Pcosla gebelik süreci

pcosla

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2024
6
1
26
Merhabalar ben pcos hastasıyım 1 yıldır evliyim korunmuyoruz fakat gebeliğim oluşmadı bu ay doktora gitmeye karar verdim ve letu kullandım bugünde çatlatma iğnesi verildi cumartesi günü yaptıracağım. Benim gibi bu durumu yaşayan oldumu bu süreçte olan varmı bu süreçte birbirimize destek verelim aynı durumda olan kişilerle dertleşmek istiyorum .

Merhabalar ben pcos hastasıyım 1 yıldır evliyim korunmuyoruz fakat gebeliğim oluşmadı bu ay doktora gitmeye karar verdim ve letu kullandım bugünde çatlatma iğnesi verildi cumartesi günü yaptıracağım. Benim gibi bu durumu yaşayan oldumu bu süreçte olan varmı bu süreçte birbirimize destek verelim aynı durumda olan kişilerle dertleşmek istiyorum

Merhabalar ben pcos hastasıyım 1 yıldır evliyim korunmuyoruz fakat gebeliğim oluşmadı bu ay doktora gitmeye karar verdim ve letu kullandım bugünde çatlatma iğnesi verildi cumartesi günü yaptıracağım. Benim gibi bu durumu yaşayan oldumu bu süreçte olan varmı bu süreçte birbirimize destek verelim aynı durumda olan kişilerle dertleşmek istiyorum .
Canım aynı durumu bende yaşadım bende yanliz yumurta tembelliği vardi . Femara kullandım yumurtam oluştu çok şükür doktor kontrolünde esliginde bana ovulasyon testiyle yumurtlamayi takip edebilirsin dedi ki öyle yaptım çok şükür rabbim bana kız evlat nasip etti ve şimdi 2 evlat annesiyim 🤲🏼❤️ rabbim sanada tez zamanda nasip etsin inşallah. Ama şunu demeden gecemicem herseyin başı stres stres stres ondan uzak dur kafana takma kesinlikle en çok etkileyen şey

Selam canım. Ben de pcosluyum şimdiye kadar 6 kez yumurta takibi yaptık 3ünde yumurta geliştirici ilaç (letu/femara/klomen) işe yaradı 3ünde yaramadı hiç yumurtam büyümedi. İlk başlarda çok üzülüyordum bu duruma çok ağladım iğnenin 15.günlerinde ama artık barıştım bu durumla… Fikir almak için gittiğim bir tüp bebek doktoru bana pcosluların da kendi kendine yumurtlayabildiğini, yumurta rezervimiz çok fazla olduğu için 50 yaşında bile tüp bebek şansımın olduğunu söyledi ve bakış açım tamamen değişti. Sadece zamanını tutturamıyoruz aslında. O yüzden canını sıkma pcosumuzun olması dezavantaj ama avantajlı yönü de var çok yumurta olması. Sen sağlıklı beslenmeye spor yapmaya çalış bedenini dinleme🙏🏻🙏🏻 ben öyle yapmaya çalışıyorum umarım yakında siz de ben de güzel haberi alırız.

Canım aynı durumu bende yaşadım bende yanliz yumurta tembelliği vardi . Femara kullandım yumurtam oluştu çok şükür doktor kontrolünde esliginde bana ovulasyon testiyle yumurtlamayi takip edebilirsin dedi ki öyle yaptım çok şükür rabbim bana kız evlat nasip etti ve şimdi 2 evlat annesiyim 🤲🏼❤️ rabbim sanada tez zamanda nasip etsin inşallah. Ama şunu demeden gecemicem herseyin başı stres stres stres ondan uzak dur kafana takma kesinlikle en çok etkileyen şey
Bende de pcos var LH hormonum 8.5, pcos iki tarafta hafif var ama yumurta tembelliği yapıyor, bu ay femara kullandım ama çatlatms iğnesi vermedi son iki aydır adetim düzenli olduğu için onun öncesinde düzensizdi, size iğne verildi mi ayriyetten bir şey yaptınız mı

