Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

MRB ARKADAŞIM ÖNCELİKLE MSJ IMA CEVAP YADIĞIN İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. TEDAVİYE BAŞLADIKMI ONUDA ANLAMADIM Kİ. MARTIN 20 SİNE RANDEVU ALMIŞTIM GİTMEDEN ÖNCEDE YANİ 18 MART TA REGL OLDUM DOKTORLA KONUŞUK GELİN DEDİ İŞTE MUAYENE GÜNÜDE O HORMON TESTLERİNİ YAPTIRDI SONUÇLARA BAKINCA PKO DAN ŞÜPHELENDİ. ŞİMDİ GLUCOPHAGE 850 MG VE FOLBİOL 5 MG VERDİ. GÜNDE BİR TANE İÇİYORUM. BU SON MUAYENEDEDE 3 AY BU İLAÇLARI KULLANARAK SİZ Bİ DENEYİN DEDİ. 3 AYDA OLMAZSA GİDİCEZ BUGÜN ADET OLDUM :-)))) GERİYE KALDI 2 AY :-))))

yaşın kaç yastan dolayı demıstır banada dedı ama ben 3 ay daha kaybetmek ıstemıyorum dedım 1 senedır zaten korunmuoduk tabı bızım bole bı derdımızde var o yuzden ılk adetımde test yaptırdık zaten sonra esıme yaptırdık oyle yani sırada rahım fılmı var[/QUOTE]

canım 25 yaşındayım 2 yıldır korunmuyoruz bizde.bende öyle diycem bu gidişle.

ayyy napıyon canm kayınvalidende bizde haftasonu gitti kaldık 1gün aman hiç rahat edemedim ne uyuyabildim ne tuvalet konusundada rahat edemedim.off gidesim yok bidaha.evet çocuğu olanlar öyle diye aman çok zor yapmayın felan.yapmayıncada niye olmuyo derler boşver canm onlar belli bi süre olacak şeyler yeterki sağlıklı olsunlar Allah'ın izniyle.
aynen canım ben de uyuma ve wc sıkıntısı oluyordu ama bu sefer biraz daha rahattım nasıl olduysa. eşimin ve onların hoşuna gitsin diye kaldım öyle. iyi oldu memnun kaldılar.
asıl bana doğumdan sonra 1 ay orda kalmayı teklif etti kayınvalidem tabi ki kabul etmedim:KK52:

bugün gittim doktora kızlar kese karından görünmedi,zorunlu olarak alttan baktık kese göründü şükür 5 haftalıkmış ALLAH IMA BİNLERCE ŞÜKÜRR.ama ben doktora hala inanamıyorum diyince tekrar kan testide yapalım dedi neyse o da 6000 lerde çıktı yükselmiş çok şükürrrrr.

izni ile kalp atışını duyarım inşallah bunun için dularınıza ihtiyacım var kızlar.
Allahıma dua ediyorum hamileyken dualar kabul olunurmuş demiştiniz yaaaa.Allahım bana bu güzel duyguyu nasip ettin YARABBİM İNŞALLAH tez zamandaaa
biçim ,tuncs,gyaman,filiz,fpgz,bubenimiste,dicle,ecrin unuttuğum kimse varsa bu topikte bu duaya amin diyen herkese tez zamanda bebişlerini yollla yarabbimmmmmm.onlarda bunun için hergün sana dua ediyorlar dualarını kabul et Allah ımmm.

ben ,.cvr ,busmai,bngl33,birickinde bebişlerini KORU YARABBİM sağlıkla kucağımıza alamayı nasip et ALLAH ım....
çok sevindim canım:KK16: duan için de Allah razı olsun
ben de çok endişeliydim ama hiç iyi değil. stresli annenin bebeği de huysuz oluyormuş. mutlu anne=mutlu bebek

bende esra erola bakıyorum şimdi ne güzel herkes evleniyr ben burada şafak sayıyorum...:2: aynn dediğin gibi sağlıktan başka hiç bir şey takmaya değmiyor...
.
sonuna kadar izledin mi programı canım ,cüneyt diye bi adam vardı hani eskilerden..herkesi reddederdi. o talip olmuş birine ,tam konuşuyorlardı ben uyumuşum:KK1: ne oldu ,kız kabul etti mi
tetanoz aşısı 2.dozu vuruldum bugun berbat bişey ya kolum ağrıyor inşallah geçen seferki gibi ateşim çıkıp yataklara düşürmez beni

günaydın kızlar.nasılsınız?uzun zamandır giremiyorum internet yoktu.bugün ovitrelleyi vuruluşumun 16. günü.adet günümü bekliyorum.bakalım artık.hakkımızda hayırlısı.yeni hamişler var mı aramızda?

