Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

yellow canım sen 20 haftalık oldun ya, bebeğinin hareketlerini hissediyor musun?

bence kesin gider canım sen güzel şeylere odaklan artık... artık için rahat başlayacaksın inşallah tedavine....
ben de de geçen ay sancı olmuştu çok hatırlarsan 26mm lik yumurtayı çatlattım kolay bişey değil belki de seninki de çatlamıştır inşallah :)))
yakında göreceğiz...
ayyy nasıl çatladıki inşallah benimkide kiste dönüşmemiştir çatlamıştır.ya biçimcim doktora gidecem ama hala tam olarak regly olamadım az az kan geliyor benim bazen öyle olur 4-5 gün sonra birden gelir ama doktorlar ilk geldiğinde o günü ilk gün kabul et diyorlar bana da saçma geliyor çünkü benim adetim dediğim gibi 4-5 gün sonra gelebiliyor feci bir sancıyla beraber.
ama bu ay duphastondan dolayımı tam olarak sökülmemiş olabilirmiyim normalmi bu.
bide demişsinki her ay düzenli usg giriyorum biz pcoluların yumurtlama günü belli değilmiş hergün doktoramı gidiyordun ayy ne cahilim ben bu konuda.
canm inşallah aşılamaya gerek kalmadan bebişin gelir.benm dr.m göbekten iğnelere başlıcaz dedi.çok fazla sormadım ama burdanda daha önce duymuştum yumurta geliştirmede daha etkili oluyo sanırım.gerçi klomen kullandığımda da yumurtalarım gelişti ama bu iğneler daha etkili sanırım.neyse hayırlısı bakalım ozamn gelsin.
canm aşılammaya hazır hissetmiyosan ara verirsin biraz dinlenirsin sonra devam edersin.şimdi onu düşünüp stres yapma.banada çok zor geliyo aşılama ve tüp bebek süreçleri.neyse bunları konuşmak için erken belki de hamilesin.testlerin pazartesi gelseydi keşke şimdi dayanamayıp yaparsın.

aaa benim doktor 4 klomenden sonra gelecek ay iğneye geçelim dedi ben nasıl kızdım içimden o yüzden bu ay bişey yapmayacam sadece rahim filmi çektirip metformin kullanmayı düşünüyorum ayrıca incir kürü bakalım kendi kendine yumurtlama olacakmı.

alayım vallahi böyle olmayacak sağol canım...zaten ablam kullanıyor o da regl ağrıları için kasıklarına sıcak su torbası yapar çok iyi gelir der hep...

kasıklara çok zararlı derler ayaklarına ve beline yapsın sadece bence.

Son düzenleme:
sanada kolay gelsin canım öptük seni
doğum tarihi şimdilik mart ama sanırım şubatta olabilir eğer şubat olursa belki benim doğum tarihimede gelebilir:))))

tedavin hayırlı olsun inşaALLAH

evet canım uyku yapıyor bu ilaç ama işyerindeyken çok zor uykun gelipte uyuyamamak:)) bilirim bilirim

bizde seniiii:KK19:

kızlar ayak üşümesi bende de var özellikle akşamları buz olur

kızlar sıcak su torbasını sakın adetinize yakın kasıkalrınıza yada belinize koymayın düşüğe sebep oluyor bunu bizzat ben yaptığımdan biliyorum benim ilk düşüğümde kürtaj olmadım ve sıcak su torbasını belime koyarak bebeğimin kalan yarısıda içimden düştü sakın kızlar ayak dışında biyerinize koymayın

yok canım kiloyu dert etmek demiyelimde bi günlük şok yaşadım o kadar beklemiyordum ama gerçektende dediğin gibi hiç önemi yok kolay olmadı bebeğim yok kilo aldım yok bilmem ne yüzünden hamileliği çekilmez bir duruma getirmeye gerek yok
canım rabbizm inşaAllah sizlerede nasip eder:)

