Pire kedi piresi

Arkadaşlar pire ısırır ama öyle düşündüğünüz gibi değil evde baska bir hayvan olmadiğı sürece üreyip coğalamaz güzelce temizlik yapın bi sıkıntı çıkmaz çok huylandiysanız aktarlarda pire ilaclari var hazir ama zehirli diye biliyorum sonra iyi temizlemek lazim

Merhaba hanımlar dört gün önce uykudan uyandığımda ayaklarım ve kollarımda ısırıklar gördüm sivri zannettim geçer dedim ondan sonra ki gece yatağa girdiğimde yatakta zıplayan siyah birşey gördüm aradım buldum ama sürekli zıpladı kaybettim,ondan sonra ki günler çok çoğaldı kollarım ve bacaklarım tanınmaz halde zemin kattan bir kat aşağıda oturuyorum bahçe var ve yeni doğmuştu şuan büyüyen bir kedi var onu bahçe de besliyorum ve üstünde siyah bir sürü pire var eve geçmiş kafayı sıyıracağım elimde telefon ışığı ile gezip öldürüyorum çok zor da ölüyor kendi yatağımda değil salondaki tekli koltukta uyumaya başladım bir saaten beri belki yirmi tane öldürdüm:KK43: sirkeli su ile kaç gündür siliyorum sürekli temizlik yapıyorum ama daha çoğalıyorlar bahçeye çıkamıyorum ilaçlama şart mı?
apartmanı, evlerin içi dahil ilaçlama yaptırmanız lazım , başka türlü geçmez.

benim evimde kedim var, sürekli veterinere götürdüğüm halde yaz sıcağında pire oluyor ya da biz dışardan getiriyoruz başka kedi köpek getirip.

ama sürekli bakım gören kedilerin üstünde 1-2 tane oluyor o da hoplayan zıplayan değil.

ama sokak hayvanlarındaki daha farklı oluyor, benim izlenimim bu.

benim evde ilaçlama olmadı ama depoya girip cıkan kediler varmış . onlardan dolayı depomuz tamamen pire olmus, apartmana yayılmasın dıye belediyeyı aradık, sokagı ılacladılar kendımız de ozel olarak apartman gırısı ve depoyu .. sımdı bıttı

Kedi piresi ile ev piresi farklıdır. Kedi piresi insana gelmez, gelirse kazara gelir, hani kediyi çok kucağınıza aldıysanız size kazara gelebilir kazara ısırabilir de ama sizde ve evinizde durmaz, mutlaka bir konağa ihtiyacı var ve bu kedidir veya köpektir insan değildir, kediye geri döner. Sizdeki ev piresi, topraktan geliyor, bahçe katı veya bahçe katın altındaysanız bu durumu çok rahat açıklıyor. Bunlar yazın çok sıcak olduğunda daha çok ürüyor ve evinizi sarar, apartmanı da sarar. İlaçlama şart. Evi temizledikten sonra elektrik süpürgenizin torbasını da çıkarıp atın (onun içinde de ürüyorlarmış)
evet sizinki hayvan piresi de olmayabilir , toprak ve tahta piresi de oluyor çünkü.

bizim depodaki de belki tahta piresiydi. çünkü depoda çok fazla tahta var

X