Peki ya siz olsaydınız?

NinjaTosbaa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2008
122
1
36
sanırım benimde içimdekileri dökme vaktim geldi
buraya üye olduğumdan beri bu tür konularda hep birşekilde yardımcı olmaya, düşüncelerimi dosdoğru ortaya koymaya çalıştım
ama malesef bazen ''Kelin ilacı olsa,başına sürer'' lafı içimden geçmiyorda değildi.
Benim durumum çok fazla kabul görecek bir durum değil belki
ama lütfen yaşadıklarımı anlatırken kendinizi koyun benim yerime ve ne yaparsınız yerimde olsaydınız söyleyin..

ben henüz 21 o ise 38 yaşında.
ben daha hayatın başında, o ise hayatı yarılamışta geçiyor bile..
buna rağmen tanıştığımızdan bu yana biz hiç birbirimize öyle abi-bacı, yok arkadaş, bilmem ne gözüyle bakmadık. Etkilendik.
Zamanla o eteğinde ki taşları döktü ve buna karşılık bende..
cesaret ettik beraber yürümeye..belki olacağı buydu bilemiyorum.
biz çok iyi anlaşıyorduk aslında o sanki bende ki eksiklikti, onu bulduğumda tamamlamıştım kendimi. Doluydum artık, korkmuyordum hiçbirşeyden.
evli değildi, daha önce bir evlilik yapmış ama boşanmış, çocuğu yoktu ve tek yaşıyordu.
Ona güvenebiliyordum çünkü çok açık sözlüydü, görmüş geçirmiş bir insandı (olması gerektiği gibi) sabahlara kadar konuşurduk. o yokken gözlerim onu arardı.
O öyle hayatımda yer ettiki ben bile şaşırdım kaldım.. buna rağmen çoğu arkadaşımla bile paylaşmadım bu ilişkiyi. Bizi birlikte bilmediler ve bilmeyeceklerde çünkü bunu nasıl karşılayacaklarını daha söylemeden biliyorum..
ve n'olur sakın yanlış anlaşılmasın bizim ilişkimizde çıkarcılık söz konusu değildi kesinlikle maddiyata dayalı olanlardan değildi
aksine Allah'ıma şükür ki ailem varlıklıdır ve ben hiçbir maddi sıkıntı yaşamadım
istediğim önüme sunuldu ve geleceğim içinde maddi olarak hiçbir korkuya sahip değilim.
benim hayatımdaki tek ihtiyacım, arayışım hep maneviyattı..
bir yanım hep boşluktaydı ama artık o vardı, boşluk yoktu çünkü beni onun kadar anlayanda yoktu.
Bana karşı çok hassas davrandı, şüpheciliğim onda hiçbir işe yaramadı
ilk defa bu kadar güvenebildim birisine. Benimle çıkarı olmayacağına ilk defa inanabildim.
çünkü bırakın sevgiliyi, ben arkadaşlarım tarafından bile öyle kullanıldım ki,
güvensiz biriyim çevreme karşı, insanların yapmacık yüzlerini çok erken tanıdım..
buna rağmen bir yanım huzursuzdu..
çünkü aramızda ki yaş farkı öyle böyle değildi. Hani hayalini bile kuramıyordum evliliğin, düşünemiyordum bile..
sonuç itibariyle ailem sanırım asla izin vermez böyle birşeye..
ama bir yanım dinlemiyor işte, git diyor gidebildiğin yere,
bir yanım kal, davul bile dengi dengine...
ama o gelince ne bir huzursuzluk oluyor ne de o içimde ki sesler konuşabiliyor.

