Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

kızlar ateşlendim ben öksürük ve ateş var 38-39 gidip geliyor.... bu nedenle nete gelemiyorum :KK43:
Allah sağlık versin sağlık gibisi yok.....

prolaktinine tekrar baktırırsın canım benim de üst sınırın bir tık üstünde sadece metformin içiyorum ben bir de adet gecikirse progestan....
progestanı kullanacaksan ateşin yükselsin öyle iç...yumurtlamadan sonra ateş yükselir yükselmesini bekle ve iç canım çünkü bu hormonu yumurtlamadan önce alırsan çatlamasını engelleyebiliyor...

2 ye çıkardım ilacı canım....
kilo vermen çok iyi

canım :)) nasılsın iyi misin?

oooo maşallah.... inşallah bende de aynı etkiyi yapacak....

canım sağlıkla kucağına al inşallah oğlunu....
maşallah :)) ya çok sevindim
:nazar: testinin sonucunu da yaz merak ettim...

ateşin iyi gidiyor canım ama kimin ne dediğine takılma canım sen elinden geleni yapıyorsun zaten...... gelecek bebeğin :KK9:
ben hastayım baya :KK43:(
baban nasıl oldu?

adaçayı adet gününe yakın içilmeye başlandığında adet söktürür ama bebek düşünüyorsanız kullanmayın... düzenli içildiğinde sakıncalıymış....
hele bebek oluşursa düşüğe neden olur çünkü rahim kaslarını gevşeten çok kuvvetli bir bitki...

gör bak o kadın daha çok doğurur ve çok yanlış bişey bu sağlık da tehlikeye giriyor çünkü... ayyy ne cahillik....
ayyy böyle şeyleri duyduğumda deliye dönüyorum bende canım çok haklısın.... erkek bebeği olana kadar doğurursa Allah ona erkek bebek vermez elbette.... ohhh iyi olmuş.... ama o kızlara yazık değil mi kimbilir ne şartlarda yaşıyorlardır dediğin gibi değerlerini de bilmez anne baba.......
Allah senin gönlüne göre tez zamanda versin inşallah :))

canım bence de glifor katagorisinde bir ilaçla hamile kalmıştır bizler de öyle hamile kalıyoruz ve kalacağız da metformini 2 ye çıkarttım... hastalığım geçerse eğer ki çok ateşlendim... sarsıldı bünyem bu ayı değerlendirebilirim... ama geçmezse çok zor.....
inan şu anda bebek falan düşüncek durumda değilim öksürük ateş beni mahfetti.... :KK1: öpüyorum seni canım....

bence o ilacı kafana göre arttırma canım belki 1 tanesi işe yarıyor....
yan etkilerinde halisülasyon yazıyordu o ilacın fazlası Allah korusun bünyeyi sarsar sen 1 tane ile devam et.... adet 3. günün de yine baktırırsın....

canım adet olmuşsun kist de gitsin güzel haberlerini bekliyorum :)) ishal yapar bu ilaç canım ama yediklerinle de ilgili olabilir ishal devam ederse kuru kahvenin üstüne limon damlat ye ishalini hemen keser...

Canım geçmiş olsun dikkat et kendine Allah şifa versin:KK16:İlaçtan çok bol sıvı c vitamini ve bitkiçayları içmeye bak.Bicim adetiim gelmedi ya test yaptım negatif biliyordumda yinede yapayım dedim işte.Dün eczaneye gittim adet söktürücü olarak progestan alayım dedim doktor yazmadıysa söktürücü verelim sadece bu sadece söktürücü değil düşük tehlikesinde vs de kullanılıyor dedi.Benim kafam karıştı oyüzden farlutal aldım yine, bu arada adı değişmiş tarlusal olmuş:)Bicim progestan başka ne için kullanılıyor canım?Tekrardan geçmiş olsun dinlen bol bol canım:KK16::KK3:

yaa benimde wc sıkıntım büyüktür.. evet iyi geliyor böyle yediğimi direk sindiriyorum gibi.. ama dünden beri 7-8 kez gidince wc'ye bana fazla geldi.. bol bol su içiyorum su kaybı olmasın diye.. muhtemelen ilaca bünye alışana dek olacak.. ama uzun zamandır içiyordum neden böyle oldu anlamadım.. muhtemelen etken madde aynı olsa da muhakkak ilaçlar arasında farklılık var.. glukophage içerken diaformine geçtim.. bakalım 1 hafta 10 gün beklerim.. eğer geçmezse ishalim doktora durumu söylerim..
pazartesi gününe doğumevine randevu aldım burda.. araştırmaya giderim diyordum en erken randevuyu şubatın sonuna veriyor.. oraya gidemedim.. doğumevi de rezil bi yer yaa.. bakalım nasıl olcak.. salı gününe de eski doktoruma randevu aldım.. ona da gideceğim.. bakalım kistcik ne hallerde..

