PCOS TÜP BEBEK DENEYİMİ OLANLAR ? NE KADAR GONAL F KULLANDINIZ ? SÜREÇ ?

bebelercee

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2021
472
180
31
Merhaba Arkadaşlar,

Polikistik over sendromu olan bir kadınım.
Tüp bebek sürecinde hangi ilaçları iğneleri vuruldunuz?
Gonal f iğnesi ne kadar kullandınız?
Güncel tüp bebek fiyatları nedir ?
Bilgisi olan var mı ?

Ben pcos hastasıyım günlük 300 doz gonolf ve 150 doz pergoveris kullandım ben mart ayında başladım ozaman 70.000 tüp bebek yaklaşık 45 ilaçlara verdim 2 denemem olumsuz oldu şimdi 3.deneme yapılacak bugün transfer sürecine hazırlık başladım

2.deneme 30.000 transfer parası ödedim şimdide 30.000 ödicem ama zam geldi dedi asistan ben 3 transfer ve eski hasta olduğum için eski fiyat dedi normalde dondurulmuş transfer 35.000 olmuş yani dolayısıyla diğer fiyatlarda zam gelmiştir

300 doz gonal f ve 150 doz pergoveris kullanarak toplam kaç adet yumurta elde edildi. birde özel olmazsa yaşınız kilonuz ve en son ki amh değeriniz nedir ? :)

polikistikover tüp bebek teki en şanslı kesim. hiç üzülme. Allahın izniyle çok güzel sonuçlar alacaksın bu sefer:) yaşınız kaç acaba, benim 31 yaşındayım. tüp bebek 70.000,00 demiştiniz. içinde transfer dahilmiydi acaba:) birde eger yaşınız fazla değilse, devletten ilaç indirimi alabilirsiniz.

İlk transfer evet içindeydi negatif aldıktan sonra her transfer için 30.000 verdim doktorum sgk anlaşmalı olmadığı yumurta büyütme dönemi ilaçları ücretli aldım ama transfer dönemi için olan belli başlı ilaçları yazdırıyorum

300 doz gonal f ve 150 doz pergoveris kullanarak toplam kaç adet yumurta elde edildi. birde özel olmazsa yaşınız kilonuz ve en son ki amh değeriniz nedir ? :)
35 adet yumurta toplandı 20 tanesi dolu çıktı kullanıldı 18 tanesi döllendi 15 tanesi 3.güne kadar yaşadı 5.günü 6 embiriyom çok iyi kalite dondurulmuştu 4 tanesi transfer ettik negatif oldu 2 embriyomuz kaldı onuda bu ayın 16sında transfer ettiricez

Çok iyi yumurta toplanmış, 5. gün embiriyosu 6 tane, 3. gün embiriyoları yaşamadı mı dondurmayı mı tercih etmediniz

normalde yaşınız gereği ilk iki transferde bir adet embiriyo koyulur. üçüncüsünde 2 adet embiriyo koyulur. riskli gebelik yaşanmaması adına. sizin süreç farklı işlemiş. nerede yaptırdınız ?

normalde yaşınız gereği ilk iki transferde bir adet embiriyo koyulur. üçüncüsünde 2 adet embiriyo koyulur. riskli gebelik yaşanmaması adına. sizin süreç farklı işlemiş. nerede yaptırdınız ?
Benim doktorum ikiz transfer genellikle yapıyor hatta çokta gebe kalan hastası var ben kendisinden çok memnunum ilgisi alakası tıbbı bilgisi çok iyi bir hekim piyasada bu duruma ticari gözle bakan çok yer var ama doktorum tamamen hasta odaklı benim negatif denemelerim oldu ama doktor kaynaklı olduğunu düşünmüyorum embriyo Genetik alakalı bence doktorum yasemin çekmez

bazı yerler, iki embiriyo rahme transfer ediyorlar, hastanın istemesine göre. imza vs atılıyormuş. olabilir. herkesin süreci farklı. yeter ki sağlıklı evlatlarımız olsun. bende iki adet koyulmasını isterdim açıkcası :) allah sağlıklı olanı hızlıca nasip etsin.

Genetik oldugunu düşünüyorsanız, Devlet hastanesinde TIBBI GENETİK isimli bölüme randevu alabilirsiniz. Kromozom analizi ve TRAMBOFİLİ 6LI Panel bakarlar. Eşinizede sadece kromozom analizi yaparlar. Böylece , genetik bir problem olup olmadıgını öğrenirsiniz. Hemde pıhtılaşma probleminizin olup olmadıgını öğrenirsiniz. Eğer pıhtılasma probleminiz varsa, embiriyo transferi hemen sonrası OKSAPAR VYE HIBOR isimli ilaçları verebiliyor doktorlar. ve gebelik öncesii coraspirin kullandırıyorlar muhakkak.

Birde cd56 isimli rahimde bulunan katil hücre meselesi var. kanda da bakılabiliyor. Eğer değeriniz yüksek çıkarsa, transfer öncesi veya transfer sonrası serum takviyesi yapılıyor. Bu söylediğim tetkikleri yaptırmayı ihmal etmeyin. Çünkü tüp bebeğin olumlu sonuçlanmamasının ilk sebebi genetk, ikinci sebebi kan pıhtılasması . bunların hiç biri yoksa, veya bunlara önlem alındıgı halde gebelik olmuyorsa, doktorlar cd56 dan şüphe eder.

Canım bizim Genetik testlerimiz bakıldı temiz geldi pıhtılaşma testi bakılmadı ama doktorum transferden 1 hafta önce başlayıp transferden sonra test gününe kadar kan sulandırıcı iğne ve hap veriyor dolayısla pıhtılaşma şüphe edebileceğimiz bir durum yok dedi kromozom analizi eşimle birlikte bakıldı temiz geldi katil hücre içinde test yapmadım ama 2.transfer Genetik testimiz temiz geldiği için şüphelenip hap ve serum tedavisiyle desteklendi rahim içime bakıldı hiçbir problem yok neden olmadığını bende bilmiyorum artık ama doktorum nekadar anne ve babanın testleri temiz gelsede embriyo gen bozukluğu gene olabiliyormuş zaten başkada ortada olan hiç bir sebep yok

evet gen temizde çıksa da maalesef olabiliyor. bazı kan sulandırıcı hap mesela hıbor 5000 ( 24 saat etkili bir iğne ) oksapar ise günde bir kere vurulduğu taktirde ( 12 saat etkili bir iğne ) bende iki taraflı homozigot çıktı trambofili de, o yüzden 24 saat etkili ilaç kullanmak zorundayım. siz ne olur ne olmaz aslında gidip baktırsanız transfr öncesi:)

Pcoslu tüp bebek annesiyim çok şükür 9 10 gün olması lazım iğneleri kullandım pcoslarda fazla yumurta üretimi olur buda avantajdır ben 2022 yılında yaptırdığım için güncel fiyatlardan bilgim yok

Tamamdır aklımda teşekkür ederim

Kaç kalrm kullandınız gonal f den

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…