Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

canm bnce 3 ay çok uzun bi süre bence ya tüpler tıkalıysa Allah korusun o 3 ayda sen operasyon yaptırıp 2 ayda kendine gelirsin oldu sana 3 ay.. veya eşinde sorun varsa yine aynı şey sen ilaçları boşa içmiş olacaksın. bnce tedaviye başlamadan bunların yapılması lazm hormon tahlilide önmli yaptr canm bunları..ben çok pişman oldum zaman kaybettiğime sen öle yapma

Tahlillerde haklısın doktorun neden istemediğini bende anlayamadım.Ben sadece bir kere normal yolla denemek istedim.Rahim filmi ve eşime yapılması gereken ölçümleri devlet hastanelerinde yaptırabiliyor muyuz?Maddiyatta önemli,ben çalışmıyorum bu yıl ve 2 eve bakıyor eşim.:KK50: Bu 3 ayda olmazsa takılarım var düğünden kalan,onlarla direk tüp bebek için gideceğim.Yıllarca ilaç tedavi artı bunların masrafları ,hayal kırıklıkları.Bunlarla uğraşmak istemiyorum.Belki kendilinden yada iğnelerle olabilecekken masraf olacak ama bebek için değer.

Tahlillerde haklısın doktorun neden istemediğini bende anlayamadım.Ben sadece bir kere normal yolla denemek istedim.Rahim filmi ve eşime yapılması gereken ölçümleri devlet hastanelerinde yaptırabiliyor muyuz?Maddiyatta önemli,ben çalışmıyorum bu yıl ve 2 eve bakıyor eşim.:KK50: Bu 3 ayda olmazsa takılarım var düğünden kalan,onlarla direk tüp bebek için gideceğim.Yıllarca ilaç tedavi artı bunların masrafları ,hayal kırıklıkları.Bunlarla uğraşmak istemiyorum.Belki kendilinden yada iğnelerle olabilecekken masraf olacak ama bebek için değer.

hormon tahlilleri ve eşinin tahlili devlette yapılıyoda rahim filmi yapılmıyo die biliyorum ben. sen tüp bebek tedaviside yaptrsan bu tahliller istencek senden yani ben öle biliyorum

hormon tahlilleri ve eşinin tahlili devlette yapılıyoda rahim filmi yapılmıyo die biliyorum ben. sen tüp bebek tedaviside yaptrsan bu tahliller istencek senden yani ben öle biliyorum
Tamam fıstık,gelişmeleri paylaşacağım sizlerle.Sessiz takipteyim:KK1::KK1::KK1:

rüzgargülü,sveh çok sağolun moralimi düzelttiniz.düngece yatana kadar topiği okumaya çalıştım.çok sayfa var daha 10 lardayım. Bilmediğim ne çok şey varmış.yalnız şu dikkatimi çekti.2009da topiği ilk açanlar ve ilk yorumları yapanların profillerine baktım hepsi anne olmuş.çok mutlu oldum.ilaçlada olsa,zaman da alsa pes etmek yok demekki.
Bilmediğim ne çok şey varmış.bana ergenliğimden buyana pko teşhisi konmuştu gittiğim her doktor diane 35i verdi.6 ay kullan gel diyorlardı.19 baktık hap bitiyor durum aynı,bir uzmana gidelim dedik.şehir dışında bir prof.gittik annemle.biz hastalık geçecek sanıyorduk.hormon tahlilleri sadece üni.hastanelerinde yapılıyordu o zamanlar.git-gel,git gel derken o doktora dünyanın parasını verdik.oda aynı hapı verip"yumurtaların var ama gelişemiyorlar "demişti.aynı hapı yazdığında çok bozulmuştum :))kızıp 9yıl bıraktım hap içmeyi.25kg verdim uzun süre sonra azar azar tekrar aldım hatta fazlasını aldım.stres oldukça yemekten çıkardım acısını.haplarıda 9 yıldan sonra birdaha başlayıp; 4ay öncesine kadar 4 yıl düzenli kullandım.4 ay önce artık bebek düşünmeye başlayınca denemek istedim hap yutmadan ne olacak diye.bırakınca iki kere 15günde bir adet oldum sonra kesildi 3 ay olmadı.doktora öyle gittim.bana farlutal ve progestan verip 3 ay kullanmamı istedi.burada ilk sayfalara baktıkça ürktüm biraz klomenler,çatlatma iğneleri....herkes bir doktor kadar uzman olmuş.birde benim yaşım 32 acaba yanlış bir tedaviyle zaman mı kaybediyorum endişesine kapıldım.dr.um sadece bu haplarlada hamile kalabilirsin dedi.durumu böyle olan var mı acaba?:18::18::18:

hakseverin yazdığı o bitkisel şeyleri kullan bide gız gelince sor onlar belirli zamanda adetti biri adetten sonra biri kullanılıyo onu o tam biliyo bide şu hayıt tohumu ve civanperçemi iyi işe yarıyo
dr iyi araştır iyi bir dr git bulunduğunuz şehirde ün yapmış dr git bence bu arada horman sperm rahim filmi hakseverin yazdığı gibi bunları hep yap haaa bu arada bide genetik kan testi yaptır kanda pırtılaşma varmı diye o da önemli
benim dr önce iğne ilaç verdi olmadı ondan sonra kanal tıkalımı diye baktı kan pırtılaşmasına baktı ikiside var çıktı şunları önce yapsaydı önceki ilaçlara boşa para vermemiş olurdum ama salak işte benim kanalım kapalı çıktı ameliyat oldum
gonaf f diye iğne var bunu versin şeker ilacı versin konuş iyice folik asit kullan

