Pilavn suyu

akska

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2008
31
1
merhaba kızlar,

şimdi ben yayla marka prinç kullanıyorum.şunu sormak istiyorum pilavı sıcak suyla yıkadığında sıcak suylamı pişrmek lazım yoksa soğuk suya-soğuk sumu olcak.bide 1 bardak prince 1,5 bardak sumu olcak.bu marka kullanan varmı cevap bekliyorum kızlar teşekkür ettim :)

Pilav yaparken baldo pirinç kullanıyorum el dayanacak kadar sıcak suya tuz atarak pirinci yarım saat kadar beklet, sonra süzgeçte yıka suyunu süzdür sıcak suyla da pişir ölçü de 1'e 2.......

9 yıldır evliyim pilavıı ben yapıyorum yanee:KK70:
ölçü anlayışım hiç yoktur pilavda göz kararıı ayarlarım herşeyi pirinci üzerine bir tutam tuz atarak sıcak suda yarım saat kadar bekletirim eğer vaktim varsa sonra yıkarım beyaz suyu çıkana kadar tencerede top top olamaya başlayana kadar kavururm üzerine kaynamakta olan suyu boşaltır (suyun öçüsü pirinçlerin 1 parmak üzerine çıkacak hangi marka pirinç olursa olsun eğer kaynamakta olan su 1 parmak üzerine çıkana kadar dökersem hiç fiyasko olmass)kapağıda kapatır suyunu çakmasini beklerim suyu çakince indirir karıştırır sararım dinlensin die yemeğe geçmeden 5-10dk. önce 1 kez daha karıştırırm amanın süperr tane tane hiç yanılmadım bu güne kadar göz kararııı

X