evet bir tane hamiş varmış:)))123m tebrik ederim canım.Allah tamamına erdirsin.darısı bizim başımıza inşallah.

evet ya yok öyle bi ağrı en ufak bi hareketimde hatta bazen nefes alırken bile çok tuhaf

keşke benım de yumurta oluşsaydı da ıgne olsaydım da agrımolsaydı.şanslısın, öyle düşün.Bak benım ılaçla bıle yumurtam oluşmuyor.

Geçmişi okuyayım dedım de ne kadar cok yazmışsınız, başım dondu okuyamadım.İşim de cok :KK6: misafırlerım gelecek, hemen cıkıyorum.:KK3:

herkeslere mutlu hafta sonları diliyorum..
şimdi Sapanca Gölünün kenarında çimenlere uzanıp sessizliği dinlemek ve bol bol oksijen almak için neler vermezdim..
ama yok işte :KK43:(( çok özledim çoookkkk..
yeşilim sen de bu hissi özlemiş olmalısın :KK16:

beni unutmuşsun ama kırılmadım sana :KK17: çok güzel heyecanlar.. çok şükür ya rabbim... :nazar::nazar::nazar::nazar::KK49::KK49::KK49::KK49: ne güzel yaaaa çok mutlu oldum...:KK9::KK9::KK9:bebişinle sana öpücükler:KK54::KK54::KK54::KK54:

yok tatlım seni unutmadım sen bekarsın diye hamilelik olayı olmayacağı içinnn.yoksa aklımdasın canım ama SENİN İÇİN ŞÖYLE DUA EDEĞİM BARİ ALLAH IM HAYIRLISI İSE YEŞİLLE ERKEK ARKADAŞINI BİR AN ÖNCE EVLENMESİ İÇİN TEZ ZAMANDA KAVUŞTUR.ODA HEMEN HAMİŞ KALSINNN inşallahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh.

Eki Görüntüle 390078

Normal Bir Gebelikte Haftalara Gore Beta-Hcg Degerleri
Eki Görüntüle 390079

süpermiş bende okumuştum o sayfayı o kan değerine göre 5 haftalık görünüyor zaten.

diclee sana mesaj attım ama mesaj kutun doluymuş canımm....... (yeşil87) tatlım barıştınmı sevgilinleee? (123m) canım panik yapmana hiç gerek yok artık bak herşey gayet güzel gidiyo maşallahh maşalllaaaahhhhh =) (tuncss) seninle hemen hemen aynı günleri bekliyoruzz şafaklarımızın arasında 1 gün var =) inş. bebişin seninledirr :KK16: ben kendimden ümitsizim ama senin adına ümitliyim :KK66: hadi hayırlısı... (gyaman) fatihayı hiç duymamıştım mutlaka deneyeceğim teşekkürler =)

çok sağol bitanemmm darısı en kısa zamanda sana da inşallahhh.

AMİNNNN canım seni çok iyi anlıyorum ama inanıyorum göreceksin bebeğini inşallah.ama inan bebeği gördükten sonrada acaba iyimi diye hep onu düşünmekten yine kafayı yiyceksin :KK1: ben şuan o durumdayım geçen hafat gittim gördüm bu hafta yine tedirginim acaba iyimi diye.Alahım korusun onları Rabbime emanetler biz ne kadar dü

canım sanrım 4,5 aylıksın .her hamilede değişirmiş bu . benim arkadaşım 5. ayında anca hissedebildi. bence karın derisinin ince veya kalın olması ilede alakalı olabilir.ama bu aralar duyarsın.ilk hissettiğinde elini karınına koy ve ihlas suresini oku.

