Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

kızlar bende pko ve prolaktin yüksekliği var..prolaktinim 54 çıktı dostinex verdi doktorve pko için şeker ilacı verdi ..bu şeker ilacı ereçkten faydalı oluyo mu ben şu ara diyet yapıyorum daha ç.ok düşürü mü kan şekerimi

Bende dostinex kullanmıştım.Evet canım önceden yazmıştın hayıt hapı kullandını hatırladım şimdi.İnşllh faydasını görürsün.:KK16:
2 hap aldım dostinexten hemen düşürdü prolaktinimi.ki ondan önceki ay dopergin almıştım yarım yarım hiç düşmemişti.bence dostinex çok etkili bir happ.

kızlarr ya sizinle paylaşmadan edemicem :KK9: dün annemle alışverişe cıkmıstık bebek magzasında buldm kendimi :KK70: allahım o kadar güsel seyler varki hiç çıkmak istemedim bir sürü şey aldım cücüğümeeee alt acma beziii renkli renkli zıbınlar hastane cıkısı battaniyesiii minicik minicik renkli renkli tulumlarrrrr ayyy minnacık coraplar eldivenlerr pijama takımları falan allahımmmm tutamıorm kendimi annemde bi sürü seyy aldıı toruncugunaa :KK9: tabi cinsiyeti daha belli olmadıgı için :KK9:beyaz sarı ve yeşil renkleri tercih ettk biliorm daha cok erken ama duramadm ne yapayım artk baslamalıyım bence :KK9:bide cinsiyetini ögrensem ah ahhh neler neler alıcammm :KK52:
alllll tabiki canım zaten zor geldi bebişinnnn.şimdi pek kıymetlidir allll bence.hatta 2. sine saklarsınnn aldıklarını

geçmiş olsun canım benim. bende glifora başlayalı 3 ayı geçti gliforun yanında başka ilaç almış mıydın bubenimiste.. moralini bozma canım doktora bi görün kontroller iyidir..
tatlım sende 3 ayı geçmiş ben 2. ayındayımm hala vücud tam alışmadı ara sıra bazı günlerde feci mide bulantımmm oluyor bende ertesi gün hapı içmiyorum sonra tekrar içiyorum.sendede hala mide bulantısı yapıyormu canımmm

hepinize ayrı ayrı teşekkür ederiiiimmmm tek tek alıntı yapamıyorum canlarıımm.. dün 4 saatimi hastanede geçirdim düşük tehlikem var serum falan takıldı ağrılarım çok şiddetli =(( inş. bişey olmaz.. ben bu ay klomen ve dostinex kullandım kızlar bide milenyum multivitamin kullanıyodum.. eşimde gnc'nin arginmax ilacını keçiboynuzu ve keçiboynuzu pekmezi kullandı.. annemdeyim yatıyorum şimdilik.. yine gelirimm öpüyorum hepinizii...:KK16::KK16::KK16:
amannnnnnnnn dikkat et kendine canımm ondan kasıkların çok ağrıyormuş demekkiii:nazar::nazar:

sağol canım almadım başka ilaç almak ta istemiyorum bıktım artık nerdeyse 2 yıl olcak her ay her ay aynı sorunlar anlamadım gitti beklemek istemiyorum artık çok kötüyüm arkadaşım mmm anne olmak istiyorum artık:KK43:
vallahi bende bazennnn diyorumki hadi artıkkk bu ay gelsinnn.benimde 1 senem doldu canımmm.ama olumlu düşünmeye çalışıyorum hep gelecek gelecek diyorum hep.

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Bende pko mu anlatmak istiyorum size.

