Aile Planlaması Peki ya yasil korunacağız?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
kondom,
dünyaya kondom,
herkese kondom,
eline cebine kondom :roflol:
Ne şarkı ama :tomato:
Neyse konuya dönelim.
Benim de düğünüm ekimde. Hap diyorum ama bilmiyorum.
Daha çok olduğu için dr gitmedim henüz.

Ben korunmuyorum ama korunurkende kondom :roflol:

canım en guzeli bence hap ama unutkan bırsı için iyi degil :))ben yasmın kullandım ve cok memnundum yan etkisi gercekten az..

off arkadaşlar bende 8 haziran düğünüm var ama henüz işden bir fırsat bulupda gidemedim dr.ama sanırım iğne yöntemi ii değil diyolar ama söylenenlerin yalancısıyım sanırım bende hap kullancambaşka bi yöntem yokmu ya neden hep biz kadınalr koruncaz((((((((offf

Belinaycim,,,,
Izin Verirsen Bu Konulara Yakindan Ilgili Biri Olarak Birkaç Satir Eklemek Istiyorum.....
Bikere Ilk şart Yeni Evlenecek çiftlerim Iyi Bir Jinekolog Tarafindan Muayne Edinilmesidir.sana,ablana Ve Diğer Yeni Evlenecek Arkadaşlarimiza Ilerki Yaşaminizda Da Gerekli Olacaği Için Her Yeni Evlenen Bayanin Kendine Bi Jinekolog Edinmesi Ve Düğünde 1-2 Ay önce Ilk Muaynesine Gitmesi Gerekir.
Günümüzde Doğum Kontrol Haplari Hem çok Etkili Hem Yan Etkisi En Az A Indirilmiş Haplardir.yemek Yemeyi,su Içmeyi ,uyumayi Unutmadimiza Göre Minicikkk Bi Hapi Içmeyi De Unutmayiz Istesek..haa Unutanlar Için önerim Telefonun Hatirlatmasini Kurun.
(dip Not:hapi Uyumadan Hemen önce Geceleri Içmeye Başlayin.böylelikle Mide Bulantisi Ve Baş Dönmesi Etkisini Hissetmeden Uyumuş Olacaksiniz.)
Hapi Kullanip Kullanmayacağiniza Doktor Karar Verecek öyle Pat Diye Ezaneden Alip Içerseniz Hem Kilo Alirsiniz Hem Yan Etkisini Daha çok Körürsünüz Hem De Karaciyerinizi Yorabilirsiniz.
Doktorunuz Sizi Ultrasonla Inceledikten Sonra Bazi Kan Testlerini Yaptirmali........(tabi Ilgili Bi Doktorsa)
Bu Testler
1-hemogram
2-aso
3-amilaz
4sgot Ast
5sgot Ust
6-kanin Pihtilaşma Değerleri...........
7-karaciyer Fonksiyon Testleridir..gibi Testler Yapilmali Bu Değerler Normal çikarsa Gönül Rahatliğiyla Doğum Kontrol Hapi Kullanabilirsiniz.
Ayrica Doğum Kontrol Haplari Ilk Kutuda % 100 Korumadiği Için Düğünden En Az 1 Ay önce Hapa Başlamalisiniz.koruyuculuk 2.kutudan Itibaren Başlar................
Diğer Bi Yöntem De Kondom Dur.pratik Rahat Temiz Ama Hissiz...ben 10 Aydir Ginera Isimli Doğum Kontrol Hapini Kullaniyorum.kullandiğim Sürece Vucudumda 1 Kilo Fazlam Vardi.geçen Ay Hapi Biraktim Ve Eski Kiloma Geri Döndüm şu An 48 Kiloyum.ehh Nasipse Artik Küçük Melek Gelsin Istiyoruz.
Sağlikla Kalin

evet arkadaşlar ya benimde 8 haizran düğünüm ama iş güçden bi türlü fırsat bulupda dr.gidemedim acaba geçmi kaldım

1-2 Gün Içinde Gidersen Geç Kalmazsin Hayatim.şimdiden Mutluluklar

canımben de bir zamanlar hap kullanıyordum telefonuma hatırlatma mesajı yazdım vede 4 yıl kullandım tel çalınca içiyordum hapı ben hap kullanırken hep böyle telten faydalandım o zman unutma gibi bir sorunun olmuyor sende dene böyle ama eğerki sigara içiyorsan kesinlikle doğum kontrol hapı kullanma çünkü damarları tıkıyor benim başıma geldi.

