Pcos teşhisi ile hamile kalmaya çalışanlar AMH değeriniz kaç? Nelere dikkat ediyorsunuz ne yeyip içiyorsunuz?

kimyonkokusu

Üye
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2024
411
398
Hanımlar bu ay da hüsrana uğradıktan sonra bir şey sormak için geldim benim amh 4,66
adet düzensizliği, sivilce, tüylenme yok. Kilom yok(49). Sadece saç dökülmem var. Pcos görünümü var dedi detaylı ultrasonda da. O yüzden sormak istiyorum sizlerin amh değeri kaç? Benimki gibi ya da daha yüksek değerlerle hamile kalabilen oldu mu?

Omepa q10 koenzim kullandım bu ay, bir de solgar vm2000. Daha önce de 1 kutu inofolic combi kullanmıştım. Her gün yarım avokado tüketmeye çalışıyorum, paketli gıdayı tamamen çıkaramadım hayatımdan ama uzak duruyorum eskiye nazaran. Çiğ badem kaju üzüm falan yiyorum. Yani dikkat etmeye çalışıyorum kendimce.

Gebelik elde edenler sizler ne yaptınız bu süreçte? Ve şuan hamile kalmak isteyen benimle benzer durumdaki hanımlar şuan neler yapıyorsunuz? Birbirimize destek olalım

Pcos var saç dökülmesi kilo tüylenme ve şeker hastalığına dahi yakalandım 95 kilo ile hamile kaldım test vs yapmadım kontrole gitmedim olmazsa giderim 5 6. Aya diyordum ovulasyon testi denedim öyle kaldım

Pcos var saç dökülmesi kilo tüylenme ve şeker hastalığına dahi yakalandım 95 kilo ile hamile kaldım test vs yapmadım kontrole gitmedim olmazsa giderim 5 6. Aya diyordum ovulasyon testi denedim öyle kaldım
Sevindim sizin adınıza 1 yılı geçti benim henüz elde edemedik maalesef. Ben de iki kez ovulasyon denedim. Öncesinde bir kez femara+ovitrelle ile denedim

Sevindim sizin adınıza 1 yılı geçti benim henüz elde edemedik maalesef. Ben de iki kez ovulasyon denedim. Öncesinde bir kez femara+ovitrelle ile denedim
İnsalalh olur vardır bir vakti zamanı rabbim verdikten sonra hastalık şu bu önemsiz hayırlısı olsun tez zamanda siz de bebeğinizi kucağınıza alirisniz inşallah

merhaba bende 13 yasımdan beri pkoluyum ilaçsız adet olamıyorum kilom yok tüylenme vardı lazerle hallolldu.suan 39 yasındayım ilk gebeliğim 9 yıl önce oldu soğan kürü yaptım ve ovulasyon testi kullandım.ovulasyonda illkkez pozitifi yakaladım 7. ayımda ve o gün ilişki oldu onunlada evladımı kucagıma aldım.simdi 2. evliliğim ve yine cocuk istiyorum bide miyomum cıktı önce yoktu.amh 5 civarı en son bir ay önce bakılmıstı

4,66 yüksek bir amh değil. Stres yapmazsanız doğal yolla gebelik elde etmeniz yüksek ihtimal.
Yüksek amh dediğimiz benimkidir 14

4,66 yüksek bir amh değil. Stres yapmazsanız doğal yolla gebelik elde etmeniz yüksek ihtimal.
Yüksek amh dediğimiz benimkidir 14
Evet baktığımda okuduğumda çok yüksek olmadığını gördüm, 7 ay kadar stressizdim ama son 5 aydır malesef biraz stresliyim sanırım. Bu ay sanırım hiçbir şey denemeden ovulasyon falan kullanmadan akışına bırakıcam

Ben ovulasyonda görüyorum yumurtlamayı ama malesef olmadı

Akdeniz tipi beslenme,bol balık ve spor özellikle yürüyüş öneririm. Hiç bişey yapamıyorsanız 1-2 km her gün yürüseniz yeter.

buda güzel birsey yumurtlamanız olması yakalamanız biraz beslenmeyle belki takviyelerle desteklemek lazım

Akdeniz tipi beslenme,bol balık ve spor özellikle yürüyüş öneririm. Hiç bişey yapamıyorsanız 1-2 km her gün yürüseniz yeter.
Evet ya elimden geldiğince takviye alıyorum, düzgün beslenmeye çalışıyorum da. Ama yürüyüş için fırsatım olmuyor pek gündüz işte olunca akşamı zor ediyorum eve git yemek ye bayıl kilo problemi olmasa da yürüyüş şart mı sizce ?

Evet aslında daha önce çalışırken spora başlamadan önce bende sizin dediğiniz gibi eve gel bayıl halindeydim ama spordan sonra inanılmaz derecede enerjik oldum yani spor artı kazandırıyor daha fazla yormuyor. Yürüyüş hem bedenen hem zihnen sizi yatıştırmak için bence 1 saatinizi ayırsanız çok faydasını görürsünüz eminim

ben de hamilelik isteyen bi pcosum :) Ama bende adet düzelsizliği, tüylenme ve kilo sorunu oldu. Ama zayıfladım diyebilirim. siz de kilo sorunu da yokmuş. D vitamini ve magnezyuma baktırdınız mı onlar da önemliler. Bir de demir. Onlar genelde düşük çıkıyor pcoslular da. Onun dışında beslenmenize bol sebze meyve, özellikle üreme sağlığı için karaorman meyveleri, haftanın 2 3 günü et balık tavuk, 2 3 günü baklagil, 2 günü de sebze yemekleri eklemenizi öneririm akşamları. Bir de pcosta benim gözlemlediğim yediklerin sağlıklı olduğu kadari stressiz olmak da önemli. Hani benim tavsiyem ağırlıklı sağlıklı beslenin ama canınız tatlı isteyince de yiyin yani. Çünkü vücudu strese sokmamak gerektiğini de düşünüyorum.
Bir de yürüyüş ve egzersiz de ekleyebilirsiniz programınıza.

Ferritin epey düşüktü en son, tekrar baktıracağım yakın zamanda. Magnezyum normaldi ama D vit baktırmadım. Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim daha da düzene sokmaya çalışacağım inşallah

3 ay haftada iki reformer pilates yapmıştım şimdi de yüzmeye gidiyorum ama yürüyüş yapmıyorum pek. Deneyeyim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…