Peki erkeklerin hakları ne olacak?

Bu nafaka konusu da çok saçma. Nerede o ömür boyu kadına nafaka ödeyen erkekler? Çogu ünlü bunların. Etrafımda mağdur olarak çocuklu boşanan hiçbir kadın kendi için nafaka almıyor. Alan tazminat aldı, haklı olduğu için. Çocuklara günümüz şartlarında komik denecek nafakalar bağlanıyor. Haftada, 15 gün bir çocukları birkaç saat görüp babalık yaptıklarını sanıyorlar. Bu mudur mağdurluk? Arada istisnalar olsa da boşanmalar da hayatı tamamen değişen, zorluk yaşayan kadınlar oluyor. Kadınlar kendi haklarını alsınlar da erkekler eksik kalsın.

Arkadaşlar, şu konuda tartıştığınız tiplerden biri, tacizi beğenilme kriteri olarak gören biri, allaseniz kime ne anlatıyorsunuz? Burada "Az daha tecavüze uğrayacaktım" diyen bir kadına "Haa demek o kadar popülersin" filan demiş biri yav erkeklerin cinsel tacizlerini normal, gündelik, olağan karşılayan, "Sürtündü, laf attı bunlar fasa fiso abartmayın" diyen birinden kadın haklarını savunmasını mı bekliyorsunuz cidden?

Bırakın ya, bi kimle polemiğe girdiğinize bakın önce.

Ben yine böyle boşanmalarda erkeklerin mağdur edildiğini savunan bir kadın tanıdım, o da ikinci eşti. Eski eşin iki çocuk için aldığı 1500 liralık nafakayı artırmak istemesini kocasının sömürülmesi olarak görüyordu.

Tabiiysi sömürülmek; o çocukları anasının babasının evinden getiriyor kadın. Erkeğe bu haksızlığın yapılmasına çok canım sıkılıyor benim de Tahinciğim. Zavallı erkeklerin hakları çok yeniliyor. Açıyorum istatistikleri bakıyorum, zorla kendini öldürten kadınlar yüzünden kaç tanesi hapislerde yatmak zorunda kalıyor. İyi ki indirim alıyorlar da hemen aramıza salınıyorlar bari.

Hem o kadar psikolojileri bozuluyor ki anlatamam sana... Karılarını çift terapilerine ikna etmek için yalvaran erkekler var hep, hemen "Psikolojim bozuldu, neden böyle yaptım?" diye kendini fark edip psikiyatrlara koşuyor erkekler, oysa ki kadınlar öyle mi? Anca otursunlar ellerinde tv kumandası. Çoğu da oyun bağımlısı zaten bu kadınların. Oysa erkekler aşırı bilinçliler bu konuda. Cinsel sorunlarda da hemen doktora giderler, karılarına gitmeyi teklif ederler, hep böyledir. Erkekler doktor kapısı aşındırıyorlar şu karıları yola gelsin diye. Ne çiledir ya... Çok üzülüyorum erkeklerin bu gayretlerine. Nedir bu cinsin çektiği kadınlardan?

Hemen biriniz psikolog polisi arasıığğğnn!!! FBI, Ameriga Başganı da dahil ayarığğn!!

Son düzenleme:
Birde aldatarak boşandıklari eski eşleri, birileriyle görüşüyor, sevgilileri oluyor. Deli ediyorlar erkekleri. Onlar istediği gibi yaşar ama kadınlar sadece çocuklarının anası olarak hayatlarına devam etmeli.

Daha yeni yaşadı bir arkadaşım bunu. Hamileyken aldatıldı, boşandı. İki yıl geçti üzerinden kızın hayatına biri girdi diye ortalığı ayağa kaldırdı eski eşi. Çocuğu alırmış, akıllanmazsa sonuçlarına katlanırmıs, analığını bilip çocuğun başında oturacakmış Böyle böyle iyi kalpli erkekleri delirtiyor kadınlar...!

Çok haklı, analığını bilsin önce arkadaşın!! İnsan mı, kadın mı ha senin arkadaşın? Sadece ana artık!! Erkeğe sonuna kadar hak verdim, nitekim erkek her zaman errrkektir. Baba da olur, koca da olur, belki insan olmayabilir ama hepp erkek olur, biraz ince düşünmek lazım.

Ne kadar sorumlu bir baba üstelik, alır o çocukları, gider babaannelerine baktırır. İşte bu. Müthiş babalıq.

