Pko ve diyet

mavibeneklikiz777

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2020
249
172
Merhabalar, polikistik over sendromum var. En son doktorum zayıflamam gerektiğini söylemişti fakat düzenli beslenip spora vakit ayıramadığım için yıllardır zayıflayamadım. Şimdi eylül dönemine kadar 3 ayda zayıflamak istiyorum. Hazır iş hayatı da durmuşken bunu halletmek istedim. 62 kiloyum hedefim 55 olmak. Sizce diyetisyene gitmeden kendim yemeği azaltarak zayıflayabilir miyim? Ya da youtubedaki diyetisyen videolarına uymaya çalışarak kilo verebilir miyim? Yürüyüş de yapıcam. Özellikle bölgesel sıkıntım var. Göbek bölgemde toplanıyor kilo. Bölgesel zayıflamak için neler tavsiye edersiniz? :KK24:

Adeta konuyu ben açmışım.
Pko+haşimato+fazla kilo... Kilo alınca regl olamıyorum, çok sıkıntı veriyor. En son aralık ayında olmuşum ya.
Yarın şekeri ekmeği keseyim azıcık totomu kaldırayım umarım zayıflarım :KK43:
Size de kolaylıklar diliyorum 🌸

Ben pco dan dolayı çok diyet yapmıştım. Sporu çok beceremiyorum ne yaZık ki. Her bedenin farklı olduğunu düşünüyorum aslında ama bi de hipotiroid hastası olduğum için ve insülin direncim olduğu için kilo vermem çok zor oluyodu. Ben Karbonhidratı ve şekeri hayatımdan çıkararak vermiştim kiloyu. Tek yaptığım Kaçamak iki haftaya bir ya da ayda bir falan lahmacun yemekti. Onun dışında harfiyen uydum. Tatlı kesinlikle yemedim en fazla yediğim bir iki dilim mevsim meyvesi olmuştur. 15 kilo kadar vermiştim ve daha sağlıklı olduğumu hissetmiştim.

X