PLT düşüklüğü

ummut040621

Üye
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2021
4
1
26
Herkese iyi akşamlar. Aklıma takılan bir konu hakkında yaşayanlar ya da bilgi sahibi kişilerle paylaşmaya, fikirlerinizi almaya geldim. Perşembe günü genel tahlil için sağlık ocağına gittim ertesi gün çıkan sonuçlarımda PLT değerimin 64binlerde olduğunu öğrendim yaklaşık 1 buçuk ay önceki tahlilimde 500 küsür binlerdeydi. Aşırı yorgunluk, baş ağrısı(özellikle iki kaşımın orta tarafında), burnum kanayacak gibi sızlaması bacaklarımda morluklar gibi sıkıntılar yaşıyorum. Doktorum dahiliye sonra hemotolojiye yönlendirdi. Altında yatan başka hastalık olabilir dedi. Ani kanama olabilir dedi.Aralık ayında ria(spiral) taktırdım. Bu yüzden reglim 6 günden 11-15 gün arası olmaya başladı. Geçen ay ise reglim bittikten 15 gün sonra tekrar geldi ve 10 gün sürdü.(alakası vardır belki) İlk kez başıma gelen bu durum için biraz endişeliyim. Yorgunluğum ve baş ağrım çekilecek gibi değil. Yaşayanlar ya da bilgi sahibi olanlar benimle paylaşırsa çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler :)

Dahiliye doktoru hemotolojiye yönlendirdi ondan da randevu bulamıyorum maalesef en kısa zamanda başka alternatiflere başvuracağım . Cevabınız için teşekkürler ☺️

X