Ay hangi birini takip edip hatırlayalım, önümüze gelene vuruyoruz işte, elimizden bu geliyor

Ne olur alsın çocuğu ya. Lütfen alsın. Bi zahmet alsın. Anasına mı bacısına mı baktırıyor bakıcı mı tutuyor yapsın bir şeyler. Adam ne güzel sorumluluk almak istiyor versin gitsin kadın da. Merak etmesin , kadın çocuğu biraz yollayıp kendine bakınca hemen geri yolluyorlar çocuğu :)

Ne sorumluluk, ne sorumluluk.
Bir sevgilisi olmasına bakar herşey. Arkadaşım artık eski eşinin hayatında biri olup olmadığını anlıyor çünkü ne zaman tek kalsa musallat oluyor kıza. Hayatında biri varsa çocuğu bile doğru düzgün arayıp, görmüyor şam babası. O haliyle annelik dersi vermeye kalkıyor birde.
Böyle tiplerin sayısını az olduğunu hiç sanmıyorum. Bunların mi hakkını düşüneceğiz birde? Saçmalık.

Korkmasın hiç, alırım diye tehditlere başladığı an sepet gibi taksın koluna , 1 - 2 hafta zor takat getirir sonra kapısına koyar çocuğu o adam. Ben anne olamıyorsam al sen baba ol da görelim desin. Benim eşimin bir arkadaşı var erkek, karısı kaçmış başka kocaya çocuğu bırakıp, adam çok iyi bakıyor bi emzirmediği kalıyor. Bu adamın hakkını savun desinler savunayım. Kalanı çöp.

Haksızlığa uğramış erkek derken?

Mesela askerlik yapmak haksızlıksa bu haksızlığın çözümü "bana ne bana ne kadınlar da askerlik yapsın" diye ağlamak mıdır? Hani bir haksızlık varmış ya bunun çözümü diğer herkesi aynı "haksızlığa" sürüklemek midir?
Bu bir haksızlıksa çıkar "askerlik yapmamız haksızlık biz de yapmayalım" dersin.
Haksızlık değilse de problem nerede?

Ya da yasalarda "erkek nafaka alamaz, erkek tazminat alamaz, erkek velayet alamaz" diye bir madde mi var? Gayet nafaka talep edip alan, karısı kusurlu olduğu için tazminat alan, velayeti isteyip alan erkekler de var.
Napalim ablacım mağdur erkek sayısı az diye mağdur kadınları daha da mı ezelim?
Komple değişsin bu yasalar, çok sayıdaki mağdur kadınla az sayıdaki mağdur erkek hiçbir şey alamayıp iyice mağdur olsunlar da bu insanları mağdur edenler güle oynaya mı yaşasınlar bunu mu istiyorsunuz?
Daha neyi savunduğunuzdan haberiniz yok

Konu açılalı 10 yıl olmuş ama hortlamış bir şekilde. Hala böyle düşünen insanlar için bir şeyler söylemek istiyorum.
Her ay onlarca kadın öldürülüyor. Kız çocuklarının eğitim hakları ellerinden alınıyor. Çocuk gelinler, intihar etmeye zorlanan kadınlar, çocuğuyla tehdit edilen kadınlar ve daha nicesi. Erkeklerin hakları zaten var. Kadınlarsa bunlara sahip olmak için sürekli çaba sarfetmek zorunda.
10 yıl karısını çalıştırmayan adam aldatıyor boşanınca da ee sende çalış, nafaka yok. Pardon da sen kadının hayatını elinden almışsın. Hadi karısını geçtim çocuğuna 1 lirası geçmeyen herifler var. Eşşek gibi de ödeyecekler. Yaptıklarının yanında az bile kalıyor, o üç kuruş ne ki?

Ne zaman ki kadına psikolojik, ekonomik ve fiziksel şiddet duracak. Ne zaman ki eğitimlerine balta vurulmayacak, hayatlarına karışılmayacak, sokakta rahat rahat yürüyebilecek, o zaman bunları konuşalım.

