plasenta previa totalis veee Zeynep 'imin gelişi

Bende Detaylı ultrasonda öğrendim previayı aynı Şeyler banada anlatıldı ve 36+6da Planlı şekilde sezeryan oldum benim sezeryanım tam 5 saat sürmüş yapışıklık nedeniyle kanama durmamış ve mecburen rahmimi almışlar şükür bebeğim iyi bende iyiyim 34 Yaşında rahmim alınmış oldu bazen kendimi eksik hissediyorum her ay şikayet ettiğim regl ti Özler oldum Buda bizim kaderimizmiş şükür bebişlerimiz iyi benim üzüldüğüm diğer konu karnımdaki sezeryan kesisini dikine yapmışlar gördükçe kendimi daha kötü hissediyorum. Bu arada sizin kaç ay oldu benim 2 ay oldu hala Sıkıntılar var özellikle tuvalet yaparken
aynı şekilde bende detaylı ultrasonda öğrendim :) 36+4 de yoğun kanama nedeniyle acil sezeryan ile doğum yaptım. öğrendiğimden doğuma kadar sürekli yatak istirahati dedi doktorum. benim de ameliyat 2 saat sürmüş yapışıklık aynı şekilde bende de vardı. 32 yaşında benim rahmim alınmış oldu. ben zaten artık çocuk istemediğim için takmıyorum benim için daha da iyi oldu diyebilirim hatta doktorum da senin için daha iyi olacak demişti o zaman. sizin kaçıncı çocuğunuz acaba? plasenta previa olduğunu ilk öğrendiğim zamanlarda ilk doktorum beni çok korkutmuştu bende çok korkmuştum ve bunu bi şekilde çevreme de yayıyordum. o yüzden hamileliğim hep düşüncelerle, 'acaba' larla geçti ama keşke takmasaydım hiç diyorum şimdi :) ama artık herşey geçti çok şükür dediğin gibi bizde bebişlerimiz de iyiyiz ya o yeter .
benim sezeryan kesisi de yatay sizin neden dikine yapmışlar ki acaba? bu arada bizim bu ayın 12 sinde 10 ayımız oldu çok çabuk geçti doktorum da 6 aya kadar kendini tam iyi toparlarsın demişti . şimdi iyiyim hiçbir sıkıntım yok çok şükür. şimdi ne gibi sıkıntılar var? ama siz zaten yenisiniz ilk aylarda böyle ufak sıkıntılar olması normal sanırsam. çünkü az önce de dediğim gibi doktorum 6 aya kadar kendini toparlarsın demişti :KK68: bu arada hangi hastanede doğum yaptınız?

Benimde şükür ikinci Çocuğum bende çocuk düşünmeyecektim ben çapada Yaptım doğumumu orda previalıları dikine yapıyorlarmış çok üzüldüm bu duruma ama artık yaPıcak bişey yok.şikayetlerime gelince küçük tuvaleti yaparken bi tuhaf his oluyor hala geçmedi o his.bu arada sizin kaçıncı çocuktu?

3. çocuğum benim. medical parkta doğum yaptım bende

Bayanlar cahilliğimi mazur görürseniz bir sorum olacak. Rahminiz alındığında çocuk sahibi olamamak dışında ne gibi farklar oluyor? Regl de olmuyor onu biliyorum, başka neler? Hayatınıza normal şekilde devam edebiliyor musunuz?

