Pcos ve tüp bebek

Ahsenayy

Üye
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2020
73
66
30
Arkadaşlar merhaba
Pcos olup tüp bebek yaptıran arkadaşlar yardımcı olabilir mi?
Ben sürece yeni başladım şu an gonal f ve cetrodite kullanma aşamasındayım
Şunu merak ediyorum pcos olup yumurta toplama işleminden kaç gün sonra transferiniz oldu ?
Yani pcos olup taze transfer yapılan oldui acaba ?
Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Merhabalar pkos sendromum var.
Yumurtalar toplandı ama transfer olmadı dinlenmem gerektiqi söyledi

Arkadaşlar merhaba
Şunu merak ediyorum pcos olup yumurta toplama işleminden kaç gün sonra transferiniz oldu ?
Merhaba canım sürecin hayırlı olsun inşallah pcos değilim fakat şunu biliyorum bu sana bağlı tamamen E2 değerine göre taze veya donmuş trasfere karar veriliyor benimde mesela taze gibi duruyordu fakat E2 yüksek çıkınca donmuşa karar verildi 2 adet dönemi bekledim şuan hazırlık aşamasındayım 5.günüm inşallah herşey gönlünce olsun kuzucum 🌼

Arkadaşlar merhaba
Cetrodite bulabildin mi
Ben bulamadım da geçen hafta çok aramıştım.
yumurtalar Dün toplandı,
şu an 2 adet dönemi kadar dinlenmeden sonra transfere başlayabiliriz dedi.

Merhaba canım sürecin hayırlı olsun inşallah pcos değilim fakat şunu biliyorum bu sana bağlı tamamen E2 değerine göre taze veya donmuş trasfere karar veriliyor benimde mesela taze gibi duruyordu fakat E2 yüksek çıkınca donmuşa karar verildi 2 adet dönemi bekledim şuan hazırlık aşamasındayım 5.günüm inşallah herşey gönlünce olsun kuzucum 🌼
Yaa bunu ilk defa duydum çok teşekkür ederim canım inşallah senin için de olumlu olur her şey 🌹

Arkadaşlar merhaba
Merhaba bendede pcos var ilk aşılama diye gittiğim hastanede pcos yüzünden gonal f ile yumurtalarım fazla uyarıldı ve aşılamam iptal edildi Bir dahaki ay doktorum yumurtalarım fazla olduğu için direkt tüp bebeğe geçelim dedi ilaç kullandım yumurtalarım gelişti 20-22 tane yumurtam toplandı 12 tanesi sağlıklıydı 6 tanesi döllendi 3 tanesi 3 güne kadar yaşadı geriye kalan 3 tanesi 4 ve 5 gün öldü transferim ise yumurta toplamadan 2 ay sonra yapılacak dedi doktorum öyle de oldu şu an 5 gündür transferim yapıldı inşallah bebeğim benimledir tutunmuştur transferin 2 ay sonra yapılmasının sebebi ise pcos olan kişiler in yumurtaları normal kişilere göre daha fazla ve o yumurtalar toplandıktan sonra rahim hava ya da su bolancupı toplayabiliyor o yüzden 2 adet döneminde bol kanamalı :-) bir şekilde düzgün adet gördükten sonra rahim içi temizleniyor ve ilaç destekleriyle rahim duvarı kalınlaştırılıyor ve rahim transfere hazır oluyor 😌

X