Yazıda erkek haklarının korunmasının kadınların itaat etmesinden geçtiği fikri var . Üzmeyelim irkekleri

Ne nafakaymış arkadaş. 2 çocuk için birde kendim için evli kaldiğim süre boyunca nafaka talep ettim diye iftiralar neler neler. Adam çocuğuna bakamak aklında yokken sırf nafaka vermesin diye birden bire çocuk sevgisi babalık vs vs... NAFAKANIZ BATSIN DIYECEGIM SONUNDA

Okurken objektif olalım ama yazılan ne kadar objektif? Okurken bile insan hissediyor hep bir şeylerin kadınlardan beklenildiği. "Erkek sarhoşsa ve bir suç işliyorsa, kadın karşısında birkaç laf söylerse bu kendi hatasıdır." Öyle mi? Gerçekten sadece kadınlara yükleniliyor. Erkek hata yaptığında bile bunu kadın idare edip soruna çevirmemeli gibi yazılmış. Madem eşitlik var, öyleyse erkekler kendi hatasının sorumluluğunu alacak. Kimse birisi sarhoş veya çok öfkeli diye yaptığı kötü hareketlerden kaçamaz, başkasının alttan almasını bekleyemez.

İlk konu için de söylemek isterim ki kadınların hepsi "karanlıktan" vs korkan "zayıf" insanlar değildir. Nasıl ki erkekler bile kendi içinde eşit değilse kadınlar da değildir. Bu sebeple feministler herkes eşit olsun der. Aksi halde bizim ülkemizdeki Gökhan Saki bey gibi fiziki olarak güçlü erkekler de diğer erkeklerden daha güçlü olduğuna göre onlara öteki erkeklerden daha iyi haklar mı vermek gerekir kanunda? Erkek üstündür diye bir genelleme yapılmaz bu sebeple.
Aynı şekilde kadınlar da kendi içinde farklıdır. Mesela ben boy şartından kaybettiğim için hiçbir milli güvenlik sektöründeki mesleklere giremiyorum. Jandarma olmak en büyük hayalimdi ama olmadı. Bedelli askerlik yapan ya da askerlik yapmak istemeyen erkek arkadaşlarım var, bana diyorlar ki bizim yerimizi sana verebilsek keşke. Çünkü ne kadar çok istediğimi biliyorlar. Ayrıca birçok kadın asker ve polis var. Askerlik zorunlu olsaydı kadınların da bazısı erkekler gibi normal süredeki askerliği yapar, bazısı da bedelli yapardı.

Nafaka konusuna da hak veriyorum. Nafaka şartlara bağlı olmalı. Ne kadar feministler kadın erkek eşit dese de bizim kültürümüz belli. Kadın evlendikten sonra çocuğa bakmak için ya da kocası istemediği için işini bırakabiliyor. Ayrılınca artık paslanmış ve deneyimi olmayan bir kadın nasıl kendi işine dönecek? Eşitlik sadece erkek için mi olmalı? Madem erkek artık evin direği gibi görülmüyor, o zaman neden hala bir sürü kadına "Çalışmanı istemiyorum." şeklinde konuşan erkekler var?
Fakat yazıdaki gibi geliri olan ve bakmakla yükümlü çocuğu olmayan kadınlar nafaka almamalı. Bu şartlar eşit ve adil olarak düşünülmeli.

Dahası, erkeklere uygulanan şiddet de hafife alınmamalı. Ben nasılsa kadınım elim hafiftir, mantığı ile eşlerine vuran kadınlar da aynı şekilde yargılanmalı. Birbirlerine aşırıya kaçar şekilde ve sürekli bağıran, psikolojik şiddet gösteren kadın ve erkekler de yargılanmalı. Erkekler, karım bana vuruyor ya da ruh sağlığımı etkileyen sözler söylüyor dediğinde "Sen de nasıl erkeksin." şeklinde yaklaşımlar olmadan yasalarca korunmalı. Kadın erkek diye ayrıştırma yapılması bu sebeple hoş değil. Eğer ki bazılarının dediği gibi erkekler bizden güçlüdür, farklıdır. Yasalar da böyle olmalı, dersek arada mağdur olan erkeklere ne olacak? Ataerkil toplum olduğumuz için erkekler rahat ağlayabiliyor mu? Böcekten, karanlıktan korksa bunu belli edebiliyor mu? Ağır bir yükü kaldıramazsa bunu rahatlıkla söyleyebiliyor mu herkesin içinde? Haklar eşit olmazsa bu, erkeklerin yararına olur muydu?

Sormadan edemeyeceğim, sigortalı çalışan kadına nafaka bağlanıyor mu, ben bağlanmıyor diye biliyorum. Sadece velayetini aldığı çocukların nafakasını alıyor olması lazım.

Sormadan edemeyeceğim, sigortalı çalışan kadına nafaka bağlanıyor mu, ben bağlanmıyor diye biliyorum. Sadece velayetini aldığı çocukların nafakasını alıyor olması lazım.