iyiyiz sen nasılsın

offff işim var ama burdanda kalkamıyorum

ben bazen kasıgımada koyuyordum uyardıgın için sagol arkadaşım öptüm seni bebeiş nazlı çıktı valla sabırsızlıkla beklıyorum cisiyetini ama sankı bana erkek gibi geliyorr

benim bir sorum daha var klomen ve duphaston kullanıp reglyisi bikaç gün az az gelen sonra birden gelen varmı.ben pcodan dolayı geç söküldüğümü düşünüyorum doğru bir mantıkmı sizce.
bu arada regly tam gelmedi ya bu dönem soğan kürü yapsam 2. ayımı işe yararmı acaba ben bir türlü uslanmayacam ilk soğan küründen sonra akıntım çok artmıştı fitil ve ilaç kullandım geçmedi şimdide artırabilir ama yinede kafamın bir yerini kurcalayan bişeyler var yapsam mı acaba.

ayyy nasıl çatladıki inşallah benimkide kiste dönüşmemiştir çatlamıştır.ya biçimcim doktora gidecem ama hala tam olarak regly olamadım az az kan geliyor benim bazen öyle olur 4-5 gün sonra birden gelir ama doktorlar ilk geldiğinde o günü ilk gün kabul et diyorlar bana da saçma geliyor çünkü benim adetim dediğim gibi 4-5 gün sonra gelebiliyor feci bir sancıyla beraber.
ama bu ay duphastondan dolayımı tam olarak sökülmemiş olabilirmiyim normalmi bu.

aaa benim doktor 4 klomenden sonra gelecek ay iğneye geçelim dedi ben nasıl kızdım içimden o yüzden bu ay bişey yapmayacam sadece rahim filmi çektirip metformin kullanmayı düşünüyorum ayrıca incir kürü bakalım kendi kendine yumurtlama olacakmı.

tedavi mi oluyorsun canım bilmiyorum ama bende tedavi esnasında adet olurken 1 damla dahi gelse onu ilk gün kabul ederdi hepdrum
o yüzden eğer tedavi oluyorsan bence önemli bir konu bu ona göre ilaç alman gerekiyor çünkü

ben bazen kasıgımada koyuyordum uyardıgın için sagol arkadaşım öptüm seni bebeiş nazlı çıktı valla sabırsızlıkla beklıyorum cisiyetini ama sankı bana erkek gibi geliyorr

rica ederim canım

banada erkek gibi geliyor ama hayırlsıı canım

yellow canım tedavi derken klomen ve duphaston alıyorum.ama 2 ay önce dediğini yapmıştım ilk kanı 1. gün kabul ettim başladık klomene 5. gün bitti ilaç 6. gün ben haydi bir regly oldum ağrı ile karışık ve dedimki gitti oluşan yumurta ve gerçekten öylede oldu gittiğimde doktora yumurta oluşmamış demişti doktor.

bu arada bicim ,karabouch,tuncc hep şu an beklemede ya ben de imrendim doğrusu benim iğnem bile vurulmadı ve hiç bebek bekleme moduna bile giremedim.ayyyy ben bu ara çok duygusalım gerçekten sanki hiç bebek olmayacakmış gibi geliyor neden bu kadar ümitsizliğe düştümki anlamıyorum.
yellow senin süreç nasıldı sende çok uğraştınmı klomen rahim filmi vb. işlerle yoksa kendi kendinemi geldi miniciğin:nazar::nazar:

yellow canım tedavi derken klomen ve duphaston alıyorum.ama 2 ay önce dediğini yapmıştım ilk kanı 1. gün kabul ettim başladık klomene 5. gün bitti ilaç 6. gün ben haydi bir regly oldum ağrı ile karışık ve dedimki gitti oluşan yumurta ve gerçekten öylede oldu gittiğimde doktora yumurta oluşmamış demişti doktor.