Hormon testleriniz nasıl bizim de 1 sene oldu

Bende de pcos var LH hormonum 8.5, pcos iki tarafta hafif var ama yumurta tembelliği yapıyor, bu ay femara kullandım ama çatlatms iğnesi vermedi son iki aydır adetim düzenli olduğu için onun öncesinde düzensizdi, size iğne verildi mi ayriyetten bir şey yaptınız mı
Bendede yumurta tembelliği var çok yavaş büyüyolar femara olmadığı için aynı değerde olan letu kullandım cumartesi günüde iğne vuruldum çatlatma iğnesi gün aşırı ilişki önerildi beklemedeyim şuanlık 10 gün sonra regl olmazsam tekrar gideceğim

Bendede yumurta tembelliği var çok yavaş büyüyolar femara olmadığı için aynı değerde olan letu kullandım cumartesi günüde iğne vuruldum çatlatma iğnesi gün aşırı ilişki önerildi beklemedeyim şuanlık 10 gün sonra regl olmazsam tekrar gideceğim
Benim de 3 eylül regl gözüküyor ama ben bu ay çatlama akıntısı göremedim, regl olursan gel kist oluşmuş mu kontrol edelim dedi, sizinle haberleşelim burda son durumumuzu :)

Benim de 3 eylül regl gözüküyor ama ben bu ay çatlama akıntısı göremedim, regl olursan gel kist oluşmuş mu kontrol edelim dedi, sizinle haberleşelim burda son durumumuzu :)
Bende akıntı oldu ve kasıklarımda çok ağrı oldu dünde çatlama günüydü exstra ağrılıydı inşallah tutmuştur olmuştur ben bi gelişme olursa buraya yazarım yazamazsamda süz yazarsanız haberleşmiş oluruz :)

Bende pcosum artı diyabet hastasıyım 4 aylık evliyim bu ay düşük yaptım ilk gebeligimdi sağlıksız ilerledi buna en büyük iki etken pcos ve diyabet dedi Dr ikisi de sende var dedi ovulasyon testi kullandım ilk ay kaldım bu ayda yumurtlama ve çatlaması gördüm 20 si çatladı beklemedeyim tekrar kalirmiyim bilemiyorum hayırlısı bakalım

Bende pcosum artı diyabet hastasıyım 4 aylık evliyim bu ay düşük yaptım ilk gebeligimdi sağlıksız ilerledi buna en büyük iki etken pcos ve diyabet dedi Dr ikisi de sende var dedi ovulasyon testi kullandım ilk ay kaldım bu ayda yumurtlama ve çatlaması gördüm 20 si çatladı beklemedeyim tekrar kalirmiyim bilemiyorum hayırlısı bakalım
Bende insülin direnci vae diyabet değilim ama benim ilk denemem yani öncesinde düşüğüm ya da hamileliğim olmadı inşallah tutunabilir kaybetmek istemem :KK43:

Bende insülin direnci vae diyabet değilim ama benim ilk denemem yani öncesinde düşüğüm ya da hamileliğim olmadı inşallah tutunabilir kaybetmek istemem :KK43:
Benimde dirençle başladı dikkat etmek lazım pcos işte seni şeker hastası ediyor dikakt et sende yedine ictine ben etmedim sonuç hap hamile iken de insülin vuruldum bakalım bu ay beklemedeyim işte 6 gün oldu catlayalk

Hayir iğne kullanmadim sadece ilacı kullandım ovulasyon testiyle takip ettim canım

Benimde dirençle başladı dikkat etmek lazım pcos işte seni şeker hastası ediyor dikakt et sende yedine ictine ben etmedim sonuç hap hamile iken de insülin vuruldum bakalım bu ay beklemedeyim işte 6 gün oldu catlayalk
Bende pek ediyorum sayılmaz ama ☹️ benden daha önce senin belli olmuş olur inşallah hayırlı haber veririz ikimizde 🙏