Bundan 6 yıl önce üniversitedeyken adetim 10 gün gecikmişti. Okuduğum yer küçücük bir ilçe olduğu için tedirgin ola ola doktora gittim. Yapılan muayenede Dr. pko mun olduğunu söyledi ve raporla bana Yasmin kullanmamı söyledi. Açıkçası Doktora pek güvenemedim. İzmir'e tatile gittiğimde Özel bir hastaneye gidip ultrasona girdim. Oradaki Doktorda pkomun olduğunu ancak bunun çoğu bayanda olduğunu söyledi, ilaç falanda vermedi. Şuan 5.5 aylık evliyim. 7 aydır yasmin doğum kontrol hapıyla korunuyorum.Zaman zaman kasıklarımda ağrı oluyordu. Çok iyi bir hastaneye gittim muayene olmak için. 8 tane pkom olduğu tespit edildi. Sürekli mide bulantım vardı şikayetlerini anlattım doktora. Eşim sürekli baba olmak istediğini söylüyor. Ben ise hazır değilim şuan.Doktorla baya konuştuk çocuğumun olmasında etkili değil mi dedim. % 90 senin çocuğun kendiliğinden olur 5-6 ay deneyin olmazsa gel dedi. Benim adetlerim çok nadir öyle 10 gün falan geçmiştir normalde 2-3 gün gecikir hemen gelirdi. Kilo problemimde yok ancak yavaş yavaş kilo almaya başlıyorum. Eğer korunmak istiyorsan diane35 vereceğim dedi. Korunsam mı korunmasam mı bilemedim açıkçası daha sonra pişmanlık yaşarım diye çok korkuyorum.Bu arada dahiliyeyede gittim muayene olmak için b12 vitamin eksikliği çıktı.Dr. ömür boyu ilaç kullanmam gerektiğini ve bi tanede folik asit verdi. Ne yapsam bilemedim:KK43:((

tatlım benikide seninki gibi pko nkilolu değildim hormonlar normaldi prolaktin hariççç.ama küçük küçük kistlerim vardı yaniii.ve sormaki 1 yıldır bebek olmuyorrr klomen filan hak getire.bence bişey kullanma korunma ha diyincede bebek gelmiyor bizim hastalıkta.gelirse kısmettt gelmezsede zaten şu aralar istemiyordunnn

Amin inşallah ALLAH'ım isteyen herkese nasip etsin.Doğum kontrol hapımın bitmesine 3 gün var bakalım. Ne olacak:KK66:

amin canım daha kullanma bebiş istiyorsan... bide bi topik var ateş değerlerini kaydediyorsun yumurta takibi yapabiliyorsun bi araştır canım . linkini bulursam yollarım sana..

banada doktor 7-8 ay once sadece ultrason goruntusune gore pcolusun dedi hatta evlendikten sonra cocugum olurmu diye sordugumda %100 olmaz diyemeyiz dedi:26: mralim cok bozuldu bi sure diane35 kullandım sonra baska doktora gittim ultrasonda baktı sorun yok dedi sıkma kendini hasta degilsin cocugunda olur diane35 kullanmana gerek yok gereksiz dedi yolladı bu doktorlar adamı deli eder hepsi ayrı telden

canım dkh kullandığın dönemler kistlerin erimişitir muhtemelen...ama bıraktığında kistler oluşmaya başlar yeniden pko hastasıysan... şuan nasıl adet düzenin?

kızlar bende pko ve prolaktin yüksekliği var..prolaktinim 54 çıktı dostinex verdi doktorve pko için şeker ilacı verdi ..bu şeker ilacı ereçkten faydalı oluyo mu ben şu ara diyet yapıyorum daha ç.ok düşürü mü kan şekerimi

ilaçların ihmal etme iyi gelir şeker ilacı özellikle pko ya karşı etkili metformin mi alıyorsun canım... diyet yapman da çok iyi canım faydasını görürsün...

