Pek iyi değilim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Lut_ran

Guru
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2014
3.537
4.135
Merhaba kısaca anlatacağım.Biz eşimle 3 yıl önce anlaşmalı boşandık .bu süreç benim için çok zordu.Cocugumun velayeti fiilen bana verildi.ben bu evde yaşamaya çalıştım ama babası gitmedi evden.bir süre gitti ama geri geldi yalnız yasayamadigi için. bunalima girdim yanlış insanlar hayatıma soktum.(Asla eve ya da oğluma özel hayatımi yansitmadim)ve o evden ben ayrılmak zorunda kaldım.otellerde kaldim.istemedigim yerlerde calistim.alkol belasına bulastim. oglumdan ayrı kalmanın acısını unutmaya çalışıyordum .Tedavi görüp alkolü bıraktım. O evde yasarkan eski eşim tarafindan hakarete ve cinsel tacize maruz kalıyordum.Ve yine bu evdeyim .Oğlum su an 13 yaşında.Lutfen evden git dedim babasına ben oğlumla kalayım dedim.bu evde oturma hakkın yok dedi.Hukuken yok evet .şimdi tekrar başka bi hayat kurma çabasına düştüm. ayrı eve cikicam ama oğlumu hergun görmek isterim.kalbim çok acıyor.bana oğlumla o evde yaşam hakkı vermiyor.
Sizce 13 yaş benim yokluğumdan ayrı evde olmamdan etkilenir mi ?oğluma yakın bir evde oturacağım .

Oğlum bu evde durmak istiyor gelmiyor benimle.bu eve duygusal bağı var .oğlumu alamiyorum.ya bende bu evde kalıp eski eşe herşeye katlanmak zorundayım ama psikolojim bitik gücüm yok.ya da ayrı eve çıkmak zorundayım.oglum ne yedi ne içti acaba şu an ne yapıyor diye diye yine acıdan maffolucam sanırım.

Oğlum bu evde durmak istiyor gelmiyor benimle.bu eve duygusal bağı var .oğlumu alamiyorum.ya bende bu evde kalıp eski eşe herşeye katlanmak zorundayım ama psikolojim bitik gücüm yok.ya da ayrı eve çıkmak zorundayım.oglum ne yedi ne içti acaba şu an ne yapıyor diye diye yine acıdan maffolucam sanırım.
Size nıye duygusal bagı yok

Çocuğunuzun velayeti sizde iken ayrı bir evde oğlunuzla yaşamalıydınız. Maddi olanaklarınızı bilmiyorum ama siz boşanma sonrası odaginiza çocuğunuzu almak yerine farklı bir hayat secmissiniz. Ayrıca zaten daha önce evden ayrılmissiniz, etkilendiyse çoktan etkilenmistir çocuk.
Ayrı ev açmaya maddi gücüm yoktu .bana yardım etmedi eski eşim hiçbir olanak sağlamadi.bu eve hapis olmustum. evinde tüm haklarını benden aldı.sen satar savurursun deyince bende gurur yaptım evi oğlumun üstüne yap dedim kullanım hakkımda yoktu zaten .mecburen farklı hayata itildim.

Kendi hayatınızı kurun iyi kötü oğlunuz belli bir yaşa gelmiş belli bir düzeni var ve alışık olduğu düzeni bırakmak istemiyor.Buna zorlamayın sizden nefret eder Sonuçta hayatınızın dayanağı olmak sizi hayata bağlamak zorunda olanda ne eski eşiniz ne oğlunuz.Kendi hayatınızı kurun oglunuzu gidin görün maddi ihtiyaçlarına elinizden geldiğince yardım edin.İlerde gelmek isterse gelir önemli olan sağlıkla mutlulukla kendi hayatını yaşaması okuması meslek edinmesi

Merhaba kısaca anlatacağım.Biz eşimle 3 yıl önce anlaşmalı boşandık .bu süreç benim için çok zordu.Cocugumun velayeti fiilen bana verildi.ben bu evde yaşamaya çalıştım ama babası gitmedi evden.bir süre gitti ama geri geldi yalnız yasayamadigi için. bunalima girdim yanlış insanlar hayatıma soktum.(Asla eve ya da oğluma özel hayatımi yansitmadim)ve o evden ben ayrılmak zorunda kaldım.otellerde kaldim.istemedigim yerlerde calistim.alkol belasına bulastim. oglumdan ayrı kalmanın acısını unutmaya çalışıyordum .Tedavi görüp alkolü bıraktım. O evde yasarkan eski eşim tarafindan hakarete ve cinsel tacize maruz kalıyordum.Ve yine bu evdeyim .Oğlum su an 13 yaşında.Lutfen evden git dedim babasına ben oğlumla kalayım dedim.bu evde oturma hakkın yok dedi.Hukuken yok evet .şimdi tekrar başka bi hayat kurma çabasına düştüm. ayrı eve cikicam ama oğlumu hergun görmek isterim.kalbim çok acıyor.bana oğlumla o evde yaşam hakkı vermiyor.
Sizce 13 yaş benim yokluğumdan ayrı evde olmamdan etkilenir mi ?oğluma yakın bir evde oturacağım .
Ayrı evin maddi yükünü nasıl karsilayacaksiniz ?

