Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

kızlar bugun adetimin 28.günü vee su gibi akıntım var neden böyle olduki :26:
günlük ped kullanıyorum
canım geç yumurtlama olabilir ben de de aynen geç oldu yumurtlama değerlendir derim :))
o zaman adet de biraz gecikir ama en azından yumurtlaman oldu deriz yumurtlamadan sonra,yani yumurta çatladıktan sonra, su akıntısı olur....

Günaydın bicim teşekkür ederim canım .Evet adaçayı zararı olabilir dediğin gibi kullanmamayım onun yerine beşi biyerde poşet çay var ıhlamur yeşil çay hangisi denk gelirse artık:KK1:Adet olmuşsun gözün aydın aslında hem üzüldüm hem sevindim.Ama hakkında hayırlı olan şuan için buymuş demekki darısıda sağlıklı bir şekilde hamile olmana inşallah.Bicim ben bebek tedavisine geçmedim biliyorsun doktor tedaviye geçiyordu biz erteledik yani şimdi başlasak hamile olma şansım varmı diye sormuştum olabileceğini söylemişti.Sence kiloyu verip tedaviye geçmem dahamı uygun yoksa zaman kaybetme tedaviye geçmi dersin eşimde şuan için istemiyor bazı maddi sıkıntıdan dolayı yani baharda gideriz demişti bilmiyorum neyapmalıyım kafam karışık:44:Sen nasılsın kiloda vermişsin negüzel zaten çok kilon yokki senin:KK1:Kendine dikkat et canım Allah'a emanet ol:KK16::KK54:

bence kilo vermeye başla zaten bebeğin o sırada gelecekti canım bebeği düşünmeden kiloya odaklan ben de öyle yaptım bir bakacağız ki hamileyiz :) inşallah... yani bu daha yüksek ihtimal bence ilaçların sağlayacağı faydadan daha fazla faydalı olacak kilo vermek....
çok kilom yok ama sınırdayım ve dikkat etmessem ipin ucu kaçıyor canım....

Son düzenleme:
Gözünaydın çok sevindim canım sana çok sıkıntı vermişti rahatlarsın inşallah.
evet canım umut herzaman var,insanın içinde küçücükte olsa ,o olmadan yaşamayız ki zaten .

sen şimdi yeni bir sayfa açıyormuş gibi düşün tatlım öncesini filanda düşünme hiç zaten.

dokotrunuda değiştirdin, tedavilerinden hep olumlu sonuç alırsın inşallah. bu girdiğin yeni dönem sana bebeğini getirsin inşallah, Nisan ayına kadar hepimiz hamile olalımmm :KK64:
aynen öyle canım ben rahatım ve iyiyim olumlu da bakıyorum hormon sonuçlarımda da iyileşme var daha da iyi olacak inşallah :))
iyi bakmak ve olacağına inanmak burda ilk yapacağımız şey....

canım adet olmşsun insann ıcınde ewet hep bi umut oluo ama o umutta olmasa yasamann ne anlamı kalırki olsun adet oldun bak rahim filmini cekineblrsin gün al filmini cekin inş ondan sonra her sey gusel gecıcek.bide kızlar bişe demek istiorum dogrulugu nedir bilmiorum ama komsumun ablasının 9 senedırlı cocugu olmuyomus ve rahım fılmı cekılmıs doktor o ay korunun demıs ama kadın üstünü giyinrken doktorun yanndakı hemsıre doktorlar korunun dıolar ama bu bi kaç geceyi boş gecireyin tüm tüpler acık oluyor bebek olma ihtimali cok yüksek demiş.ve kadın hamıle kalmıs masallah cocugu şimdi okula gidiyor. sadece paylaşmak istedm dogrulugu nedır aslı varmı bilmiorum
canım rahim filmine gün veremedi dolu dedi öbür ay adetin ilk günü gel randövu al dedi nasıl iş anlamadım ama bekleyeceğim beklerken de gliforu 2 ye çıkarıp hamile kalma şansımı deneyeceğim çünkü hormonlarım fena değil düzelme varmış....