tatlım sende 3 ayı geçmiş ben 2. ayındayımm hala vücud tam alışmadı ara sıra bazı günlerde feci mide bulantımmm oluyor bende ertesi gün hapı içmiyorum sonra tekrar içiyorum.sendede hala mide bulantısı yapıyormu canımmm

düzensiz kullandığından oluyordur 123m yapma canım böyle... yemeğinin son lokmasını aldığın gibi metformini al bir de bol su iç olmaz inşallah. bi de benim dediğim gibi yap bakalım nasıl olacak .. hormon ilaçları olduğuı için dengesiz kullanman fayda yerine zarar getiri Allah korusun... bende ilk kullnamya başladığımda yan etki çok olmuştu bir hafta içinde kayboldu. istikrarını kaybetme

kızlar bende hem pko hem de prolaktin yüksekliği vaR İLAÇ KULLANMAM GEREKİR Mİ KULLANMASAM NE GİBİ ZARARI OLUR

selam tatlım nasılsınnn.sana bişey soracam son 2 aykii ateş ölçmemde 17 ve 18 gün çatlamış görünüyor yumurtam.
bugün 11. günümm acaba yumurta oluşmaya başlamışmıdır sence, o uzayan akıntı gelmedi, ama 2 gündür akıntılar bayağı başladı bu yumurta oluştuğunumu gösteriyorr kasıklarımdada çok hafif ağrı vardı klomen kullandığım zamanlardaki gibi değildi ağrııı yani çok hafifti ve belimde ağrıyorduu bunlar hep yumurta oluştuğuna dair işaretler değilmii.

bende tükürük testi var demişti ya sana daha eğrelti otları çıkmadı demekki daha büyümedi çatlamaya yakın değil demekki.

BENİM AKLIMA TAKILAN ŞU DÜN ateşimi her gün ölçtüğüm saatten 2 saat önce ölçmek zorunda kaldım çünkü uyandımm w.c ye gidecektim tuncsta en az 2 saatlik derin uyku olmalı demişti diye ölçtüm 35.9 çıktıı. sonra geldim bayağı yatakta döndüm sonra uyudum kalktığımda ölçtüm 36.2 idi ama ben ateşimi 35.9 aldımm bugünde ateş 36.2 çıktı yani düşükten yükseğe doğru çıktı.eğerki ateşimi yanlış ölçmüşsem her an çizgiyi çizebilir tablo onun için soruyorum ben yanlış bişey yapmış olmuyorum değilmi.

387745 Ovulation charts on FertilityFriend.com

ayyy böyle kafamda yumurta varmı yokmu faslı yaşayacağıma yarın gidememde öbür gün doktoramı gitsem acaba önce gittiğim bi doktor vardı ona mı gitsem acaba hem rahim filminide gösteririm onaa.o adam iyi bi doktordu ama bırakmak zorunda kaldım adamın adı çok duyulmuş diyeee öyle hastası varki sıra gece 8 de geliyor ve adam dinleyemiyor bile seni yoğunluktan hızlı hızlı bakıyor ama çok iyi bi doktormuş o yüzden onu bırakmıştım en iyisi tekrar ona gideyim ben bakalım rahim filmine ne diyecek rahim sağa dönükm yoksa sol tüp tıkalımııı.

canım bende 3 ay normal adet olamadım yani gecikmeli olacaktı. bu ayda normal adet olmayı beklemedim 15.gün duphaston almaaya başladım bundaki nden geç gelen adetlerimde zaten kist oluştuğu belli bu durumda biraz haplarla adet olayım diyorum bu arada metformine devam edecğim 3 ay sonra bakacağım normal olacak mı diye yani 6 . ayımetformine başlayalı olacak... doktorumda öyle demişti o bana 3 ay ile 6 ay arasında değişiri dedi.. üüzülme canım yaşın kaç olur inşallah ? bubenimiste kilolu muydun unuttum söylemişssende kusura bakma ..
yaşım 26 kilom 51 canım daha gençsin diyolar ama gönlüm dinlemiyo çocukları çok seviyorum inşh hayırlısı dediğin gibi olur düzene girer inşh
2 hap aldım dostinexten hemen düşürdü prolaktinimi.ki ondan önceki ay dopergin almıştım yarım yarım hiç düşmemişti.bence dostinex çok etkili bir happ.