Selam kızlar pcosum üç aylık tedaviye başladık Femara ile 2. Ayımda test ve kanda pozitif gördük değerim arttı her şey normaldi
Kanamam oldu düşük yaptım..
Doktor sal biraz dedi kafana takma adet olunca gel dedi önceki doktorumada kızdı neden Femara verip takip yapmamış üç ay görüşmeyelim demiş dedi .
Kimi diyor arkasına hemen kalırsın kimi diyor zor oluyor pcosla
Bundan sonra ki süreç nasıl olur bilmiyorum ama inşallah Allah'ım aratmadan kolaylıkla hayırlısıyla güzellikle nasip eder hepimize 🌸
Bakalım ne zaman adet olcam şimdiki doktorum gel takip edelim dedi artık çatlatma iğnesi mi yapacak bilmiyorum

Hayir iğne kullanmadim sadece ilacı kullandım ovulasyon testiyle takip ettim canım
Siz Glifor mu kullanıyorsunuz , doktor bana da 3 ay kullanacaksın dedi yaklaşık 3 haftadır reglim gecikti. Normalde 2 ağustosta regli olmam gerekiyordu . Olmadım dedim herhalde geç döllenme oldu . 10 gün bekledim . 12 ağustos pazartesi günü doktora gittim yeni yumurtan oluşmuş dedi sol tarafta 16 mm . İstersen çatlatma iğnesi verelim dedi ben çok şiş hissettiğim için hocam umudum yok ben regli olmak istiyorum dedim . Çarşamba da çatlamayı falan hissettim akıntısını vs. Ama değerlendirmedim çatlama Çarşamba öğlene doğru oldu ben cuma günü sabah ilişki yaşadım. Olsun diye değil zaten ilaç kullanıyordum . Tarlusal verdi kullandım geçen hafta pazar günü bitti . İlaç biteli bugün 8. Günüm hala ne gelen var ne giden. Resmen diğer regli tarihim geldi . Çarşamba günü mhrs den mesaj geldi hastane randevum vardı umutmuşum . 10 gün önceden aldım ama o zaman olurum diye unutmuşum . Gittim ultrasonla baktı sonra kan istedi bütün testlerim normal çıktı . Ben prolaktindem şüphelenmiştim ama hepsi normal çıktı . E2,pro,lh,tsh ve beta 0.2 🤣 .ilk gittiğim özeldeki doktorum inofolic de vermişti. . Şuan glifor kullanıyorum o günden beri ama inofolige başlamadım regli olursam reglimle birlikte başlamak istiyorum ki yumurta kalitesini arttırsın . Ayrıyetten spor ve diyet yapıyorum kendimce. :)ilk gebeliğim süpriz oldu pcos vs asla duymadım doktorlardan ama bu sefer pcosun dediler . Şuan regli olmak için dua ediyorum . Dün sağ kaşığıma nefesimi kesecek derecede ağrı girdi 2 defa üst üste. Sabahtan beri afedersin isal oldum ve kasıklarım ağrıyor . Midem bulanıyor . Oğlum çilekli süt içti zor durdum yanında . Normalde cuma regli olmam gerekiyor sonradan çatlamaya göre offff ne olucak çok merak ediyorum ama inanılmaz derecede şişimmmmmm 😢😢😢😢

Merhaba letu veya çatlatma iğnesini kendiniz mi alıyorsunuz doktor mu yazıyor ben de pcosum uzun süredir istiyorum fakat doktora gittiğimde sadece vitamin veriyor geri gönderiyor

Merhaba letu veya çatlatma iğnesini kendiniz mi alıyorsunuz doktor mu yazıyor ben de pcosum uzun süredir istiyorum fakat doktora gittiğimde sadece vitamin veriyor geri gönderiyor
Doktor kendi veriyor bana sadece Femara verdi oda olumsuz sonuçlandı işte, şimdi adet olduktan sonra tekrar gitcem bakalım o zaman ne verecek nasıl yol izleyecek

Doktor kendi veriyor bana sadece Femara verdi oda olumsuz sonuçlandı işte, şimdi adet olduktan sonra tekrar gitcem bakalım o zaman ne verecek nasıl yol izleyecek
Beni sadece ultrasonla kontrol ediyor, İlk zamanlar hormonlarımda değerlerim yüksekti sonrasında düzeldi ama sadece ultrasonla kontrol ediyo gonderiyo 😭

X