yaptirin hormonlarla ilgili. Ordan devam edersiniz.

Keşke bende normal insanlar gibi her ay adet olabilseydim. ( Gerçi benim hiç bir durumum normal insanlar gibi değil) 30 yaşındayım , ilk bir iki yıl kendiliğinden 2 veya 3 ayda bir adet oldum. Ondan sonra adet söktürücü ilaç almasam adet olmuyorum. Mesela son adet tarihim 1 Haziran o zamandan beri adet olmuyorum. Yine adet söktürücü almak zorundayım. İşin kötü tarafı adet olamama rağmen yine de bu döngüleri yaşıyorum.

Kesinlikle aynı sorun bende de mevcut. Bitki çayları içerek, yoga hareketlerinden faydalanarak rahatlamaya çalışıyorum. Bu şekilde cozemeyecek gibiyseniz profesyonel destek alınabilir, hormonlara bakılabilir

Merhaba, bir dönem bende çok ağır yaşadım, ağır depreyon bile geçirdiğim oldu. Ve bitmek bilmeyen migren atakları
Şuan eskisi gibi değilim, bitki çayları çok rahatlatıyor ama.. sıcak duşta rahatlatıyor (ılık duşta olur)

Yaş kaç? Bana bir şey olmazdı eskiden. Lavaboya gidince görürdüm başladığını ya da bir gece sancı çekerdim sabah kanama başlamış olurdu. Şimdi belim, bacaklarım, sırtım hatta boynum kaskatı kesiliyor ağrıyor. Şimdi kırk yaşındayım acaba onunla mı ilgili?

32 oldum bu hafta, bana 20li yaşlarımda da böyle olmuştu bi dönem ama sonra geçmişti neden tekrar böyle oldu anlamıyorum, yani şu psikoloji olmasa ağrılara yine tahammül etmeye çalışacağım ama bu bunalım çok ağır geliyor

Papatya içiyordum ona da bağışıklık kazandım heralde etki etmiyor artık.. bi de karabaş-melisa karışımı kaynatılmasını önermişler ama almaya fırsatım olmadı bi de onu denicem bakalım

Papatya içiyordum ona da bağışıklık kazandım heralde etki etmiyor artık.. bi de karabaş-melisa karışımı kaynatılmasını önermişler ama almaya fırsatım olmadı bi de onu denicem bakalım
Yok en iyisi adaçayı kekik karışımı. Kekik etkili olan ikisi arasında. Başlamasını hızlandırıyor

Bu ben
Yeminle son zamanlarda kendimden biktim o derece yani bu kadar sinir stres yapacak ne var anlamak mumkun degil..

Ay bende aynıyım. Bi hassasiyet bi duygusallık. Drama queen mod: on

Bencede yaşla ilgisi var,bende bunu çok düşündüm. Dediğiniz gibi bende 20li yaşlarda hiç hissetmezdim bile. Bu sene 30 oldum. Son 2 senedir falan aşırı kötü oluyorum bu dönemlerde. Hatta şu an regl olmama 4 günüm var. Hiçbir şey yapmadığım halde üstümden tır geçmişcesine yorgunum ve aşırı bunalımdayım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…