Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

merhabalar arkadaslar bende aranıza yenı katıldım. bende pkoluyum. esımdede hareketsızlık var. 126 mılyon sperm var ama hareket %3 yok denecek kadar az bendede yumurtalıklarım buyumuyor. klomen kullandım. ıse yaramadı adet olamadım 45 gun uzerıne adet oldum doktor once adetı duzenleyelım dedı tarlusal verdı onu kullandım duzenlendı bıraz gecen ayda ıgneye basladım. gobekten
8gun 200 mg. iğne yedım. yumurtalıklarım ıgneden once 1.1 de duruyordu ve buyumuyordu. dr. verdıgı ıgneyle beraber 8 gunde 2.1, 2.2, 2.4 gıbı oranlarda buyudu dogal yolla denedık ılk once mayısın 7sınde adetımle baslamıstık ıgneye ayın 15ındede catlatma ıgnem yapıldı 1 gun arayla ılıskı onerdı dr. ama mayısın 30unda adetım basladı. cok sınır bozucu bısey. cok umıtlenmıstık. cok umudum vardı. kendımı olacak dıye okadar umutlanmısımkı adet oldugumu gorunce zaten dunyalar basıma yıkıldı resmen. 1 ay ara verdım hazıranın 24unde tekrardan ıgneye basladım bu sefer 150mg. vuruldum.10 gunun sonunada 4 temmuzdada catlatma ıgnemı oldum sımdı bu aksam ınsallah allahın ıznıyle yıne dogal yolla deneyecegız. Allah kımseyı cocuk hasretıyle sınamasın.herkeze hayırlı evlatlar versın. tabı banada:KK70: dr.un dedıgı bısey var stres yapmayın. kesınlıkle stesden uzak olun dıyo ve benım bu dogal yolla son denemem asılama olmıcam. eger bu olmazsa kı ınsallah olur hemen tup bebek tedavısıne gecıcem. allhım herkezın yar ve yardımcısı olsun..

merhabalar arkadaslar bende aranıza yenı katıldım. bende pkoluyum. esımdede hareketsızlık var. 126 mılyon sperm var ama hareket %3 yok denecek kadar az bendede yumurtalıklarım buyumuyor. klomen kullandım. ıse yaramadı adet olamadım 45 gun uzerıne adet oldum doktor once adetı duzenleyelım dedı tarlusal verdı onu kullandım duzenlendı bıraz gecen ayda ıgneye basladım. gobekten
8gun 200 mg. iğne yedım. yumurtalıklarım ıgneden once 1.1 de duruyordu ve buyumuyordu. dr. verdıgı ıgneyle beraber 8 gunde 2.1, 2.2, 2.4 gıbı oranlarda buyudu dogal yolla denedık ılk once mayısın 7sınde adetımle baslamıstık ıgneye ayın 15ındede catlatma ıgnem yapıldı 1 gun arayla ılıskı onerdı dr. ama mayısın 30unda adetım basladı. cok sınır bozucu bısey. cok umıtlenmıstık. cok umudum vardı. kendımı olacak dıye okadar umutlanmısımkı adet oldugumu gorunce zaten dunyalar basıma yıkıldı resmen. 1 ay ara verdım hazıranın 24unde tekrardan ıgneye basladım bu sefer 150mg. vuruldum.10 gunun sonunada 4 temmuzdada catlatma ıgnemı oldum sımdı bu aksam ınsallah allahın ıznıyle yıne dogal yolla deneyecegız. Allah kımseyı cocuk hasretıyle sınamasın.herkeze hayırlı evlatlar versın. tabı banada:KK70: dr.un dedıgı bısey var stres yapmayın. kesınlıkle stesden uzak olun dıyo ve benım bu dogal yolla son denemem asılama olmıcam. eger bu olmazsa kı ınsallah olur hemen tup bebek tedavısıne gecıcem. allhım herkezın yar ve yardımcısı olsun..

