Gebeliğe Hazırlık PKO olup hamile kalmaya çalışanlar 2020

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Merhaba arkadaşlar bende polikistik over var insülin direncim de yüksek ve prolaktin hormonu yüksek .
Bende 3 ay klomen denedim ilk klomende 2 tane yumurta oluştu ve çatlatma iğnesi ovitrelle oldum .
1 yumurta çatlamış diğeri kalmış onun için 2 ay doğum kontrol hapı kullandım ve yok oldu .
Yok olduktan sonra 2.klomene başladım ve 2 tane yumurta büyüdü çatlatma iğnesi olmadan doğal yolla çatladı ama malesef gebelik oluşmadı . 3.deneme de de 1 tane yumurta büyüdü doğal yolla çatladı ama yine hamilelik olmadı .
Ve yumurtaların 18 - 19 -22 civarıydı boyutları .
Şimdi rahim filmi çekildim ve temiz çıktı sonuçlar adet olduğumda tekrar doktora gideceğim neden olmuyor anlamıyorum

Kızlar bugün doktora gittim daha önce yazmıştım buraya belki hatırlarsın kullandığım ilaçları yazmıştım. Adetim bihafta gecikti ama tabiki pko oldığum için hiç bi zaman normal adet tarihinde olmuyorum. Alttan muayene etti hamilelik yok dedi ciddi yumurtlama sorunun var ama soldaki yumurtalar baya toparlanmış geçen geldiğine göre dedi demekki ilaçlar az da olsa işe yarıyor🤷‍♀️ ovulasyon testlerim hep pozitif çıktığını söyledim lh değerim yüksek olduğu için bu testlerle ne zaman yumurtladığını bilemezsin dedi🤦🏻‍♀️ kan testi istedi her ihti ale karşı o da ne gatif çıkınca bi hafta bekle idrarla gebelik testi yap her ihtimale karşı sonra tarlusal kullan dedi adet olmak için

Kızlar bugün doktora gittim daha önce yazmıştım buraya belki hatırlarsın kullandığım ilaçları yazmıştım. Adetim bihafta gecikti ama tabiki pko oldığum için hiç bi zaman normal adet tarihinde olmuyorum. Alttan muayene etti hamilelik yok dedi ciddi yumurtlama sorunun var ama soldaki yumurtalar baya toparlanmış geçen geldiğine göre dedi demekki ilaçlar az da olsa işe yarıyor🤷‍♀️ ovulasyon testlerim hep pozitif çıktığını söyledim lh değerim yüksek olduğu için bu testlerle ne zaman yumurtladığını bilemezsin dedi🤦🏻‍♀️ kan testi istedi her ihti ale karşı o da ne gatif çıkınca bi hafta bekle idrarla gebelik testi yap her ihtimale karşı sonra tarlusal kullan dedi adet olmak için
yani doktorla tescillenmiş oldu lh değeriyüksekse testlerde hep pozitif cıkıyor peki lh değerleriniz kaçta seyrediyordu

Merhaba, bende 2.5 yıllık evliyim ve pkoyum. Şeker değerlerim ve troid değerlerim normal. Yaklaşık bir yıldır çocuk sahibi olmaya çalışıyorum. Doktor femera ile progestan verdi üç ay kullandım bu ay adetim 9 gün gecikti. Bütün belirtileri görmeme rağmen Bir sürü test yaptım hep negatif. Tarlusal kullanmaya başladım adet olabileyim diye. Ama fark ettimki yaptığım her testte çıkan negatif sonuçlar beni çok yoruyor. Diyorlar ya müslümanın diğer bir müslümana duası kabul olurmuş diye. Ben de sizden tavsiyeler ve dua istemeye geldim.
Canım progestan a yumurtlamadan kaç gün sonra başladın ve 100 Luk muydu 200 Luk mu.. bana da verdi de 16.gun basla dedi ama bilemedim

Hanımlar merhaba,
bir şey sormak istiyorum polikistik olup her yolu deneyip hamile kalamayanlar tüp bebek 1. Denemeden sonra nasıl yollar izlediniz?
yardımcı olur musunuz 🤲🏻
Çatlatma 3 kere
Aşılama 1 Kere
Tüp bebek 1 Kere ama sonuç negatif sanırım 17. Günü Bhcg 10,11 çıktı pazar günü tekrar kan vereceğim.😔
Sizler nasıl hamile kaldınız ?
Kızlar bende bi pcos hastası olarak sizlere umut olmak isterim 🌸 ınofolic combi ve glukofen 850mg olanını kullandım onun yanı sıra birde 83 kilodan 72 kiloya indim 2 ayın sonunda 1 düşüğüm oldu şuan 10 haftalık hamileyim. Sizlere önerim Allah a sığının ve elbet bir gün bi meleğin annesi olacağınıza olan inancınızı yitirmeyin ve o umudu hergün yeşertin. Dualarım sizlerle 🤲🌸

Kızlar, klomenden sonra yumurtam kendılıgınden catlamıstı 1 haftadır sag kasıgımda agrı,belımın bır noktasında agrı var. Yumurtamda sag taraftaydı sız ne dusunuyosunuz? Hamılelık belirtisi için erken mi? Bırde bugun asırı derecede agrı artmaya basladı.

Hayırlı geceler kızlar 🌺Ben de pkoluyum glifor kullandım klomen iki kere kullandım ikinci de aşılamaya çevirdi doktor ne yazık ki kilom da var 😔Ama pkolu biri hamile olunca Cook seviniyorum gerçekten 🥰

X