Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

healde gidiom kisti yada gidecek cünkü ben adet olacagm zaman mutlaka iki kasıgımda agrırdı ama bu sefer sadece sol kasıgım agrıoo agrımıo resmen sızlıoo gibi ara ara bi ağrı girio geri gidio belimde aynı şeklde heralde gitcek bu sefer kistim

bence kesin gider canım sen güzel şeylere odaklan artık... artık için rahat başlayacaksın inşallah tedavine....
ben de de geçen ay sancı olmuştu çok hatırlarsan 26mm lik yumurtayı çatlattım kolay bişey değil belki de seninki de çatlamıştır inşallah :)))
yakında göreceğiz...

bence kesin gider canım sen güzel şeylere odaklan artık... artık için rahat başlayacaksın inşallah tedavine....
ben de de geçen ay sancı olmuştu çok hatırlarsan 26mm lik yumurtayı çatlattım kolay bişey değil belki de seninki de çatlamıştır inşallah :)))
yakında göreceğiz...

inş bakalım 4 5 gun sonra bellı olcak

ayy sabretmeyi öğreniyorum sanırım..
ama keşke aile ilişkilerinde de bunu yapabilsem.. çok sıkıntılıyız iki gündür.. dün gece belkide evliliğim boyunca 2. kez küs uyuduk.. bilmiyorum ne olacak sonumuz.. böyle bi soğudum herşeyden.. bi de bu progestan bende çok depresip duygulara sebep oluyor.. çok şükür bitti ilacım.. artık yeter ne olacaksa olsun, bebek gelecekse gelsin yoksa kırmızılar gelsin.. beklemekten yoruldum..

ama keşke aile ilişkilerinde de bunu yapabilsem.. çok sıkıntılıyız iki gündür.. dün gece belkide evliliğim boyunca 2. kez küs uyuduk.. bilmiyorum ne olacak sonumuz.. böyle bi soğudum herşeyden.. bi de bu progestan bende çok depresip duygulara sebep oluyor.. çok şükür bitti ilacım.. artık yeter ne olacaksa olsun, bebek gelecekse gelsin yoksa kırmızılar gelsin.. beklemekten yoruldum..

ewet ilaç cok sinir yapıo kullanrken bende öyleydım sımdı sakinleştim :KK9: bende beklıorum kırmıızıları aksam sabah gelcek gibiler agrılarım arttı belimin agrısı falan sol kasıgım kistmin oldugu kasık cok feci batıoo ara ara bakalım bklemedeyıss :KK1:

inşallah canım, testlerim daha gelmedi.. pazartesiden önce test yapmayacağım ama kararlıyım.. bende metformini alırken öyle oluyorum.. son bir haftadır aksatıyorum yine içmeyi.. ama etkisi sürüyor. her gün en az bir snickers yiyen ben yok artık tatlı birşey görmek istemiyorum.. farlutaldan sonra hemen adet olman süper. ben o ilacı içinde 1 hafta 10 gün sonra ancak adet oluyorum.. yeni döngün sana bebişini getirsin canım.. ilk klomen denemen mi olucaktı senin?

evet canm farlutal bende hemen etkisini gösteriyor daha önceleride hep böyle oluyodu.yok canm bu 3.klomen denemem olacak inşallah.senle hemen hemen aynı süreçteydik sanırım.senn bu aymı 3.denemendi?bu ay olmazsa rahim filmi çekilecek...
canm bekle yapma pazartesinden önce test.yapıncada bize güzel haberlerle dönersin inşallah...

evet canm farlutal bende hemen etkisini gösteriyor daha önceleride hep böyle oluyodu.yok canm bu 3.klomen denemem olacak inşallah.senle hemen hemen aynı süreçteydik sanırım.senn bu aymı 3.denemendi?bu ay olmazsa rahim filmi çekilecek...
canm bekle yapma pazartesinden önce test.yapıncada bize güzel haberlerle dönersin inşallah...