Allah yardımcın olsun zor bi süreç gerçekten ben senelerce uğraştım en sonnda tüp bebekle hamile kaldım tabi Allahın izniyle. hepsi be vesile işte zamanını bekliyo bizim nazlı bebişler. tüp bebeğe geç bencede fazla yıpranmadan aynı hormonları alıyoruz sonuçta vücuda. ama dediğim gibi Allah nasip etmezse naparsak yapalım olmuyo Allah hayırlı zamanda göndersn yavrucukları

amın canım saol bıde dr. demesıne gore maksımum 5sene ıcınde erken menepoz olucak sende dıyo ve vaktımde yok. mecburen tup bebek ıstıyorum. ama sende hamısmıssın galıba sevındım allahım kucagına alıp koklamayı nasıp etsın sanada hayırlı evlat versın

Merhaba arkadaşlar bende aranıza yeni katılıyorum. Kısaca anlatırsam 2 senelik evliyim ve vajinusmustum daha dün gece kurtuldum. Vajiliyken adet düzensizliğinden doktora gittim pko teşhisi konulmuştu adet düzenleyici olarakda Tarlusal vermişti ve 10 kilo vermen gerekiyor demişti, tabi ben kilo veremedim ama hapı 3 ay falan kullandım sonra biraz düzene girmişti. Şimdi bu ayda 48 gündür regl olamadım. Tabi bu benim biraz işime yaradı çünkü vajinusmus tedavisi görüyordum. Biraz daha hapı yutmayı düşünmüyorum ilişki sürecini atlatabileyim diye, doğal yoldan gelmediği sürece tabi. Esas konuya gelirsek bizde bebek çok istiyoruz ve ben şimdiden bebek olmaz diye çok korkuyorum. Bana önerebileceğiniz bişeyler var mı arkadaşlar. Hepinize sevgiler..

sveh canım nasılsın bende sana bakınıyodum bi kaç gündür ben tedaviye başladım erdem de pazar günü ilk iğnemi vuruldum kısa protokol uygulanıyo dün ilk kontrolüm vardı emel hanım hiç bilgi vermiyo gıcık oldum :KK47::KK47: ben sordum gayet güzel dedi sadece ama hemşireye yazdırırken saydım 8-9 tane vardı sanırm boylarıda 10 ile 14 mm arasıydı sence nasıl bide sence opu ne zaman olur bende durumlar böyle canım sen nasılsın bebiş nasıl

amın canım saol bıde dr. demesıne gore maksımum 5sene ıcınde erken menepoz olucak sende dıyo ve vaktımde yok. mecburen tup bebek ıstıyorum. ama sende hamısmıssın galıba sevındım allahım kucagına alıp koklamayı nasıp etsın sanada hayırlı evlat versın
saol canm tüüm isteyenlere. menopozun ne zaman olacağını Allah bilir sen ona takılma bence. bi bakarsın ikiz gelr bebişlerin neler duyuyoruz okuyoruz Rabbim imkansızı mümkün kılandr dua et bol bol stres yapmamaya çalış başarabilirsen:)
Merhaba arkadaşlar bende aranıza yeni katılıyorum. Kısaca anlatırsam 2 senelik evliyim ve vajinusmustum daha dün gece kurtuldum. Vajiliyken adet düzensizliğinden doktora gittim pko teşhisi konulmuştu adet düzenleyici olarakda Tarlusal vermişti ve 10 kilo vermen gerekiyor demişti, tabi ben kilo veremedim ama hapı 3 ay falan kullandım sonra biraz düzene girmişti. Şimdi bu ayda 48 gündür regl olamadım. Tabi bu benim biraz işime yaradı çünkü vajinusmus tedavisi görüyordum. Biraz daha hapı yutmayı düşünmüyorum ilişki sürecini atlatabileyim diye, doğal yoldan gelmediği sürece tabi. Esas konuya gelirsek bizde bebek çok istiyoruz ve ben şimdiden bebek olmaz diye çok korkuyorum. Bana önerebileceğiniz bişeyler var mı arkadaşlar. Hepinize sevgiler..

geçmiş olsun canım kilo vermeye çalış bencede bnm kilom yok bnm bebeğimde 5 yıl snra gelcek Allah nasip ederse. ama bi çok kişi kilo verdkten sonra adetleri düzenleniyo hamile kalabiliyo. adetinin gecikmesi normal bn 2 ayda 1 kere olduğumu bilirim. bnm önerim sana vajinusmusu iyice yen bi rahatla. bu arada kilo vermeye çalış sonrada tedaviye başla zaman çok önemli bi bakarsın bu ay geliverir bebişin stres yapmamaya çalış sende tamm insanın elinde değil biliyorum ama en azından bn elimden geleni yaptım gerisi Rabbimin bileceği iş hayırlıysa olsun deyin

