Aile Planlaması Peki ya yasil korunacağız?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Yavru kuşum sen bunları daha şimdidenmi düşünmeye başladın ya biz napcaz jeyyar

Bizim o konuda biraz karışık ya..Bende yasmin kullanıcam..Normalde doğum kontrol hapı kullanmak istemiyodum aslında.Hem kilo,kıllanma yapar hemde hormonlara zarar verir diye duymuştum birkaç kişiden..

Ama biliyosun aşkım ecz de çalışıyo.Kesinlikle hiçbir şekilde hormonlara zarar vermiyormuş..En çok kullanılan hapmış o yasmin.zarar verecek olsa ben kullandırırmıyım diyo (çocukları çok seviyo çok istiyoda:asigim:)

Ama şöyle birşey var..Evlenmeden 1 ay önce adet bitiminden 5 gün sonra kullanılmaya başlanması gerekiyormuş..Benim üstünden bayağı bi zaman geçti adetimin.O yüzden birdahaki ayı beklicez haziran 8 düğün haziran sonunda falan anca etkisini göstericek yani hap..

O zamana kadarda (yani ilk bir ay) napıcaz bilmiyorum.Şey kullanmak istemiyo kendi prezervatif

Benimki sen sakın hap map kullanma ben korunurum diyor...Yan etkisi falan sana bişey olmasın diyor.ama ben emin değilim,kondomda %100 korumuyorki.....

Benimki sen sakın hap map kullanma ben korunurum diyor...Yan etkisi falan sana bişey olmasın diyor.ama ben emin değilim,kondomda %100 korumuyorki.....

hapta yüzde yüz değil canım haberin olsunnn

ben sana sööliyim caneeem eski usul G.Ç yane geri çekme yöntemiii

evlenen bayanların balıketine donusmelerinin sebebi demek ki bu haplarmis...

kondom,
dünyaya kondom,
herkese kondom,
eline cebine kondom :roflol:
Ne şarkı ama :tomato:
Neyse konuya dönelim.
Benim de düğünüm ekimde. Hap diyorum ama bilmiyorum.
Daha çok olduğu için dr gitmedim henüz.

Merhabalar canım.Ben nişanlıyım ve 6-7 ay kadar önce şiddetli adet sancılarım için dr.a gittim.Yasmin önerdi doktorum.Ve söylenilenlerin aksine hiç kilo almadım,iştahımda açılmadı.O yüzden ben evlendikten sonra yasmin kullanmaya devam etmek istiyorum yerimseniben

kız belınay massallah hıc bos durmuyon her gırdıgımde bakıyom yenı bıseyler acmıssın afferın kız valla ısımıze yarayacak konulara degınıyosun.
ben henuz o konuda karar vermıs degılım doktora gıdecegım 1.5 ay kala.daha zamanım var yanı bakalım neye karar vercez yazarım sanada
bu arada davetıyelerı almadınızmı yaa ben beklıyorum nasıl olacagını merak edıyorum bende oyle ıstıyorum cunku

starliçe yok lokumum bu ay ortası alıcaz allah izin verirseee...

ben de bu yaz evleniyorum dr yasmin önerdi. hap kullanmak en iyisi gibi geliyor şuan. her gün hatırlayıp içmek külfet gibi geliyor ama her gece yatmadan nasıl diş fırçalama alışkanlığı ediniyorsak onu da alışkanlık edinececeğiz... biz bayanlar aklımıza bişey soktuk mu olur! erkeğin korunması riiskli , hap kullanırken karar verme özgürlüğü biz de. ne zaman hazırsak o zaman yaparız.