CVR YAAAA benim diş etlerimin alt kısmı yanı damağa yakın kısmı dikkatli bakmasaydım görmezdim bile böyle koyulaşmışşş kan toplamış gibi doktor vucudunda renk değişikliği olacak karnında bacaklarındada olacak korkma dedi sence neden oldu bu kalsiyummu az acaba vucutta
canım benim Allah razı olsun senden çok saolasın. Dilerim çok rahat bir hamilelik geçirirsin ve sağlıkla bebeğini kucağna alırsın. Böyle stres yapma bebeğini de huzursuz edersin. Gönlünü ferah tut duanı et bol bol. Allah büyüktür...

aminnnnnnnnnn :) oku tatlım inşallah duaların kabul olur. biraz önce yağmur atıştırdı sinir oldum ya benimi bekledin yağmur yağmak için ama şükür bitti şimdilik :KK1: yarın inicem bakırköye özledim valla bee

ben görmemişim hayatım eşim namaz kılıyor ona söyledim biraz önce hemen sabah namazında yap diye bende suya okuycam 1001 tane inşallah dualarımız kabul olur
amin canımmmm inşallah te zamanda sendende hayırlı haber bekliyorum.inşallahhhhhhhhhh canım

evet bir tane hamiş varmış:)))123m tebrik ederim canım.Allah tamamına erdirsin.darısı bizim başımıza inşallah.

çok sağol tatlımm ben seni ve crimsonu unutmuştummm sizlerde bir an önce bebeklerinize kavuşursunuz inşallahhhhhhhhhhh.ayy zeyno kız sen bekarmıydın seni karıştırdım sanki ama kimle karıştırdım yaaa

kızlar bişey soracam yaaa benim diş etlerimin alt kısmı yanı damağa yakın kısmı dikkatli bakmasaydım görmezdim bile böyle koyulaşmışşş kan toplamış gibi doktor vucudunda renk değişikliği olacak karnında bacaklarındada olacak korkma dedi sence neden oldu bu kalsiyummu az acaba vucutta

yok tatlım seni unutmadım sen bekarsın diye hamilelik olayı olmayacağı içinnn.yoksa aklımdasın canım ama SENİN İÇİN ŞÖYLE DUA EDEĞİM BARİ ALLAH IM HAYIRLISI İSE YEŞİLLE ERKEK ARKADAŞINI BİR AN ÖNCE EVLENMESİ İÇİN TEZ ZAMANDA KAVUŞTUR.ODA HEMEN HAMİŞ KALSINNN inşallahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh.

süpermiş bende okumuştum o sayfayı o kan değerine göre 5 haftalık görünüyor zaten.

çok sağol bitanemmm darısı en kısa zamanda sana da inşallahhh.

CVR YAAAA benim diş etlerimin alt kısmı yanı damağa yakın kısmı dikkatli bakmasaydım görmezdim bile böyle koyulaşmışşş kan toplamış gibi doktor vucudunda renk değişikliği olacak karnında bacaklarındada olacak korkma dedi sence neden oldu bu kalsiyummu az acaba vucutta

amin canımmmm inşallah te zamanda sendende hayırlı haber bekliyorum.inşallahhhhhhhhhh canım

çok sağol tatlımm ben seni ve crimsonu unutmuştummm sizlerde bir an önce bebeklerinize kavuşursunuz inşallahhhhhhhhhhh.ayy zeyno kız sen bekarmıydın seni karıştırdım sanki ama kimle karıştırdım yaaa

canım evliyim ben.tedavi görüyorum.çatlatma iğnesi oldum.öbür gün adet günüm.beklemedeyim.kısmet artık :))

kızlar bişey soracam yaaa benim diş etlerimin alt kısmı yanı damağa yakın kısmı dikkatli bakmasaydım görmezdim bile böyle koyulaşmışşş kan toplamış gibi doktor vucudunda renk değişikliği olacak karnında bacaklarındada olacak korkma dedi sence neden oldu bu kalsiyummu az acaba vucutta

Gebelikte benden telaşlısı var mı diyecektim varmış:)))
Kendinizi böyle germeyin, bebeğinize zarar (ki bunu gerginin önde gideni söylüyor düşünün)
Dişetlerine gelince bir diş doktoruna gidin gebe olduğunuzu belirtin bir muayene etsin (film ultrason falan olmadan) ilaç kullanamayacağından bir baktırın derim.
Bir de dişlerinizi fırçaladıktan sonra temiz elle diş etlerine masaj yapın, işaret parmaklarınızla ovalayın.