hakseverin yazdığı o bitkisel şeyleri kullan bide gız gelince sor onlar belirli zamanda adetti biri adetten sonra biri kullanılıyo onu o tam biliyo bide şu hayıt tohumu ve civanperçemi iyi işe yarıyo
dr iyi araştır iyi bir dr git bulunduğunuz şehirde ün yapmış dr git bence bu arada horman sperm rahim filmi hakseverin yazdığı gibi bunları hep yap haaa bu arada bide genetik kan testi yaptır kanda pırtılaşma varmı diye o da önemli
benim dr önce iğne ilaç verdi olmadı ondan sonra kanal tıkalımı diye baktı kan pırtılaşmasına baktı ikiside var çıktı şunları önce yapsaydı önceki ilaçlara boşa para vermemiş olurdum ama salak işte benim kanalım kapalı çıktı ameliyat oldum
gonaf f diye iğne var bunu versin şeker ilacı versin konuş iyice folik asit kullan
Geçmiş olsun canım.Glukofen kullanıyordum zaten 5 yıldır onu günde 2 taneye çıkarttı.Folik asit aldım onuda söyledi doktorum.Ama Rahim filmi yada yazdığın gibi kan pıhtılaşma testinden falan haberim yoktu.Aslında biz hastayız diye çoğu doktor erkeklere en son bakıyor herhalde.benim ablamında sorunları vardı tam 2 yıl tedavi gördü.Kız top gibi oldu kortizonlu haplardan.Sonunda eniştemi çağırmış doktor 3.yılda ve sperm kanallarının 2sidde kapalı çıktı.Ameliyat olmuştu eniştem.Olan ablama oldu 3 yıl.En kısa sürede eşimide götüreceğim testler için,filmlerle de ilgileneceğim çok sağolun hepiniz.yol gösterdiniz banaİnsanın yalnız olmadığını bilmesi çok güzel.öpüyorum yanaklarınızdan.En kısa sürede anne oluruz hepimiz inşallah.:KK49::KK49::KK49:

Yavaşlıkta rahmet var... Allah 'Ol' derse olur, ama insanı güzel bezemek için işi dokuz ayda yavaş yavaş yapar...

[video=youtube;NTf1h3MSUEM]http://www.youtube.com/watch?v=NTf1h3MSUEM&feature=related[/video]

Canım bunu görünce hepiniz için ilginç olabileceğini düşündüğüm bir videoyu paylaşmk istedim.ama bir türlü yüklenmedi.Sen nasıl yaptın?

kız senn fazla gezmekten çocuğun olmuyo bence adamla bi başbaşa kalıp çalışma yapamıyosunzdur:KK1:

aynen valla topikten biri hamile olunca kendiminki gibi seviniyorumm:KK16:

hepimize canm hepimizee:KK49: bebek patlaması olsun inşallahh:))

:KK33::KK33::KK33::KK33:ben kocamı heryerde görüyorum merak etme tatlım havada karada kaçmaz bizden hahhaaaaaaaaa:KK34::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

:KK12:ay sahilde tur attık geldik tavlada 2-1 yendim :KK55:acemi şansı:21:

Canım bunu görünce hepiniz için ilginç olabileceğini düşündüğüm bir videoyu paylaşmk istedim.ama bir türlü yüklenmedi.Sen nasıl yaptın?

Abla cevap yazarken ustte yanyana isaretler var birinde film seridi isareti varya (insert video yazio ustune gelince) iste oraya basip videonun linkini yapistiracaksin oraya..

[video=youtube;tvikQMfKPxM]http://www.youtube.com/watch?v=tvikQMfKPxM&feature=player_detailpage[/video]
Benim bilgisayarımdaydı aslındayeniden nette aradım videoyu ama yaptım galiba sonunda :KK1::KK1::KK1:
Bu bizim okulda döllenmeyi anlatırken kullandığımız videolardan biri.Çok gerçekçi ve bebek gelişimini tam anlatan bir video.

[video=youtube;tvikQMfKPxM]http://www.youtube.com/watch?v=tvikQMfKPxM&feature=player_detailpage[/video]
Benim bilgisayarımdaydı aslındayeniden nette aradım videoyu ama yaptım galiba sonunda :KK1::KK1::KK1:
Bu bizim okulda döllenmeyi anlatırken kullandığımız videolardan biri.Çok gerçekçi ve bebek gelişimini tam anlatan bir video.

Super evet bende izlerim hep her izleyisimde de duygulanirim :KK43:

Son düzenleme:
Allah'im ne guzel yaratmis insanlari esrarengiz bir bicimde. Dusununsene Milyonlarca spermden 1 tanesi icine girmeyi basariyor ve o girdikten sonra digerleri giremiyor. Nasil bir duzen icinde yaratmis yaRabbim bizleri..

Super evet bende izlerim hep her izleyisimde de duygulanirim :KK43:

Bir küçük yumurta ve spermin birleşmesi,ortak genlerle yeni bir hücre oluşması,onun gelişip rahme tutunması ve minicik bir kalple omurgadan kocaman bir vücudun gelişmesine kadarki süreç.Çok güzel hazırlanmış,sanki bir mucizeyi izler gibi hissediyor insan.Hiç üzülme tatlım eninde sonunda bizim bedenimizde de olacak.Allah istesin yeterki.Umutlu olmak lazım.

X