BELİNAYCIM,,,,
İZİN VERİRSEN BU KONULARA YAKINDAN İLGİLİ BİRİ OLARAK BİRKAÇ SATIR EKLEMEK İSTİYORUM.....
BİKERE İLK ŞART YENİ EVLENECEK ÇİFTLERİM İYİ BİR JİNEKOLOG TARAFINDAN MUAYNE EDİNİLMESİDİR.SANA,ABLANA VE DİĞER YENİ EVLENECEK ARKADAŞLARIMIZA İLERKİ YAŞAMINIZDA DA GEREKLİ OLACAĞI İÇİN HER YENİ EVLENEN BAYANIN KENDİNE Bİ JİNEKOLOG EDİNMESİ VE DÜĞÜNDE 1-2 AY ÖNCE İLK MUAYNESİNE GİTMESİ GEREKİR.
GÜNÜMÜZDE DOĞUM KONTROL HAPLARI HEM ÇOK ETKİLİ HEM YAN ETKİSİ EN AZ A İNDİRİLMİŞ HAPLARDIR.YEMEK YEMEYİ,SU İÇMEYİ ,UYUMAYI UNUTMADIMIZA GÖRE MİNİCİKKK Bİ HAPI İÇMEYİ DE UNUTMAYIZ İSTESEK..HAA UNUTANLAR İÇİN ÖNERİM TELEFONUN HATIRLATMASINI KURUN.
(DİP NOT:HAPI UYUMADAN HEMEN ÖNCE GECELERİ İÇMEYE BAŞLAYIN.BÖYLELİKLE MİDE BULANTISI VE BAŞ DÖNMESİ ETKİSİNİ HİSSETMEDEN UYUMUŞ OLACAKSINIZ.)
HAPI KULLANIP KULLANMAYACAĞINIZA DOKTOR KARAR VERECEK ÖYLE PAT DİYE EZANEDEN ALIP İÇERSENİZ HEM KİLO ALIRSINIZ HEM YAN ETKİSİNİ DAHA ÇOK KÖRÜRSÜNÜZ HEM DE KARACİYERİNİZİ YORABİLİRSİNİZ.
DOKTORUNUZ SİZİ ULTRASONLA İNCELEDİKTEN SONRA BAZI KAN TESTLERİNİ YAPTIRMALI........(TABİ İLGİLİ Bİ DOKTORSA)
BU TESTLER
1-HEMOGRAM
2-ASO
3-AMİLAZ
4SGOT AST
5SGOT UST
6-KANIN PIHTILAŞMA DEĞERLERİ...........
7-KARACİYER FONKSİYON TESTLERİDİR..GİBİ TESTLER YAPILMALI BU DEĞERLER NORMAL ÇIKARSA GÖNÜL RAHATLIĞIYLA DOĞUM KONTROL HAPI KULLANABİLİRSİNİZ.
AYRICA DOĞUM KONTROL HAPLARI İLK KUTUDA % 100 KORUMADIĞI İÇİN DÜĞÜNDEN EN AZ 1 AY ÖNCE HAPA BAŞLAMALISINIZ.KORUYUCULUK 2.KUTUDAN İTİBAREN BAŞLAR................
DİĞER Bİ YÖNTEM DE KONDOM DUR.PRATİK RAHAT TEMİZ AMA HİSSİZ...BEN 10 AYDIR GİNERA İSİMLİ DOĞUM KONTROL HAPINI KULLANIYORUM.KULLANDIĞIM SÜRECE VUCUDUMDA 1 KİLO FAZLAM VARDI.GEÇEN AY HAPI BIRAKTIM VE ESKİ KİLOMA GERİ DÖNDÜM ŞU AN 48 KİLOYUM.EHH NASİPSE ARTIK KÜÇÜK MELEK GELSİN İSTİYORUZ.
SAĞLIKLA KALINa.s.

canım ben yasmin kullandım evlenmeden 1 ay önce gittim dr gerekli tahlilleri yaptı ve yasmin kullandım 8 ay kullandım çok memnun kaldım bırakmadan önce dr başvurdum öyle bıraktım hiç doğum yapmamış bayanlara 1 yıldan fazlakullanmayın dedmişti yumurta tembelliği yapabilir dedi ona göre yan etkisini hiç yaşamadım

hatta yararı oldu adet öncesi ağrım olurdu uzun sürerdi 8 gün yani adet beni yıpratırdı şimdi bıraktım 2 ay eşim korunacak çünkü artık bebiş istiyoruz eşim korunuyor ama ben de eşimde sevmiyoruz doğum kontrol hapı çok.rahat ablana tavsiye ederim.jeyyar allah mesut etsin ablanı. iğne konusunu bilmem ama pek iyi şeyler okumadım.:uhm:

bu arada beyaz melek ne güzel ne yazsan okuorum hep yararlı şeyler yazıyorsun umarım minik beyaz meleği kucağına alırsın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…