Anket Pcosluyum yıllardır adet görmüyorum ilaçsız hamilelik de yok denendi bir çok şey yarım kaldı ama hepsi bu durumları yaşayanlar var mı ?

Malatyal kz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2022
11
1
33
Pcosluyum yıllardır adet görmüyorum ilaçsız hamilelik de yok denendi bir çok şey yarım kaldı ama hepsi bu durumları yaşayanlar var mı ?

Ergenliğe adım attığımdan beri sorunluydu adetim..Pko dediler..Evlendim değişen birşey yoktu...İlaçla geliyordu...Bütün tetkikler yapıldı..Eşimede bana da...

Max 42 beden giyiyordum arada kılo alıp vermeme ragmen ama boyuma gorede normaldı..Buna rağmen diyet yap dedi doktorum..Ama nasıl diyet?

Ben diyetisyen kontrolünde gaps diyeti yaptım...Dişimi tırnağıma taktım...Ne yazıyorsa onları uyguladım...Erken kalkıp kahvaltı etmek ve yumurta yemek hayatımda işkenceyken bu aşamada her sabah kalktım...

Paketli,işlenmiş hiçbir ürünü dilime dahi dokundurmadım...Kekler,poçalar misafirlerime yaptım ama zerre tatmadım size öyle bir iradeden bahsedeyim ...

4-5 ayın sonunda 36-38 bedenleri gördüğümde Allah'ıma şükür hamileydim...Denediğim herşeyi,yediğim içtiğim herşeyden şifayı Rabbimden istedim..Birşeyler vesile olmalıydı..

Doğumdan sonrada maşallah kendi kendine adet olmaya basladım..Her ay gelince kendi kendine, adet olmak hala bazen acayip geliyor

İnşallah Allah'ım çabalarınızın mükafatını versin sizede

Kilo verince tedavi gerekmeden hamile kaldığım için kiloyu vurguladım bende pkoluyum kesinlikle iyi bir psikolojide olup ideal kiloya dönmek çoğu kişide işe yarıyor

kilo bence bazı durumlarda geçerli. asıl sebebi farklı olabilir. ben 14senedir pcosluyum 11senesi 45-50kg arası çubuk gibiydim. evlendikten sonra kilo aldım sadece bel bölgem yaglandı 66kgyum şuan. diyet hareket vs biraz veriyorum ama sadece kiloyla alakası yok mesela benim. ilaçsız adet olamadıgım gibi ovulasyondada yumurta çatlamıyo yani kafayı takip 10kgda versem o yumurta oluşmadıgı için yine bi işe yaramayacak. illede çatlatma iğnesi lazım mesela. o yuzden tam olarak sebebi bilinmedikçe bazı ugraslar boşa çıkıyo bu illet hastalıkta
+11sene aşırı zayıfken bile yani ergenlik zamanlarımdada hiç adet olmazdım sivilce ve biraz tüy problemi dısında hiçbi etkisi yoktu mesela. kilo verdigimde adetimin düzelceginide asla düşünmüyorum kendim için

Katılıyorum.. Kilo vererek o bölgeyi harekete geçirebiliriz belki ama benimde yumurtam büyümüyor çatlamıyor bnde hep zayıftım evlendim kilo aldım fazla değil aynı yani ne bebek ne adet olabiliyorum. Bu ay 2. aşılamam olcak. Tutcağını sanmıyorum zaten oyüzden tüp bebek düşünüyorum. Hayırlısıı inşallah bizlerde evladımıza kavuşuruz

güzel dileklerin için teşekkür ederim herkese tez zamanda sağlıkla kavuşmak nasip olsun. size özel mesaj atcaktm ama profiliniz kapalymş neyse :))

Çiçek seninle aynı çetin ceviz pco hastasıyız. Muhtemelen seninde Lh yüksek ve pik yapmıyor Dolayısıyla çatlama problemi var ve bu bence pconun en zorlusu.
Ben 6 kez ilaç tedavisi 2 kez aşılama oldum. Tüp bebektede ilk deneme kimyasalla sonuçlansada 2.denemede ikizlerime hamile kaldım ve sağlıklı kucağıma aldım çok şükür.
Umarım benim kadar uğraşmadan sana nasip olur
Adet doğumdan sonra düzeliyor ve inan her geldiğinde içim cız ediyor daha önce nerelerdeydin diye

