Plasenta previa denilip sonradan plasentası yukarı çıkanlar

bulutumsubiri

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2022
321
110
32
Merhaba. Benim 12+1 de doktorum cinsiyetimizi söyledi erkek. Zaten istediğim buydu çok sevindim. Ama plasentan aşağı konumlu şu an dedi. Sakın üzülme korkma yukarıya çıkacaktır şeklinde açıklama yaptı ama anne yüreği durur mu? Zaten başında beri kanama oldu hastanede bile yattık 5-6.haftalarda. Üstüne ilk gebeliğimde bebeğimin kalbi 8.haftada durunca kürtaj olmuştım. Bu bebeğimde kan sulandırıcı iğne ve hap kullanıyorum. Şimdi bu plasenta previa durumu da çok ciddi kanama yapabiliyormuş. Üstüne kan sulandırıcı kullanıyorum. Doktoruma 1 saatte gidebildiğimiz ufacık dağlık ilçedeyim. Öyle korkuyorum Kİ. Bu haberi alıp plasentası sonradan yukarı çıkmış annelerden umut dolu yorumlar bekliyorum. Sevgiler

Benim ilk hamileliğim 9. Hafta yada 10 da kalp atışı yok diye kürtaj ile sonlandı, sonra oğluma hamile kaldım 14. Haftada plasenta previa dendi, ağır kaldırma kendini yorma, dikkat et denildi internettede araştırmadim çünkü kafamda kurardım bir sonraki kontrolde şükür yukarı çıkmıştı. Biraz dikkat etmek lazım bol bol dinlenmek ve güzel beslen geçmiş olsun

Gbecntficcf n
Benim ilk hamileliğim 9. Hafta yada 10 da kalp atışı yok diye kürtaj ile sonlandı, sonra oğluma hamile kaldım 14. Haftada plasenta previa dendi, ağır kaldırma kendini yorma, dikkat et denildi internettede araştırmadim çünkü kafamda kurardım bir sonraki kontrolde şükür yukarı çıkmıştı. Biraz dikkat etmek lazım bol bol dinlenmek ve güzel beslen geçmiş olsun
Beni şu an nasıl mutlu ettiniz Allah razı olsın. Çok çok teşekkür ederim yorumunuz için de. İnşallah benim de öyle olur dikkat edeceğim dediklerinize. Sağlıkla ve sevgiyle kalın

Bugün 23 haziran. Hamileliğimin 15.haftası. Birden kanamam oldu. Kıpkırmızı ve yoğun aktı. Doktora geldik. Yatış verdi. Düşük önleyici iğne vurdu. Plasentamın ucu halen aşağıda rahim ağzında. Bu mesajı okuyanlardan dua beklerim.

Bugün 23 haziran. Hamileliğimin 15.haftası. Birden kanamam oldu. Kıpkırmızı ve yoğun aktı. Doktora geldik. Yatış verdi. Düşük önleyici iğne vurdu. Plasentamın ucu halen aşağıda rahim ağzında. Bu mesajı okuyanlardan dua beklerim.
B bulutumsubiri merhabalar umarım saglıklı gelmıstır bebegınız.aynı durumdayım 12 haftalık plesanta previa totalis.bi sürü kaybım var çok üzgünüm.yukarı çıktı mı plesentanız .kacıncı haftada doğum yaptınız

B bulutumsubiri merhabalar umarım saglıklı gelmıstır bebegınız.aynı durumdayım 12 haftalık plesanta previa totalis.bi sürü kaybım var çok üzgünüm.yukarı çıktı mı plesentanız .kacıncı haftada doğum yaptınız
Daha 20.haftadayım halen çıkmadı benim de aşağıda marjinalis tanısı kondu. Plasenta üstünde de kanama alanlarım var. Çok üzgünüm ama elden gelen bir şey yok

Daha 20.haftadayım halen çıkmadı benim de aşağıda marjinalis tanısı kondu. Plasenta üstünde de kanama alanlarım var. Çok üzgünüm ama elden gelen bir şey yok
B bulutumsubiri sizin durum benden daha Ümit verici ,marjinals .benımki total komple kapatmış .şimdiye kadar hıc kanamanız oldu mu ?bebis erkek mi ? Hep yatıyor musunuz çalışıyor musunuz