alllll tabiki canım zaten zor geldi bebişinnnn.şimdi pek kıymetlidir allll bence.hatta 2. sine saklarsınnn aldıklarını

amannnnnnnnn dikkat et kendine canımm ondan kasıkların çok ağrıyormuş demekkiii:nazar::nazar:

vallahi bende bazennnn diyorumki hadi artıkkk bu ay gelsinnn.benimde 1 senem doldu canımmm.ama olumlu düşünmeye çalışıyorum hep gelecek gelecek diyorum hep.

tatlım benikide seninki gibi pko nkilolu değildim hormonlar normaldi prolaktin hariççç.ama küçük küçük kistlerim vardı yaniii.ve sormaki 1 yıldır bebek olmuyorrr klomen filan hak getire.bence bişey kullanma korunma ha diyincede bebek gelmiyor bizim hastalıkta.gelirse kısmettt gelmezsede zaten şu aralar istemiyordunnn

evet tatlım sabır diye diye sabır taşı olduk rabbim inşh bizimde yüzümüzü güldürür...en azından bak kalan arkadaşlarımız var biraz da olsa onları düşündükçe moral buluyorum

düzennsiz kullandığından oluyordur 123m yapma canım böyle... yemeğinin son lokmasını aldığın gibi metformini al bir de bol su iç olmaz inşallah. bi de benim dediğim gibi yap bakalım nasıl olacak .. hormon ilaçları olduğuı için dengesiz kullanman fayda yerine zarar getiri Allah korusun... bende ilk kullnamya başladığımda yan etki çok olmuştu bir hafta içinde kayboldu. istikrarını kaybetme

evet canım başlarda ben de kötü oldumm doktor 1 gün al 1 gün alma bikaç gün dedi 10 günden sonra vücud alıştı.tam düzenli kullanıyordummki benim midem çok problemlidir ilaçtan kaynaklı mahvoldu ağrımaya başladı mide bulantısıda oldu feciii tam bırakacaktım biçimde senin gbi şeyler yazdı yemekle al diyee filan neyse 1 gün içmedim sonra ertesi gün aldım neyseki midem biraz düzeldii.1 gün ara verdirmek iyi geldi .ama kış ayı ya ben çok su içemiyorum ondan oluyor herhaldee yaa bide ilacı yemekle almıyorum sonra alıyorum belkide ondan oluyordur dikkat edeyim artık çok sağol canımm

yaşım 26 kilom 51 canım daha gençsin diyolar ama gönlüm dinlemiyo çocukları çok seviyorum inşh hayırlısı dediğin gibi olur düzene girer inşh

evet tatlım sabır diye diye sabır taşı olduk rabbim inşh bizimde yüzümüzü güldürür...en azından bak kalan arkadaşlarımız var biraz da olsa onları düşündükçe moral buluyorum

ne zaman çok umutsuzluğa düşersenn artık sabrın kalmaz yılarsın ya allah o zaman yüzünü güldürür geri gelir yaşama sevincinnn.canım şu an bizde kötü durumdayızzz Allah en kısa zamanda yüzümüzü güldürecek inşallahhh canımmm.sadece sabırrrrrr ve duaaaaa.başaka çaremiz yok...........

Hoşbulduk cevap verdiğin için çok teşekkür ederim. Ben korunma amaçlı kullanıyorum yasmini. En son Bayındır Hastanesine gittik Ankara'da tedavi vermeyecekmisiniz dedim tedavilik birşey yok dedi. Korunmaya devam etmek istiyorsan diane35 vereceğim dedi.Başka da bir ilaç ismi vermedi. Dahiliye doktoruda ömür boyu kullanacağım b12 eksikliği için bir ilaç verdi. Bir de bir hafta boyunca folik asit kullan sonra haftada bir kereye indir dedi. O kadar. Kadın doğum uzmanı % 90 kendiliğinden hamile kalırsın 5-6 ay çalış dedi ama çok tedirginim:KK43:

kesinlikle korunma. doktor senin hamile kalıp kalamayacağını bilemez. bazı doktorlar çok iyimser ,bazılarıysa kötümser konuşuyor aynı hastaya karşı. ama gerçeği sadece Allah bilir. kesinlikle korunmanı önermiyorum. ben de 1 yıl doğum kontrol hapı kullandım, kullanan arkadaşlarımız da dahil hiçbirimiz memnun değiliz hepimizin düzeni bozuldu hormonal olarak. sonra bizim gibi sıkıntılı dönemler yaşarsan çocuk istediğinde(umarım yaşamazsın) herşey daha da kötüleşiyor. kafamızda bebek isteği, hamile kalacak olsak bile kalamadık stres yüzünden. bebek düşünmediğin zaman daha kolay hamile kalırsın, zaten eşin de istiyormuş. doktorlar dk hapı zararsız diyor ama kesinlikle yanlış. artık kimseye önermem ben.

tatlım benikide seninki gibi pko nkilolu değildim hormonlar normaldi prolaktin hariççç.ama küçük küçük kistlerim vardı yaniii.ve sormaki 1 yıldır bebek olmuyorrr klomen filan hak getire.bence bişey kullanma korunma ha diyincede bebek gelmiyor bizim hastalıkta.gelirse kısmettt gelmezsede zaten şu aralar istemiyordunnn[/QUOTE]

Yazılanları okuduktan sonra korunmayı kesinlikle bırakıcam:KK43:

canım dkh kullandığın dönemler kistlerin erimişitir muhtemelen...ama bıraktığında kistler oluşmaya başlar yeniden pko hastasıysan... şuan nasıl adet düzenin?

olabilir kontrola gitmem lazım benimde..adetlerim cok duzenli kafama hic takmadıgım icinmidir bilmem eskiden stres yapardım gecikirdi simdi her ay olması gereken gunde oluyor gecikmiyor

Son düzenleme:
inşallahhhh

arkadaşının bebeğinin cinsiyeti nedir, tuylenme olanlara erkek bebek bekliyo diye tahminde bulunuyormuş yaşlı teyzeler :KK1: çok tahminler var ama garip ama ben hiç merak etmiyorum cinsiyeti, sağlıklı olsun korkusu onu bastırdı

fpgz sağlıklı bir hamilelik dilerim..

erkek bebek canım arkadaşımında seninde büyük bir ihtimal erkektir kız olunca çok kilo alıyorsun ve kız çocuk güzelliğini alıyor annenin erkek çocukta iste çok tüylenme oluyor tabi bunlar kesin şeyler değil ama genelde böyle :KK34:

erkek bebek canım arkadaşımında seninde büyük bir ihtimal erkektir kız olunca çok kilo alıyorsun ve kız çocuk güzelliğini alıyor annenin erkek çocukta iste çok tüylenme oluyor tabi bunlar kesin şeyler değil ama genelde böyle :KK34:

hadi bakalım bekleyip görelim doğru muymuş

offfffffff ya bu aralar bunalımdayım sanırımm.hep keyifsiz ve isteksizimm bu süreç yordu galiba beniii.

ayy insan merk edio ne olcak diee :KK70: tüyle falan alakası yok diolar ama insan inanıo işte :KK9:

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Bende pko mu anlatmak istiyorum size.

