Pire kedi piresi

Gizem127

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2024
3
0
24
Merhaba hanımlar dört gün önce uykudan uyandığımda ayaklarım ve kollarımda ısırıklar gördüm sivri zannettim geçer dedim ondan sonra ki gece yatağa girdiğimde yatakta zıplayan siyah birşey gördüm aradım buldum ama sürekli zıpladı kaybettim,ondan sonra ki günler çok çoğaldı kollarım ve bacaklarım tanınmaz halde zemin kattan bir kat aşağıda oturuyorum bahçe var ve yeni doğmuştu şuan büyüyen bir kedi var onu bahçe de besliyorum ve üstünde siyah bir sürü pire var eve geçmiş kafayı sıyıracağım elimde telefon ışığı ile gezip öldürüyorum çok zor da ölüyor kendi yatağımda değil salondaki tekli koltukta uyumaya başladım bir saaten beri belki yirmi tane öldürdüm:KK43: sirkeli su ile kaç gündür siliyorum sürekli temizlik yapıyorum ama daha çoğalıyorlar bahçeye çıkamıyorum ilaçlama şart mı?

Merhaba hanımlar dört gün önce uykudan uyandığımda ayaklarım ve kollarımda ısırıklar gördüm sivri zannettim geçer dedim ondan sonra ki gece yatağa girdiğimde yatakta zıplayan siyah birşey gördüm aradım buldum ama sürekli zıpladı kaybettim,ondan sonra ki günler çok çoğaldı kollarım ve bacaklarım tanınmaz halde zemin kattan bir kat aşağıda oturuyorum bahçe var ve yeni doğmuştu şuan büyüyen bir kedi var onu bahçe de besliyorum ve üstünde siyah bir sürü pire var eve geçmiş kafayı sıyıracağım elimde telefon ışığı ile gezip öldürüyorum çok zor da ölüyor kendi yatağımda değil salondaki tekli koltukta uyumaya başladım bir saaten beri belki yirmi tane öldürdüm:KK43: sirkeli su ile kaç gündür siliyorum sürekli temizlik yapıyorum ama daha çoğalıyorlar bahçeye çıkamıyorum ilaçlama şart mı?
Kedi piresi insana geçmez; insana tutunmaz ve ısırmaz. Sizi ısıran örümcekgillerden minik bir örümcek veya toz piresi olabilir.

Ilaclama icin gec bile kalmissiniz. Bir sefer yetmez firma sizi bilgilendirir 20 tane pire milyarlarca yumurta demek. Her gun silip supurun gece tuzak kurun ve acil ilaclama yaptirin yoksa ustunuz simsiyah hale gelir

Bu konulardan hiç anlamam fikrimde yok lakin bir günde 20 tane öldürülen pire bir günde bir çok yavru bırakıyor demektir bu da her geçen gün siz azaldı derken daha da artması demek aslında . Allah yardım etsin biter hemen umarım .

Normal pire o
Kese yapın vücudunuzu
Ya ilaçlatın evi ya da çamaşır suyu ve halı yıkama mak. ile her yeri her şeyi çamaşır suyuyla yıkayın.

Geçmiş olsun

Kedi piresi insana geçmez; insana tutunmaz ve ısırmaz. Sizi ısıran örümcekgillerden minik bir örümcek veya toz piresi olabilir.
Kim diyor bizzat yaşadım.Kızım kediyi sevdi kucağına aldı sabah okul için kaldırdım heryer leke bir ay sürdü.Allaha şükür bir adet pireydi onu da halıları sirkeledim ve günde 3 kere supurdum defoldu pislik varlık.

Lavanta yağı kullan halıları yıkat ve çekimi kuvvetli bir süpürgeyle koltuk, yatak dip köşe şupur.Carsaflari yıka.Evi ilaclat.

Kim diyor bizzat yaşadım.Kızım kediyi sevdi kucağına aldı sabah okul için kaldırdım heryer leke bir ay sürdü.Allaha şükür bir adet pireydi onu da halıları sirkeledim ve günde 3 kere supurdum defoldu pislik varlık.

Lavanta yağı kullan halıları yıkat ve çekimi kuvvetli bir süpürgeyle koltuk, yatak dip köşe şupur.Carsaflari yıka.Evi ilaclat.
Bir defa kucağına aldı, 1 tane pire geldi ve onla savaşınız 1 ay mı sürdü?

Canlanıp canlanıp evinize mi dadandı anlamadım. Garip bir şekilde hayvan düşmanlığı sürüyor. Haçlı ordusuyla bu kadar savaş verilmemiştir.

Canlanıp canlanıp evinize mi dadandı anlamadım. Garip bir şekilde hayvan düşmanlığı sürüyor. Haçlı ordusuyla bu kadar savaş verilmemiştir.
Hayır .Bende kuş biti ısırıyor,yada toz piresi diye düşündüm.Durmadan temizledim ama kızımın vücudun daki lekeler durmadan arttı.Eskisehir araştırma Hastanesi'nde çocuk polikliniğine götürdüm belkide alarjidir diye oda dermotologa yönlendirdi krem filan verdi alerji testi yaptı bütün olasılıkları düşündüm .Taki kızım yatacagi vakit yatağında böceğin zıpladıgını gördükten sonra pire olduğunu anladım .Bende şaşırdım bir tane gördüm lavanta yağı sürdüm kızıma,evde baya derin temizlik yaptım bir daha gormedim.Çok sükür kızımda lekelerde gitti.

Ve apartmanda oturuyorum bahçesinde kedi vardı.Kediye yemek götürürken sevmiş kucağına almış .Sonrası malum

Kedi piresi de keçi piresi de insana geçer. Pire zaten hayvandan geçer .Köylerde benzin ya da mazotla ağılları yatağını yuvasını arada sırada ilaçlarlar ki hayvanda üremesin diye. Evinizi hemen firmaya ilaclatin, sizin yönteminiz ile geçmez. Sokak hayvanlarına yaklaşırken de daha temkinli olun, sonuçta onlar veteriner, ilaç, aşı görmüyor... Geçmiş olsun

Pire isirmasindan kurtulmaya çalışmak hayvan düşmanlığı mi :KK57: :KK57: :KK57:

Evde kedi yada köpeğiniz yoksa pire iyi bir temizlikle kısa zamanda yok olur. Bahcede beslediğiniz kedilerin üzerinde gözükecek kadar pire varsa o yavrucaklara veterinerden iç dış parazit ilacı alın. Ancak evde bir evcil hayvaniniz yoksa yeterli silip süpürmeyle yok olur beslenecek bir şey arar çünkü

Son düzenleme:
Kedi piresi ile ev piresi farklıdır. Kedi piresi insana gelmez, gelirse kazara gelir, hani kediyi çok kucağınıza aldıysanız size kazara gelebilir kazara ısırabilir de ama sizde ve evinizde durmaz, mutlaka bir konağa ihtiyacı var ve bu kedidir veya köpektir insan değildir, kediye geri döner. Sizdeki ev piresi, topraktan geliyor, bahçe katı veya bahçe katın altındaysanız bu durumu çok rahat açıklıyor. Bunlar yazın çok sıcak olduğunda daha çok ürüyor ve evinizi sarar, apartmanı da sarar. İlaçlama şart. Evi temizledikten sonra elektrik süpürgenizin torbasını da çıkarıp atın (onun içinde de ürüyorlarmış)

X