Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

iyiyim cnm saolasın sende araştır istersen ben saraçoğlunda dinlemiştim idrar sökücü şeyler düşüklüğe neden oluyor biliyorsun :KK34:

saol cnm inşallah babam için iyi olur klomeni tabiki doktor kontrolü altında kullanılır bende öyle kullanmıştım 2 ay kadar klomen yumurta çatlatmak için değil yumurta büyütmek için eğer çatlamazsa yumurta için iğnesi var onu vuruluyoruz

düzenli sayılır 30 ila 35 günde bir oluyorum bazen sapıtıyor ama herzaman değil bakalım bizede vesile olacakmı bu ilaç çok inanıyorum Allah büyüktür

Bilgilerin için teşekkür ederim canım inşallah senin tedavinde olumlu şekilde sonuçlanır:KK16::KK34:

evet canım 2.ayım eskiden çok uğraşırdım adet olabilmek için tarihlerim 5 veya 10 gün hep ileri atardı,bu ay 30 günde adet oldum ama bir ay 30 diğer ay 35 veya 40 günde olduğum oluyordu o yüzden şimdiden kesin düzeldi diyemiyorum inşallah böyle devam eder,canım bana hep doktorum farlutal verirdi. Ben bu sitede öğrendim progestanı ama doktor tavsiyesi olmadan kullanılmaması gerekir diye düşnüyorum muhtemelen sana vurulan iğnede farlutal yada progestan iğnesiydi.progestan genelde Luteal yetmezlik olan kişilere verilir ama en son doktorum bana sana hem gebelik sağlayacak hemde adetini düzenleyecek ilaç vericem demişti acaba bu ilaçmı bende merak ediyorum.

canım madem çok sayıda kistin var inciri tek başına kullanma mutlaka havuç suyuyla beraber kullan.bu şekilde yumurtanı çatlatır.geçmiş olsun.

paylaşımız için teşekkürler.Allah kucağınıza almayı nasip etsin.
yalnız merak ettiğim ;bizim kullandığımız glifor ,gulukophage ..vb.gibi ilaçlar metformin içeriyor,
sizin tavsiye ettiğiniz dioformin ilacıda metformin ilacı farkı nedir?anlayamadım

Bende progestanı burda öğrendim.Farlutal kullanıyorum bende şuan adet olmak için.Eczaneye gittiğimde doktor yazmadan almayın dedi eczacı sonuçta bu ilaç sadece adet söktürücü değil dedi.Ve yerine tarlusal(farlutal) verdi.Bende doktora sormayı düşünüyorum bu progestanı:KK31:Canım birde biz pkolulara havuç ve patates gibi insülüni artırıcı yiyecekler yasak.Ben şuan havuç ve patates yemiyorum.Doktor öyle dedi yani.:KK31:

havucu katı meye sıkacağında sıkıp suyunu içeyim öyle değil mi?
yoksa farklı bir uygulaması var mı? bu incir kürünü 21 gün yapıp 7 gün ara verince o arada 6 dk. iniciri 4 dk. havucu kaynatarak yumurta çatlamasına yardımcı oluyormuş?

cumartesi dr. a gidicem içimde acayip bir sevinç var sanki dr. tüm kistlerin yok olmuş diyecek gibi geliyor.tabi demezse büyük bir hayal kırıklığı:KK50:

Canım bence havuç ve patates gibi insülin artırıcı şeyler kullanma inciri tek olarakta uygulayabilirsin.Doktor havucu ve patatesi önermedi bana bilgin olsun.:KK34:

kızlar naptınız sizi çok merak ettim hep aklımdaydınız her namazdan sonra dua ettim sizlere.ben 1haftadır annemin yanındaydım orda internette yoktu.1hafta keyf yaptım elimi hiçbişeye sürdürmedi annem yedim içtim yattım canımın istediğini yaptı şimdi evde yemek yapmak çok zor gelcek bana.neyse evimide eşimide özlemiştim bi taraftan.geçmişi daha okuyamadım 1haftalık sayfa okucam işim çok zor.
bizde yarın dr.a gidicez inşallah kalp atışını duyabiliriz bebişimin.ödüm kopuyo ters bişey olcak diye bana dua edin kızlar.
buarada bicim naptın canm adet oldunmu hiç geçmişe bakamadan yazıyorum.
yeşil sen naptın ne çok katılım olmuş anketine ben ne kısa bi hikaye yazmışım okadar kısa deil oysa onu düzeltebilirmiyim ben?

tuncss,bubenimişte,123m,cvr,ecrin waw,yasmin,busmai,karabocug,gyaman ve adını hatırlayamadığım tüm arkadaşlar nasılsınız hepiniz.