valla tuttumu tutmadımı bilmiyorum ama herzaman umudum oluyor tutmadığını bilsem bile yine ufacık birşey buluyorum acaba diyorum benim kilo aynı canım sanırım çünkü hemen tartıya çıkmayı düşünmüyorum sonra vermedim diye moralim bozuluyor diyeti bozuyorum bu sefer :))

regli olmuşsun olsun zamanın gelmedi daha en azından rahim filmini çektireceksin inşallah o temiz çıkar ve kafan rahatlar cnm hayırlısı ne ise o olsunn
ben ip atlamaya başlıycam çok güzel kilo verdiriyormuş aklında bulunsun...:KK34:
canım ip atlama yumurtlamadan sonra bebek oluşursa zararlı yumurtlama dönemine kadar ne kadar istersen atla ama yumurta çatladıktan sonra sakın atlama :KK9:

bicim canım reglin gelmiş,biraz sevindim biraz üzüldüm ama en iyisini Allah bilir. inanıyorum ki filmden sonra birşeyler değişecek..heyecanla bekliyoruz o günü. canım şimdi dinlenmene bak ,çok öpüyorum:KK54:
:KK9: sağol güzel arkadaşım ama karabocuqe de yazdığım gibi öbür aya kaldı gün yokmuş... doluymuş :KK43:( neyse bu ayımı da boş geçirmeyeceğim ki... hayır vardır herşeyde....

size bir sorum var ben pek bilgili değilim bu konularda.
ben adet olmayı beklerken yumurtladım galba. yani o yumurtlama akıntım adetimden 30 gün sonra geldi. 3 4 gündür de devam ediyor. ama sorunum şu bu yumurtalar çatladımı çatlamadı mı? şimdi doktora gidemem işteyim zaten randevusuzda almazlar hastaneler.bulunduğum yerde kadın doğumcu var bir de ultrason cihazı:)ona gitsem napabilir bilmiyorum. bana biraz bilgi verir misiniz. acaba çatlatma iğnesi mi yazdırsam direk gidip vurulsam. böyle kafama göre de yapmak garip geliyor. napayım akıl verin bana biraz[/B]
ultrasonda çatlayıp çatlamadığı görülür ama akıntı su akıntısına dönüştüyse çatlamıştır akıntı yumurta akı gibi kıvamlıysa çatlamak üzeredir canım .... geç oldu ama ancak nete gelebildim...

bana gelince.. ben metformini kistin 10 cm olduğunu gördüğüm anda kestim.. doktorum çok kızdı ama içemedim.. ya daha da büyütürse diye ben çok tedirgin oldum.. ama kistimin yarı yarıya küçüldüğünü duyduğum anda da içmeye başladım.. akşamları tek içiyordum.. bugünden itibaren de sabah akşam içicem..
bir ara 2 ay kadar sabah akşam içtim sonra günde tek içmiştim yine.. doktor gerek yok o kadarına demişti.. ama en son kontrolde sabah akşam iç tamam dedi.. ayyy amma karışık yazdım.. kusura bakma valla.. babam bi yandan laf anlatıyor.. ona laf yetiştiriyorum..
burda kendime geldim biraz.. ilacım da bitti çok şükür.. şimdi kırmızıları bekleyeceğim artık..
ben de sabah akşam içeceğim nedense bu şekilde hamile kalacağıma inanmaya başladım.... neden olmasın?:KK54:

Kusura bakmayın kızlar çok geçde olsa hepinize cevap yazabildim gezdik eşimle hafta sonu sonra pazartesi tüm gün dolaştık ve bu gün de malum doktorla geçti sizlerle yazışmayı özledim.... öptüm.... çamaşır ütü offff çok birikti çooooooooooooook......iyi geceler hepinize şimdi de sizi nette yakalayamadım