Sakinlik çok önemli, benim heyacandan tansiyonum fırlıyor, sabah doktordaydım 12/8 çıktı, doktor heyecandandır dedi, çünkü normalde 10/6 falandır tansiyonum...
Kalp atışını güp güp duymuyorsunuz, doktor bana doppler ultrasonda duyulur o, bu ultrason da daha bu kadar küçük bebeği sarsar gerek yok, ben atışını gördüm dedi...
Yani öyle güm güm atış sesi beklemeyin, duymazsanız da korkmayın...
:)))

kızlar selamm bişsey sorucam benım 2 gundur kasıklarım cok agrıyor bugunde o dedıgınız akıntıyı gordum ama yumurta catladıgı zamanmı gelıo normaldemı geldı anlamadım erken oldugu ıcın daha adetten biteli 9 gün oldu 29 günde bir adet oluyorum tabı bazen sasıyor

mart 7 nisan 5 oldum 29 günde oldumu varsayıyorum yumurtlamam 15'indemi oluyor Eki Görüntüle 390417

kızlar selamm bişsey sorucam benım 2 gundur kasıklarım cok agrıyor bugunde o dedıgınız akıntıyı gordum ama yumurta catladıgı zamanmı gelıo normaldemı geldı anlamadım erken oldugu ıcın daha adetten biteli 9 gün oldu 29 günde bir adet oluyorum tabı bazen sasıyor

mart 7 nisan 5 oldum 29 günde oldumu varsayıyorum yumurtlamam 15'indemi oluyor Eki Görüntüle 390417

adetinin bittiği tarihten hesap yapılmaz canım.. yani senin 5 gün sürer benim 7 olmaz öyle.. adetinin başladığı günden itibaren sayacaksın..
yani bak 5 nisanda adet olmuşsun, 29 günde adet olduğuna göre 29-14=15. günde yumurtlaman oluyor demektir.. o halde 5 nisanı 1. gün sayarsak; 19 nisanda yumurtlaman olmalı.. şimdilerde gördüğün akıntı sıradan bir akıntı olabilir, yumurtlama akıntısı uzayan değişik bişey..

adetinin bittiği tarihten hesap yapılmaz canım.. yani senin 5 gün sürer benim 7 olmaz öyle.. adetinin başladığı günden itibaren sayacaksın..
yani bak 5 nisanda adet olmuşsun, 29 günde adet olduğuna göre 29-14=15. günde yumurtlaman oluyor demektir.. o halde 5 nisanı 1. gün sayarsak; 19 nisanda yumurtlaman olmalı.. şimdilerde gördüğün akıntı sıradan bir akıntı olabilir, yumurtlama akıntısı uzayan değişik bişey..

bi sitede 15 dıo bı sıtede 19 dıyor hesapladımda saol canım 15 19 dıkkat edıyım o halde.. adet bıttıgı gunden ıtıbaren sayıodum ben . gercı ben 3 gun bıle olmuyorum 1 gunde bıtıyor kanama Eki Görüntüle 390429

hiç bilemiyorum canım bende burun kanaması oluyor,doktor normal dedi

talım gebelik süresince artan kan hacmi yoğunlaşıyor buda dediğim gibi senin diş etlerinde olmuş olabilir yada ,diş etlerinde zaten problem vardı ama gebelik ile fark ettiğin için bundan mı oldu diye düşünebilirsin. takma kafana dediğim gibi bir dişçiye göster bakalım. mutlaka günde en az 2 litre su içmeyi ihmal etme. ha birde her gün 1 tane maden suyu.

kızlar çok ağrım oldu bugün sol kasığım sancıyıp durdu sanki kasıklarımda gaz var geziyor gibi ara ara belime ağrı vuruyor ve karnım çok şiş anlamadım gitti yumurtam mı büyüdü acaba onun ağrısımı ya :44:

kızlar çok ağrım oldu bugün sol kasığım sancıyıp durdu sanki kasıklarımda gaz var geziyor gibi ara ara belime ağrı vuruyor ve karnım çok şiş anlamadım gitti yumurtam mı büyüdü acaba onun ağrısımı ya :44:

benımde sag kasıgımda batma var oturuyorum kalkıyorum batıyor egılıyorum batıyor kasıklarım sankı adet olucakmısım gıbı agrıyor agrıdan duramadım bugun hap aldım hep yattım sıcak su torbasıyla sanırım yumurrta catlıyacagı zaman oluomus karnımı gorsen bende hıc gobek yoktu sankı 4 aylık hamıle gıbı şiştimm doktoru aradım sordum bugun yumurta buyudugu zaman veya catladıgı zaman agrı yapar dedi