Sağol canım Allah hepimizin duasını kabul etsin inşallah.Anneler kıyamaz tabiki.:KK16:Bngl sen mersindemiydin bu arada?Hadi hayırlısı olur umarım kötü şeyler düşünme güzel haberler alırsın inşallah:KK34:

evet canm annelerimizi Allah başımızdan eksik etmesin inşallah.canm hayırlısı olsun sağlıklı olsunda cinsiyeti önemli mi sence.ama artk bebek alışverişine başlamak istiyosundur.canm inşallah bi sorun çıkmazda duyarız Allah'ın izniyle kalp atışını sonra biraz daha rahatlıcam heralde.
tabiki saglıklı oldktan sonra cinsiyetinin hiçbir önemi yok ooo alşverişe coktan başladm ben neler neler aldım :))) cinsiyeti belli deilken bile ara renkler alıodm hp :KK1:

Allah kabul etsin canım Rabbim dualarımızı boşa çıkarmasın.Tekrardan geçmiş olsun.Meryem suresini sende okuyabilirsin.Türkçeside olur yani yeterki edilen dua içten samimi olsun:KK16:
haklısın okuyacağım elbette canım. inşallah rabbim hepimize mucizelerimizi gönderir.
Canım bence havuç ve patates gibi insülin artırıcı şeyler kullanma inciri tek olarakta uygulayabilirsin.Doktor havucu ve patatesi önermedi bana bilgin olsun.:KK34:

senin şeker sorunun yok dimi?
zaten henüz havuç almadım. ama yumurta çatlatmaya yardımcı olduğu için denemek istiyorum.
bu arada benim dr.a bu tür şeyler gereksiz geliyormuş o yüzden konuşup birşey soramadım bile.

Canım burnumu kapatıyordumda yinede tadı kalıyordu demekki ardından hemen su içip şekerli bişey atıyordum ağzıma:KK1:Tavsiyen için teşekkür ederim canım.Ben şuan tarlusal içiyorum (adet söktürücü).Hayıt tohumunu kullnıyordum şuan ilaç içtiğim için kullanmıyorum hayıtı bicimde öyle demişti.Adet olursam tekrardan hayıta başlıcam baktımki faydası olmuyor en son çare soğan kürü yaparım artık.Hayıtında faydalarını okudum canım inşallh şifa olur hepimize:KK16:

ınsallah canım INSALLAH

iyi canım ya ne olsun bugün biraz ateşim düştü sanırım regli olucam ama bilinmez tabiki 34. günüm bugun aslında çok nadir 35 günde oluyorum sabah test yapıcaktım ama biraz düşünce ateşim bekliyim dedim yarın sabah ateşim aynı olursa test yapıcam
sende durumlar nasıl canım
canım bende 29. günümdeyim hiç umudum yok tabi ama adet belirtileri bende başladı.hayırlısı olsun canım.

kızlar naptınız sizi çok merak ettim hep aklımdaydınız her namazdan sonra dua ettim sizlere.ben 1haftadır annemin yanındaydım orda internette yoktu.1hafta keyf yaptım elimi hiçbişeye sürdürmedi annem yedim içtim yattım canımın istediğini yaptı şimdi evde yemek yapmak çok zor gelcek bana.neyse evimide eşimide özlemiştim bi taraftan.geçmişi daha okuyamadım 1haftalık sayfa okucam işim çok zor.
bizde yarın dr.a gidicez inşallah kalp atışını duyabiliriz bebişimin.ödüm kopuyo ters bişey olcak diye bana dua edin kızlar.
buarada bicim naptın canm adet oldunmu hiç geçmişe bakamadan yazıyorum.
yeşil sen naptın ne çok katılım olmuş anketine ben ne kısa bi hikaye yazmışım okadar kısa deil oysa onu düzeltebilirmiyim ben?

tuncss,bubenimişte,123m,cvr,ecrin waw,yasmin,busmai,karabocug,gyaman ve adını hatırlayamadığım tüm arkadaşlar nasılsınız hepiniz.
hoşgeldin canım aklımdaydın hep dinlenmeke iyi yapmışsın,kendine dikkat etmen lazım. anneler nasılda kıyamıyor yavrularına değilmi.hiç korkma Allahın izniyle kalp atışlarınıda duyacaksın canım Rabbim seni bukadar bekletti mükafatını da verecek.sağol canım dualarına ihtiyacımız var.