Son düzenleme:
Günaydın Kızlar herkese iyi güzel mutlu bir gün olsun.... güzel haberler alalım inşallah birbirimizden öpüyorum :KK9:

yumurtlama olabilir üşütmüş de olabilirsin akıntı da varsa yumurtlama olması daha kuvvetli canım....

sağol canım anladım, bi akıntı olmadı ama sanıırm yumurta çatlamasından.çünkü klomeni ilk kullanışım ve daha önce bu kadar ağrım hiç olmamıştı.

nasılsınız canlarım?? ben düzelmeye başladım artık yavaş yavaş mecburen.. hiç bi çarem yok çünkü.. kanamam hala yok betahcg sıfırlanana kadarda olmayabilirmiş kanamam normalmiş yani bu.. geçen hafta 3 gün arayla betahcg baktırdım değerlerimi takip etmek zorundayım sürekli ilkinde değerim 10.444 çıktı ki iğne olduğum halde eğer iğne olmasaydım 30.000 lerde olacaktı öyle hesapladık yani 5 haftalıkken bu değerlerde olmasıda çoğul gebelik olduğunun kesin kanıtı :KK43:(( onada üzüldüm biraz.. :KK43::KK43: 3 gün sonra tekrar test yaptırdığımda 3.218 olmuş değerim biraz olsun içim rahatladı ikinci bi iğneye gerek kalmadı çok şükür... bu arada bi kaç ayrı doktordan duydum bu ara dış gebelik çok fazla yaşanıyomuş.. kimbilir hangi yediğimiz içtiğimiz etkiliyo böyle!!!! inş. bidaha yaşamam böyle şeyler.. inş. yine ikiz bebeklerim olur......

canım Rabbim büyük ,inş yine gönlüne göre verir. üzülme topla kendini. vardır bir hayır bunda da de. bizim seni anlamamız çok zor biliyorum ama bazen yaşadığımız şeyler kötü gibi dursa da bi hayır oluyo içinde. inş zaman sana çok çok güzellikler getirsin canım. hayırlısıyla kısa zamanda sağlıkla gelsin bebişin

canım ip atlama yumurtlamadan sonra bebek oluşursa zararlı yumurtlama dönemine kadar ne kadar istersen atla ama yumurta çatladıktan sonra sakın atlama :KK9: /COLOR]

valla haklısın onu düşünemedim daha başlamadım atlamaya ama kayınvalidem o yöntemle biraz kilo verdi aman boşver göbek haraketi ve yürüyüş yeter bize :KK34:

Evet canım yürümek daha iyi.Bende twisterlede yan sırt bölgemi çalıştırıyorum bazen oklavaylada yapıyorum:KK8:.Hayıtı bugün sabah kullanmaya başladım.Bakalım hayırlısı.:KK31:

evet oklavayla süper oluyor valla bende yarım mekik çekmeye başladım bakalım görcez sonucu :)))

nasılsınız canlarım?? ben düzelmeye başladım artık yavaş yavaş mecburen.. hiç bi çarem yok çünkü.. kanamam hala yok betahcg sıfırlanana kadarda olmayabilirmiş kanamam normalmiş yani bu.. geçen hafta 3 gün arayla betahcg baktırdım değerlerimi takip etmek zorundayım sürekli ilkinde değerim 10.444 çıktı ki iğne olduğum halde eğer iğne olmasaydım 30.000 lerde olacaktı öyle hesapladık yani 5 haftalıkken bu değerlerde olmasıda çoğul gebelik olduğunun kesin kanıtı :KK43:(( onada üzüldüm biraz.. :KK43::KK43: 3 gün sonra tekrar test yaptırdığımda 3.218 olmuş değerim biraz olsun içim rahatladı ikinci bi iğneye gerek kalmadı çok şükür... bu arada bi kaç ayrı doktordan duydum bu ara dış gebelik çok fazla yaşanıyomuş.. kimbilir hangi yediğimiz içtiğimiz etkiliyo böyle!!!! inş. bidaha yaşamam böyle şeyler.. inş. yine ikiz bebeklerim olur......