Bundan 6 yıl önce üniversitedeyken adetim 10 gün gecikmişti. Okuduğum yer küçücük bir ilçe olduğu için tedirgin ola ola doktora gittim. Yapılan muayenede Dr. pko mun olduğunu söyledi ve raporla bana Yasmin kullanmamı söyledi. Açıkçası Doktora pek güvenemedim. İzmir'e tatile gittiğimde Özel bir hastaneye gidip ultrasona girdim. Oradaki Doktorda pkomun olduğunu ancak bunun çoğu bayanda olduğunu söyledi, ilaç falanda vermedi. Şuan 5.5 aylık evliyim. 7 aydır yasmin doğum kontrol hapıyla korunuyorum.Zaman zaman kasıklarımda ağrı oluyordu. Çok iyi bir hastaneye gittim muayene olmak için. 8 tane pkom olduğu tespit edildi. Sürekli mide bulantım vardı şikayetlerini anlattım doktora. Eşim sürekli baba olmak istediğini söylüyor. Ben ise hazır değilim şuan.Doktorla baya konuştuk çocuğumun olmasında etkili değil mi dedim. % 90 senin çocuğun kendiliğinden olur 5-6 ay deneyin olmazsa gel dedi. Benim adetlerim çok nadir öyle 10 gün falan geçmiştir normalde 2-3 gün gecikir hemen gelirdi. Kilo problemimde yok ancak yavaş yavaş kilo almaya başlıyorum. Eğer korunmak istiyorsan diane35 vereceğim dedi. Korunsam mı korunmasam mı bilemedim açıkçası daha sonra pişmanlık yaşarım diye çok korkuyorum.Bu arada dahiliyeyede gittim muayene olmak için b12 vitamin eksikliği çıktı.Dr. ömür boyu ilaç kullanmam gerektiğini ve bi tanede folik asit verdi. Ne yapsam bilemedim:KK43:((

canımm bu pko değişik bişi ne zaman neolacağı hiç belli olmuyorrr...ne korun diyebilirim nede korunmaaa...banada folik ve b12 verdi..pko ve glikofen b12 emilimini engelliyormuşş ondan dışardan almamı söyledii...ama ben daha almadım kilo vermeye çalışıyorumm...hakkında hayırlısı olsunnn..

ne zaman çok umutsuzluğa düşersenn artık sabrın kalmaz yılarsın ya allah o zaman yüzünü güldürür geri gelir yaşama sevincinnn.canım şu an bizde kötü durumdayızzz Allah en kısa zamanda yüzümüzü güldürecek inşallahhh canımmm.sadece sabırrrrrr ve duaaaaa.başaka çaremiz yok...........

aminnnn...inşallahhhh...bende bitekk onu diliyorummmm sabırrrrrrr......

offfffffff ya bu aralar bunalımdayım sanırımm.hep keyifsiz ve isteksizimm bu süreç yordu galiba beniii.

aynennnnnn...hemde acayippp derecedeeeeeeeeeeeeee bi bunalımm herşey boş geliyorrr..............

kızzlarrr ben bu ay progestan içmicemm demiştimmm bakayım kendiliğinden olucammı diyeee...yine son anda kararsızz kaldımm adet olmadığımda yaa bebek varsa düşüncesini yaşamamakk içinn başladımmmm progestanaa...bu seferr değişik kullanıyorum bicimin kulandığı şekildee 5 gün 3 tane 100 lük...bakalımm hayırlısıı...ve bu progestan beni çokkkötü yapıyorrr başımm fıldır fıldırr dönüyorrr bi ara ve stress....bide glukofeennn offf onuda 2ye çıkardımm mide bulantısındaannnn ölüyorummmmmmmm......

ayy insan merk edio ne olcak diee :KK70: tüyle falan alakası yok diolar ama insan inanıo işte :KK9:

ya herkesin yapısı farklı ama genel itibariyle böyle şeyler olabiliyor mesela kızın olunca çirkinleşmek gibi yada daha çok kilo almak gbi erkek olursa çok kıllanmak gibi herkeste olmuyor ama çoğunlukla tutuyor

amin canım... aynı düşüncelerdeyiz ama strese girmeden olmuyor. elimizde olmuyor bazen dua et bizlere de canımmm kzıına ve sana sevgiler

olmuyor biliyorum ama iyi bir sonuç için en azında yapmamaya çalışmalıyız.her zaman ediyorum rabbim isteyen herkese nasip etsin.bizdende sevgiler.bende buralara yazarken hiç bir zaman hamile kalamayacağım diye düşünürdüm ama rabbim ol diyincr oluyor.bide cyclo-progynova kullandım 2 ay bırakınca hamile kaldım.bide meryem süresini okuyun..

X