Pcos hastalığı sonuçlara bakar mısınız lütfen

mervemerve1902

Üye
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2022
260
75
24
Merhabalar ben 6 aylik evliyim 3 ay once özelde kadın doguma gittigimde ultrasyondan bakıp pcos hastasısın dedi ben de tekrar simdi kadin doguma gittim emin olmak istedim ve adetin 4. Gunu kan verdim sonuclarim
Fsh 4.9
Lh 2.720
Prolaktin 15.88
E2 41
HOMA 4.5
Sonuclar nasıl sizce
VE HER AY ADETIM DUZENLI OLUR

canım insülin direncin de var ikisi birbirini besliyor zaten, benim prolaktin de 90lardaydı 20 senedir kurtulamadım. doğum kontrol hapı veriyorlar bi de metformin verecek doktor sana ben senelerce kullandım ona rağmen işe yaramadı. en son kilodan da bıktım dedim biraz hayat tarzımı değiştirmem lazım. günde sadece 20-25 dk. o da düşük tempoda yürüyüş yaptım, kolayı tamamen hayatımdan çıkardım ve abur cubur için kendime haftada bir bi çeşit olacak şekilde izin verdim. bir ayın sonunda kolesterol dahil tüm değerlerim normale dönmüştü. o ilaçlara rağmen geçmeyip üstüne 3,5 cm olan kistim vs. hepsi gitti. muhtemelen sen de fast food abur cubur türü seviyorsun, onları oldukça kısıtla ve kesinlikle egzersiz yap. ben bu kadar olumsuzluğa rağmen tedavisiz hamile kaldım 3 ay bitti hala inanamıyorum :) bu arada pcos için göbek ve yüz bölgesinde tüylenmeye bakarlar teşhis için. ultrasona da oldukça sıkışık gitmen lazım, benim gibi 20 sene çekme tedavisi çok basit.

Merhaba
Pcosun dereceleri var senin pcos basit pcos yani baslangic bile olabilir.Fsh in biraz yuksek ama 10 uzeri olmasi hamilelik icin risk anlamına geliyor.sizinki cok yuksek degil ve lh ve prolaktin yuksek olmamasida cok iyi...ultrasonda goruntu olarak polkistik mevcut olablr. Bnde de ayni sekilde adetlerm duzenli dr a yumrta tkibi yaptirdim hersy normal dedi. Bazısında hersesyi bozuyor pco bazisinda sdce goruntu bozuklugu oluyor. Bazisinda sdce yumrtlama bozuklugu oluyor. Ayrica homa testi seker ile alakali sizinki 4.5 cikmis seker ilaci verir buyuk ihtimal banada verdi. İlacta pcoyu bastirip yumrtlamayi dahada ii hale getiriyor.

Evet kilom var benim ve veremiyorum 2 ay diyetisyene gittim ama en fazla 5 kilo verdim bırakınca büyük ihtimal almışımdır daha 22 yaşındayım hırslanip vermem lazım ama kola evlendim evleneli heralde 2 3 kere icmisimdir oyle eve kola alan birisi değiliz abur cubur evet yiyorum bisküvi tarzi genelde yuz çevremde tektük var gobek bolgesinde de yoktu orada tektuktu alınca çoğaldı

Ben önceden doktora gittiğimde boyle bir sey demediler kontrole bazen giderdim evlendikten sonra ben bir anda kilo aldım büyük ihtimal yeni olusan bir sey dediginiz gibi 30 unda ultrasyona cagirdilar o zamanda yumurtlama zamanina felan denk geliyot heraldw tam hesaplamadım hamile kalmam zor mu ya da imkansiz degil demi

Glifor mu kullandınız

canım abur cuburu kısıtlaman ve yürüyüş yapman lazım, Allah nasip ediyo tabii ki imkansız değil 20 sene çektim şu an hamileyim ve hiç beklemedik çok şükür.

canım abur cuburu kısıtlaman ve yürüyüş yapman lazım, Allah nasip ediyo tabii ki imkansız değil 20 sene çektim şu an hamileyim ve hiç beklemedik çok şükür.
Sağlıkla kucağınıza alın inşallah
Bende başlayacam artık yuruyuse yemege dikkat edicem en kısa zamanda inşallah olur Allahım isteyen herkese nasip etsin

Sağlıkla kucağınıza alın inşallah
Bende başlayacam artık yuruyuse yemege dikkat edicem en kısa zamanda inşallah olur Allahım isteyen herkese nasip etsin
Amin canım, Allah isteyen herkese nasip etsin benim hiç umudum yoktu hem kilodan hem pcosdan ama Allah çok büyük sen çabala gerisini Allaha bırak

Kusura bakmayin ama kilo ile boyunuz kaçtı ben 163 100 kiloyum dugunden sonra aldım surekli evde olunca
1.65 89,5la hamile kaldım tamamen sağlıklı beslenmeye geçince 3,5 kilo verdim az önce tartıldım 86yım. önceki kadar olmasa da haftada bir cips çikolata dışarı çıkınca fast food yerdim. düşün kendimize ne yapıyormuşuz. doğumdan sonra da o yaşam tarzına dönmeyi düşünmüyorum.

Istemsiz bir anda yemek yeme istegi geliyor hayatımda zaten hareket spor diye bir kavram yok ye ic yat ama bugün herseye tekrar başlıyorum hemen kilo veren bir yapim var 1 haftada 2.5 kilo vermistim ama iste her sey dikkat etmekle oluyor

Istemsiz bir anda yemek yeme istegi geliyor hayatımda zaten hareket spor diye bir kavram yok ye ic yat ama bugün herseye tekrar başlıyorum hemen kilo veren bir yapim var 1 haftada 2.5 kilo vermistim ama iste her sey dikkat etmekle oluyor
onu insülin direnci yapıyor işte ani şeker düşmesi yaşayıp her şeye saldırıyosun. beyaz ekmek ve hamur işi durumu daha da kötü hale getiriyo şekeri çok yükseltiyolar. bi litrelik cam şişe al kendine her gün bi tane çubuk tarçın at gün boyu ara ara ondan iç, şekeri dengelediği için biraz kolaylaşıyo bi de doktor sana zaten şeker ilacı verecek o ani krizlerin de geçecek ilk etapta 3 5 kilo da veriyosun

Özele gittigimde glifor verdi 2 hafta kullanip bıraktım tekrsr başlasam mi ya da doktoru mu beklesem kararsizim ama heralde yinr o hapi verecek

Özele gittigimde glifor verdi 2 hafta kullanip bıraktım tekrsr başlasam mi ya da doktoru mu beklesem kararsizim ama heralde yinr o hapi verecek
canım onu sürekli kullanman lazım bi gün bile atlamaman gerekiyo anneme glifor bana da glucophage vermişti doktor ve ben senelerce kullandım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…