sen nasılsın? nasıl gidiyor durumlar? babacığın nasıl oldu?

canım biliyorsun bu belirtiler bir süre sürecek sonra alışınca geçer sürekli ishal olursa olmaz zaten benim ara ara oluyor yinede beşinci ayıma giriyorum hala devam arada bir şu kistin bir geçsede rahatlasan ya
babam iyi hayatım şu anda bir değişiklik yok yakında ikinci seansına girecek kemoterapide bakalım inşallah iyi gelicek saolasın cnm

ateşin iyi gidiyor canım ama kimin ne dediğine takılma canım sen elinden geleni yapıyorsun zaten...... gelecek bebeğin :KK9:
ben hastayım baya :KK43:(
baban nasıl oldu?

evet bu sabahta bir kırtık yükseldi bakalım belkide geç yumurtlama olduğu için daha regli olamadım ve ateşim yüksek bilmiyorum
çok geçmiş olsun cnm ya sanki çok sık hastalanıyorsun vitamin almalısın bence metobolizma güçlendirici
babam iyi hayatım ikinci seansa girmeye hazırlanıyor nisanda tedavi bitince anlıycaz bakalım ne durumda emar çekilince inşallah emeklerimizin karışılığını alırız

http://www.fertilityfriend.com/home/3781c1

gyaman canım senin metmorfinde 4. ayın galiba düzen falan var mı naptın ?
123m sen nasılsın :)
kızlar aklıma gelenleri sormak istedim unuttuklarım varsa özür

çok memnunum valla hayatım ve çok inanıyorum bu hapa ben klomene bu kadar inanıp içmemiştim ve etrafta çok hamiş kalan duydum yakın çevremden de o yüzden hamile kalana kadar bırakmayı düşünmüyorum ayrıca beşinci ayıma girdim

İyiakşamlar diyetisyene gitmen çok iyi.Başarı sağlayamadım derken hiç kilo veremedinmi?Bende kullanıyorum metformin günde 2 defa.Birde maydonoz kürü yap ben maydonoz ve elma sirkesi kürü yapıyorum metobolizmayı hızlandırıp ödemleri atsın diye.Sen kür yapıyormusun?Evet canım diyet ve spora devam yavşada versek bırakmak olmaz böyle yaparsak zamanla metobolizma hızlanır inşallah:KK8::KK16:

merhaba cnm maydonoz kürü hamileliği düşünenler için sakıncalı diye biliyorum düşüğe neden oluyor idrar söktürücü çünkü :44:

Son düzenleme:
canım biliyorsun bu belirtiler bir süre sürecek sonra alışınca geçer sürekli ishal olursa olmaz zaten benim ara ara oluyor yinede beşinci ayıma giriyorum hala devam arada bir şu kistin bir geçsede rahatlasan ya
babam iyi hayatım şu anda bir değişiklik yok yakında ikinci seansına girecek kemoterapide bakalım inşallah iyi gelicek saolasın cnm

evet bu sabahta bir kırtık yükseldi bakalım belkide geç yumurtlama olduğu için daha regli olamadım ve ateşim yüksek bilmiyorum
çok geçmiş olsun cnm ya sanki çok sık hastalanıyorsun vitamin almalısın bence metobolizma güçlendirici
babam iyi hayatım ikinci seansa girmeye hazırlanıyor nisanda tedavi bitince anlıycaz bakalım ne durumda emar çekilince inşallah emeklerimizin karışılığını alırız

3781c1 Ovulation charts on FertilityFriend.com

çok memnunum valla hayatım ve çok inanıyorum bu hapa ben klomene bu kadar inanıp içmemiştim ve etrafta çok hamiş kalan duydum yakın çevremden de o yüzden hamile kalana kadar bırakmayı düşünmüyorum ayrıca beşinci ayıma girdim

merhaba cnm maydonoz kürü hamileliği düşünenler için sakıncalı diye biliyorum düşüğe neden oluyor idrar söktürücü çünkü :44:

Merhaba canım nasılsın?Bilgilendirdiğin için teşekür ederim.Hamilelil konusunda bir zararı olmaz diye biliyordum olmassa kullanmam sağol canım:KK16:

Baban için hayırlısı olur inşallah canım:KK16::nazar:Klomeni gebelik için doktor vermiyormu canım?Yani yumurtaları çatlatmak için değilmi?Kendi kafamıza göre kullanamıyoruz herhalde değilmi?:44:

kıkzlar yine birşey soracam size cahilliğime verin ben çatlatma iğnesi yapacam ama göbekten dendiye göbek bölgesinden mi yoksa göbek deliğinden mi
:)
gülmeyin ne olur çevresin den diyeceksiniz biliyorum ama riske atmak istemedim

slmm kızlarr kimse yok ama yazayım yinede bugün vınımın son günü kontor yüklermiyim bilmiyorummm..bi ara olmaya bilirimm....hepinizi öpüyorum hepinize sağlık ve sıhhat diliyorumm....geldiğimde inş güzel haberler alırım sizdenn...

Merhaba canım hormonların normal görünüyor benim prolaktin 80 90 baya bir yüksek çıkmıştı sonra dostinex verdiler düştü ama kontrol altında tutuyorum.Şuan kullanmıyorum ilacı doktor kestirdi.Kontrlüm var inşllh yüksek çıkmaz.Senin prolaktin seviyende normal inşallh hayırlı haberler alırsın:KK16:

amiin inşallah.Allah hepimizi tez zamanda bebeklerine kavuştursun. 3 gündür internetim arızalıydı nete giremedim.

bu arada dr. a gittim. ve çok sayıda kistim olduğu için yumurtam zor büyürmüş haftaya cumartesi adetin 14. günü yine gidicem.

ve bu arada ben soğan kürü ve incir kürüne başladım. birde çok sevdiğim bir hoca teyzeme rica ettim Meryem süresini 40 gün boyunca hergün bir kez okuyacak. 41.gün 3 gün oruç tutucam. faydalı olduğunu duydum.

Allah emeklerimizi boşa çıkarmasın yarabbim.:KK49:

kiloyu çok yavaş veriyorum ama sabredemedim yan etkisine metforminin biraz ağır seyrediyo bende
ne kadar oldu başlayalı 2 hafta içinde yan etkiler geçer. yan etkiyi azalmak için canım yemekte son lokmayı ağzına koydıktan hemen sonra metformini al

Canım güle güle kullanın kazasız belasız:nazar:Amin canım Allah hepimizin gönlüne göre verir inşallah:KK16:Ben soğan suyunun tadı kötü olduğu için tam yapamamıştım.Yarıda bırakmıştım.:KK31:Sende inşllh işe yarar canım:KK16:
teşekkür ederim canım allah razı olsun.. tadı çok kötü ben de bi defasında yapmaya karar vermiştim 3-4 gün içtim daha fazla gidemeden bırakmıştım şimdi 6. günümdeyim ve allahın izniyle 15 i tamamlıycam inşh olur yaaailk ay kalan çok mu acaba ben genel de 2. ay kullanılırken kalan çok diye biliyorum amannn yapmadımız şey kalmadı rabbim vesile etsin inşh...

bende memnunum inşh bide adetlerim düzene girseydi seninki zaten düzenliydi demi yanlış hatırlamıyorsam konuşmuştuk birinde sanki bende çok duydum inşh vesile olur da kalırsın arkadaşım inşh ...

Canım güle güle kullanın kazasız belasız:nazar:Amin canım Allah hepimizin gönlüne göre verir inşallah:KK16:Ben soğan suyunun tadı kötü olduğu için tam yapamamıştım.Yarıda bırakmıştım.:KK31:Sende inşllh işe yarar canım:KK16:
canım soğan suyunu burnunu kapatarak ıcmeyı denedın mı..bence dene..ben oyle yapıyodum,içerken burnumu kapatıyodum,burnumu acmadan da ağzıma bi parça bısey atıyodum,oyle burnumu acıyodum..yanı hıc tadını almamıs oldum:KK66: ama bende yazın yapmıstım ve araya ramazan gırınce devam ettırememıstım,bugun hayıta başladım,inşallah ıyı gelır:|

