Pcosla alakalı yardım ?

Balemdar

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2016
583
157
26
Hanımlar merhaba,
Çevrenizde veya aranızda pcoslu olup tüylerinden önemli ölçüde kurtulmuş biri var mı ? Varsa çözüm yolunu benimle paylaşır mısınız? Senelerce lazere gitmiş çok yol denemiş biriyim 2 aydır net pcos tanısı aldım senelerce hormonlarında bir sıkıntı yok denildi ama ben tüylenme sorunu yaşıyorum hala daha kan değerlerim normal olsa da. Kıvırcık nane çayı içiyorum inositol takviyesi kullanıyorum sizin önerileriniz neler çok fazla özgüven eksikliği yaşıyorum.

Daha özel değerlere bakıldı mı? Klasik kan testleri normal çıktığı halde özel testte anormallik çıkabiliyor.

Daha özel değerlere bakıldı mı? Klasik kan testleri normal çıktığı halde özel testte anormallik çıkabiliyor.
Özel testlerden kastınız nedir acaba sağlıkçıyım ben bahsedebilirseniz araştırır yaptırmaya çalışırım endokrin açısından mı diyorsunuz ?

Özel testlerden kastınız nedir acaba sağlıkçıyım ben bahsedebilirseniz araştırır yaptırmaya çalışırım endokrin açısından mı diyorsunuz ?
"Hastaların menstrüasyonlarının 3. gününde; Folikül Stimülan Hormon (FSH), Luteinizan Hormon (LH), Estradiol (E2), Prolaktin,
Tiroid Stimülan Hormon (TSH), Dehidroepiandrosteron Sülfat (DHEA-S), total testosteron kemilüminesansimmün yöntemle, androstenedion, 17-Hidroksi progesteron (17-OH Prog.), serbest testosteron radyoimmunoassay yöntemle, CRP particle-enhanced immuno turbidimetric assay yöntemle, homosistein competitive immunoassay yöntemle çalışılmak üzere serum seviyelerinin saptanması için venöz kan örnekleri alındı."

Makaleden aldım. Pkos tanısı için bunlara bakılmış. Kastettiğim de kalın puntolu olanlar. Bunlara genelde bakılmıyor. Benim değerlerim normal çıkınca bu ikisine de bakılmıştı.

Teşekkür ederim mutlaka ilgileneceğim soracağım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…