PİYELOSEPTYL le imtihanım

elif2362

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2024
1
0
35
Merhaba arkadaşlar benim piyeloseptyl denen lanet ilaçla yaşadıklarımı anlatacağım aylar önce idrar yolu enfeksiyonu yaşadım cipro denen ilaçtan kullandım ve sonrasında mantar oldum meğer bu ilaç mantar yapıyormuş sonrasında tekrar kadın doğuma gittiğimde mantar ve sistit için ilaç yazdı piyeloseptyl tekrar zorlu bir süreç sürekli beyaz akıntı ve karnımda ağrılar meğer piyeloseptyl denen ilaç antibiyotikmiş ve ben bunu mide koruyucusuz kullandım doktorumuz bunu düşünememiş olsa gerek ben bu ilacı fazlasıyla kullandım ve yan etkileri fazlasıyla vardı midem hergün yanıyordu karnım ağrıyordu mide asidim fazlalaştı ve bir aydır bu yan etkiler geçmiyor yan etkisi fazlasıyla olan bir ilaç karın ağrısı çarpıntı halsizlik uyku hali psikolojikmen kendimi çok kötü hissettirdi hergün sabah akşam olarak yazmıştı doktorum ve birdaha asla kullanmayı düşünmüyorum ben başımdan geçenleri anlattım aynı şeyleri yaşayan varsa belki bilgi paylaşmak ister

Selam, konu geçmiş ama yazmak istedim. Ben de sistit geçirdim, özellikle sol böbrek ağrısı (hareket edemeyecek düzeyde) ve hafif idrarda yanma belirtim vardı. Aynı ilacı ben de kullandım, kullandığım süre boyunca idrar rengi fosforlu yeşil oluyor, normal bir şeymiş. 2 haftalık tam kullandım, etkisini ancak bitirince gördüm ancak üşütünce ara ara tekrarlayan bir şey sistit malesef. Benim doktorum antibiyotik kullanımının mantar yapabileceğini söylemişti bunun için yanında probiyotik verdi. Tekrar antibiyotik kullanmanız gerekirse mutlaka probiyotik de kullanın. Bir de bir toz ilaç vermişti ismini hatırlamıyorum ama tek seferlik geceden içip sabaha kadar tuvalete çıkmıyorsunuz, o da iyi gelmişti. Allah şifa versin çok geçmiş olsun.

Piyeloseptyl antibiyotik miymiş bir yaşıma daha girdim
Evet öyle ama şahsen ben konu sahibinin aksine sistitim tutunca bu ilaçla aşk yaşıyordum. Hamile kalana kadar her çantamda vardı bu ilaçtan. En geç 1 saat içinde tüm şikayetlerimi bıçak gibi keserdi. Hiç bir yan etki de yaşamadım ama yan etkiler kişiden kişiye değişiyor işte

Benim uzak seyahetlerimde hep yanımda olur ne olur olmaz diye şuan bile valizimde mevcut

Ben de kullandım. Ağır bir ilaçmış zaten. Benim dozajım azdı. 50 mg idi galiba. 100 mg olanlar var. Bende sersemlik ve aşırı derecede saç dökülmesi yaptı.

şuan aşırı idrar yolu iltihabım oldugu için günde 2 tn piyeseptil içiyorum ek olarak 2 antibiyotik daha var. Günde 9 antibiyotik içiyorum nasıl bir iltihapsa artık. Normalde regl olmam gerekiyor ama onu da geciktirdi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…