arkadaşlar bende pko hastasıydım.eşimdede morfoloji bozukluğu.tüp bebek denedik nisan 2011 olmadı.bir kadın doğum doktoru buldum.eşimde üroloji doktoru.1 ay oldu başlayalı
ve şimdi hamileyim.5hafta 5günlük hamileyim.pko için dioformin 1000 mg sabah akşam kullan dedi 1 ay dolmadan kilo verdirdi .iştahı kapatıyor.yumurtalarım da çalıştı.çok şaşkınım
ve hamileyim çok etkili geldi 850 mg gilfor hikaye bu ilacı tavsiye ettirin doktora 1000 mg

Merhaba canım nasılsın?Bilgilendirdiğin için teşekür ederim.Hamilelil konusunda bir zararı olmaz diye biliyordum olmassa kullanmam sağol canım:KK16:

iyiyim cnm saolasın sende araştır istersen ben saraçoğlunda dinlemiştim idrar sökücü şeyler düşüklüğe neden oluyor biliyorsun :KK34:

Baban için hayırlısı olur inşallah canım:KK16::nazar:Klomeni gebelik için doktor vermiyormu canım?Yani yumurtaları çatlatmak için değilmi?Kendi kafamıza göre kullanamıyoruz herhalde değilmi?:44:

saol cnm inşallah babam için iyi olur klomeni tabiki doktor kontrolü altında kullanılır bende öyle kullanmıştım 2 ay kadar klomen yumurta çatlatmak için değil yumurta büyütmek için eğer çatlamazsa yumurta için iğnesi var onu vuruluyoruz

bende memnunum inşh bide adetlerim düzene girseydi seninki zaten düzenliydi demi yanlış hatırlamıyorsam konuşmuştuk birinde sanki bende çok duydum inşh vesile olur da kalırsın arkadaşım inşh ...

düzenli sayılır 30 ila 35 günde bir oluyorum bazen sapıtıyor ama herzaman değil bakalım bizede vesile olacakmı bu ilaç çok inanıyorum Allah büyüktür

[B .!.:
bubenimsite[/B]
hayırlısı inşh kırmızılar değil bebiştir caım arkadaşım metmorfinde 2. ayın değil mi senin düzene girmemiştir daha henüz değil mi bi de söktürücü yü kendiniz mi alıyosunuz burda herkez progestan dan bahsediyo nasıl bi ilaç ve ne zaman alınmaya başlanıyo acaba ben iğnesi ni vuruldum o mu progestan iğne dr veriyo ama bana burdakiler içiyo heral öyle :)
evet canım 2.ayım eskiden çok uğraşırdım adet olabilmek için tarihlerim 5 veya 10 gün hep ileri atardı,bu ay 30 günde adet oldum ama bir ay 30 diğer ay 35 veya 40 günde olduğum oluyordu o yüzden şimdiden kesin düzeldi diyemiyorum inşallah böyle devam eder,canım bana hep doktorum farlutal verirdi. Ben bu sitede öğrendim progestanı ama doktor tavsiyesi olmadan kullanılmaması gerekir diye düşnüyorum muhtemelen sana vurulan iğnede farlutal yada progestan iğnesiydi.progestan genelde Luteal yetmezlik olan kişilere verilir ama en son doktorum bana sana hem gebelik sağlayacak hemde adetini düzenleyecek ilaç vericem demişti acaba bu ilaçmı bende merak ediyorum.

amiin inşallah.Allah hepimizi tez zamanda bebeklerine kavuştursun. 3 gündür internetim arızalıydı nete giremedim.

bu arada dr. a gittim. ve çok sayıda kistim olduğu için yumurtam zor büyürmüş haftaya cumartesi adetin 14. günü yine gidicem.

ve bu arada ben soğan kürü ve incir kürüne başladım. birde çok sevdiğim bir hoca teyzeme rica ettim Meryem süresini 40 gün boyunca hergün bir kez okuyacak. 41.gün 3 gün oruç tutucam. faydalı olduğunu duydum.