benim bu ay 3. klomenim. ve biz bu ay çekildik rahim filmini.. bu ay da olmazsa doktorum aşılama diyor ama ben kendimde o gücü göremiyorum sanırım.. olmuyorsa zorlamanın da anlamı yok gibi geliyor.. vardır Rabbim'in bir bildiği.. ne getirecek gelecek günler bana bilmiyorum. hayırlısını diliyorum hepimiz için..
yeni döngün hayırlı olsun, inşallah iyi cevap verirsin klomene ve bebeğin çok bekletmeden gelir.. :KK16:

benim bu ay 3. klomenim. ve biz bu ay çekildik rahim filmini.. bu ay da olmazsa doktorum aşılama diyor ama ben kendimde o gücü göremiyorum sanırım.. olmuyorsa zorlamanın da anlamı yok gibi geliyor.. vardır Rabbim'in bir bildiği.. ne getirecek gelecek günler bana bilmiyorum. hayırlısını diliyorum hepimiz için..
yeni döngün hayırlı olsun, inşallah iyi cevap verirsin klomene ve bebeğin çok bekletmeden gelir.. :KK16:

canm inşallah aşılamaya gerek kalmadan bebişin gelir.benm dr.m göbekten iğnelere başlıcaz dedi.çok fazla sormadım ama burdanda daha önce duymuştum yumurta geliştirmede daha etkili oluyo sanırım.gerçi klomen kullandığımda da yumurtalarım gelişti ama bu iğneler daha etkili sanırım.neyse hayırlısı bakalım ozamn gelsin.
canm aşılammaya hazır hissetmiyosan ara verirsin biraz dinlenirsin sonra devam edersin.şimdi onu düşünüp stres yapma.banada çok zor geliyo aşılama ve tüp bebek süreçleri.neyse bunları konuşmak için erken belki de hamilesin.testlerin pazartesi gelseydi keşke şimdi dayanamayıp yaparsın.

canım hepimizin zaman zaman yaşadığı şeyler bunlar bazen geriliyoruz bazı şeyler neden oluyor... ama sana tavsiyem bir an önce uzatmadan barışın... insan evlendikten sonra biliyor ki hayat arkadaşının yerine kimse geçemez... küslük olur arada ama 2 gün sürmesin bir kaç saatle sınırlı kalsın....
az kaldı dayan sabır!...:KK1:

sakın karamsarlığa kapılma canım ya hamileysen boşuna eziyet ediyorsan kendine... sakın yapma böyle.... tedaviye bir süre ara verirsin o zamanda da gelebilir bebeğin şimdi de gelebilir hiç belli olmaz.... Bak Reyhan yanılmıyorsam son içtiği progestandan sonraki adetinden sonra erken yumurtlama sonucu hamile kaldı hem de kendiliğinden yani olacağın önüne geçilmez canım benim... hepimizin her an için gelebilir bebeği her zaman hazırlıklı ve de umutlu olalım...

Son düzenleme:
kızlar merhaba nasılsınız görüşmeyeli?
bir bakayım dedim de reyyanın hamileliğini öğrenince şok oldum. yani bu nasıl bir zamanlamadır canım ya..istediğinde olmasın ,istemediğin zamanda olsun hem de tek bir seferde.. Allahım sen bilirsin ,zor bir süreç olacak ama en azından kendini çocuğunla teselli edebilirsin inşallah..
bana gelince hiçbir değişiklik yok.iğneli tedaviden korktuğum ve şu an kendimi hazır hissetmediğim için rahim filmi de çektirmedim, öyle beklemedeyim. mutsuz bir şekilde hayatıma devam ediyorum.

ayy bende bırakmak istiyorum eğer bebek bu ay da gelmezse.. şöyle bir kendi halimde 3-4 ay geçirmek istiyorum. çok yoruldum sanırım içten içe.. ahh o çevre baskısı yok muu.. sanki biz bilmiyoruz çocuk yapmayı da bilmiş bilmiş gelip laf söz etmiyorlar mı, deli oluyorum.. ahh bi de bende bi görümce var; geçenlerde eşime aynen şöyle bir cümle kurmuş;
abiiiiciiiiiiiiiiiiiiim, siz bebek istemiyor musunuz? yoksa istiyorsunuz da olmuyo muuuuuuuuuuuu? ayy dedim yılışık şey.. ona nee? eşimde zaten gereken cevabı vermiş, sen kendi işine bak, canımız istediğinde yaparız şimdilik gezip tozup eğleniyoruz demiş.. çok şükür Allah'ıma binlerce şükür anlayışlı kocam var.. yoksaaa işim yaştı benim.. çok üstüme gelirlerdi bunlar..
al işte bak bir şey olacağını düşünende böyle düşünüp bunu eksiklik gibi gösterip sinir bozuyor.. o nedenle hiç duymayacaksın arkadaşım dışarıdan gelen tepkileri, soruları..
sallayacaksın :16

