Ped alerji yapıyor sanırsam ne yapabilirim? Acil yardım

gercekyardim

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
5 Temmuz 2024
23
-5
24
14 yaşında yeğenim var annesinden korktuğu için annesine söyleyememiş ve adetken denize girmiş girdikten sonra ped kaşıntı yanma şişlik yapmaya başlamış ve vajinasında 2 kere karıncalanma olmuş doktora götürmek istedim fakat o istemediğini, rahatsız olduğunu ve annesinin kızmasından korktuğunu da soyledi adet kabı denedik fakat o da olmadı yaşı küçük olduğu için sizce ne yapabilirim? reçetesiz önerebilceğiniz ilaç var mı

Bazı markaların organik pamuk serileri var.
Aynı durumdan muzdaribim, o serilerle rahatı buldum. Sleepy, molped, koteksin tamamen pamuk olanları tavsiye ederim.
Günlük ped olarak da satılan pamuk çıtçıtlı yıkanabilir pedler tercih ediyorum.
Kaşıntı ve yanma için tedavi olmalı, doktora gitmiyorsa en azından travazol alın kullansın.

annesi sinirli bir kadın fakat bu konuda kızacağını sanmam ama istemiyor annesine söylemek yıkanabilir pedleri de denedik hiç bir şey değişmiyor aynı

Beije diye bir ped markası var onu tavsiye ederim. Ama ped alerjisi olduğunu sanmıyorum,mikrop kapmış olabilir,doktora gitmesi gerekiyor,kafanıza göre birşey kullanmanız dogru olmaz. Doktora gidene kadar bol su içip temiz ve kuru tutsun o bölgeyi. Pamuklu,sıkmayan iç çamaşırı giysin,sabah-akşam hatta akıntısı varsa daha sık değiştirsin iç çamaşırını.
Birde bende çok enfeksiyon oluyordum,kaşıntılı falan sürekli ilaç kullanıp iyileşip bir kaç ay sonra başa dönüyordu süreç ki dikkat ederim ben dışarda tuvalete falan girmem her gün duş alırım,iç çamaşırı sık değistiririm falan ama kronikleşmişti sanki bende bu durum,2-3 aydır sabahları sirkeli su iciyorum,kaşıntı,akıntı falan kalmadı bende. Tatile gitmiştim orada içemedim yine ufaktan başlamıştı akıntı. Yeniden başladım kokulu akıntı yine geçti. Bana çok iyi geliyor bu cidden herkese tavsiye ederim.Içebilirse sabahlari doğal elma sirkesi 1 bardağa 1 çorba kaşığı,üzerine su ekleyip içsin.
Nioli yağı'nı iç çamaşırına damlatmakta enfeksiyon önlemekte faydalıymış,eczaneye gittiģimde alacağım onu da,çocuklar ve kendim için.

Reactions: Gao
her çeşit marka ped denedik fakat kullanılmayan bezleri koyunca bir sorun olmadığını söyledi tüm hayatı boyunca da kullanılmayan kıyafet parcalarını kullanamaz

İlk defa regl olmuyorsa ped allerjisi değil bahsettiğiniz durum. Dr a gitmelisiniz.

her çeşit marka ped denedik fakat kullanılmayan bezleri koyunca bir sorun olmadığını söyledi tüm hayatı boyunca da kullanılmayan kıyafet parcalarını kullanamaz
Orada tedavi edilmesi gereken bir durum oluşmuş bence.
Muhtemelen vajina temizliği hakkında çok bilgi sahibi değil, pedi de uzun süreler kullanıyor çünkü normal pamuk bez alerji yapmıyorsa yıkanabilir ped ve natural pamuk pedlerin de yapmaması gerekirdi.

Pedle alakalı değildir. Denizden enfeksiyon kapmıştır. İdrar ve kan tahlili verip ilaç tedavisine başlaması lazım doktora götürün bence

Pedle alakalı olduğunu sanmıyorum, adetken enfeksiyona açık oluyor vücut, pis bi denizse girdiği yer enfeksiyon kapmıştır. Annesinden enfeksiyon kaptığı için niye korkuyor?
bende aynı şeyi söyledim fakat eskiden köylerdeki gibi evdeki kullanılmayan kıyafetleri kesip ped yerine kullandığında bir şey olmadığını söyledi ben pedlerle ilgili olduğunu düşünüyorum

Bana konunuz geçmedi. Yeğeniniz çekiniyorsa siz annesine söyleyin. Reçetesiz ilaç kullandırmak size mi kaldı ? Bence erkek üyesiniz ve kız arkadaşınızın yaşadığı soruna çözüm arıyorsunuz. Yoksa kimse yeğenine reçetesiz ilaç sormaz yani.

annesi sinirli bir kadın fakat bu konuda kızacağını sanmam ama istemiyor annesine söylemek yıkanabilir pedleri de denedik hiç bir şey değişmiyor aynı
Pedle alakalı olduğunu nerden çıkarttınız ki? Adetliyken denize girdiyse enfeksiyon kapmıştır. Yeğeninizin iyiliğini düşünüyorsanız küçücük çocuğun aklına uyup ailesinin arkasından tuhaf işler çevirmektense annesiyle konuşun da bir doktora götürün

Reglken rahim açık yara kabul ediliyor ve enfeksiyona çok açık. Pede alerji denize girmeyle aniden gelişmez

Karıncalanma mı? Yoksa böyle pedi uzun süre beklettiği için böyle yanma acı hissi mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…