canım çok geçmiş olsun çok üzüldüm valla inş.sağlıklı bir gebelik geçirirsin bidahakı sefere ikizlerinde gelir inş..hakkında hayırlısı olsun evet kesınlıkle yeme içmelredn kaynaklanıyorr olabılırr dikkat etmek lazım valla tekrar geçmiş olsun canım

canım haftasonu ve pazartesi daha çok eşimle gezerek geçirdim bu gün de doktorda ve annemdeydim nete girmedim belki aklımdan atarsam daha iyi olacak diye düşünüyorum zaten hormonlarda düzelme var gliforu 2 ye çıkaracağım bakalım o zaman yumurtlamam öne çekilecek mi? deneyeceğim sen nasılsın?

iyi yapmışsın canım benim kafa dağıtmak güzel oluyorr hadı hayırlısı ben uzun zamandır 2tane içiyorum sabah akşam ama tok içiyorum hala düzelme olmadı acaba açmı içsemm :26: bakalım belki hayıtla düznee girer bende adetle tekrar ateşe başlayacam.günleri pek değerlendiremiyorum canım eşim yorgun geliyorr bakalım kısmet yaa bide 2gündür su gibi akıntım ve yumurta akı olmustuyaa bugunde tekrar gördüm o yumurta akıntısını 1damlacık eğer yumurtladıysam 15 gün beklesemmı adet için yoksa p.tesi progestana başlasammı p.tesi 35,gün oluyorr 5 gün içsem 40 gün oluyorr 3,günü adetim geliyor zaten 43 günde adet olmus oluyorum bu ayy progestan içeyim en iyisi p.tesi bellimi olur belkide hamıle kalırım geçen p.tesi ve salı kasıgımı bir arı girdi çok canım yandı biran aklıma geldi acaba acaba bişeylermi oluyor içimde diye düşündüm bide bu aralar çok uyuyorum hayırlısı olsun bakalım umut her zaman var :)

Son düzenleme:
merhabalar fıstıklar...
herkes de bir kilo verme telaşı maşallahınız var.. bende anacığımın evindeyim homini gırtlak her daim birşeyler yiyorum..
metformini sabah akşama çevirdim.. 850mg günde tek içiyordum.. doktor 1000mg günde tek demişti ama ben 1000mg günde iki içiyorum artık..

bicim canım rahim filmi için randevu alamamışsın.. vardır bir hayır bunda da..

özledim hepinizi kızlar yaa.. ama burda pek vakit olmuyor buraya zaman ayırmaya.. sürekli bir hareket var evin içinde.. arada gelip okuyorum işte..
kendinize iyi bakın.. öpüyorum hepinizi çok çok :KK16::KK16:

canım daha iyi olmana çok sevindim :) sen kendin aşacaksın bu durumu inanıyorum ve yediğin içtiğinle bence ilgisi yok bu olayın yaşanacağı varmış... belki doğsa sağlıksız olacaklardı böyle düşün... ve birdahakine de böyle olmayacak inanıyorum ki çok sağlıkla tamamlayacaksın bir dahaki sefere....

canım çok sağolun hepiniz.... bence de sonuçlarım 2 adet glifor içersem daha da iyi olacak 1 tane ile böyle düzeldi....
bakalım zaman gösterir ama moralim gayet iyi....
umutluyum... fazla düşünmüyorum nete de az geliyorum bu sebepten.... canım senin durumun ne şu anda nasılsın?

