PCOS İLE HAMİLE KALANLAR

gakkoyenge

Üye
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2023
74
15
23
Merhabalarr 22 yaşındayım pcosa sahibim doktor bebeklikten gelen bir şey geçmez dedi sol yumurtalığım pcos sağ yumurtalığım normal yumurta çatlamadığı için kist var sorum şu; bebek düşünmeye başladık ovulasyon testi ile gün takibi yapıyorum daha ilk ayım şu an yumurtlamadayım kasık ağrısı ve göğüs ağrısı çekiyorum tahlillerime bakıldı ve pcos olduğum ordan da kanıtlandı adetlerim 5-6 ayı bulur o da ilaçla gelir en uyi ihtimalle 2 ay önemsemezdim çünkü doktorlar her şey yolunda dedi yeni öğrendim pcos olduğumu doktorum gyonopol verdi içmeye çalışıyorum eşimde bir sıkıntı yok şükür şu an mantarla da başa çıkmaya çalışıyorum fitillerimi kullanıyordum ama yumurtlamada olduğum için ara verdim pcos olup ilk aylarda hamile kalanlar yazarsa çok sevinirim çok umutluyum çok gencim ve 168 boy 60 kiloyum kiloda verdim mantar ve pcos için neler önerirsiniz ?

Selam. Bu sitede pcos olupta soğan kürü kullanan ve hamile kalan insanlarin yorumlarini cok okudum. Eğer hormonlarinla ilgili bi sorunun yoksa, denemelisin

Benimde aynı. Yumurta gelişmiyo. Adet olamıyorum. Çatlatma iğnesi de işe yaramadı. Aşılamaya gecicez.. bnm gşbi bazılarında çook zor. Kimiside balayında kendiliğinden gebe kalıyor

Benimde aynı. Yumurta gelişmiyo. Adet olamıyorum. Çatlatma iğnesi de işe yaramadı. Aşılamaya gecicez.. bnm gşbi bazılarında çook zor. Kimiside balayında kendiliğinden gebe kalıyor
Benim de yumurta gelişmiyor yani bu ovulasyonla takip ettiğim için biliyorum. Ama ben adet olabiliyorum. Napcam ben de bilmiyorum

Ben bu ay çörek otu, tarçın, bal karışımı yapıyorum. Yumurtalar için iyiymiş. Bilmiyorum iyi gelecek mi deneyip göreceğim

Ovulasyon testinde yumurtlamayı gördüm ama daha çatlamayı görmedim yani bugün ya da yarın olması gerekiyor siz takip yapmışmıydınız?

İnşallah peki siz doktora gittiniz mi doktor yumurtalarınız için ne dedi?

Doktora gittim hormon vermek istemedim dedi gynopol verdi ama sağ yumurtalığımda 3 tane yumurtam çatlamadığı için kist oluşmuş onu söyledi
Bence şöyle yapın nacizane tavsiyem. Önce kistlerinizi temizleyin yani ilaçla, sonra mantarınız geçsin. Bir ay sonra denemeye başlayın. Yaşınız daha çok genç. Benim en büyük pişmanlığım mesela evlenince korunmak şimdi 30 oldum. Kilo aldım. Yumurta yakalayamıyorum

Soğan kürünü denedim o şekilde adetim geldi diyebilirim birde tarlusal içtim 4 tane
Soğan kürünü nasıl yaptınız ? Bende pcosum kiloluyum ama normalde en fazla 2 ay gecikirdi adetim.4 aydır adet olamadım 1 aydır da bazen kahverengi bazen yeşil bazen kan kırmızı kanamam oluyor. Doktora gittim tahlil falan istedi iltihap vs olabilir dedi ama. Adet olmak için tarlusal mı kullanmalıyım ben daha önce hiç içmedim. Soğan kürü mü yapsam kararsız kaldım. Bana fikir verir misiniz. Başına daha önce böyle bişey gelen var mı ?

Canım bende 6 ayı bulduğunu biliyorum soğan kürünü ibrahim saraçoğlunu izleyerek yaptım faydasını şöyle gördüm tarlusal da içmiştim hormonlarıma bakılacak diye 4 tane içtim ondan soğan kürüne başladım bence başla bir şey kaybetmezsin ama doktorla bu süreci tamamlamak daha sağlıklı geliyor bana

Yaşım genç ama eşimin işi sebebiyle çok zamanım da kalmadı bu ay ilk denememiz mantara bir daha doktora gitmeyi düşünüyorum bende 72 kilodan düştüm en önemli şey kilo bence benim kuzenimde pcos ve kilo verdikten sonra hamile kaldı doğal yolla diyetisyenle kilo verdim onun desteği çok iyi geldi bana tek başına kilo vermek çok zor hele pcossak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…