Allah emeklerimizi boşa çıkarmasın yarabbim.:KK49:
canım madem çok sayıda kistin var inciri tek başına kullanma mutlaka havuç suyuyla beraber kullan.bu şekilde yumurtanı çatlatır.geçmiş olsun.

arkadaşlar bende pko hastasıydım.eşimdede morfoloji bozukluğu.tüp bebek denedik nisan 2011 olmadı.bir kadın doğum doktoru buldum.eşimde üroloji doktoru.1 ay oldu başlayalı
ve şimdi hamileyim.5hafta 5günlük hamileyim.pko için dioformin 1000 mg sabah akşam kullan dedi 1 ay dolmadan kilo verdirdi .iştahı kapatıyor.yumurtalarım da çalıştı.çok şaşkınım
ve hamileyim çok etkili geldi 850 mg gilfor hikaye bu ilacı tavsiye ettirin doktora 1000 mg
paylaşımız için teşekkürler.Allah kucağınıza almayı nasip etsin.
yalnız merak ettiğim ;bizim kullandığımız glifor ,gulukophage ..vb.gibi ilaçlar metformin içeriyor,
sizin tavsiye ettiğiniz dioformin ilacıda metformin ilacı farkı nedir?anlayamadım

Son düzenleme:
evet canım benım tek çarem aşılama ama eşim onada yanaşmıyo borçları bahabne edıyorr ama borç yapmakdanda çekinmiyor valla sinirlenmiyeyim diyorum ama elımde olmadan sinirleniyorum valla hanı yumurtladıgımı biliyorum görüyorumyaa nolur degerlendırsekkk dimi ama çok yoruldum artık bide dün akşam yenı evlenen arkadaş vardı 6-7 ay oluyor eşi hamıleymıs duydum şok oldum allahım neden bizim olmuyorr diye oturdum sinirden ağladım yaa :KK43: nolcak benim halım böylee artık büyüsün eşim yaa sorumluluk sahibi olmayı öğrensin sitiyorum kartlara borçlar var zaten bide ev kredısı ödüyoruz borç yapamaya korkmuyorr hiç bende tek başımıa kendımı yortıyorum benden sonra evlenen herkse hamılee insan hiçmi talkmaz kafasına yaaa :KK47:
tatlım vallahi Allah sabır versin sana canım.senin işin gerçektende çok zor.

kızlar selamlar..
ben metformini günde 2 ye çıkardım ama dün akşamüstünden beri çok feci ishal durumu hakim bende.. yani öyle sürekli sürekli tuvalete gitmiyorum ama sonuçta ishalim yahu..
ilaca bağlıyorum bu durumu.. ama değişen ilaca...!! yani böyle birşey olabilir mi dersiniz ? ben yaklaşık 1 senedir glukophage içiyordum.. ama bu ay ilacı eczanelerde bulamadım ve en sonunda eczanenin biri muadilini verdi.. diaformin verdi.. ve benim ishalim diaforminden hemen sonra başladı.. ne dersiniz bana ilaç yan etki yapmış olabilir mi?

bu arada kırmızılarım da geldi bugün.. pazartesi gününe randevumu aldım doktora gideceğim.. inşallah kistciğimden kurtulurum..

tatlımmm şükür gelmiş kırmızıların inşallah hayırlısı ile kurtulursun bu kisten hemen.

canım merhaba
bende glukofen kulllanıyorum dört beş ay oldu ara ara ishal yapıyor ve rahat tuvalete çıkartıyor beni bu durumdan hiç şikayetçi değilim çünkü ilaçtan önce pek wc ile aram yoktu :KK1::KK1:
aynen canım bu ilaç sağolsun bendede wc ye gitmemi sağladı.

ne zamandır giremiyorum kızlar inanın sizinle sohbet etmek çok güzel ama ben bi ara eve kapatmıştım kendimi şimdi eşimle bol bol geziyorum :) arabayı da yeniledik gezme kararı aldık arkadaş çevremiz çok gelen giden oluyo ben de misafirliğe gidiyorum o yüzdan sizinle konuşamıyoruz ama yazamasamda arada okuyorum yazdıklarınızı hepinizde güzel gelişmeler var maaşalllah allahım hepinizin yüzünü güldürsün bu arada ben soğan suyuna ve metmorfine devam ediyorum 4. aydan sonra düzene girer diyolardı biricik de öyle demişti inşallah bugün tam 4 ay oldu soğanda da 5. günüm kaldı 10 gün yalnız soğan iççen arkadaşlar göğüs ağrınız oldum mu bende oluyoda hepinizi öptüm...