Çocuk sahibi olamıyorsun regl olamıyorsun onun dışında Herşey eskisi gibi canım tabi yumurtalıklar alınmadığı için Herşey eskisi gibi

Merhabalar bende 2. Çocuğuma hamileyim İnşallah bir erkek bebeğim olacak 33hafta 5 günlük şuan ve plesenta previa var bendede aynı zamanda kısmı yapışıklık varmış rahim duvarında. Doktor tüm riskleri söyledi. Şu ana kadar çok şükür hiç kanamam olmadı. Bunun nedenlerinden biride aynı zamanda rahim ağzını kapatan 7cm lik bir miyomun olması olabilir bilmiyorum tabi bu tahmin plesenta rahim ağzını kısmı kapatıyor bu arada diğer yarısınıda miyomum kapatıyormuş. İlk doğumum sezeryan olmuştu buda doğal olarak sezeryan olacak. Ne olur bilmem ama çalışıyorum yarın doğum iznine ayrılacağım kızım hiç durmuyor sürekli kucak istiyor onuda bazen taşıyorum iş yerim evime uzak 30 km kadar hergün gidip geliyorum ve hamileliğimin başından beri bitmeyen bir mide bulantım var ☺️genede gayet iyim bunları yazma nedenim sizde morallerinizi bozmayın herşey kötü gidecek diye birşey yok. Şu ana kadar yaşadıklarımla iyi bir örneğim İnşallah ilerdede iyi bir örnek olup içinize su serpmek için yazarım İyi geceler

merhaba arkadaşlar. benimde hamileliğim 26. haftada. ayrıntılı ultrasona girdiğimde öğrendim durumumu. dünkü randevumda da hala aynı konumda olduğunu söyledi doktorum. ama hiç sizlerin yazdığınız durumlardan bahsetmedi. normal doğum olmayabilir, yer değiştirmezse sezeryan olur dedi sadece. yapışıklıktan falan da bahsetmedi. hatta o kadar rahattım ki bu konu hakkında hiç araştırma bile yapmamıştım, dün tesadüfen bir bakayım derken internette denk geldim, meğer genel bir adı varmış bu durumun. forumda bu başlığı görünce de bir bakayım dedim ama kötü hissettim kendimi. doktorum mu rahat, yoksa gerçekten riskli görmediği bazı şeyler mi var bilemiyorum ama ben çok endişelendim burda yazılanları okuyunca. sadece dikkatli olmamı, ağır kaldırmamamı, ilişkiye girmememi falan söyledi önlem olarak. sizler ne dersiniz, başka bir hekimle daha görüşmeli miyim? yoksa bir sonraki randevum 21 kasımda, o zaman kadar beklemeli miyim? doktoruma da çok güveniyorum aslında, iyi yorumlar duyarak gittiğim bir doktordu. ama endişeliyim,lütfen fikir verin :KK43:(

Başka doktora gitmek birşey değiştirmez ki canım, korkma sen. Yalnız doktorunun tavsiyelerini atlama. Zaten buradan okumuşsun olabilecek en kötü ihtimalleri. İnşallah korktuğuna uğramazsın. Sıhhatler dilerim .

Kuzumu sağlıkla kucağıma aldım çok şükürHoppa. 36+4 de kanama nedeniyle doğum yaptım. Çok şükür kuzum iyi . Sadece benim ameliyatım biraz sıkıntılı geçmişti çünkü yapışık da çıktı ama benim için hiçbir önemi yok inan. Ameliyatta Rahim alındı ama bu herkes olacak diye değil sakın olumsuz düşünmeyin:KK66: benim için önemli değil artık çocuk da düşünmüyorum :KK66: hem zaten daha 22. Haftadaymışsın 30 lu haftalara kadar da düzeldiğini biliyorum inşallah senin düzelir. Sakın olumsuz düşünme ben yanlış yaptım gerçekten şimdi keşke öyle yapmasaydım da hamileliğimin keyfine bakaydım diyorumHoppa kendine dikkat et bol bol dinlen ve bol bol dua et:KK68: tekrardan dediğim gibi sakın benim gibi olma sen keyfine bak Allah ın izniyle hiçbir şey olmayacak. O iğne de ciğer geliştirici iğnedir. Sağlıklı güzel bir doğumun olur inşallah
uzun zaman olmuş yinede gecmis olsuun umarim msji okursun...benimde rahmim alindi ..peki sen emzirebildin mi lutfen cvp yaz benim sütüm tek damla

X