Gebeliğe Hazırlık Pco ve klomenle ilk deneyim 😇

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

damlasu14

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2023
1.418
1.603
30
Merhabaa kızlar aylardır sadece yazdıklarını okumakla yetiniyordum bi cesaretle konu başlığı açtım umarım beni bu süreçte yanlız bırakmazsınız. Ergenlikten beri süre gelen bir adet düzensizliğim var evleneli 4 yıl oldu ve doğum kontrol hapıyla korundum sonrasında bebek düşündüğümüz için bıraktım kadın doğuma gittiğimde pco olduğumu öğrendim 6 ay kadar ilaçsız sadece yumurtaları ve rahim duvarının takibini yaptı doktorum fakat yumurtalarım olgunlaşma göstermedi tedaviye başlamadan önce rahim filmi istendi çekildim tüplerim açık ve bir sorun yok çok şükür bu ay klomen kullandım adetin 2. günü başladım 5 gün 2 adet adetin 10 günü bugün kontrole gittim sağ tarafta 8 mm sol tarafta 10 mm rahim duvarı kalınlığı 7,2 mm olduğunu not aldı doktorum 28inde kontrole çağırdı sanırım yumurtaların günlük büyüme hızı 1 mm veya 2 mm oluyormuş aynı durumda olan veya başından geçmiş olanlarınız varsa yazabilirmisiniz çok stresli ve heycanlıyım aşılamaya gerek kalmadan umarım olur

Omepa q10 + folik asit kullanıyorum ek olarak yapabilceğim bir şey var mı diye doktoruma sordum paketli gıdalardan uzak dur dedi sadece sizin bir öneriniz var mı

Umarım sağlıkla nasip olur. Ben de pazartesi catlatma ignesi oldum. Şimdi gün sayıyoruz dua edelim birbirmize

Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim bugün tekrar kontrolüm vardı solda 10 mm ve 10,5 mm 2 yumurta sağda yine 10 mm lik bir yumurtam sizin nasıldı süreciniz nasıl ilerledi anlatmanız mümkün mü Umarım sağlıkla huzurla gelsin minik mucizeniz dualarıma sizide eklicem dakikalar saatler günler geçmiyordur eminim

Bazen sadece dualar ise diye hissediyorum. 14 aylık evliyim pkosla savaştım 7 8 yıldır çok uğraştım. 8 aylık evliyken tüp bebek istemiyle gittim ama erken olduğunu ve öncelikle insülin direncini yenmelisin dedi ilaç kullanıyorum. Ama artık o kadar heves ediyorum ki. İse baslamak istesem bebek ıstiyorum ve bu durumda kimse işe almıyor. Eşim isteyken kayinvalidemlerle değil de bebeğimle vakit geçirmek istiyorum

Çok Güzel büyümüş maşallah umarım çift çizgiyi beraber görürüz ilk denemeniz mi peki klomeni birde bende insülin direnci için ilaç başladım ama aşırı derece dokundu devam edemedim sizdede yan etki yapıyor mu

İshal olması beklenen bi şey onun dışında bi yan etki çok yaşamadım ben. Ne zaman catlatma ignesi oldu. Kac ml ile igne oldunuz

İshal olması beklenen bi şey onun dışında bi yan etki çok yaşamadım ben. Ne zaman catlatma ignesi oldu. Kac ml ile igne oldunuz
Ben çatlatma iğnesi aşamasına gelemedim daha maalesef klomen içtim bitti adetimin 13. Günü solda 10 mm ve 10,5 mm 2 yumurta sağda yine 10 mm lik bir yumurtam var pazartesi yine kontrole gidicem ama doktor ikiz üçüz olma ihtimali var ondan catlatma iğnesi veremem dedi düşük tehlikesi daha fazla oluyor çoğul gebelıkte dedi kafam karıştı

Benim de iki taneydi ama zaten aylardır olmuyo diye çok umursamadığımı heralde doktor

umarım bu ay olur çok heycanlı bi süreç olmalı senin için geçmez 15 gün dualarımdasın

Bu ay tedavim yumurtalarım aşırı büyüdüğü için ve hepsi aynı anda büyümeye çalıstığı için iptal

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…