Doğuma Hazırlık Pişik kremlerinde çinko

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

tktk_tktktk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2008
59
0
Arkadaşlar sebamedin pişik kremini aldım ama içinde çinko yokmuş.Pişik kremleri çinko içermeli mi,içermemeli mi.Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Çinko oksit: Antibakteriyel özelliği ile hücre yenilemesini destekler, pişiklerde yara iyileşmesini hızlandırır

Çinko Oksit Nedir?

Çinko oksit, antibakteriyel ve mikroplara karşı iyileştirici etkiye sahip bir maddedir. Bu nedenden ötürü pişik kremlerinde etken madde olarak üstün bir nitelik sergilemektedir. Çinko oksit içerikli kremler, cilt üzerinde bir tabaka oluşturarak cilt tahrişini önlemekte ve böylece yaraların iyileşmesini desteklemektedir.

diyor nette.. zaten bende çinko içeren bir pişik kremini hazır tutuyorum evde, eczacı bir arkadaşım önerdi. bu yüzden doğru olduğunu düşünüyorum . sevgiler :-)

Pişik önleyici kremlerin içinde %10 , pişik tedavi eden kremlerin içinde ise %40 çinko oksit olmalı.. Ben oğluma doğduğundan beri Pfizer'ın pediatrik ürünü olan DESİTİN CREAMY kullanıyorum. Bebeğim hiç pişik olmadı. Mor renkli olanı pişik tedavi edici özelliğe sahip.Bebeğinizi şimdiden güle güle büyütün..

bende şimdiden bu önerilen kremlerden alsam iyi olucak malum benim bebiş yaz mevsimine denk geliyo...

X