evet tatlım soğanın 3. kürünü adete 10 kala kısmını yapıyorum.soğandanmı ne oldu bu ay adet günüme yakın ben yumurtladım tatlım bence bunu yapan soğan oldu bence.hiç böyle olmazdı çünkü
inşallah canım sen farkında olmaya bilirsin ama soğanın faydasını mutlaka görüyorsundur

canım saol iyi dileklerin için ne yazık ki buğünde gittim ama yumoşlar büyümemiş neden böyle oldu acaba ilk kez kullandığım için mi. doktor dediki bir dahaki ayda deneriz oda olmazsa ilaçı değiştirecegiz dedi of canım çok sıkıldı.
canım benimde büyümemişti endişelenme,bir dahakine büyüyebilir ,işte PKO buna deniyor canım bu hastaıkta yumurtlar beli olgunluğa erişmiyor büyüsede geç büyüyor geç çatlıyor .stres yapmamaya bak canım oda etken.

Bende progestanı burda öğrendim.Farlutal kullanıyorum bende şuan adet olmak için.Eczaneye gittiğimde doktor yazmadan almayın dedi eczacı sonuçta bu ilaç sadece adet söktürücü değil dedi.Ve yerine tarlusal(farlutal) verdi.Bende doktora sormayı düşünüyorum bu progestanı:KK31:Canım birde biz pkolulara havuç ve patates gibi insülüni artırıcı yiyecekler yasak.Ben şuan havuç ve patates yemiyorum.Doktor öyle dedi yani.:KK31:
insülin direncini arttırdığını ilk kez duydum canım vallahi ben senin kilo konusunda azmine hayranım tatlım maşallah sana.

kızlar bugunhiç iyi değilim valla progestanın sonuncusunu içtim bu sabah acayıp baş dönmesi ve göz karaması yasıyorum buyuk bir ihtımal perşembe yada cuma adet olurum hayırlısı bakalım belkıde olmam :)
canım inşallah adet olmazsın bendede belirtiler var, hiç umudum yok ama biliyorum gelecek kırmızılar.

mhb . arakdaşlar yeni katıldım aranıza yani hem kulube hem pko ' ya :KK43: 1,5 yıldır evliyim ilişki esnasında sorun yaşıyorum acı dan dolayı diye gittim pko dedi. ve kızlık zarının oldugu yerde bir et parçası var dedi. o yüzden acı yasıyorsun dur dedi. o parçayı almamız lazım dedi. regl iken tahlil yaptır dedi. Bnm anlamadıgım kızlık zarının üst bölgesinde et parçası nası olur ve nası alınır ? antalyada aslı vural sesver ' e gittim bir başka doktra daha gidcem tbiki ama acıkcası bu durum beni cok endişelendirdi. bebek olmasında da problem yaşar mışım :KK43:(
hoşgeldin canım. seninki polip olabilir bu sebep ile acı oluyor. ama merak etme küçük bir operasyonla alıyorlar o et parçası spermlerin geçişinide engelleyebilir bu sebep ile mutlaka onu aldır canım sonra hormonlarına baktırırsın tedavi gerekiyorsa yapılır endişelenme tatlım.

Son düzenleme:
kızlar takip edemiyorum pek .. :KK3: yarın dönüyorum.. tatilin bitmesine az kaldı.. okullar başlayaınca daha rahat takip edebiliyordum nasılsınız bakalımmmmm
iyi yolcuklar canım,iyiyiz canım gel artık tatilden,biçim hasta old. için yok, bngl33 geldi ,sıra sende .bu aralar topik sessiz. renk gelsin yaa bir hamile haberi alalım,sevinelim ,hareketlenelim :KK9:

Son düzenleme:
kızlar bildiğim kadarıyla bu ara adet gelmesini bekleyenler ,gyaman ,123m,ecrin ,bahar27 bende dahil.

hadi inşallah birilerimiz sevindiririz şu topiği,umut olalım birbirimize :21:

haklısın okuyacağım elbette canım. inşallah rabbim hepimize mucizelerimizi gönderir.

senin şeker sorunun yok dimi?
zaten henüz havuç almadım. ama yumurta çatlatmaya yardımcı olduğu için denemek istiyorum.
bu arada benim dr.a bu tür şeyler gereksiz geliyormuş o yüzden konuşup birşey soramadım bile.