gyaman canım senin metmorfinde 4. ayın galiba düzen falan var mı naptın ?
123m sen nasılsın :)
kızlar aklıma gelenleri sormak istedim unuttuklarım varsa özür
selam canım iyiyim.bende tam sana yazacaktım soğan kürümün 3. sünü yapıyorum tatlım soğan kürü adeti geciktiriyormu ilkinde çok gecikmişti 2. sinde gecikmedi ama 3. sünde geciktirecek gibi.

iyiyim canım çok sağol adet belirtileri olarak sadece kasık ağrısı var ama gebelik olduğunu düşünmüyorum sanki kırmızılar gelecek gibi,yinede tabi Allahtan ümit kesilmez,soğana devam et canım hormonlara çok olmasada kısmen iyi geliyor bu sebep ile göğüslerin ağrıyo olabilir.

tatlım sendemi soğan yapıyon nasıl akıntın çok geliyormu, kaçıncı günündesin.benimde 3. kürüm.

tatlım hayırlıs olsunn prensinn:nazar::nazar: sağlıkla kucağına alman dileğiyle....inşallah tez zamanda bir sürü arkadaşı gelecek oğlununn.İNŞALLAHHHHHHHH.

tatlım sendemi soğan yapıyon nasıl akıntın çok geliyormu, kaçıncı günündesin.benimde 3. kürüm.
canım yok ben soğan yapmıyorum ama yaptığım zaman hamle kalmıştım,akıntı çok gelebiliyorda gelmeyebiliyorda bu kişiye göre değişiyor ,yaptığım aylar benim adetim çok yoğunlaşmıştı,biraz daha bekliycem gebelik olmazsa tekrar soğan kürü yapmayı düşünüyorum.
sen yapıyorsun sanırım adeterin nasıl yoğunlaştımı ?3. kürdeyim demişsin adete 10 gün kala yapıyorsun değilmi?

tatlım geçmiş olsun..bu kış sana yaramadı bence sürekli grip oldun yaa.geçmiş olsun tatlımm.

canım ateş tabloma baksana adet olacağıma yumurtladım ben ya bu nasıl iş anlamadım.
387745 Ovulation charts on FertilityFriend.com
canım yaaa ben hiç ateş ölçmedim bu tablodanda fazla anlamam ama adet olmana yakın çizgiyi çekmiş galiba acaba diyorum sen adet zamanına yakınmı yumurtluyorsun bu yüzdende adetlerin geç geliyor.Diyorumki doktoruna bi söylesene ben ateş ölçüyorum bu şekilde çıkıyor diye olmasa yumurtlama takibi istiyorum de. bak bakalım ne zaman yumurtluyorsun?metfromini sabah akşam mutlaka al canım.

Son düzenleme:
gyaman nbr canım?

sanırım seninle adet olacağımız gün çok yakın hadi inşallah gelmez kırmızılar :KK1:

canım madem çok sayıda kistin var inciri tek başına kullanma mutlaka havuç suyuyla beraber kullan.bu şekilde yumurtanı çatlatır.geçmiş olsun.

havucu katı meye sıkacağında sıkıp suyunu içeyim öyle değil mi?
yoksa farklı bir uygulaması var mı? bu incir kürünü 21 gün yapıp 7 gün ara verince o arada 6 dk. iniciri 4 dk. havucu kaynatarak yumurta çatlamasına yardımcı oluyormuş?

cumartesi dr. a gidicem içimde acayip bir sevinç var sanki dr. tüm kistlerin yok olmuş diyecek gibi geliyor.tabi demezse büyük bir hayal kırıklığı:KK50:

havucu katı meye sıkacağında sıkıp suyunu içeyim öyle değil mi?
yoksa farklı bir uygulaması var mı? bu incir kürünü 21 gün yapıp 7 gün ara verince o arada 6 dk. iniciri 4 dk. havucu kaynatarak yumurta çatlamasına yardımcı oluyormuş?

cumartesi dr. a gidicem içimde acayip bir sevinç var sanki dr. tüm kistlerin yok olmuş diyecek gibi geliyor.tabi demezse büyük bir hayal kırıklığı:KK50:
yok canım katı meyve sıkacağında deği. 7-8 tane inciri yarım litre suda 15 dk. kaynatıp 4-5 tane havucuda yine yarım lt. suda 20 dk. kaynatıp 2 suyu birbirine karıştırıp içeceksin.saraçoğlundan dinlemiştim.
inşallah sevincini yaşarsın tatlım.

X