pcoslular yardimmmm lütfenn

cucu-pete

Sana Emanetiz Rabbim...
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2007
8.441
27
kizlar biliyorsunuz ki bende uzun zamandir pcos hastasiyim...en son mart ayinda adet görmüstüm.doktora gittigimde(2ay oldu sanirim)bunun normal oldugunu söyledi,ama ilk defa bu kadar uzun süredir adet olmadim.kendimi cok kötü hissediyorum simdi.
diyorum ki,farlutal kullansamda söksemi adetimi??
ama bir taraftanda diyorum ki ya bebis varsa..test aliyimda sonrami baslayim aceba?
burda simdi doktora gitmek istesem kac ay sonrasina veriyorlar,2 ay sonra en yakin randevum!!sizce ne yapmaliyim??bunu psikolojisini cok cok iyi biliyorsunuzdur...senağlama
:uhm::uhm:

canım adet olmayalı çok uzun zaman olmuş. doktor gerçekten normal deyip gönderdimi seni ve sen bu zamana kadar gebelik testi yapmadınmı şaka gibi gerçekten. çok uzun zaman olmuş marttan bu yana. ben de pko luyum ama bu kadar gecikmesi pek normal değil.
canım bence sen kafana göre ilaç başlama. hemen bir gebelik testi al eczaneden eğer gebelik varsa idrarda kesin çıkar. eğer gebelik yoksa iyi bir hastaneye ve iyi bir doktora git. hatta adetinin 2. yada 3. günü git ki kanda bütün hormonlarına bakılsın. sonra vajinal ultrasona girmen gerekli. ben gilikofen isimli bir ilaç kullanıyorum günde 2 tane.insülin direncine karşı pko luların çok sık kullandığı ve çok faydalı bir ilaç . adetleri düzenliyor ve fazla kilon varsa zayıflamana yardımcı oluyor. pko da kilo almamak da çok önemli. fazla kiloların varsa spor ve diyetle vermeye çalış. aklıma gelenler bunlar canım. sormak istediğin birşey olursa yine sorabilirsin.

canim ben pcosun nerdeyse kitabini yazdim, okadar bilgim var yani:çok üzgünüm:
bende glukofen kullaniyorum,kilo sorunumda yok,testosteron degerim biraz fazla cikti testte,ultrasonada girdim,rahim cok kuvvetli cikti,yumurtaliklardada yine inci taneleri gibi kistler devam ediyor.ama diger tüm degerlerimin normal oldugunu dediler,bu test 2 ay oldu olmadi yani...ama hala adet olmadim.yarin en iyisi bir test alayim...
doktorlarimda cok iyi gercekten,hava degisimi stress de etkili demisti..bakalim ne olcak ya:çok üzgünüm:

slm canım,bendede pko vardı ve hiç bi şekilde tedavisi olmuyodu düzenli adet olabilmem için illaki doğum kontrl hapı kullanmam gerekiodu.ama daha snr ailemde meme kanseri görüldğü için doktor hapıda yasakladı ve eğer istersen her ay vakti geldiğinde farlutal kullan,ama mecburda değilsin dedi.benim adet görmediğim aylardada herhangi bi şikayetim olmadığı için ben kullanmıyordum,sadece çok sıkılınca artık gelsin deyip farlutal alıyordum.bazen 4 ay adet olmadığım oluyordu yani.ayrıca doktorum zor hamile kalırsın demişti.fakat bende enson 12 nisanda adet oldum ve mayıs sonunda hala adet olmayınca tam farlutal alacaktımki birden aklıma düştü ya bişiy varsa diye ve test yaptım pozitif çıktı:)) şimdi 12+6 günlük gebeyim yani.bence sen test yapmadanilaç alma canım belkide vardır bişiyler

:CüvCüv:canim kismetse hayirliysa olsun insallah...
iste farlutalida öyle hadi adetim olmadi diyipte alamiyoruz,randevu aldim ama taa 10.aya verdiler...
ne olcak bilmem,bugünde kasiklarim cok agriyor,bacaklarim agriyor,gögüs uclarim sizliyortatlicadiarzu
halsizlikten disarida cikamadim gözüm yemedi vallaha surdan surayi:çok üzgünüm:
ne olcak bilmem,aksama kocisle cikicaktik,alayimda test yapayim bari...
türkiyedeki doktoruma ulasabilsem hemen arayip soracagim kullanayimmi diye ama yurtdisinda konferansi varmis!!:çok üzgünüm:
neyse haberdar ederim...sevgiler....a.s.

ne biçim yer orası be güya yurtdışındaki imkanlar şöyle böyle derler..10. aya randevumu olurmuş ..ben burda 1 gün geç verseler kıyameti koparıp aynı güne alıyorum..
bu arada test yapmadan sakın ilaç alma ..

baska doktora gitmek istesem 1 haftaya falan verirler ama süreklide doktor degistirmek bi sonuc getirmez ki,herseye bastan baslamam gerekir...:çok üzgünüm:
off ya,10.aya kadar bebek varsada doguma giderim artik:çok üzgünüm:

kizlar baktim olacak gibi degil,artik deliricem,test aldim negativ cikti hemen farlutala basladim...olmazsa ben oldurucam,bu ne yaa yillardir ayni sorun ayni sorun...o benden korksun artik kararliyim

pko biraz gıcık bi hastalık..ben 6 ay adet olmadığımı bilirim...farlutal bende kıllanma yaptığı için çok kullanmak istemiyordum..eğer evliysen ve çocuk istiyorsan tedaviye başla bence..benim tedavi sırasında kafam rahattı,çünkü olumlu olursa oh oh hamileyim diycektim,olumsuz olursa oh oh ayda bi adet görmek ne güzel diycektim..gerçekten adet olamamak çok kötü bişey..Allah yardımcın olsun..

slm canım öncelikle geçmiş olsn ben de pkos illetindenim.. seninki iyiymiş valla ben evleneli 3 yıl oldu sadece 3 kez kendiliğimden adet oldum bana da normal dedi doktor ben ce test yap sonra farltal kullan canım belki vardırrr allah yardımcımız olsun canımmmmmm
ha bu arada kilo aldın mı canım son 3 4 aydır?????????????

kızlar bende pcos hastasıydım ama benim doktorum bu hastalıkta 1 numara bu hastalık yüzünden bebiş sahibi olamayanlar isterseniz adını veririm

slm, ben de 4 yıldır pcos tedavisi görüyorum, bu güne kadar doğum kontrol ilaçları ve farlutal vardı, 15 gün önce glucophage almaya başladım. umarım işe yarar. sabırlı melos ismi ile yazan arkadaştan doktorunun ismini göndermesini rica ediyorum. herkese şifa dilerim

canim sanada gecmis olsun...benim normalde en fazla 2 ay gecikiyordu ama bu defa böyle oldu,farlutal bitelide kac gün oldu ama bak hala olamadim!!!
-tatlicadiarzu-
canim ben evlenmeden önce cok kilo vermistim,52 kilo falandim,doktorum bunada kizmisti,60 en az olman gerekiyor dedi...evlendikten sonra abarttim sanirim ama tamamen kendiligimden 68 kilo oldum,bu arada boyumda 1.72
sonrada iyi bir diyet ve sporla 59-60 kilo arasinda geziniyorum...yani son aylarda almadim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…