Plasenta aşağıda olup aşırı kanama yaşayanlar

bayanacizane

Üye
Kayıtlı Üye
2 Mart 2024
469
84
Kızlar plasenta aşağıda olup aşırı kanama yaşayanlar var mı gebeliğiniz devam etti mi düşük mü yaptınız iğne vurulmama rağmen kanama durmuyor 15 haftalık gebeyim

Kızlar plasenta aşağıda olup aşırı kanama yaşayanlar var mı gebeliğiniz devam etti mi düşük mü yaptınız iğne vurulmama rağmen kanama durmuyor 15 haftalık gebeyim
Geçmiş olsun benimde bebeğimin plasantası aşşağıdaydı benimde kanamam oldu ama sizin ki kadar çok değildi 6 aylık olduk bu sürede 3 ayrı zamanlarda kanama geçirdim ama lekelenme şeklinde oldu fitil kullandım ilk 3 ay şuan iyiyiz bebek büyüdükçe yukarıya çıkıyor muş plasantası

Benim başından beri kanama leke vardı zaten en son aşırı geldi sanırım kaybedeceğim

Bende oldu 15. Haftada oluk oluk kanamam oldu hastaneye gittim iki gün yatış yapıldı kanama durdu kahverengi lekelerde 20. Haftadan sonra kesildi korkmayın inşallah sizinde geçer benim hep yatarak geçti yemeği bile yatakta yedim dikkat edin yormayın kendinizi sürekli yatın dinlenin

Hep yatıyorum zaten artık yormayacağım kendimi. inşallah düzelir

20. haftadan 36. haftaya kadar kanamam oldu. kızım sağlıklı doğdu. bebeği düşürmezsin ama erken doğum olabilir. normal doğumda plesanta önden geldiği için bebek hayatı riskli. sezaryen yapıyorlar

20. haftada et gibi pıhtı düşürdüm aha düştü diye gittim hastaneye baktılar ultrasonla ve nst ile bebekte sorun yoktu

hastaneye neden yatışınızı yapmadı dr acaba belki faydası olur
Yatırıldım orada neden kaynaklandığını bulamadılar sonra kendi doktorumu aradım o söyledi aşağıda diye bana da rutin kontrollerde hiçbir şey söylemedi ona da ayrı sinir oldum çıktım hastaneden başka bir yere gittim bebeğin eşi aşağıda perinotoloğa gönderdi yarın gidicem takibimi onlar yapıcakmış hep

Sürekli sırt üstü uzanın ve ayaklarınızın altına yastık koyun bol bol dinlenin düzelir inşallah

Şimdi durumunuz nasıl iyidir inşallah

Korkmayın b nde de oldu 20. Haftadan sonra kanamam da kesildi plesantada yukarı çıktı Rabbime şükürler olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…