Ya sen bana geç kaldın
Ya ben sana çok erken​

canım öyle güzel anlatmışsın ki. aşkına sevgine hakikaten inandım. umarım aynı şekilde oda sana öyledir.
hiç bişey imkansız değil bunu bilmelisin. ailenle kouş bence. tıpkı bize anlattığın gibi anlat. seni anlarlar umarım.
mutlu ol çok mutllu hemde...

sevgi engel dinlemez
eğer gerçekten bu kadar güveniyorsan devam et ben olsam öyle yapardım açıkcası
ama yaş farkıda çok ve evlenip boşanmış
mesela siz 30 olunca hayatınızın en güzel yaşlarındayken o 50 olucak
ve erkekte 50 yaş biter arkadaşımmm

durumun gerçekten çok zor..ben de 21 yaşımdayım canım ve kendimi senin yerine koyduğumda senn kadar cesaretli olabileceğimi sanmıyorum..böyle birşey ne başıma geldi ne de çevremde gördüm..ancak 10 gün önce kadar digitürkteki evlilik sanatı programına bir bayan telefonla bağlandı.eşi kendisinden 17 yaş büyükmüş.başta ailesi çok karşı çıkmış ama o o kadar çok seviyormuşki herşeyi göze almış.çünkü senin de dediğin gibi onunda boşluğunu doldurmuş sevdiği adam..herşeye rağmen evlenmişler.şuanda ailesi o kadar çok seviyormuş ki evlendiği adamı kendi oğulları gibi görüyorlarmış ama gel görki bu bayan artık eşi gibi görmüyormuş bu adamı.çok soğumuş.o dışarı çıkmak istiyormuş eğlenmek istiyormuş ama eşi ne gerek var diyerekten yaşının getirdiği dinginliği yaşıyormuş.hiç sevmiyormuş kendisine dokunmasını bile hazmedemiyormuş.tiksinti gelmiş ve itiraf edemiyor ama aradaki yaş farkı ciddi anlamda rahatsız etmeye başlamış bu bayanı selin hanımın da dediği şey sevmiyorsan ayrıl ama öyle birşey olmuşki ailesi adamın olgunluğundan etkilendi olsa gerek otur oturduğun yere diyorlarmış..
yani canım yine senin bileceğin iş,aşkın yaşı yok derler ama maalesef var aşıkken düşünemiyor insan ama herkes dengi dengine çok zorluk çekersin,kendi gençliğine yazık edersin bilmiyorum açıkçası ben kendimi benden değil 17 yaş şuan 21 yaşındayım yanımda 28-29 yaşındaki erkeği bile hayal edemiyorum....iyi düşün doğru karar ver...tavsiyelerimi de yanlış anlama lütfen
..

biliyormusun canim senin yasindayim 21, esimde 26,
ama sunu söyleyecektim aslinda,
esim 38 olsaydi yine ayni askevliligini yapardim :) ......

(inan bana benim evliligimde cok imkansizdi ama vazgecmedim)

esimin kuzeni aradaki yas farki 18 olmasina ragmen kimseyi dinlemedi ve evlendi

suanda bebek bekliyorlar..cok sIk görüsmedigimiz icin bi sorunlari varmi bilmiyorum..

kiz 78 esi ise 60 dogumlu..bana herzaman ilginc gelmistir aralarindaki yas farki ama

illaki anlasilmiyor diyede bir genellemeden cikmak gerekiyor galiba..:uhm:

:1hug::1hug: arkadasım bırkac once yas farkıyla ılgılı bır konu acılmıstıa.s ve gıne boyle bır sorun bıtanem sevgı sevmek emek ıstıyor oyle kolayda olmuyor eger guvenıp karsılıklı sevgınıze ınanıyorsan cık dımdık aılenınkarsısına soyle herseyı sonucta hayata bır kez gelıyoruz ve bu senın hayatın ama gelecek her soze ve tepkıyede hazırlıklı ol sevgınden bır sey kaybetme senın mutlu oldugunu gorunce aılen ınan guzelım ıtıraz etselerde sonucta kabullenırler

bence yaş farkının sevgide pek anlam ifade ediceğini sanmıyorumm cnmm sonuçda siizin anlaşabilmenizz ve sevginiz önemli bencee

peki ne kadardır birliktesiniz?

