Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

anladım canım sağol. ya bide benim 2 gündür kasıklarım ve karnımın alt tarafı çok ağrıdı,yumurtalar mı çatladı acana canım??korktum biraz bugün

bence çatlama var ondan ağrı yapıyor.benim yumurtlama zamanlarımda ve çatlama zamanlarımda ağrı feci oluyor o ağrı bana bir işaretmiş gibi geliyor

tatlımmm adet olmuşsun şükürr.bakalım rahim filmi sonucun ne çıkacak.inşallah tertemiz çıkar canımm.

canım bişey soracam ben ateşimi hergün 6.40 ölçüyordum işe gitmeden önce şu an annemlerdeyim bugün 8.30 da ateşimi ölçebildim maalesef uyanamadım tabiki ateş feci yüksek çıktı akıntımda geldi uzayanmı bilemedim ama yapışkandı resmen ve yoğundu.ateş tablosuna E işaretledim dercede yüksek çıktı 36.7 çıktı tabiki çizgiyi çektii.canım 2 saatte ateş bu kadar yükselirmi...şimdi 8.30 ta ölçtüm yanlışmı yaptım canımmm..

tatlım özeldende yazdım burayada yazayım dedim

bence çatlama var ondan ağrı yapıyor.benim yumurtlama zamanlarımda ve çatlama zamanlarımda ağrı feci oluyor o ağrı bana bir işaretmiş gibi geliyor

canım çatlama olunca mı hamile kalınıyo sadece?? yani diğer zamanlar hamile kalınamıyo mu

kızlar yardım lütfen. progestan bittikten kaç gün sonra adet olunuyor?
2 gün oldu biteli hala adet olmadım:KK5:

Merhaba size sormak istediğim bir şey var. Uzun süren yanlış yönlendirmelerin sonunda endokrin doktoru detaylı bir hormon testi yaptı. shbg düşük çıktı bende de. anladığım kadarıyla bu pko belirtilerindenmiş. Zaten düzensizlik, tüylenme, sivilce bunların hepsi ben de olduğundan doktor baya kontrol edip soru sormuştu. Şimdi adet döneminde bir hormon testi daha yaptırmam gerektiğinden adet dönemini bekliyorum doktora gitmeden önce ama merak ettiğim bir şey var. Benim yumurtalıklarıma bakıldı kist yoktu sorunsuzdu ama bu bütün belirtiler var diyelim bu sendrom bende olabilir mi hala? Başlangıç falan mıdır yoksa alaksız mıdır merak ettim.

çok geçmiş olsun canım Rabbim sabır versin. İnş hayırlısıyla tekrar olur ve sğlıkla kucağına alırsın bebeğini. sen ne kadarlık evlisin canım?? benimde ilk ayım bakalım ne olacak sonuç.

3 yıl oldu canım evleneli. yaşım 27 eşim de 35 o yüzden biraz da stresim....

kızlar yardım lütfen. progestan bittikten kaç gün sonra adet olunuyor?
2 gün oldu biteli hala adet olmadım:KK5:
ben progestan bittikten 12 gün sonra anca hasta oldum. acele etme seninde olur. artık öyle taş gibiyim ki hap bile sökemiyor.
birde son birkaç gün sürekli adaçayı içtim aspirin falan içtim ama yinede çok çook az geliyor.
inşallah bir an önce adet görür de rahatlarsınız. beklemesini bilirim çok zor.

Son düzenleme:
Günaydın arkadaşlar kanal 24 de kadın hastalıkları doğum uzmanı bilgi veriyor burdaysanız kanal 24 e bakın bir güzel bilgiler veriyor doktor.Doğum öncesi ve doğum sonrası folic asit hakkında vs.