Bu eve en son geri dönme sebebim de ,ben hayatımdaki insanın yardımıyla bı ev duzen kurmuştum.oglumun babası gidip velayeti benden komple almak için dava açmisti.aglayarak herşeyimi aldın oğlumu alma dedim ona davayı geri çektirdim.neden bunu yaptın bana dediğimde ,sen düzen kurdun çocuğu benden alırsın diye korktum dedi .ben de o düzeni bırakıp yine oğluma geldim.kurulu duzenimide bozdu.

Afedersiniz birşey anlatacağım. ben oğlumu neredeyse hergun gormeye geliyordum.evi de temizliyordum ,yemekte yapıyordum.birgun yorulup koltukta uyuyakalmistim.eski eşim benim özel bolgemi taciz ederek benim çığlık atarak uyanmama sebep olmustu.su an bile hep tetikteyim.Anksiyete bozukluğum var ilaçla ayakta durabiliyorum

Sizin eski konularda bi değişikti. bilmiyorum cok uçlarda herşey eski konularınızda da kardeşini pavyonda çalışıyor,gece gelince esinizle oluyor isminizi görünce direkt aklima geldi. Hep böyle şeyler yazıyorsunuz
Afedersiniz birşey anlatacağım. ben oğlumu neredeyse hergun gormeye geliyordum.evi de temizliyordum ,yemekte yapıyordum.birgun yorulup koltukta uyuyakalmistim.eski eşim benim özel bolgemi taciz ederek benim çığlık atarak uyanmama sebep olmustu.su an bile hep tetikteyim.Anksiyete bozukluğum var ilaçla ayakta durabiliyorum

Sizin eski konularda bi değişikti. bilmiyorum cok uçlarda herşey eski konularınızda da kardeşini pavyonda çalışıyor,gece gelince esinizle oluyor isminizi görünce direkt aklima geldi. Hep böyle şeyler yazıyorsunuz
Yaşadıklarım gerçek.inanin gerçek olmasaydı keşke...

Uzun süre terapi gördüm .şimdi birazcık aklım kaldı onunla derdimi yazabiliyorum.beynim cok uyuşuk ilacım çok ağır.ama kullanmazsam atak geciriyorum.panik atak anksiyete hepsi var

Kendi hayatınızı kurun iyi kötü oğlunuz belli bir yaşa gelmiş belli bir düzeni var ve alışık olduğu düzeni bırakmak istemiyor.Buna zorlamayın sizden nefret eder Sonuçta hayatınızın dayanağı olmak sizi hayata bağlamak zorunda olanda ne eski eşiniz ne oğlunuz.Kendi hayatınızı kurun oglunuzu gidin görün maddi ihtiyaçlarına elinizden geldiğince yardım edin.İlerde gelmek isterse gelir önemli olan sağlıkla mutlulukla kendi hayatını yaşaması okuması meslek edinmesi
Allah razı olsun yorumunuz bana iyi geldi.13 yaşında ama büyümüyor gözümde.haklisiniz
Sağlığım zaten elden gitmisti.bu evde kalmaya devam edersem oglumada faydalı olamayacak duruma düşebilirim.

Eski koca bana bu evde kal, bir şartla kalabilirsin ,benimle yat kalk diyebiliyordu.o yüzden ben gitmiştim.
Yine burdayım.elimde ses kayıtları var tacizleriyle ilgili.istesem dava açarım ama oğlum var arada.yapamiyorum.

Siz evden ayrı kalıp çalıştığınız dönem etkilenmiştir zaten etkilendiyse. Çocuk 13 yaşında hakime nerede kalmak istediğini zaten söylebilir 12 yaşından sonra dikkate alıyorlar. Altı bezli bebek değil ki neden doğru düzgün işe girip bi hayat kurmaya çalışmadınız, bana izlediğiniz yollar tuhaf ve saçma geldi. Kocaman oğlunuz var, oğlum için adı altında fazla dramatize ediyorsunuz.
O evde ergenlik çağında çocuğun psikolojisini dahada bozacaksınız hemde erkek çocuğu bu savrulur gider. Biraz kendinize çeki düzen verin, siz güçlü kararlı olursanız oğlunuzda sizin yanınızda duracaktır

Çaresizlik çok zor inanın.
Psikolojik sorunlarımdan dolayı çok güçsüz kalmıştım.yillarim gitti ve elimde kalan hicbirsey yok.bosanirken hicbirsey istemedim.her şekilde destek olacağını söylemişti.beni hayatta tutan bı tek oğlum var .birde hayatımdaki kişi.onu kurtarıcı olarak görmüyorum.eski esim bu evden ben gidicem sen oğlumla kal dese ömür boyu kalırdım.oglumu hiçbir şekilde özel hayatima karistirmazdim.bunu da yapmıyor.sen sagliksizsin diyor.kolay şeyler yasamadim .ama ben anneyim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X