merhaba tatlım bana mesaj atarmısın profiline giremiyorum

Ne güzel irade ne güzel sabır helal olsun bende aynı durumdayım asla ilaçsız adet olamıyorum 2 yıllık evliyim stres sıkıntıdan çürüdüm inan..ne adetim oluyo ne bebeğim..dediğin gibi gittiğim doktorlar hep kilo ver dedi pcos tan dolayı o kadar zor veriyorum ki..sadece akıntım oluyo kremsi tarzda ama çok fazla..bide şöyle bişey var kadın benimle aynı boyda ama 100 kilo belki daha fazla ben 80 kiloyum ama onun adeti düzenli ve hamile kalabiliyo..benim neden adetim olmuyo her ayı geçtim 3 4 ayda bi olsun ona da razıyım ama yok bu nasıl oluyo ya hep aklım buna takılıyo

Şöyle ki; koronadan entübe edilenlerde oluyor...Korona oldugundan habersiz yaşayan insanlarda....Genetik faktörü diye birşey var...Bizimde sınavımız buymuş...

Bekarken öyle bıkmıştım ki dogum kontrol haplarıyla adet olmaktan, aniden bıraktım...Dedim ki; yeter bakalım ugrasmazsam bırgun kırılacak elbette bu zincir...1 yıl oldu ve adet olamadım..Kırılmadı o zincir...Daha da sivilceli ve kilolu biri haline geldim...Ailem bu konuda çok koşturdu haklarını ödeyemem bu konu çok ayrı...Özel,devlet,özel muayenehaneler hepsine gittim çünkü psikolojımde bozulmaya baslamıstı...En son gene haplara döndüm ve o zaman ki doktor evlendıgınde çocuk işini erteleme ve evlenınce gel alttan da net kontrol edelım demıstı...

Nitekım evlendım ve hıc korunmama ragmen esımde bende olsa ılk geceden ısterdık olmadı...Bu bana da sürpriz olmadı tabi..

Evlendıkten sonra kı kontrolumde de çok yumurtamın oldugunu söyledı doktor...Hepsı aynı anda buyumeye baslıyormus ve bırbırlerını baskıladıkları ıcın bırı sıvrılıp catlayamıyormus 18 mm, 20 mm burdan sonrası yok..Hap ıc ve catlat...Sancılarla adet ol

Kilo varsa ya da hanı şu sıfır bedene yakın bır bedende degılsen dırekt kılo ver dıyorlar...Ben bunu kac kere duydum sayısını bılmıyorum

Doktorumun önerisiyle "gaps" diyeti yaptım..Diyetisyen eşliğinde...Bütün hormonlarıma herseyıme bakıldı..Eksık vıtamınler ıcın takvıyeye baslandı...

Önemli olan kiloda degıl ,bu sefer sağlıklı beslenme...Hani şu en eskı zamanlardakı ninelerimiz gibi...Ekmegını kendın yap..Gezen tavuk yumurtası ye...Etini ye...Balığını ye...Buğulama yap çiğ zeyinyağı dök

İşlenmiş,paketlenmiş herşeyden uzak dur...Mümkünse makyaj bile yapma...Vücudunu kimyasallardan arındır...

Vücut kendine gelmeye başlıyor...Böyle bir devirde çok sancılı bir diyetti...Ama Allah biliyor ya her saniye evlat özlemiyle yanıyordum...O yüzden ne pizzalar, ne cipsler,ne de yağlı hiçbirşey umrumda olmadı...Açıkcası doyamadım o dönem..Diyetisyen kas yakımından aç kaldıgınıda anlıyor zaten...
Gece bir kase yogurt verıyor ek olarak ama açsın...Nefsin aç...Alışmışsın abur cubur market ürünlerine...

Neyse umrumda olmadı kilo kaybıda motıve edıcıydı...Onunla ugrasırken kendı kendıme hamile kaldım....Çok güzel günlerdi...Bizim dengemizi bu market ürünleri bozdu

Yogurdunu kendın yap...Bulabıldıgın kadar organık yaşa gercegını bulmamız artık ımkansız...Turşu yaptım tursunun suyunu unsuz yaptıgım ılıklı kemık suyunun ıcıne kattım...Çok kötü bir tat ve görüntü..Ama ihtiyacım olan şeyler bunlardı...

Vesselam yaşamak için yedim...Allah sabrımın mükafatını verdi şükür...

Gaps diyetini araştırın derim...Uzman yardımıyla size önerirse deneyebilirsiniz...

Rabbim isteyen herkese size de tez zamanda sağlıklı,hayırlı,uzun ömürlü evlatlar nasip etsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…