Plesenta aşağıda olması

ayscag

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2022
10
5
30
Herkese merhabalar 29 haftalık hamileyim , başıma şöyle bir şey geldi benim bebeğimin ilk aylarda plesentası aşağıdaydı, sonradan da yukarı çıktı hatta en son ayrıntılı ultrasonda bile serviks aralığının 48 mm olduğunu söyledi fakat bir kere daha doktora gittiğimde plesentanın aşağıda olup her an kanama olabileceğini söyledi bir sürü kötü senaryo , heran acillik olabileceğim vs, plesenta sonradan aşağıya inebilen bişey mi böyle birşey başına gelen var mı ? O kadar taktım ki malesef buraya konu açmak istedim

Herkese merhabalar 29 haftalık hamileyim , başıma şöyle bir şey geldi benim bebeğimin ilk aylarda plesentası aşağıdaydı, sonradan da yukarı çıktı hatta en son ayrıntılı ultrasonda bile serviks aralığının 48 mm olduğunu söyledi fakat bir kere daha doktora gittiğimde plesentanın aşağıda olup her an kanama olabileceğini söyledi bir sürü kötü senaryo , heran acillik olabileceğim vs, plesenta sonradan aşağıya inebilen bişey mi böyle birşey başına gelen var mı ? O kadar taktım ki malesef buraya konu açmak istedim
Aynisini gelinimiz yasiyo 7. Ayinda hala assada ve hala lekelenmeleri oluyor. Dikkat et canim agir is falan yapma istirahat et bol bol

Hiç yukarı çıktı mı peki benim yukarı çıktı ama şuan aşağıda olduğunu söylüyor
Evet burdaki doktoru demisti ki ona corluda yasiyoruz kolunu kaldirma yat demisti sonra istanbulda bi prof. Goturdu abim onu o demis ki biraz yukari cikmis rahat olabilirsin neyse bundan 20 25 gun once burda tekrar baska bi doktora gitti oda demis ki tekrar assagida en ufak bi lekelenmede bile gel doguma alabilirim demis ama evelsigun tekrar lekelenmesi oldu gittiginde doktor bebek cok iyi hareketli ama plasenta hala assada erken dogum olabilir yine lekelenme olursa gel demis

Anladım ben hiç duymamıştım çıkan plesentanın aşağıya inme durumunu, bana da çok dikkat et dedi ama pek inanamamıştım acaba herkese aynı şeyi mi söylüyorlar diye
Yok 7 aydir bunla ugrasioz biz doktorunuza guvenin

X