B bulutumsubiri sizin durum benden daha Ümit verici ,marjinals .benımki total komple kapatmış .şimdiye kadar hıc kanamanız oldu mu ?bebis erkek mi ? Hep yatıyor musunuz çalışıyor musunuz
Bugüne kadar 3 kez kanamam oldu 3 kez hastanede yattım. İlk kanamada öğretmen olduğumdan okul da açık olduğundan rapor aldım. Sonraki iki kanama yaz tatilinde oldu biri daha on gün önce oldu. Şimdi okul tatil diye evdeyim. Ama BÖyle devam ederse çalışamayacağım ortada. Çünkü kıpırdayamıyorım sadece evde geziyorum yoksa kanama oluyor. Bugün ayırıntılı ultrasonda çıktı hatta kanama alanı aktif içerde görülüyordu çok üzüldüm ama daha beterin beteri varmış. Bebeğimin ayağının içe dönük olduğunu engelli bir ayağı olduğunu da gördük kahroldum plasentayı bile unuttum çok üzgünüm

Bugüne kadar 3 kez kanamam oldu 3 kez hastanede yattım. İlk kanamada öğretmen olduğumdan okul da açık olduğundan rapor aldım. Sonraki iki kanama yaz tatilinde oldu biri daha on gün önce oldu. Şimdi okul tatil diye evdeyim. Ama BÖyle devam ederse çalışamayacağım ortada. Çünkü kıpırdayamıyorım sadece evde geziyorum yoksa kanama oluyor. Bugün ayırıntılı ultrasonda çıktı hatta kanama alanı aktif içerde görülüyordu çok üzüldüm ama daha beterin beteri varmış. Bebeğimin ayağının içe dönük olduğunu engelli bir ayağı olduğunu da gördük kahroldum plasentayı bile unuttum çok üzgünüm
Plesantaniz çıktı mi yukarı suan bende ayni durumdaym ve bende öğretmenim buyuk ihtimal rapor alicm

Plesantaniz çıktı mi yukarı suan bende ayni durumdaym ve bende öğretmenim buyuk ihtimal rapor alicm
Ben de yarın almaya gideceğim verecekler muhakkak hem de heyet raporu. Üstelik annemin yanına gelmiştim görev yerimden 1800 km öteye. Geri dönmem imkansız. Görev yerimde zaten doktor BİLE yok. Beni tehlikeye atacak değiller herhalde

Benimki çıkmadı inşallah sizinki çıkar. Ben artık yapışma olmasın diye dua ediyorum o daha beter. Kanamanız oldu mu hiç
13 gün önce olmuştu bu sabaha karşı yine oldu çok korkunçtu yeni geldim hastaneden banada artık çıkmaz sezeryan olur korkma dediler Sağlıkla gelsinde kanamalar korkutuyor ya

13 gün önce olmuştu bu sabaha karşı yine oldu çok korkunçtu yeni geldim hastaneden banada artık çıkmaz sezeryan olur korkma dediler Sağlıkla gelsinde kanamalar korkutuyor ya
Yapılma konusunda bir şey dendi mi ya ben sürekli onu soruyorum ondan çok korkuyorum akreata mı ne adı rahim alınmasına kadar gidebiliyor

Merhaba. Benim 12+1 de doktorum cinsiyetimizi söyledi erkek. Zaten istediğim buydu çok sevindim. Ama plasentan aşağı konumlu şu an dedi. Sakın üzülme korkma yukarıya çıkacaktır şeklinde açıklama yaptı ama anne yüreği durur mu? Zaten başında beri kanama oldu hastanede bile yattık 5-6.haftalarda. Üstüne ilk gebeliğimde bebeğimin kalbi 8.haftada durunca kürtaj olmuştım. Bu bebeğimde kan sulandırıcı iğne ve hap kullanıyorum. Şimdi bu plasenta previa durumu da çok ciddi kanama yapabiliyormuş. Üstüne kan sulandırıcı kullanıyorum. Doktoruma 1 saatte gidebildiğimiz ufacık dağlık ilçedeyim. Öyle korkuyorum Kİ. Bu haberi alıp plasentası sonradan yukarı çıkmış annelerden umut dolu yorumlar bekliyorum.

Merhaba uzun zaman geçmiş ama sormak istedim nasıl oldu sonuç yukarıya çıktı mı plasenanız ?
Yok hiç çıkmadı. Rahim ağzının kenarında durdu hep. Previa marjinalis deniyordu. Tam kapatsaydı daha kötüydü ona previa totalis deniyor. Benim 18.haftada korkunç bir kanamam daha oldı. Sınra çok dikkatli yaşadım. Doğumda da sorun olmadı. Korkulacak bir şey yokmuş

X