evet klomenden bahsettim tedavi derken ama yumurtan büyümeden nasıl gidicek ki? drun bununla ilgili br açıklama yaptı mı canım ?
ben hep öyle hesaplayıp ilaca o şekilde başladım canım benimde kanamam fazla olurdu ve hiçte öyle bir problem olmadı zaten adetin bittikten onra büyüyor yumurtaların

evet klomenden bahsettim tedavi derken ama yumurtan büyümeden nasıl gidicek ki? drun bununla ilgili br açıklama yaptı mı canım ?
ben hep öyle hesaplayıp ilaca o şekilde başladım canım benimde kanamam fazla olurdu ve hiçte öyle bir problem olmadı zaten adetin bittikten onra büyüyor yumurtaların

bu arada bicim ,karabouch,tuncc hep şu an beklemede ya ben de imrendim doğrusu benim iğnem bile vurulmadı ve hiç bebek bekleme moduna bile giremedim.ayyyy ben bu ara çok duygusalım gerçekten sanki hiç bebek olmayacakmış gibi geliyor neden bu kadar ümitsizliğe düştümki anlamıyorum.
yellow senin süreç nasıldı sende çok uğraştınmı klomen rahim filmi vb. işlerle yoksa kendi kendinemi geldi miniciğin:nazar::nazar:

bende tedavi oldum 4 ay klomen çatlatma iğnesi aspirin folik asit ve kan sulandırıcı iğne vuruluyordum (her hafta)
2 ayda klomen yerine femara kullandım tabi tedavi esnasında rahim filmi çektirdim ve tedavim başladığı ay eşimede test yapıldı ve herşey temizdi çok şükür ama 6 aylık tedavi esnasında olmadı herşey güzel gidiyordu her ay yumurtam büyüyordu ama maalesefki gebelik oluşmadı ben çok strese girmiştim bazı ailesel sebeplerden ötürü ve tedavim bittikten sonra 3. ayımda hamileydim şükürler olsunki ama ben şok tabi telefonla öğrendim sonucu ve titreye titreye eşime söyledim bir garip bu duyguydu ve öğrenir öğrenmez bende bir sahiplenme duygusu anlatamam vve çok geçmeden yne kanamam başladı ve düşük tehlikesi bu benim 2. gebeliğim benim kanımda pıhtılaşma var o yüzden kan sulandırıcı iğneye başladım ve şükürki yavrum tutundu bana rabbim sizlere nasip etsin arkadaşlar gerçekten hep duamdasınız hayırlısıyla yavrularınza kavuşursunuz inşaallah

bende tedavi oldum 4 ay klomen çatlatma iğnesi aspirin folik asit ve kan sulandırıcı iğne vuruluyordum (her hafta)
2 ayda klomen yerine femara kullandım tabi tedavi esnasında rahim filmi çektirdim ve tedavim başladığı ay eşimede test yapıldı ve herşey temizdi çok şükür ama 6 aylık tedavi esnasında olmadı herşey güzel gidiyordu her ay yumurtam büyüyordu ama maalesefki gebelik oluşmadı ben çok strese girmiştim bazı ailesel sebeplerden ötürü ve tedavim bittikten sonra 3. ayımda hamileydim şükürler olsunki ama ben şok tabi telefonla öğrendim sonucu ve titreye titreye eşime söyledim bir garip bu duyguydu ve öğrenir öğrenmez bende bir sahiplenme duygusu anlatamam vve çok geçmeden yne kanamam başladı ve düşük tehlikesi bu benim 2. gebeliğim benim kanımda pıhtılaşma var o yüzden kan sulandırıcı iğneye başladım ve şükürki yavrum tutundu bana rabbim sizlere nasip etsin arkadaşlar gerçekten hep duamdasınız hayırlısıyla yavrularınza kavuşursunuz inşaallah

ayyyy canım benim inşallah bebişini sağlıkla kucağına alırsın ,düşükten sonra hamile kalmışsın çok şükür inşallah bebişini sağlıkla kucağına alacan canım.allah seni nazarlardan korusun :nazar::nazar:

inanki beklemek cok zor hamile isem eger gercktn süpriz olur bana cunku bu ay hıc bı tedavı olmadım.sadece kıstım vardı gıtmesı ıcın sogan suyu ıcmıstım adet olsam da uzulmıcem cunku tedavıme kaldıgım yerden dewam edıcem :KK9:

ayyy senin sonucun belli olsun doktora gitte kist yokolmuşmu bi bak bakalım ,seni gitmişse bende 2. kürü soğan kürünü yapayım diyorum

ayyy senin sonucun belli olsun doktora gitte kist yokolmuşmu bi bak bakalım ,seni gitmişse bende 2. kürü soğan kürünü yapayım diyorum

bakalım adet olayım gidicem doktora olmassamda hemen hamılelık testı yapcam :KK1: normalde 25ınde olmam lazımm

ayy bende bırakmak istiyorum eğer bebek bu ay da gelmezse.. şöyle bir kendi halimde 3-4 ay geçirmek istiyorum. çok yoruldum sanırım içten içe.. ahh o çevre baskısı yok muu.. sanki biz bilmiyoruz çocuk yapmayı da bilmiş bilmiş gelip laf söz etmiyorlar mı, deli oluyorum.. ahh bi de bende bi görümce var; geçenlerde eşime aynen şöyle bir cümle kurmuş;
abiiiiciiiiiiiiiiiiiiim, siz bebek istemiyor musunuz? yoksa istiyorsunuz da olmuyo muuuuuuuuuuuu? ayy dedim yılışık şey.. ona nee? eşimde zaten gereken cevabı vermiş, sen kendi işine bak, canımız istediğinde yaparız şimdilik gezip tozup eğleniyoruz demiş.. çok şükür Allah'ıma binlerce şükür anlayışlı kocam var.. yoksaaa işim yaştı benim.. çok üstüme gelirlerdi bunlar..
al işte bak bir şey olacağını düşünende böyle düşünüp bunu eksiklik gibi gösterip sinir bozuyor.. o nedenle hiç duymayacaksın arkadaşım dışarıdan gelen tepkileri, soruları..
sallayacaksın :KK16:

ben 3 senede toplam 15 kg son 6 ayda ise 7 kg aldım.eşim ve ailesinden kimse sormadı,sıkıştırmadı şimdiye kadar daha 15 aylık evliyiz zaten! ama küçük bir yerde yaşıyoruz ve herkes tanıyor MAALESEF!bütün müşteriler soruyo ya delircem resmen..her gelen ''bebek var mı??'' ''çok kilo almışsın,hamile misin??'' hatta eşime okulda müdür yard. ''bebeğin cinsiyeti ne?'' diye sormuş!ne kadar meraklı insanlar sanki başka bişey kalmamış..her kilo alan hamile oluyo ya da her yeni evlenen hemen doğurcak diye bi kural var sanki!!

canım ben Ankaradayım.. maalesef ki diplomalı ev hanımıyım.. eşim mız mız olunca mecbur çeşit artırmak durumunda kalıyorum. muhakkak çorbam olur yemeklerde ki bunu kendim için yapıyorum. çünki bağırsak sistemim sıkıntılı benim.. benim kaynana gidince yemeğin en kötü yanını benim önüme koyar, atıyorum köfte varsa herkese 5 köfte bana 2 tane koyar.. bana gıcıklığı varya kadının anlayamadım gitti.. hiç ses etmem tabii ki.. ne gelirse önüme onu yerim. o nedenle ne demişler ''tırnağın varsa kaşınırsın'' misali kendi yemeklerimi kendim yapıp misler gibi de yiyorum.. ama keşke kocacım yeniliklere açık olsa da şöyle egzantrik yemekler yapıp denesem.. ama nerdeeee. adamın önüne hergün makarna,melemen koyayım her gün onu ses etmeden yer herhalde. et de tüketmiyor işin kötü tarafı, kolesterole zararlıymış.. ah ahhh ..:KK9:
bizim konuşmalara gelince vallahi buralarda azıcık zaman geçirsen sende biz gibi olursun:KK9: çok şey öğretiyor burası insana.. ama bicim bu konuda usta.. onun eline kimse su dökemez :nazar:
inşallah hepimiz güzel haberler vereceğiz bir gün.. ama hangi gün.. orası tamamen Rabbim'in elinde.. hayırlı vakitde göndersin bebeklerimizi.. amiinnnn..