Canım malesef ben şuan hamile değilim 5 ay önce filan bebeğimi kaybettim kalp atışlarının durması sebebi ile .Evet soğanla hamile kalmıştım burdaki çoğu kişi bildiği için üstteki yazımda tekrar yazmadım.Adetinden 7 gün sayacaksın 8. gün başlayıp 15 gün yap. daha sonra 2. adetine 10 gün kala tekrar yapıcaksın canım. Ben aynen böyle uygulamıştım.

geçmiş olsun canım,dediğim gibi hormonların güzel olması bence bir avantaj,soğan direk yarayabilir. .Adetinden 7 gün sayacaksın 8. gün başlayıp 15 gün yap. daha sonra 2. adetine 10 gün kala tekrar yapıcaksın canım bu şekilde uygulamaya başlarsan iyi sonuç alacağına inanıyorum canım.
benim hormonlardada sorun var prolaktinim yüksek bu sebep ile buda yumurtayı kalitesizleştiriyor yani bebek olsada kaliteli yumurta olmadığı için devam etmiyor.

Günaydın canım soğan kürünü bende denemiştim ama kokusundan dolayı düzenli kullanamadım.Bir şey merak ettim ikinci adetine 10 gün kala demişsin adet günümüz belirsizse düzensizse nasıl olucak?Çünkü biliyorsun pko hastalığında adetlerde düzensiz:KK50:

selam kızlar çok stres yaptım kendi kendime yarın doktora gidecem serophene kullanmış tım acaba yumurtalıklerım büyüdümü diye birde ben sigara kullanıyorum bırakmak istiyorum ama böyle streslenince daha çok içiyorum offffff yarın olurmu acaba böyle beklemek çok zor

slm kızlarrrr nasılsınızzzz ?? bizi sorarsanız iyiz cok şükür perşembe günü minigimi görmeye gidices hemde 3 lü testmis var onuyaptrcaz hayırlısıyla bişey ckmaz inş.belki bu sefer kesn olarak ögreniriz cinsiyetini yaa ok merak ediyorum cokkk rüyalarıma girooo :KK1:

öncelikle ALLAH yardımcınız olsun pkolu olupta çoçuk özlemiyle beklemek çok zor zira bende yaşadım ...ama en sonunda rabbim nasip etti bir oğlum oldu darısı başınıza.. üzülmemek gerekir bende üzülürdüm tanıdıkların çoçukları olduğunda buruk bir sevinç yaşardım...doktorumun verdiği şeker ilacını hep kullandım ve bir gün hamile kaldığımı öğrendim tek kelime şok oldum anladım ki RABBİM ne büyükmüş...ALLAH çoçuk isteyen herkese hayırlı evlatlar versin kimsenin umudunu gözünde bırakmasın.....ilacını kullanıp bol dua ettmek gerek ve kendimizi soğuğa bırakmamak genekde proteinli şeyler yeemek ve cihanperçemi aslanağzı gibi şifalı otlar var onlardan sababah akşam içmiştim ben ..annem yapar gönderirdi işe gitmeden ve yatmadan önce içerdim..onların etkisi süreci hızlandırıyor...ALLAH müjdeli haberlerinizi almayı nasip etsin :)

slm kızlarrrr nasılsınızzzz ?? bizi sorarsanız iyiz cok şükür perşembe günü minigimi görmeye gidices hemde 3 lü testmis var onuyaptrcaz hayırlısıyla bişey ckmaz inş.belki bu sefer kesn olarak ögreniriz cinsiyetini yaa ok merak ediyorum cokkk rüyalarıma girooo :KK1:

hayırlısı :)) inşallah gönlündeki cinsiyettedir bebişin....3 test zamanında bende öğrenmiştim cinsiyetini hamileliğim aklıma geldi..heyecanını paylaşıyorum..ALLAH hayırlsııyla kucağınıza almayı nasip etsinn..doğumda bir nefeste kurtarsın

selam kızlar..

bicim canım nasılsın? gelmemişsin.. bi sıkıntı yok değil mi? iyisin değil mi?

herkesleri öpüyorum.. ben ekmek elden su gölden misali yatıp duruyorum :KK9:
kendinize dikkat edin.. ara ara gelip bakarım..

ne güzell tatlımm cinsiyeti daha bilmiyordun değilmii.tatlım bizlerede dua et bizlerde o süreçleri yaşalımm.