çok açıklayıcı bi yorum olmuş teşekkürler
benim de çok kafama takılır bu konu,en çok da ilk geceden hamile kalma fikri ve ihtimali çok korkunç gelirdi bana:1shok:

demekki napıoruz evlenmeden öncenişanlıykene bi doktora görünüoruz korunmaya başlıoruz :teytey:

doğum kontrol hapları 3 ayda bana 3 kilo aldırdı, çok asabi oluyordum, bu ay bıraktım, bu günlerimi özlemiştim, en sağlıklısı erkeğin korunması bence..

doğum kontrol hapları 3 ayda bana 3 kilo aldırdı, çok asabi oluyordum, bu ay bıraktım, bu günlerimi özlemiştim, en sağlıklısı erkeğin korunması bence..

DOKTOR TAVSİYESİYLE Mİ ALDIN HAPI...DOĞUM KONTROL HAPI SADECE BİRAZ İŞTAH ARTIŞI YAPABİLİR SEN YEDİKLERİNE DİKKAT ETMEZSEN KİLO ALDIRABİLİR.AMA DİKKAT EDERSEN ALDIRMAZ.BELKİ YAPIYLA ALAKALI BİŞEYDİR BİRAZ DA.BEN 10 AY KULLANDIM KİLO ALMADIM

arkadaslar ben 2 yıllık evlıyım su zamana kadar eşim korunyordu gayet ıyı bır yontem valla hıc kaza falnda olmadı ama her erkek de korunmak ıstemez 2 aydır bebek ıstıyoz 2 aydır korunmuyoz kısmet artık ama ılacı tavsıye etmem

bencede ya erkek korunmalı...1
yaa hap...2
baska yöntemlerde var ama bunlar daha cazip geliyo

yine mi sen merviiiş :roflol: tamamen doğal korunuyoruz :teytey: Allaha emanet yani :roflol:

ailemde hemencecik hamile kalma durumu yok, derler ya ceketimi atsam hamile diye :roflol: ona güveniyorum. annem 7 ay korunmamış sonunda ben düşmüşüm kötükedihüso

ilaç kullanmıyorum çünkü korkuyorum, ya termbel yumurtalıklarımı hepten tembel ederse diye... tamam bi süre istemiyoruz ama çocuksuz kalmak da istemiyoruz yani :CüvCüv: eşime de sonsuz güvenim olduğu için hap falan düşünmüyorum. iğne en büyük fobim zaten :roflol:

Dua ediyorum, Rabbim hayırlı zamanda nasip et diye... Gerisi Allahu Teala'nın bileceği iş a.s.

ben de gineray kullandım hep bıraktığım ayda hamile kaldım ama 8 kilo aldım

ya bende hapla iğne arasında kaldım. hergün almak zorunda olmak ve unuttuğunda riskli olması kötü,, ama iğne nasıl bilmiyorum da kendimiz eczaneden alıp vurdurabiliyo muyuz ki acaba yoksa doktorun yazması mı gerekiyo araştırmam lazım benim de düğün 2009 da fakat şimidden araştırmam lazım ki geç kalmayayım demi arkadaşlarfisfisfis