Günaydın canım:KK16:Maşallah sevindim moralinin iyi olmasına hepte moralin iyi olsun:nazar:Bende 2 defa içiyorum canım doktor öyle önermişti.Aslında doğru diyorsun burda çok sık bebek konusu konuşulduğu için insan ister istemez strese giriyor bazen herşeyden uzak kalıp kafa dinlemek iyi oluyor:KK31:Bicim benim sana yine danışacağım bir nokta var benim adetim gelmedi geçen ay 22 sinde olmuştum bu ay bekliyorum işte adeti:KK43:Sence ne yapmam lazım dün sabahtan itibaren hayıt tohumunu demleyip içiyorum günde 2 defa sabah akşam.Sen bir zararından bahsetmiştin hayıtın zarar değilde bir hormonunu yüksekmi çıkarmıştı hatırlayamadımda??Hayıt kilo yapmaz değilmi internetten araştırdımda yan etkilerine rastlamadım.Söktürücü kullanayimmi farlutal kullanıyordum bir kaç ay önce.Siz progestandan bahsetmiştiniz o nasıl farlutalla aynımı?Canım kusura bakma biraz uzun oldu ama fikirlerinizi bilmek istedim yanlış birşey yapmak istemiyorum çünkü.Bu arada spor ve diyete devam.İnşllh hepimiz için olumlu güzel gelişmeler olur canım.Sende kendine dikkat et rahim filminden sonra belkide bebeğine kavuşursun bellimi olur hakkımızda hayırlısı herşeyin.kendine iyi bak canım görüşürüz:KK54::KK16:

merhabalar fıstıklar...
herkes de bir kilo verme telaşı maşallahınız var.. bende anacığımın evindeyim homini gırtlak her daim birşeyler yiyorum..
metformini sabah akşama çevirdim.. 850mg günde tek içiyordum.. doktor 1000mg günde tek demişti ama ben 1000mg günde iki içiyorum artık..

bicim canım rahim filmi için randevu alamamışsın.. vardır bir hayır bunda da..

özledim hepinizi kızlar yaa.. ama burda pek vakit olmuyor buraya zaman ayırmaya.. sürekli bir hareket var evin içinde.. arada gelip okuyorum işte..
kendinize iyi bakın.. öpüyorum hepinizi çok çok :KK16::KK16:

Merhaba canım evet hepimizde kilo verme durumları mecbur canım napalım kilo herşeyi etkiliyor:KK31:Sende çok yeme öyle:KK1:İlacını 2 güne çıkarman iyi olmuş bende 2 defa kullanıyorum.Hadi hayırlsıı olsun inşllh.Ohhh gez eğlen takma kafana takmayınca herşey daha yoluna giriyordur nekadar söyleyip beceremesemde:KK9:takmamak lazımmış:KK1:Sende kendine iyi bak canım Allah'a emanet ol:KK16::KK3:

canım geç yumurtlama olabilir ben de de aynen geç oldu yumurtlama değerlendir derim :))
o zaman adet de biraz gecikir ama en azından yumurtlaman oldu deriz yumurtlamadan sonra,yani yumurta çatladıktan sonra, su akıntısı olur....

bence kilo vermeye başla zaten bebeğin o sırada gelecekti canım bebeği düşünmeden kiloya odaklan ben de öyle yaptım bir bakacağız ki hamileyiz :) inşallah... yani bu daha yüksek ihtimal bence ilaçların sağlayacağı faydadan daha fazla faydalı olacak kilo vermek....
çok kilom yok ama sınırdayım ve dikkat etmessem ipin ucu kaçıyor canım....

İnşallah canım kiloda birçok şeyi etkiliyor haklısın.Tabiki ipin ucunu kaçırırsan o ucu bulmak biraz zor olur sonra:KK9:Dikkat etmek en iyisi:KK8:

inş. canım benim allahım hepimize yaşatsın o duyguyu.. isteyen herkese bol bol bebek versin allahım.. isyaaaannnn etttmeeeekkkkk istemiyorummmmmmmmmmmmm ama anne olmayı haketmeyip çocuğu olan bir sürü varlık var bunları görünce canım çok daha fazla acıyo... :KK43::KK43:

Amin canım inşallhhhh sakın isyan etme isyan etmekle güzel şeyler olmuyor dahada kötüsü oluyor sabırlı ve azimli ol dualarını eksik etme.Birde şu yönden düşün hamile kalabilmişsin yani yine kalabilirsin hiç kalamayanlara göre daha şanslısın:nazar:Bence sevinmen gereken bir noktada bu olmalı.Yine sağlıklı bir şekilde hamile olup sağlıklı bir bebeğin olur inşallah:KK16::KK49:

selam kızlar bayadır nete gelemedim yazdıklarınıza cevap yazamadım....
hepsini okumaya çalıştım....
canım evet adetim geldi bu gün 2. günümdü ve rahim filmine gün almaya gittim ne yazıkki alabileceğim günler dolmuş öbür ay gel dedi doktor...
hormonlarıma bakıldı
Fsh 7.65 Lh 9.75 gibi bişeydi Tsh 3.85 e2 53 tü öncekilere göre iyi ama yine de tam istenilen gibi değil sonuçlarım ilacı 2 ye çıkarıp bu ay mucize yaratmayı düşünüyorum....
baharda gel sen nasılsın canım???

bende dün test yaptırdım.

fsh 6.66 lh 7.18 e2 33 prolaktin 20.98 yarın prof.a gidicem sonuçlarımı göstermeye birde dün klomene başladım.

sanırım yine süt hormonum yüksek benim.

Selam kizlar bugun doktora gittim adetimin 11.gunundeyim sag ve solda 11 mm ve12mm olmak uzere 5 6tane yumurtam olusmus ve cuma tekrar gidecem sizce nasil sonuclarim bana iyi deyip gectiler

Günaydın canım soğan kürünü bende denemiştim ama kokusundan dolayı düzenli kullanamadım.Bir şey merak ettim ikinci adetine 10 gün kala demişsin adet günümüz belirsizse düzensizse nasıl olucak?Çünkü biliyorsun pko hastalığında adetlerde düzensiz:KK50:
canım işe yaraması için düzenli kullanman lazım dayanabiliyorsan yap derim.gerçekten soğan Allahın yarattığı zaten çok faydalı bir bitki.bizlerin zaten adet günleri belirsiz örneğin bu ayın kaçında adet olduysan 2. adetinide bir sonraki ay aynı günde olacakmış gibi düşüneceksin.

üzülme tatlım bu süreci hayırlısı ile atlatta inşallah. Allah yine verir sonuçta verende o alan da o canım.bunu yaşaman gerekiyormuş demekki öyle düşün en kısa zamanda sağlığına kavuşursun inşallah.

selam kızlar bayadır nete gelemedim yazdıklarınıza cevap yazamadım....
hepsini okumaya çalıştım....
canım evet adetim geldi bu gün 2. günümdü ve rahim filmine gün almaya gittim ne yazıkki alabileceğim günler dolmuş öbür ay gel dedi doktor...
hormonlarıma bakıldı
Fsh 7.65 Lh 9.75 gibi bişeydi Tsh 3.85 e2 53 tü öncekilere göre iyi ama yine de tam istenilen gibi değil sonuçlarım ilacı 2 ye çıkarıp bu ay mucize yaratmayı düşünüyorum....
baharda gel sen nasılsın canım???
Biçimm canım vardır bunda mutlaka bir hayır canım öyle düşün demekki bu ay çektirmemen gerekiyor ama FSH ve LH oranların önceden nasıldı bilmiyorum ama LH FSH dan 2 birim yüksek çıkmış.benimde bu şekilde ve doktor bana şiddetli değil PKO demişti.metformini bencede çıkart 2 ye. zaten sen niye 1 adet kullandınki bugüne kadar. doktorunmu demişti.beni doktorum direk 2 ile başlatmıştı.

Ben de pcoluyum ilk hamileliğim bebeğin kalbi atmadığı için hüsranla sonuçlandı.Çok şükür tedavi görmeden sadece kilomu dengede tutarak 2. kez hamile kaldım ve şu an oğlum 6 aylık.Moralinizi yüksek kilonuzu düşük tutun bol bol dua edin...:emir_bebek::KK49::KK55:

X