geçenlerde erkek arkadaşım yanıma gelmişti ya onu abim öğrenmiş kıyamet koptu .. demediğini bırakmadı bana ailem henüz bilmiyordu . okulu bitince söyleyecektim .. o kadar üzdü i abim beni anlatamam.. gece uyuyamadım.. dua edin kızlar bana ..
:KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54:

bu arada o on dakka olayına bende gıcık oluyorum.. bence site yönetimi buna bir çözüm üretmeli..
aynen tuncss... tuncss moralim çok bozuk canım arkadaşım... benim gibi abileri olan var mı acaba ?:KK50::KK50::KK50::KK50::KK50:

ne bilim yaa nasıl benı buldu bende anlamadım hıc aklıma gelmezdı vallahı cocugum olmayacagı bıde evlendım sankı hemen hamıle kalcam gıbı 1 sene korundumEki Görüntüle 390145 Eki Görüntüle 390145 Eki Görüntüle 390145 aman napıyım kızz takmıyorum artık olucagına ınanıyorum ben zamanı vardır ne edıyım beklıcezz ..onceden hastalık hastasıydım basım agrısa doktordaydım Eki Görüntüle 390145 benımkı para yetıstıremıodu Eki Görüntüle 390149
filiz canım her şey nasip kısmet dün yaşadıklarımdan sonra bir hoş kafa var bende.. pko bu kadar stresde bırakır mı yakamı :KK43::KK43::KK43:

benım kova onun oglak canım niekine:KK70:
uymunuzu merak ettim. kovalar oldukça zekidir..oğlak da inatçı:KK1:
CANIM TESTLERDEN SONRA DOKTORUM VAJİNAL MUAYENEDE YAPTI ORADA BANADA GÖSTERDİ. PKO DEDİ. AMA ADETLERİM ERKEN OLUYOR İŞTE BENİM 23-24-25 GÜNDE FALAN OLUYORUM AMA DOKTORUM EŞİME HİÇ YÖNELMEDİ. BENDE ANLAMADIM AMA.
erken kanamanın başlaması luteal faz yetmezliğinden de oluyor canım.. pko sadece sonuç çok nedeni var.. luteal faz yetmezliğini anlamanın en kolay yolu yumurta çatladıktan sonra adet olasıya kadar kaç gün geçiyor.. 14den küçük ise bu durum söz konusu oluyor..

canım ilacı falan yok kendi doktorumda öyle söylemişti zaten. bekliyeceğiz ne kadar büyüdüğüne bakacak myomumun. pko lu olmadığımı nasıl anladın ya ben neden anlamıyorum bunu. birde pko lu olsam ultrasonda görürdü dimi???? adet söktürücü ilaç verdi bakalım ne zaman gelecekler
hormon değerlerinden anladım canım lh hormonun fsh hormonundan yüksekse yumurtlama gerçekleşmiyor ya da çatlaması uzun sürüyor..bundan dolayı pko görünümleri yumurtlaıklarda oluşuyor..
sonuna kadar izledin mi programı canım ,cüneyt diye bi adam vardı hani eskilerden..herkesi reddederdi. o talip olmuş birine ,tam konuşuyorlardı ben uyumuşum:KK1: ne oldu ,kız kabul etti mi
tetanoz aşısı 2.dozu vuruldum bugun berbat bişey ya kolum ağrıyor inşallah geçen seferki gibi ateşim çıkıp yataklara düşürmez beni[/QUOTE]
geçmiş olsun busmai.. cüneytle görüşmeyi kabul etti hanım :KK34:

herkeslere mutlu hafta sonları diliyorum..
şimdi Sapanca Gölünün kenarında çimenlere uzanıp sessizliği dinlemek ve bol bol oksijen almak için neler vermezdim..
ama yok işte :KK43:(( çok özledim çoookkkk..
yeşilim sen de bu hissi özlemiş olmalısın :KK16:
tuncsss özellikle bugün orada olmak istiyorum... aynen uzanıp dünü unutmak:KK43::KK43::KK43::KK43:

,
tuncs yazmış canım sana.. bende yazayım dedim normal olanı adet periyodundan 14 gün öncesidir.. yani en az adetinden 13-14 gün geçmesi gerekiyor..

olabilir tatlım .. belirtiler uyuyor adetinin kaçıncı günündesin?

X