evet bicimin bilgilerine ağzım açık kalmıyor değil arada:)
amin canım..ben daha yeniyim,o yüzden öncelikle sizin haberlerinizi bekliyorum dört gözle..

ahahaha, azıcık bağırdım,carladım.. ha bi de evden çıktım dolaşmaya diye onlar evi terkettim sandılar :KK9: baya tutuştular kısacası :KK9: ohh olsun hepsine..

bicim yaa ne güzel kocişin erkenden eve geliyor.. ohhh.. çıkıp gezin tozun, deniz havası alın.. Ankara'yı çok seviyorum ama keşke bir denizi olsaydı.. ne güzel olurdu..
erken geliyor ama yatıp uyuyor vallahi hafta boyunca çok yorulduğundan cumartesi yarım günde olsa uyayarak geçirmek zorunda kalıyor...
hangi ilaçtan bahsettiniz canlarım?
progestan canım...
tunccs ve bicim teşekkürler....

p.tesi akşam gelip sizlere bilgi veririm....

heyecanlıyım :26::26::26:
inşallah güzel haberlerle geleceksin...heyecanını çok iyi anlıyorum...
bide demişsinki her ay düzenli usg giriyorum biz pcoluların yumurtlama günü belli değilmiş hergün doktoramı gidiyordun ayy ne cahilim ben bu konuda.

canım bazen adet geç sökebilir duphastona rağmen....benim de öyle olduğu oluyordu...
canım tabiki belirli günlerde usg takibi yapılıyordu... adet 14-20.günler arası.... o tarihlerde yumurta gelişimi olması gerekli olmuyorsa sorun var demektir...

benim bir sorum daha var klomen ve duphaston kullanıp reglyisi bikaç gün az az gelen sonra birden gelen varmı.ben pcodan dolayı geç söküldüğümü düşünüyorum doğru bir mantıkmı sizce.
bu arada regly tam gelmedi ya bu dönem soğan kürü yapsam 2. ayımı işe yararmı acaba ben bir türlü uslanmayacam ilk soğan küründen sonra akıntım çok artmıştı fitil ve ilaç kullandım geçmedi şimdide artırabilir ama yinede kafamın bir yerini kurcalayan bişeyler var yapsam mı acaba.

pko dan kaynaklı olabilir rahim filmi çekilmiş miydi senin rahim şeklin normal mi? usg de farklılık olsa görülürdü şekil anormalitesinde bazen düzensiz kanamalar olabilir... ama seninki önce az sonra çok olması nomal bence sorun etme.... adetin geldi mi?
usg ye gir bence soğan suyu yapmasanda olur sen bilirsin..

Son düzenleme:
evet canım hissediyorum hatta babasıda hissediyor

süper, maşallah size :nazar:
yolun yarısındasınız.. Allah isteyen herkese nasip etsin..

ne var ne yok kızlar? bi gün daha bitti nerdeyse.. ohhh yarın pazar, sonra da pazartesi.. gelmesin kırmızılar :26:

süper, maşallah size :nazar:
yolun yarısındasınız.. Allah isteyen herkese nasip etsin..

ne var ne yok kızlar? bi gün daha bitti nerdeyse.. ohhh yarın pazar, sonra da pazartesi.. gelmesin kırmızılar :26:

gelmesin kırmızılar diye şarkı sööyleyelim belki 41. cide tutar canım:KK24::KK24:
inşallah gelmeyecek :) :KK25: bebek haberimizi kutlarız inşallah..:KK55:

X