Pijama Partisi

Bir-iki tane rujum, bir tane eyelinerım var. Bana yetiyor.
Rujun da rengini falan sevdiğim için hep aynısını kullanıyorum. Eyeliner çekemediğim için şu fırçalı olanlardan var başka almıyorum. Bitti gitti :KK70:
Bende çok makyaj yapmam ama yapacağım zaman amacına hizmet eden kaliteli şeyler isterim çantamda 😬

Bende çok makyaj yapmam ama yapacağım zaman amacına hizmet eden kaliteli şeyler isterim çantamda 😬
Benim çantam çok komik ya, bazen çorap teki falan çıkıyor içinden ahahhf Bir ara klavyenin kırılan tuşu, tornavida vardı. Kredi kartı slipleri, fişler falan saymıyorum zaten.

Derleyip topluyorum, bir hafta sonra yine karışıyor.

Hak etmeme kısmı diğer çalışanlarla kıyaslama kısmı. Ha şahsi görüşüm evet o paraları hak etmiyorlar yaptıkları işe bakınca. Yani bir mekanda iki saat müzik çalmak için 100.000 TL almak ,ne bileyim iki ruj sürmek bir elbise giymek için onbinlerce lira almak yapılan işe oranla haksız bir fiyat.
Amma ve lakin ki serbest ekonomi. Adam bir hizmet sunuyor, ederim bu diyor, karşı taraf kabul ediyor. Kimseye bir şey düşmüyor.

Şey gibi, ben bir lahmacuna 35 lira vermem çünkü hak etmiyor, değmez, çok param olsa da vermem. Başkası için verilebilir bir fiyattır, verir. Bu lahmacunun mahalledeki ustanın yaptığından daha kötü, daha az malzemeli olması bir şeyi değiştirmez.

Memlekette çok güzel eğitimler almış, zehir gibi, gerçekten işe yarayacak bir şeyler yapabilecek gençler varken para kazanmak için çoğunlukla -benim görüşüm- saçma sapan şeyler yapan, ipe sapa gelmez insanların bu paraları kazanıyor olması üzücü. Ama düzen bu, ve dürüst olmak gerekirse fenomen dediğimiz kişiler kimsenin parasını önünden alıp hakkını yiyen insanlar değiller. Yani birine fondöten tanıtsın diye 10bin TL ödenmese, o para kalkıp tıp araştırması yapan gence zaten verilmeyecek. Başkalarının ekmeğine mani olmuyorlar yani.

Ben "amaan bana ne" noktasındayım. Para kazanmak için bekaretim duruyor diye story göndermek, saçma sapan challangelar yapmak istiyorlarsa keyifleri bilir.

Ama aynı şey mesela bilgisayar başından borsa oynayıp vurgun yapan için de geçerli değil mi mesela? Sonuçta az yorulup çok kazanan insanlar var. Sadece fenomenler değil ki.

Benim çantam çok komik ya, bazen çorap teki falan çıkıyor içinden ahahhf Bir ara klavyenin kırılan tuşu, tornavida vardı. Kredi kartı slipleri, fişler falan saymıyorum zaten.

Derleyip topluyorum, bir hafta sonra yine karışıyor.
Ne çantası o öyle ya 😅😅
Ben alışveriş yaparken cebime 10 kuruş bozukluk bile atsam en fazla 10 dk tutabilirim onu orada. Hemen yerine koymalıyım. Eve girer girmez bütün çantamı cebimi gün içinde koyduğum şeylerden arındırıp kaldırırım 😬😬

Ama aynı şey mesela bilgisayar başından borsa oynayıp vurgun yapan için de geçerli değil mi mesela? Sonuçta az yorulup çok kazanan insanlar var. Sadece fenomenler değil ki.
Onun için de geçerli şansına kazandıysa. 35 liraya lahmacun satan için de. Yani bir ürün/hizmet ederinden çok daha fahiş fiyata sunuluyorsa benim için o ürün/hizmet hak etmiyordur o parayı.

Borsa oynayan adamda en azından biraz zihinsel emek var eğer tamamen şansa bala vurgun yapmadıysa. Borsayı takip ediyor, işlemleri takip ediyor. Doğru yatırımı yapıyor. Para yönetiyor yani. O adam benim gözümde çoğu fenomenden daha iyi konumda.