Gelirler benzerse bağlanmaz. Mesela ikisi de 10.000 altı maaş alıyor olsun (Türkiyenin %90 a yakını yani ) nafaka bağlanmaz. Ama kadın 9000 alıyor adamın geliri 100.000 diyelim. O zaman nafakaya karar verilebiliyor çünkü kadın boşandığı için eski standartını kaybetmiş oluyor gibi.

Yazı felaket.
1- askere zaten erkekler de gitmesin kadınlar neden gidiyor? Profesyonel iş olsun. Bir de eşitlik dediğimiz “biyolojik” eşitlik değil zaten. O zaman erkekler doğursun derdi bu feminikler “hak” eşitliği. Yani mirastan eşit pay alma, eşit işe eşit ücret hakkı, erkekler gibi kariyer yapabilme hakkı” gibi.

2- nafakayı “yoksulluğa düşecek tarafa” veririz. Erkek kadına verir diye bir şey yok. Pratikte neden hep erkek kadına veriyor? Çünkü kadınların işgücüne katılması daha çok yeni de ondan. Erkek kadından daha çok kazanıyor. Kadınlar daha düşük ücret alıyor ondan. Bunun çözümü de kadının da erkek kadar çok kazanmasını sağlayacak destekler vermek. Kadın evde otursun diye baskılamamak. Yani feminik olmak

Evi neden erkek geçindiriyor denmiş. Geçindirmesin ayol bunlar tercih. Çalışan kadınla evlensin geçindirmesin. Hem ev kızı alıp hem de vay ben ev geçindiriyorum diye yakınmak da ne bileyim..

Tabi ki süresiz nafaka yeni nesil için hiç uygun değil. Zaten süresiz nafaka bildiğim kadarıyla kalktı. Artık bu konuda ağlayan erkek görmek içime dışıma fenalık getiriyor

3- anneden babadan kalam maaş artık her iki cinsiyete de 25 yaşına kadar verilecek. Gerekli düzenleme yapıldı. Eskiden kadına bağlanmasının nedeni dediğim gibi kadının daha iş sektöründe çok yeni olmasıydı. Değişti

Şimdi merak ettim erkeğin ne maduriyeti varmış? Nafaka da maaş da düzenlendi. Bundan sonra artık çocuğa ve ev işlerine eşit derecede katılmaları eksik kaldı. Onu tamamlasınlar sonra ağlasınlar.

Bir de “kadının beyanı esastır” lafı soruşturma başlatmaya esastır. Yani şimdi ben karakola gitsem desem ki bu adam benim paramı çaldı. Bana kanıtın ne diye sorarlar dava açmak için yönlendirilmeden önce. Dava bile açmak zor yani ama taciz, tecavüz gibi durumlarda direkt beyan ile dava açılır, sonra kanıtlara bakılır demek. Bunu yanlış anlayan da (kadın tacizci dedi diye adam ceza alıyormuş gibi anlayanlar) yine bu ağlak erkekler ve onların propagandasına maruz kalmış insanlar. Ağlak insan sevmem.

Yazıda erkek haklarının korunmasının kadınların itaat etmesinden geçtiği fikri var . Üzmeyelim irkekleri
Kadınlara kaldı zaten irkek haklarını korumak. Tüm çark onlara dönüyor zaten. Biz çalışsakta gece gündüz ayaktayız. Evde donlarına kadar yıkıyoruz ama günün sonunda "ben çalıştım, benim evim, benim arabam" diyen bir ton herif. Git moklu çamaşırını kendin yıka o zaman. Haftanın 7 günü çalışıyoruz evde ve ya dışarda, ve ya her ikisinde. Yerden çoraplarını alsalar "yardım ettim" oluyor. Sanki kadınlar bu dünyaya hizmet etmeye bunların arkasını toplamaya gelmiş.
Pislikler yüzünden rahat rahat giyinemiyor, gezemiyoruz. Ne işin vardı, orada o saatte ne yapıyordun, onu neden giydin cart yaptın curt yaptın. Bunlar ufak tefek kalır şu ülkede yaşanları analtmaya. 8 yaşında evlenmeyi koruyan hocalardan tutun, hamile kadının sokağa çıkmasına kadar karışan malaklar var. Bunları yazacaklarına daha erkek hakları savunucusu oluyorlar başımıza.
Zerre kadar acımıyorum, ne hakkıymış? Dibine kadar yaşıyorlar hayatlarını. Her hakları da mevcut.

Neyse sinirlendim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…