canım 1 seneyi doldurduk sır gibi
ama yinede pişman değilim onunla olduğuma, çünkü hani o paylaştığımız 1 dakikası bile öyle güzel ki..
keşke elime imkan verselerde ömrümden ömür versem :Saruboceq: inan bunu bir an düşünmezdim..
ben ilk defa ailemden mutluluğumu saklıyorum, çünkü benim mutluluğum onların mutsuzluğu olmasını istemiyorum..
bilmiyorum inan ne yapıcağımı bilmiyorum

maalesef sevgi yetmiyor bazen..bu herkes için aynı olacak değil ama duyuyoruz sonra kadın35 adam 55ken kadın aldatmaya başlıyor adama çünkü adam ayak uyduramamaya başlıyor kadına her konuda...

Sorun yaş farkı değil de aileniz bence...benneyaptımki
Güzellikle konuşsanız,eminim görmüş geçirmiş mantıklı insanlardır anneniz babanız.
Mutlu olduğunuza inandırısanız belki ikna olurlar..

birini bu kadar sevmek o duyguları yaşamak çok güzel,sen eminimki başkasıyla yapamazssın arkadaşım yürekten sevmişsin,yaşını sorun etme,yaşı küçük olur sevmessin,mücadeleye devam,onun yaşını ailene söyleme olmazmı?çok sevdiğini anlat,inş.mutlu sonla biter aşkınıza.s.

şu anda göze çarpmıyor ama yaş farkı ilerde fiziksel bir uyumsuzluk doğuracak.. siz olgun bir bayan olduğunuzda o çoktan geçmiş olac ak o dönemleri.. şu anda belkji gözünüz görmüor olabilir ama sevgi herşey demek değildir.. ayrıca 18 yaş fark az diil, biraz daha kassaymış kızı yaşında olabilirmişsiniz..

maalesef sevgi yetmiyor bazen..bu herkes için aynı olacak değil ama duyuyoruz sonra kadın35 adam 55ken kadın aldatmaya başlıyor adama çünkü adam ayak uyduramamaya başlıyor kadına her konuda...

zaten onu yapacak kadar aşağılık birisi olabilirsem zaten istemem Allah'ım yazdıysa bozsun
canım o benim gözümde ''saflığım'' gibi. hani bazı ilişkiler var böyle biliyorum, görüyoruz karşılıklı çıkara dayanılan, erkek cinsel olarak tatmin isterken, bayan maddiyatıyla tatmin olup kurulan ilişkiler. Zaten buna dayalı ilişkilerin sonu pek farklı olamaz dediğinden..
ama eğer onda böyle birşey görseydim şu geçirdiğimiz 1 sene içerisinde zaten o benim saflığım olamazdı, diğerlerinden farkı kalmazdı gözümde. inan şüpheciliğimi bitiren tek kişi o ailem dışında tanıdığım insan olarak (Allahım yanıltmasın)

onunla birlikteyken anladım ki cidden zaman hazineymiş
biz hazinenin yarısını korsanlara kaptırmışız, geri kalanıyla idare ediyormuşuz :roflol: Şeniz

bu sorunun cevabini yine en iyi sen verebilirsin canim.
onu en iyi sen taniyorsun
aranizda ki yas farki cok ama
onunla mutluysan,ilerde sorun olmayacagini düsünüyorsan
neden olmasin...

evet şu an herşey normaldir ama yıllar geçtikçe o ağırlığı kaldırmaya hazır hissediyormusunuz kendinizi?

21 ile 38...

Açıkçası bana fazla geldi.

Bilmiyorum belki de şimdiye kadar böyle bir ilişki yaşamadığım,başıma gelmediği içindir.

Sanırım güvenip,inanınca çok ta sorun olmuyor.

Çevremde var bu tür yaş farkı olan ilişkiler hatta evlilikler.

Ama dediğim gibi ben sıcak bakmıyorum,bakamıyorum.

Böyle gizli bir şekilde de nereye kadar gidecek değil mi ?

Ailenin senin kiminle zaman geçirdiğini,kiminle beraber olduğunu,neler yaptığını bilmeye hakkı var.

Bence paylaşmalısın onlarla.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…