Pcosta glifor kullananlar ??

Merhaba benim insülin direncim 4,99 kilom 61 di şu an 15gündür ekmek,tatlı,pirinç makarna hepsini kestim insülin direnci pcosu tetikliyomu biliyomusunuz anlamadığım doktor usgda baktığında gayet sağlıklı oldugumu söylemişti hormon testinde lh 6.6 fsh 5.3tü ikisini böldüğümde 2,5 üzeride çıkmıyo ama pcos oldugumu söyledi neye göre anlam veremiyorum
Pcos yumurtalık görüntülendiğinde görünen bir şey. Adet düzensizliği yapıyor. Kilo aldırıyor benim anladığım aldıkça da pcos artıyor. Ben de ani kilo alışlarımı anlamamıştım sebebini öğrenmiş oldum😊

Doktor mu yazması gerekiyor illa peki
Bu konuda bir bilgim yok ama çok kilonuz yoksa bence ilaca gerek yok çünkü 1000mg ilaç kullanırken yediklerime dikkat etmedim direnç fırladı bir sonraki ay ilacı iki günde bir kullandım ama yediklerime çok dikkat ettim 1,78 e düştü. Ekmek kola makarna pirinç hayatınızda çıkartırsanız her türlü düşüyo sürekli insülin direnci çok inatçı lafını duymaktan ilk ay bu kadar düşeceğine asla ihtimal vermiyodum düştü. Meyve olarakta portakal elma kivi çilek yemiştim birini yiyorsam 2. Çeşiti yemiyordum.

Pcos yumurtalık görüntülendiğinde görünen bir şey. Adet düzensizliği yapıyor. Kilo aldırıyor benim anladığım aldıkça da pcos artıyor. Ben de ani kilo alışlarımı anlamamıştım sebebini öğrenmiş oldum😊
Evet öyle oluyor ama bi doktor kontrolu olmadan bu teşhisi kendinize koyamazsınız bi doktora görünün sonra bakın

Evet ben 8, bucuk kilo verdim sonra bıraktım çünkü aşırı mide bulantısı yapıyor ama zayıflattığı için hormonlarda düzelme oluyor mutlaka kullanın
Bende yeni başladım glifora pcos 4 senedir gebe kalmadım kilolu değilim ama insülin direncim için verdi Dr cok mide bulantısı yaptı ishal vs günde iki defa 1000 mg kullanıyordum 1 e düşürdüm de siz fayda görüp gebe kaldınız mı ve siz günde iki mi kullandınız

Bende yeni başladım glifora pcos 4 senedir gebe kalmadım kilolu değilim ama insülin direncim için verdi Dr cok mide bulantısı yaptı ishal vs günde iki defa 1000 mg kullanıyordum 1 e düşürdüm de siz fayda görüp gebe kaldınız mı ve siz günde iki mi kullandınız
Yeni kullandığını için öyle alışacak bünyeniz ilk 1 tane içerek başlayın sonra iki yapın ben günde bi tane içiyorum bünyem alıştığı için pek bi yan etkisini görmüyorum

Merhaba benimde 4 sene olcak ben kiloluyum şuan rejimdeyim glifor bana da çok mide bulantısı yapıyor ama bu normal iştah kesiyor u yüzden.. ishalde çok normal bana olmadı ama hiç sadece ilk kullandığım gün olmuştu ben 500 mg alıyorum şimdilik eğer ağır geliyorsa 500 sabah kahvaltıdan sonra 500 de akşam yemeklerinde alabilirsin 1000 mg tamamlamış olursun benim bu arada başka sıkıntılarım var bu yüzden gebelik henüz daha olmadı .. geçmiş olsun

Merhaba benimde 4 sene olcak ben kiloluyum şuan rejimdeyim glifor bana da çok mide bulantısı yapıyor ama bu normal iştah kesiyor u yüzden.. ishalde çok normal bana olmadı ama hiç sadece ilk kullandığım gün olmuştu ben 500 mg alıyorum şimdilik eğer ağır geliyorsa 500 sabah kahvaltıdan sonra 500 de akşam yemeklerinde alabilirsin 1000 mg tamamlamış olursun benim bu arada başka sıkıntılarım var bu yüzden gebelik henüz daha olmadı .. geçmiş olsun
Ne sıkıntın var canım Allah büyüktür o ısterse Her sıkıntıda olur hastalıklar sadece vesile bence bendede pko var olmuyo

X