Henüz bebek sahibi olmayanlar için iğne önerilmiyor. Bunu baştan belirteyim. Gelelim diğer konulardaki deneyimlerime.
En sağlıklısı kondom tabi ama "hissetme" konusu bazı çiftler için önemli bir sorun olabiliyor. Özellikle erkekler için. Eğer eşiniz kondoma sıcak bakıyor ve sizin için de önemli bir sorun olmuyosa histeki farklılık başka yöntem aramayın derim.
Geri çekme yöntemi oldukça riskli. Çünkü ilişki öncesi gelen sıvı siperm taşır ve onun dışında da kaza riski hep vardır. Diğer yöntemlere göre koruma oranı oldukça düşüktür.
Takvim yöntemi bir doğum kontrol yöntemi değil, bebek isteyenler için olasılığı artırmada başvurulan bir yöntemdir. Bünyeniz her zaman birkaç gün oynayabilir ve bunu farketmeyebilirsiniz. Yüzde yüz güvenli gün diye birşey yoktur.
Hapa gelince ben 1,5 yıl hap kullandım ama doktor kontrolünde başladım. Hiçbir yan etkisini de görmedim. Hafif bir şişlik oldu ama 1-2 kilo kadar birşey. O da hapı bırakınca indi zaten. Fakat bu bünyeden bünyeye değişir, bazı bünyelerde daha farklı beklenen yan etkileri olabiliyor. Örneğin, kilo sinirlilik, libido artışı ya düşüşü gibi. Bunlar zaten beklenen şeyler. O nedenle ilaca başlamadan bu konuda bilgi sahibi olunması gerekir. Biz eşimle (o zaman nişanlım) doktora gittiğimizde eşim hapın doğal olmadığını ve benim yan etkilere maruz kalmamı istemediğini söylediğinde doktor şu cevabı vermişti: "Eğer kondom kullanmayacaksanız yeni evli çiftler için en ideal yöntem budur. Tabi ki bazı yan etkileri olabilir ama sonuçta doğal bir yumurtlama sürecine doğal olmayan bir baskılama uyguluyoruz. Fakat artık yeni ilaçlar bu konuda oldukça aşama kaydetti, kontrol altında kullanıldığı sürece bir sorun olmaz, merak etmeyin." Hapın olumlu yan etkileri de var, olumsuz da. Gündelik hayattaki olumsuz yan etkileri yazdım az önce bir de meme kanseri riskini artırdığı söyleniyor. Henüz ispatlanmış değil. Fakat böyle bir düşünce var tıp dünyasında ama öte yandan rahim kanseri riskini azalttığı da düşünülüyor. Yani artıları ve eksileri var. Ben kullandım bir zararını görmedim ama kondom kullanabilseydik kesinlikle o nu tercih ederdim. Kondom dışında diğer yöntemler içinde kendime en uygun hap diye düşünüyorum.
Rahim içi araçlar ise bebek sahibi olmak isteyen çiftlere önerilmeyen hatta daha doğrusu kesinlikle uygulanmayan bir yöntem. Ancak bebek sahibi olduktan sonra güvenle başvurulabilir bu yönteme.
Daha önce çok yazılmış ama önemli olduğu için vurgulamak istedim:
İlk cinsel deneyim öncesi bir kadın mutlaka jinekoloğa görünmeli ve yapılacak muayene sonrasında doktordan bilgi alıdıktan ve gerekli muayene yapıldıktan sonra doğum kontrol yöntemine başvurulmalı.
Mümkünse eşler de doktorla görüşürken orada bulunmalı. Onların da bilgi sahibi olması çok önemli. Eczaneden ilaç ya da iğne alıp başlarsanız kendinize zarar verebilirsiniz.
Sağlık ocaklarında ücretsiz veriliyor bu hizmet. Bilgi edinip bilinçli hareket etmek en doğrusu, bilgisizce uygulanırsa her yöntem zararlı olabilir.

ne hap içtim ne kondom kullandım..en iyisi doğal yolla korunmak ama burda profesyonel olmak lazım -tatlicadiarzu-

ne hap içtim ne kondom kullandım..en iyisi doğal yolla korunmak ama burda profesyonel olmak lazım -tatlicadiarzu-

yav şu profesyonellik ne alaka...ben daha 1 senelik evliyim demekki daha amatörüm benlülülülülülü

hıcbır dogum kontol hapını doktorsuz ıcmeyın lutfen basıma ısler actı ne yazıkkı ..sadece bı onerı :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…