sveh canım nasılsın bende sana bakınıyodum bi kaç gündür ben tedaviye başladım erdem de pazar günü ilk iğnemi vuruldum kısa protokol uygulanıyo dün ilk kontrolüm vardı emel hanım hiç bilgi vermiyo gıcık oldum :KK47::KK47: ben sordum gayet güzel dedi sadece ama hemşireye yazdırırken saydım 8-9 tane vardı sanırm boylarıda 10 ile 14 mm arasıydı sence nasıl bide sence opu ne zaman olur bende durumlar böyle canım sen nasılsın bebiş nasıl

emel hanım öle canım banada öleydi çoğu zamman sorsamda cvp vermezdi.. amannn boşver takma onları:) bncede gayet iyi canım maşaAllah tam bilemicem ama 5 güne fln olur opu belki o kadar bile olmaz. sor bidahaki gidişte söler belki:KK70: hayırlısı olsun canm güzel hbrlerini bekliyorum bide bol su içmeyi ihmal etmee

bebişte iyi cnm ya büyüyo işte Allah sizede nasip etsn inşaAllah

Son düzenleme:
emel hanım öle canım banada öleydi çoğu zamman sorsamda cvp vermezdi.. amannn boşver takma onları:) bncede gayet iyi canım maşaAllah tam bilemicem ama 5 güne fln olur opu belki o kadar bile olmaz. sor bidahaki gidişte söler belki:KK70: hayırlısı olsun canm güzel hbrlerini bekliyorum bide bol su içmeyi ihmal etmee

evet canım bende takmıyorum sonuç iyi olsun da önemli olan o canım sen iğne ne kullanmıştın bide kaç mg başladın bana menegon kullandırtıyo zaten iğneye başladığımdan beri aşırı su içiyorum iğne yapıyo sanırm 4-5 litre su içiyorum günde bu arada sen nasılsın bebek nasıl sanırım kasılmaların vardı düzeldi mi

saol canm tüüm isteyenlere. menopozun ne zaman olacağını Allah bilir sen ona takılma bence. bi bakarsın ikiz gelr bebişlerin neler duyuyoruz okuyoruz Rabbim imkansızı mümkün kılandr dua et bol bol stres yapmamaya çalış başarabilirsen:)

geçmiş olsun canım kilo vermeye çalış bencede bnm kilom yok bnm bebeğimde 5 yıl snra gelcek Allah nasip ederse. ama bi çok kişi kilo verdkten sonra adetleri düzenleniyo hamile kalabiliyo. adetinin gecikmesi normal bn 2 ayda 1 kere olduğumu bilirim. bnm önerim sana vajinusmusu iyice yen bi rahatla. bu arada kilo vermeye çalış sonrada tedaviye başla zaman çok önemli bi bakarsın bu ay geliverir bebişin stres yapmamaya çalış sende tamm insanın elinde değil biliyorum ama en azından bn elimden geleni yaptım gerisi Rabbimin bileceği iş hayırlıysa olsun deyin

Sağol canım. Bu zamana kadar ki amacım şu vajinusmustan kurtulmaktı çok şükür kurtuldum diyebiliyorum artık, bundan sonraki amacımda bebek için kilo vermek olacak. Allahım isteyen hepimize aratmadan versin inşallah. İnşallahh bu ay hiç beklemeden geliverir bebiş :)
Sende hayırlısıyla sağlıkla bebeğini kucağına alırsın inşallah canım

canım geçmiş olsun olur inşallah burdaki herkesin sıkıntıları aynı aşağı yukarı.bende pkoluydum ilaçlar banada cevap vermedi iğne ile ilk denemede hamile kaldım.yalnız benim eşimin sperm değerleri çok iyi olmasına rağmen aşılama yaptı doktor sonucun pozitif olma ihtimali daha yüksek olur diye.madem senin eşinde böle bi durum var neden aşılama yapmadı doktorun.aşılaöma ile spermler daha ileri fırlatıldığı için sannırım ihtimali güçlendiriyo.muhakkak zamanını bekliyordur herşey arkadaşın dediği gibi.umarım gerek kalmaz ama tüp bebek var olur inşallah.:)

canım geçmiş olsun olur inşallah burdaki herkesin sıkıntıları aynı aşağı yukarı.bende pkoluydum ilaçlar banada cevap vermedi iğne ile ilk denemede hamile kaldım.yalnız benim eşimin sperm değerleri çok iyi olmasına rağmen aşılama yaptı doktor sonucun pozitif olma ihtimali daha yüksek olur diye.madem senin eşinde böle bi durum var neden aşılama yapmadı doktorun.aşılaöma ile spermler daha ileri fırlatıldığı için sannırım ihtimali güçlendiriyo.muhakkak zamanını bekliyordur herşey arkadaşın dediği gibi.umarım gerek kalmaz ama tüp bebek var olur inşallah.:)[/QUOT

