Pcos ve prolaktin hormonu

cicek456

Üye
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2024
129
27
Bugün pcos olduğumu öğrendim. Prolaktin hormonum da 38 çıktı. Çocuk deniyoruz olmuyor. Biraz üzülmeye başladım. Çevremde görünce hamile çift duygulaniyorum. Pcos hastalarınin çoğu tabiki çocuk sahibi olmuşlar çevremde de var örnekleri ama biraz uğramışlar. Neler yapmak lazım süreyi kisaltmak için. Testere dişli aslan pençesi içiyorum, soğan kürüne de başlayacağım ama bir yandan da diyorum herkese iyi gelmeyebilir daha da kötü yaparsa diye korkuyorum. Beniim gibi olup hamile kalanlar neler yaptınız

Endokrinoloji doktoruna gidin belki ilaç verir prolaktin için, bitkiler ters etki de yapabilir

Hayır kullanmıyorum çok yüksek değilmiş doktor öyle dedi ama takviye kullanıyorum genel olarak herşeye iyi gelmesi için. Adı combinol jel kapsül
Benimde 40 tı doktor ilaca gerek yok bi kaç ay takip edelim dedi ama ben ısrar errim ve aldım. Net bilemiyorum ama her yerde bu değerlerin gebeliğe engel olduğunu okuyorumz mesela ikimizinde bi sprunu uok ama çoxuk olmadı belki de ondandır dedim. Burda onlarca yorum okudum ilaç kullanıp prolaktini düştüğü ay hamile kalan. Sizde bence diğer ay bi daha ölçtürün asla aksatmayaın eğer düşmüyorsa ilaçla düşürün bence

Benimde 40 tı doktor ilaca gerek yok bi kaç ay takip edelim dedi ama ben ısrar errim ve aldım. Net bilemiyorum ama her yerde bu değerlerin gebeliğe engel olduğunu okuyorumz mesela ikimizinde bi sprunu uok ama çoxuk olmadı belki de ondandır dedim. Burda onlarca yorum okudum ilaç kullanıp prolaktini düştüğü ay hamile kalan. Sizde bence diğer ay bi daha ölçtürün asla aksatmayaın eğer düşmüyorsa ilaçla düşürün bence
Farklı problemler de var bende inşallah geçer zamanla

Kızlar doktor benden progesteron ve estradiol istedi şimdi sonuçlar çıktı 13gun regliden sonra iğneler falan hep kullandım bugün gecede catlatmalark capicam pazartesi opu

Progesteron 0.3
Estradiol 1359
Nasıl progesteron beni korkuttu ama değerden anlayan var mı bilgi vericek

X