Haklısın canım,takmamak lazım ama hemen hemen hergün bu çocuk konusu getiriliyor birileri tarafımdan önüme..Geçiştirmeye çalışıyorum.Görümcen küçük mü?Neyse ki eşin destek sana.Benimki de öyle garibim,millet bişey deyince hemen atlıyor cevap veriyor ben bişey demiyim üzülmeyim diye...Bu arada aynı yaştayız canım,28 di mi?Ben bu ay klomen kullandım ya ilk defa,olmazsa bir dahaki ay rahim filmi düşünüyorum ve iğneye de kendimi hazır hissedince geçmeyi planlıyorum.Üstüste bişeyler yapmak gelmiyor içimden..Bakalım..

Kızlar, bu progestan dediğiniz nedir?Hangi aşamada kullanılıyor, ne işe yarıyor?

gectiğimiz pazartesi pko oldugumu ögrendim kızlar cok üzgünüm ve benim halimden anlayabilecek birileriyle konusmam lazım doktor birkc ay daha beklememizi eğer cocuk olmuyorsa tedaviye başlamamız gerektiğini söyledi ama ben cok umutsuzum sanırım hic anne olamycm :KK43:

gectiğimiz pazartesi pko oldugumu ögrendim kızlar cok üzgünüm ve benim halimden anlayabilecek birileriyle konusmam lazım doktor birkc ay daha beklememizi eğer cocuk olmuyorsa tedaviye başlamamız gerektiğini söyledi ama ben cok umutsuzum sanırım hic anne olamycm :KK43:

öyle düşünme canm neden anne olamayasın tabıkı olucaksın hepimiz olsun allahın izni ile burdakı arkadasarmzn hepsi bende dahı hepımız pko liyiz.ama aramızdan cogu arkadasmız cock sahıbı oldu bıle kımısıde hamıle ıns bizlerde yasayacagız o duyguyu yeterkı kafanda olumsuz dusunme rabbımın ıznı ıle hepimiz anne olucaz doktorununda dedıgı gıbı bı kac ay dene olmazsa tedavıye baslarsın sende.

insallah canm Allah hepimize kısmet eder insallah o duyguyu formda belki yüzlerce msj okudum biraz da olsa üzüntüm azaldı tesekkür ederim

iyi geceler kızlar
ben bugün dra gittim maşaAllah gelişimi iyi dedi drum son 1 ayda 3 kilo almışım kızlar bebiş için herşeye değer gerçi
herhangi bir sorunumz yok çok şükür ama cinsiyeti yine kesinleşmedi bu seferde kız olabilir dedi hayırlısı ve sağlıklısı önemli olan ama insan merak ediyor işte
bizden haberler böyle kızlar

iyi geceler kızlar
ben bugün dra gittim maşaAllah gelişimi iyi dedi drum son 1 ayda 3 kilo almışım kızlar bebiş için herşeye değer gerçi
herhangi bir sorunumz yok çok şükür ama cinsiyeti yine kesinleşmedi bu seferde kız olabilir dedi hayırlısı ve sağlıklısı önemli olan ama insan merak ediyor işte

canım ben ne güsell her gecen gun bebişin büyüyo demekki saglıklı olsunda cinsiyetini bi sonrakı gıtmende ögrenırsn canım ne güzel bir duygudur kimbilir bebişine de kendınede cok ıyı bak :)

iyi geceler kızlar

maşallah küçüğüne hayırla kucağına alırsın inşallah kilo işinide takma evladcın için değer.bide bişey diycem arkadaşlar bende hiçççç bir belirti yok kusma musma bulanma uyku hiç bişey akıntı var bol bol progestan içiyorum o normalde bana uyku yapıyordu yapmıyor hiç acaba kafam çok dolumu diye bişey hissetmiyorum

yellooww canım erken gebelik belirtilerinde bel ağrısı var mı? yoksa bu klomen ve iğne mi yapıyor bu ağrıları ?:KK50:

3 gündür bel ağrısından kıvranıyorum...bende hiç olmazdı....

