Pazardaki marka kozmetiklerden kullanan var mı?

monicatak

Nirvana
Kayıtlı Üye
20 Mart 2008
5.846
8.305
selam kızlar, pazarlardaki ünlü kozmetik markalarının ürünlerinden hepiniz haberdarsınızdır, ben daha önce oje göz kalemi gibi ufak tefek alışverişler yapardım ama bursa'da bi pazarda bi yer keşfettim gelen müşteriler beni de cezbetti. tezgahtaki ürünlere bakıyordum bi güzellik merkezi sahibi kadın gelip 20 tane max factor -false lash effect rimelden aldı ve lorealin bi kaç fondotenini. kadın gitti, rimeli denemek istedim gerçekten müthişti. kızı sıkıştırdım ürünlerin sahteliği hakkında, tesettürlü bi kızdı ne yeminler etti anlatamam ürünlerin hepsinin yurtdışından kaçak geldiği için bu fiyatlara olduğunu söyledi. amaan sallıyodur dedim ama yine de şeytan dürttü aldım ve resmen o 12tl lik rimelin müptelası oldum 4. alışım hala kullanıyorum. gecen hafta bitmek üzere olan loreal fondotenimin aynısını orda görünce sırf karşılaştırma amaçlı aldım 15tlye, piyasada 50 küsür ve baya bandrollü mandrollü. eve geldim ikisini de sürdüm birini yüzümün sağ tarafına diğerini sol tarafa zerre kadar fark yok kokusu, dokusu aynı. 1 ay oldu kullanıyorum ne bi sivilce ne bi kızarıklık hiçbi şey yok. büyük markalara boşuna mı o kadar para ödüyomuşuz acaba :26:

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de zamanında bir maskara almıştım, hala daha kurumadı, uzatması, dolgunlaştırması da iyi. Ama ben bu tür makyaj malzemelerine asla güvenmiyorum, sonuçlarının kısa vadede değil de(sivilce, alerji gibi), uzun vadede (cilt kanseri, doku kaybı...) görüleceğini düşünüyorum...

haklısın canım uzun vadede kullanmamak lazım kesinlikle ama arada maddi sıkısıklık dönemlerinde insan ister istemez tercih etmek zorunda kalıyor. bi de o kadar birebirler ki, aslında tonla parayı çoğu markanın sadece ambalajına ve adına verdiğimiz düşünülürse içeriğinin orijinalliği konusunda mantıklı gelen bi tarafı da var. tabi ben benim aldığım yer için söylüyorum bunu. yine de emin olmadığımız için her zaman kullanmamak en iyisi.

" tesettürlü bi kızdı ne yeminler etti anlatamam " cümlesinden sonrasını okumadım. bence almalısın

Onun dışında evet biz türkiyemde kozmetik sektörüne özellikle yabancı menşeili olanlara tonlarca para ödüyoruz. vergi adı altında bir çok kalem tüketiciye yükleniyor. merak ettiniz ise bknz e-bay internet sitesi.

Canım senin şansın yaver gitmiş sanırım ya da aldığın yer gerçekten öyle satıyor
Benimde bir arkadaşım söylemişti işte şu pazarda şurada çok uygun ben ordan aldım vs.. falan demişti
Bende normalde almam ama fiyatları uygun olduğundan sıkışık dönemimde bir defa aldım
Max factor false maskara piyasa fiyatı şuan 42 tl o zamanlarda işte 35 tl falandı
Ben pazardan 5 tl ye aldım
Satan adam da bana aynısı söyledi kaçak vs.. diye
Kabı falan herşeyi aynıydı
Ama eve geldim açtım tam facia o fırçayı ve içindeki maddeyi heralde bi daha hiç unutamam
Böyle abuk sabuk naylon gibi bi fırça içindeki rimel desen sümsük sümsük uzadıkça uzayan garip bi madde
sürmeye cesaret edemedim, düşün artık!! Çok sinir olmuştum kazıklandığım için..

" tesettürlü bi kızdı ne yeminler etti anlatamam " cümlesinden sonrasını okumadım. bence almalısın

ne alaka anlamadım
tesettürsüz olunca yemin edilince inanmamak mı gerekiyor?
yada sadece tesettürlü olması inanmak için yeterli mi?
Benden size nacizane tavsiye ister ciddiye alın ister almayın sizin terchiniz;
bu kafayla insanlara inanırsanız çok hatalı kararlar alırsınız

evet gerçekten okumamışsın..

tabii ki öyle bir sey yok Allah aşkına cımbızla laf ayıklamayın nolur, konuyu tüm detayıyla anlatmak için belirttim onu, ama demek ki ön yargıda bulunulmayacak daha farklı cümleler seçmeliymişim bazen herkesi kendim gibi sanıyorum. ama söyle ki satıcı son derece güven veren biriydi ''genel itibariyle'' az çok anlarsınız insanları gözünden, yalnızca örtüsünden değil.

ben kullanıyorum ama pazardan almıyorum bir arkadaşım yapıyor ondan alıyorum we de cok memnunum Hiç bi şikayetim olmadı rimel fondoten allık pudra ruj herşei ondan kullanıyorum bnce yok yere okadar para wermeye değmez 2side aynı ürün sadece dieri kaçak qümrük parası werilmio qümrük paralarına yatırılıo onca paralar :)

Oncelikle sakin olursan ve dikkatli bakarsan lafimi sana soylemedigimin farkina varirsin
Senin konuyu detayli anlatmak icin boyle bir ayrinti verdiginin ben farkindayim zaten
Sen benim as lafi soyledigim kisinin mesajini oku onda sonra bana ne soyleyeceksen soyle

Kendi konuna yine kendi yorumunu yazip noktayi koymussun ne diyim madem bizim yorumlarimiz onemli degil
Neden konu aciyosun?
Her neyse nasil istersen oyle takil

canım bana diyosun sen de hiç sakin değilsin:) zaten bi karışıklık olmuş o alttaki yorumu yazan ben değilim ki :) rumuzlar benziyor ilk okuyunca ben de şaşırdım biri benim hesaba mı giriyo napıyo dedim :) o mesaj konusunda da alıntı yaparak mı cevap verdin simdi tam dikkat edemedim ama alıntısız cevap verdiysen bana söyledin zannetmişimdir bi onceki hatun laf sokmaya calısınca onu da öyle algılamışımdır o an, alıntı yaptıysan da gözümden kaçmış demek ki kusura bakma yanlış anlaşılmış.

Canım "kinaye ne demek" araştırır mısın?
mizah ciddi bir iş ve arkadaşı üzmeden kırmadan bu şekilde yaklaşıyım dedim.
keza kapalı-ya da açık benim hiç kimseye saygım olmaz iş bu sebepten

Onu bunu boşverin Gabrini markasını öneriyorum. Kanlı ürünlere para vermeyin. Hem Türk markası destek olursunuz.

sahte olmasa pazar tezgahlarında o kadar ucuza satılır mı birebir aynı görünümde üretiyorlar
bir arkadaşımda benimle iddalaşıyordu gerçek aynısı falan diye anlaması çok zaman almadı
ucuz diye alıp cildimi tehlikeye atacağıma hiç almam...

Bende bir fondoten almıştım pazardan kullanıyorum gayet de memnunum bir sivilce bile çıkmadı henüz :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…