Fenomenlerden kastım "bir şeyler yapan" fenomenler değil. İsim vermeyeyim ama ağzını yaya yaya konuşmaktan, kıçını başını açmaktan, çoluk çocuğa oynamaktan, "bekaret zarım esnek olduğu için hala bakire sayılırım" diye sadece cinselliği kullanmaktan başka bir şey yapmadan fenomen olanlardan bahsediyorum.

Ne çantası o öyle ya 😅😅
Ben alışveriş yaparken cebime 10 kuruş bozukluk bile atsam en fazla 10 dk tutabilirim onu orada. Hemen yerine koymalıyım. Eve girer girmez bütün çantamı cebimi gün içinde koyduğum şeylerden arındırıp kaldırırım 😬😬
AHaha benim çantamda bozukluklar harcanana kadar durur, montumun cebinde, kotumun ceplerinde falan.

Geçen kotumun cebinden 20 TL çıktı sevindim :KK70:

Onun için de geçerli şansına kazandıysa. 35 liraya lahmacun satan için de. Yani bir ürün/hizmet ederinden çok daha fahiş fiyata sunuluyorsa benim için o ürün/hizmet hak etmiyordur o parayı.

Borsa oynayan adamda en azından biraz zihinsel emek var eğer tamamen şansa bala vurgun yapmadıysa. Borsayı takip ediyor, işlemleri takip ediyor. Doğru yatırımı yapıyor. Para yönetiyor yani. O adam benim gözümde çoğu fenomenden daha iyi konumda.

Fenomenlerden kastım "bir şeyler yapan" fenomenler değil. İsim vermeyeyim ama ağzını yaya yaya konuşmaktan, kıçını başını açmaktan, çoluk çocuğa oynamaktan, "bekaret zarım esnek olduğu için hala bakire sayılırım" diye sadece cinselliği kullanmaktan başka bir şey yapmadan fenomen olanlardan bahsediyorum.

Aman onlar kazanıyor biz konuşuyoruz. Ama şunu bilir şunu söylerim keşke ağzımı yaya yaya konuşabiliyor olaydım da fenomen olup reklam neyin alaydım 😂

Aman onlar kazanıyor biz konuşuyoruz. Ama şunu bilir şunu söylerim keşke ağzımı yaya yaya konuşabiliyor olaydım da fenomen olup reklam neyin alaydım 😂
He işte zenginin malı züğürdün çenesini yoruyor :KK70:

İt köpekle fenomen olmak isterdim ben. Ya da şöyle güzel bir kitap neyim yazıp.

Geçen gün anama diyorum ki şu yaşadıklarımı yazayım isimleri değiştirip, blog gibi. Sonra biri kendisini tanır gerisi gelir, ifşa olurum pucca gibi olurum. Aman Allah korusun diyor annem :KK70:

He işte zenginin malı züğürdün çenesini yoruyor :KK70:

İt köpekle fenomen olmak isterdim ben. Ya da şöyle güzel bir kitap neyim yazıp.

Geçen gün anama diyorum ki şu yaşadıklarımı yazayım isimleri değiştirip, blog gibi. Sonra biri kendisini tanır gerisi gelir, ifşa olurum pucca gibi olurum. Aman Allah korusun diyor annem :KK70:

Ahaha ben anlattım mı size puccayı, daha blogu ilk yazdığında tanıdım ben. Ortaokulu birlikte okuduk, üniversiteye kadar aynı çevredeydik. Lisede dövmüşlüğüm var kızı. O zaman da sevmezdim 😂

Ahaha ben anlattım mı size puccayı, daha blogu ilk yazdığında tanıdım ben. Ortaokulu birlikte okuduk, üniversiteye kadar aynı çevredeydik. Lisede dövmüşlüğüm var kızı. O zaman da sevmezdim 😂
Beni de tanırsın daha anlattığım ilk olayda :KK70:

Pucca blog zamanları komikti, eğlenceli yazıyordu ama sonradan çok bozdu.

Pucca hiç okumadım ama yazdıklarını biliyorum. Bende tinder datelerimi anlatan bir kitap yazmak isterdim öyle para kazanılıyorsa😅
Blog zamanları takip ediyordum. Siminya vardı bir de, çok gülüyordum o kızın yazdıklarına.
Tinder dateleri kitabının adı ne olurdu acaba?

Aşkı Sağa Kaydırmak
by
Absolut Promise

Kapağını bile yaptım :KK70:

kitap.jpg

X