Merhaba canım.Sorunu görünce cvp yazmak istedim.
Bende erken gebelikteki en önemli belirti adet olacakmış gibi kasık ağrısıydı ve akıntı.
Sonrasında göğüs ucunun rengindeki koyulaşma ve göğüsün çok hassaslaşması.
Ben test yapmadan önce göğüslerimin ağrısını hissetmiştim ilk, sonra göğüs uclarına bakınca inanamamıştım koyu renge.
Sonra dayanamayıp test yaptığımda pozitif çıkmıştı çok şükür.
İnşaallah bu ay güzel haber verirsin canım bize.

maşallah küçüğüne hayırla kucağına alırsın inşallah kilo işinide takma evladcın için değer.bide bişey diycem arkadaşlar bende hiçççç bir belirti yok kusma musma bulanma uyku hiç bişey akıntı var bol bol progestan içiyorum o normalde bana uyku yapıyordu yapmıyor hiç acaba kafam çok dolumu diye bişey hissetmiyorum

Canım hamileliğini ve içinde bulunduğun karmaşık duyguları okuyunca hem sevindim hem üzüldüm.
Ama her şeyde bir hayır vardır gerçekten.
Rabbim buyuruyor ki "sizin şer bildiğinizde hayır,hayır bildiklerinizde de şer olabilir,o yüzden daima hayırlısını dileyin"
Belirtilerine gelince henüz bunlar için çok erken.Eğer bulantın olacaksa 1-2 haftaya başlalayacaktır zaten.Ben 3 aylık olacağım nerdeyse ama hiç bulantım olmadı mesela.
Uyku ve yorgunluk halide sonraki haftalarda başlayacaktır.İlk haftalarda akıntı çok normal zaten.Hoş benim az da olsa hala akıntım devam ediyor.Progestanada zamanla bünyen iyice alışacaktır.Ben artık içtikten 2 saat sonra yarım saatlik bir baş dönmesi seansı yaşıyorum sonra herşey yoluna giriyor.
Bebeğine odaklan ve her anın tadını çıkarmaya çalış canım.

kızlar merhaba nasılsınız görüşmeyeli?
bir bakayım dedim de reyyanın hamileliğini öğrenince şok oldum. yani bu nasıl bir zamanlamadır canım ya..istediğinde olmasın ,istemediğin zamanda olsun hem de tek bir seferde.. Allahım sen bilirsin ,zor bir süreç olacak ama en azından kendini çocuğunla teselli edebilirsin inşallah..
bana gelince hiçbir değişiklik yok.iğneli tedaviden korktuğum ve şu an kendimi hazır hissetmediğim için rahim filmi de çektirmedim, öyle beklemedeyim. mutsuz bir şekilde hayatıma devam ediyorum.
canım yılmak yok sana yakışmaz canım....
rahim filmini çektirip çektirmemek sana kalmış ben de çektirmemiştim... ama bu defa da olmazsa ilerleyen zamanlarda düşüneceğim... senin durumun farklı 2 düşüğün oldu çektirmen iyi olur canım.... ne zaman hazır hissedersen tedavine devam edersin... üzülme sıkılma bakarsın Reyhanınki gibi bir sürprizle hamile olduğunu da öğrenebilirisin bu zaman zarfında.... :KK9::KK8: sakın bırakma kendini...

Kızlar, bu progestan dediğiniz nedir?Hangi aşamada kullanılıyor, ne işe yarıyor?
progestan progesteron hormonudur gebelikte salgılanır ve gebelik yoksa adet görmeyi sağlar... bizler düşük olmasın diye gebelikte kullanmak durumundayız bu ilacı..... adet gecikmelerinde de adeti başlatmak için bire bir...

iyi geceler kızlar
canım maşallah sağlıklı olun da aldığın kiloları bebeğine bakarken inşallah :) verirsin canım benim.... seninki hareket etmiyor herhalde de mi yoksa doktor görürdü cinsiyetini... sürpriz mi yapacak ufaklık....

canım bazı hamileliklerde hiç belirti olmaz turuncununda öyleydi çok şanslısın....
kafan dolu tabi uykularını kaçıracak çok şey yaşadın hem sadece o hap değil şimdi vücudunda başka hcg denilen hormon da salgılanmaya başladı yani bunları yaşaman normal... bir rahatlayabilsen ben senin çok uyku uyuyacağından eminim....ama sen sıkıldın gerildin son günlerde canım... :KK52:

X