ASILAMAYI DOKTORUM ONERMEDI ASILAMA AZ IHTIMAL DEDI BANA ZAMAN VER BEN YAPICAM DEDI AMA INSALLAH BU AKSAM CALISMALARA BASLIYORUZ BAKALIM:KK70: OLURSA GERCEKTEN TUM KALBIMLE ISTIYORUM ALLAHA COK COK DUA EDIYORUM. BU OLURSA EGER TUP BEBEGE GEREK KALMICAK AMA TABI OLMAZSADA NAPIM TUP BEBEK DIREK HIC VAKIT KAYBETMEDEN YAPMAK ISTIYORUM. BIDE ETRAFTAKI INSANLARDANDA COK SIKILDIM HEP SUREKLI SORUYOLAR NIYE COCUK YAPIMIYOSUN GEC OLMADAN YAPIN DIYOLAR YAPINDA OLUYODA BENMI YAPMIYORUM SANKI INSANLARIN ETRAFIMDAKI ETKISIDE COK BUNALIMA SOKUYOAR RESMEN AMAN HA DIYIM SIZ DIKKAT EDIN ETRAFINIZA BENIM ETRAFIMDA KIMSE BILMIYO BIZIM DURUMUMUZU SOYLESEM NE OLUCAK SANKI BIZIM CEVREMIZDE KISIR GOZUYLE BAKIYOLAR BURDA OYUZDEN SOYLEYEMIYORUMDA BU DURUMUNDA ETKISI OLUYO AMA INSALLAH OLURDA KIMSE UMRUMDA DEGIL... BEBISIM OLSUN KOCAM OLSUN YETER BANA YA VARMI BASKA BOYLE BIR MUTLULUK...:KK70:

kızlar bısey sorcam ben catlatma ıgnemı ayın 4unde persembe gunu oldum bugun cumartesı cok agrım var egılemeyecek kadar agrım var oturamıyorum bıle dr.umu aramadım daha ama boyle agrısı olan varmı normalmı bu agrı ılkınde bu kadar agrım olmamamıstı..:KK43:

kızlar bısey sorcam ben catlatma ıgnemı ayın 4unde persembe gunu oldum bugun cumartesı cok agrım var egılemeyecek kadar agrım var oturamıyorum bıle dr.umu aramadım daha ama boyle agrısı olan varmı normalmı bu agrı ılkınde bu kadar agrım olmamamıstı..:KK43:

Cnm yumurta sayısı kactaneydi benim iki ay önce 4 tane yumurta olusmustu, iğneden 3 gün sonra acayip ağrılarim oldu yürüyemiyodum bile, iyice şismistim, çatlarken öyle oluyo dedi doktor, korkulacak bişey yok cnm, insllh hayirli sonuc alırsin

evet canım bende takmıyorum sonuç iyi olsun da önemli olan o canım sen iğne ne kullanmıştın bide kaç mg başladın bana menegon kullandırtıyo zaten iğneye başladığımdan beri aşırı su içiyorum iğne yapıyo sanırm 4-5 litre su içiyorum günde bu arada sen nasılsın bebek nasıl sanırım kasılmaların vardı düzeldi mi
kasılmalarım azaldı canım eskisi gibi değl çok şükür serum fln yedm şimdide ilaç kullanıyorum bişi olmaz inşaAllah Allaha emanet kızım. bende grip oldum ama daha iyiyim çok şükür geçiyo yavaş yavaş.
ya diğer topikteki arkadaşta menegon kullanmış erdemde bana gonal f verdi nir öle yaptı acaba. günlük 150 kullandım hep cnm bide sana kısa protokol mu uyguluyolar. hakkında hayırlısı canm sende bi an önce alırsın kuzunu göbüşüne inşaAllahhh:KK49:

Sağol canım. Bu zamana kadar ki amacım şu vajinusmustan kurtulmaktı çok şükür kurtuldum diyebiliyorum artık, bundan sonraki amacımda bebek için kilo vermek olacak. Allahım isteyen hepimize aratmadan versin inşallah. İnşallahh bu ay hiç beklemeden geliverir bebiş :)
Sende hayırlısıyla sağlıkla bebeğini kucağına alırsın inşallah canım

saol canım inşaAllah tüümm isteyenler bekleyenler bi an önce kavuşsunla bebişlereee:emir_bebek::emir_bebek:

Cnm yumurta sayısı kactaneydi benim iki ay önce 4 tane yumurta olusmustu, iğneden 3 gün sonra acayip ağrılarim oldu yürüyemiyodum bile, iyice şismistim, çatlarken öyle oluyo dedi doktor, korkulacak bişey yok cnm, insllh hayirli sonuc alırsin

canım benım catlatma ıgnem vurulurken 7 tane yumurtam vardı sol tarafımda 4 tane sağ tarafımda 3 tane vardı oyuzden agrı yapıyordu heralde her bırının buyuklu 2.0 2.1 2.2 2.4mm gıbıydı sımdı beklıyoruz 12-15 gun sonra bellı olucak ınsallah :KK70:
test sonucalrı pozıtıf cıkarda dunyalar benım olur. ınsallah allah bebecıklerını bekleyen herkeze nasıp eder ınsalah...

selam kızlar.bugün bebeğimi gördüm 11+6 günlük olmuş.hareket edip duruyordu:)))

gözün aydın canım :KK16:

bende 12sini iple cekiyorum günler ay gb geçiyo:KK50:
Kızlar Allah sağ salim kavuştursun yavrularınıza,hayırlısı olsun,ve isteyen herkeze nasip olsun inşallah:KK16::emir_bebek:

Canım aramıza hoşgeldin bursalılar topiğine yeni geldin sanırım hoşgeldin bende o topikten oyüzden sordum:KK1::KK34:Allah mesut etsin öncelikle.:KK16:Bebeğinizde inşllh olur ama sağlığın ve bebeğin için kilo vermeye çalış,bende verdim diyetisyene gitmiştim baya bir verdim,sporda yapıyordum,bebek olunca bende de verdiğimi geri aldım:18::KK31:Şimdi yeniden vermeyi kafama koydum inşllh veririmde kurtulurum kilodan.Kilo vermek çok önemli ben kilo verdiğim dönemlerde hamile kalmışım çok şükür 5.ayından gün alan bir tatlı kızım var:nazar::emir_bebek::KK16:Darısıda sana ve olmayanlara olsun inşallhhhhhhhhh:KK16::KK49::emir_bebek:

Bu arada hepinize hayırlı ramazanlar diliyorum,Nehirimiz aşı vuruldu pazartesi günü ve gecesi ateşlendi sabaha kadar uyumadı, şurup, fitil, ılık banyo, ıslak bez koyduk derken dün akşama doğru ateşi düştü şükür:nazar::emir_bebek:Allah yardımcıları olsun,minicik bedenleri çok zor :KK5:Allah sağlık sıhhat versin :KK16:

kızlar lutenly adlı adet söktürücüyü ve glifor türevi ilaç kullanan varmı benim kilo sorunum yok doktor kan degerlerime bakmadan gliforu verdi kullanmalımıyım bekarım :KK43:

canlarım ben de pkoluyum ve şimdi hamile kaldım
umarım size umut olur.
ben 1 yıl boyunca GLUKOFEN kullandım çok etkili bir ilaç çok faydasını gördüm .
1 yıl bıkmadan usanmadan sabah akşam yemeklerden 1 saat sonra içtim
bana kilo verdirdi ve yumurtalarımın çalışmasını sağladı.,
zaten bir çok pkolu bu ilacı biliyor ve kullanıyor ama bilmeyenlerde öğrensin ve doktorlarıyla konuşup kullansınlar.
inşallah sizlerede faydası olur
bunun yanında son üç ay klomen ve son ay da klomenle beraber OVıTRELLE çatlatma iğnesi vurulup hamile kaldım .

kullansammı kararsız kaldım:KK43:

kızlar lutenly adlı adet söktürücüyü ve glifor türevi ilaç kullanan varmı benim kilo sorunum yok doktor kan degerlerime bakmadan gliforu verdi kullanmalımıyım bekarım :KK43:

canım bence kullan pkolular için en iyi ilaç bu bunun üstüne ilaç tanımam içmediğim meret kalmadı ama bu çok iyi geldi keşke daha önce verselerdi diyorum inan ........

X