öncelikle ALLAH yardımcınız olsun pkolu olupta çoçuk özlemiyle beklemek çok zor zira bende yaşadım ...ama en sonunda rabbim nasip etti bir oğlum oldu darısı başınıza.. üzülmemek gerekir bende üzülürdüm tanıdıkların çoçukları olduğunda buruk bir sevinç yaşardım...doktorumun verdiği şeker ilacını hep kullandım ve bir gün hamile kaldığımı öğrendim tek kelime şok oldum anladım ki RABBİM ne büyükmüş...ALLAH çoçuk isteyen herkese hayırlı evlatlar versin kimsenin umudunu gözünde bırakmasın.....ilacını kullanıp bol dua ettmek gerek ve kendimizi soğuğa bırakmamak genekde proteinli şeyler yeemek ve cihanperçemi aslanağzı gibi şifalı otlar var onlardan sababah akşam içmiştim ben ..annem yapar gönderirdi işe gitmeden ve yatmadan önce içerdim..onların etkisi süreci hızlandırıyor...ALLAH müjdeli haberlerinizi almayı nasip etsin :)

vallahi tatlımmm tam yaşadığımız süreçleri anlatmışsın bizi anlayan birsin.dua et bize

Senin hormonlarının normal olması diğer PKO lara göre tabi bir avantaj canım.Sadece ultrasonda PKO görüntün var ise; bence bu soğan sana çok yarayabilir canım.çünkü ben

ibrahim saraçoğluna sormuştum soğan kürü PKO için birebir ama hormonları tedavi için aslan pençesi yapılması gerekiyor demişti.bu durumda senin işin daha kolay sadece kistleri temizlemek ve PKO görüntüsünden kurtulmak.

Ben ilk 15 gün yaptıktan sonra yani soğanın üzerine ilk gördüğüm adette inanılmaz bir sancım olmuştu.Ölüyorum sanmıştım hatta bu ağrıdan sonra büyük bir kan parçası gelmişti.hani regli günlerimizde gelir ama küçük küçük et parçası gibi işte benimki biraz şiddetli ve büyüktü. ve o ay adetim çok üzün sürmüştü.akıntılarımda da artış olmuştu canım.

ben bunu kistlerin atılması diye yorumladım.

arkasına 2. kez adetime 10 gün kala yine 10 gün kürü uyguladım,ve o ay adet olmadım hamile kalmışım.
maydanoz suyu.idrar yolları içindir. ama idrar da iltahap filan varsa temizler canım.sen bu arada soğanı yaparken kuru incir ye birde severmisin bilmem ama sumaklı soğan salatası yap 2 günde bir de onu ye canım incir ve sumak+soğan yumurta çatlamısını sağlıyor,ben bu ay yaptım yumurtladığımı resmen hissettim. kasık ağrısı ve çok yoğun akıntım oldu ,

hadi hayırlı olsun canım inşallah ben senin için bu soğandan umutluyum,içemezsen filan sakın kürünü yarım bırakma bebeğin için dayan canım ,birde çok kafaya takma bakalım bu ay .en kısa zamanda gelecek inanıyorum :KK16:

ayyyy canım bana umut oluyosun allah razı olsun valla bugün soğan suyunabaşladım hayırlısı ile inşh olumlu sonuç alırım incir severim yerim de hatta ben dondurucuya yazdan yaş incir koymuştum çıkarıp buzunu çözdükten sonra sanki taze alınmış gibi çok güzel oluyo ondan da bol bol yiyiyorum hayırlısı yaaa rabbim vermek isterse herşey bahane işte sen nasıl sın canım napın

X