Şeker sorunum yok canım pko olduğumuz için yararlı olmayabilirmiş havuç vb.İnşallah güzel sonuçlar alırsın canım.:KK49:

canım bende 29. günümdeyim hiç umudum yok tabi ama adet belirtileri bende başladı.hayırlısı olsun canım.

hoşgeldin canım aklımdaydın hep dinlenmeke iyi yapmışsın,kendine dikkat etmen lazım. anneler nasılda kıyamıyor yavrularına değilmi.hiç korkma Allahın izniyle kalp atışlarınıda duyacaksın canım Rabbim seni bukadar bekletti mükafatını da verecek.sağol canım dualarına ihtiyacımız var.

inşallah canım sen farkında olmaya bilirsin ama soğanın faydasını mutlaka görüyorsundur

canım benimde büyümemişti endişelenme,bir dahakine büyüyebilir ,işte PKO buna deniyor canım bu hastaıkta yumurtlar beli olgunluğa erişmiyor büyüsede geç büyüyor geç çatlıyor .stres yapmamaya bak canım oda etken.

insülin direncini arttırdığını ilk kez duydum canım vallahi ben senin kilo konusunda azmine hayranım tatlım maşallah sana.

canım inşallah adet olmazsın bendede belirtiler var, hiç umudum yok ama biliyorum gelecek kırmızılar.

hoşgeldin canım. seninki polip olabilir bu sebep ile acı oluyor. ama merak etme küçük bir operasyonla alıyorlar o et parçası spermlerin geçişinide engelleyebilir bu sebep ile mutlaka onu aldır canım sonra hormonlarına baktırırsın tedavi gerekiyorsa yapılır endişelenme tatlım.

Canım güzel desteğin için çok teşekkür ederim.:KK16:Azimliyim ama pkolu olduğumuz için malesef normal kişiye göre daha hızlı veremiyoruz normal pkolu olmayan biri benim yaptığımı yapsa baya bir kilo vermişti sanırım:KK1:Napalım sağlık olsun inşallh verme sürecim hızlanır.Belki endokrine giderim tiroite baktırırım tekrardan metabolizmam nasıl diye.Nebilim canım ya elimden geldiğince yapıyorum işte bir müddet sonra normal kiloma dönmek istiyorum artık.:KK8:

iyi akşamlar kızlar,
benim hormonlarım düzeldi diye diye kendime nazar değdirdim..:KK43: benim lh yine çıkmış fsh ın üzerine :KK43: 3 ay önce baktırdığımda lh 1,85 fsh 3,81 di..Diğer hormonlar hakkında ise fikrim yok,yorumlarınızı bekliyorum..lh ı düşürmem lazım, o şart :KK43:

TSH 0,690
FSH 4,30
LH 5,60
ESTRADİOL 60,40
T4(SERBEST) 15,32
PROLAKTİN 8,60

iyi akşamlar kızlar,
benim hormonlarım düzeldi diye diye kendime nazar değdirdim..:KK43: benim lh yine çıkmış fsh ın üzerine :KK43: 3 ay önce baktırdığımda lh 1,85 fsh 3,81 di..Diğer hormonlar hakkında ise fikrim yok,yorumlarınızı bekliyorum..lh ı düşürmem lazım, o şart :KK43:

TSH 0,690
FSH 4,30
LH 5,60
ESTRADİOL 60,40
T4(SERBEST) 15,32
PROLAKTİN 8,60

İyiakşamlar canım üzme kendini düzelir inşallah:KK16:Streste etkiliyor canım:KK50:prolaktin hormonun iyi ama:nazar:İnşallah düzene girer şu hormonlarımız ya.Doktorun ne dedi peki?

iyi yolcuklar canım,iyiyiz canım gel artık tatilden,biçim hasta old. için yok, bngl33 geldi ,sıra sende .bu aralar topik sessiz. renk gelsin yaa bir hamile haberi alalım,sevinelim ,hareketlenelim :KK9:

İnşallah canım umarım hepimizin güzel haberi olur burda:KK16::KK49:

İyiakşamlar canım üzme kendini düzelir inşallah:KK16:Streste etkiliyor canım:KK50:prolaktin hormonun iyi ama:nazar:İnşallah düzene girer şu hormonlarımız ya.Doktorun ne dedi peki?

Doktoruma daha gösteremedim canım..Benim sorunum lh fsh oranı..tam tersi olmalıydı..son zamanlarda metforminimi unutup içmediğim günler oldu, ondan mı oldu acaba..Daha çok dikkat edicem bundan sonra..Düzelir diye umuyorum..

Doktoruma daha gösteremedim canım..Benim sorunum lh fsh oranı..tam tersi olmalıydı..son zamanlarda metforminimi unutup içmediğim günler oldu, ondan mı oldu acaba..Daha çok dikkat edicem bundan sonra..Düzelir diye umuyorum..

İnşallah canım metformini kulllanmaya devam et canım faydasını gördüysen.Bendede fazlaydı hatırlarsan umarım düzelir bu hormon dengesizliği Allah şifa versin kendine iyi bak:KK16::KK34:

X