patronumun olmadık işler istemesi çok sevdiğim işimden istifaya ramak kala

yalnizkus_

Guru
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2014
761
678
Hayatımın bunalımlar ile geçmesi, duygusal boşluklarım yetmiyormuş gibi tüm bunların üzerine iş yerinde de zorluklar yaşıyorum. Belki de özel hayatıma yansıyan o duygusal boşluğun bir sebebi de iş hayatının getirdiği strestir. Bilişim üzerine bir iş yapıyorum, yani yazılım. Fakat patronum kendi alanım dışındaki rakip firmaların telefon ve adreslerini bulmam gibi işi kötüye kullanmama sebep olacak işler istemeye başladı ve bunlar benim hem işime verimliliğimi azaltıyor hem de epey strese sokuyor. ben yapmadıkça da mobing yapmaya başladı. bunun dışında iş yerinde bir sıkıntım yok çok rahat olduğum bir yer maaşım da günümüz şartlarına göre gayet iyi mesai saatlerim iyi mesaiye kalmıyorum ama sadece bu bile beni fazlası ile strese sokmaya yetiyor. konuştum ama fayda etmedi. ne düşünüyorsunuz istifa son çözüm mü?

Etik dışı şeyler yapmayın. Suç olan şeyler kendi bulsun. İstifa edin
Vicdanımın rahat etmeyeceği hiçbir şey yapmadım bugüne kadar yapmam da açıkçası bakalım sonuç öyle olacak gibi gözüküyor
Aaa höst ya, bunu talep edemez, suç apaçık.
Çok rahat iş bulursunuz, iş bakın, çıkın ordan
Mesele iş bulmak değil ki alışmak, sürdürmek, emek :/

Söz her zorlandiginda bırakıp gidenlerdenmisiniz .Gidin istifa edin yeriniz dolar hemen millet iş ariyor anladığım iş kötü değil.İs stressi ile basedecek yollar var sizin duygusal sorunları asîl halledecek olan iş.İşsiz kalınca hemen stressiz bir işe girip duygusal sorunları halledecekmisiniz.İs olmayınca para akışı da olmayacak ondan sonra o duygusal sorunlar boşluklar size ne kazandıracak aşk anlamında ise boşluklar o kişiyi çıkarın atın hayatınızdan işi değil.İs bulmak mesele yoksa sizi üzecek duygusal boşluğa itecek sürüyle erkek var memleketimizde sürüsüne bereket.Sonra alışkanlık yapıyor bu işten çıkmalar hayatda garip sonra îş nasıl bulurum yeni bulduğum eskisini aratiyora döndürüyor garip kader.Patronunuz sizi yasal olmayan birşeye surukleyemez imza yetkisi onda ise rekabet anlamında bir politika izliyor olabilir bunu yapan çok firma var burada mesela iş alma anlamında her yerde var piyasa rekabet sonuçta sizden kimlik IBAN banka hesaplarını istemediği surece serbest rekabet ortamında bazı şeyler etik olmasada suç değil

Patronunuzun isteği bana etik dışı falan gelmedi. Yani her firma rakiplerini tanımak, bilmek ister. Firmalarla ilgili bulmanızı istediği bilgiler de adres ve telefon numarası. Basit bir Google aramasıyla bile bulunabilecek bilgiler. Bunun sizi bu kadar strese sokmasını, illegal bir iş yapıyormuşsunuz gibi düşünmenizi anlamlandırmadım. Ha derseniz ki iş tanımım dışında görevler veriliyor, istemiyorum. O zaman haklısınız zaten. Ama iş ahlakına aykırı bir şey istendiğini veya yaptığınızı düşünmüyorum ben.

Bı ilana 600 kişi basvuruyor bunların içinde ingilizce bilenler çoğunlukta hepsi üniversite mezunu üstelik şartlar iyi ise daha daha iyi şartlarda iş bulmanin bu ülkede artık çokda kolay olduğunu düşünmüyorum ben.

Patronunuzun isteği bana etik dışı falan gelmedi. Yani her firma rakiplerini tanımak, bilmek ister. Firmalarla ilgili bulmanızı istediği bilgiler de adres ve telefon numarası. Basit bir Google aramasıyla bile bulunabilecek bilgiler. Bunun sizi bu kadar strese sokmasını, illegal bir iş yapıyormuşsunuz gibi düşünmenizi anlamlandırmadım. Ha derseniz ki iş tanımım dışında görevler veriliyor, istemiyorum. O zaman haklısınız zaten. Ama iş ahlakına aykırı bir şey istendiğini veya yaptığınızı düşünmüyorum ben.

Katılıyorum, adam yazsın Googlea bulsun zor bir iş değil ki🤐tüm firmaların acık adresi ve telefonu var internette. Konu sahibesi de neye vicdan yapıyor anlayamadım bu bilgiler devlet sırrı falan değil halka açık bilgiler. Konu sahibesi bunun için istifa edilmez. Bir gün otur firma isim ve bilgilerini hazırla sheet yap olsun bitsin

Hayatımın bunalımlar ile geçmesi, duygusal boşluklarım yetmiyormuş gibi tüm bunların üzerine iş yerinde de zorluklar yaşıyorum. Belki de özel hayatıma yansıyan o duygusal boşluğun bir sebebi de iş hayatının getirdiği strestir. Bilişim üzerine bir iş yapıyorum, yani yazılım. Fakat patronum kendi alanım dışındaki rakip firmaların telefon ve adreslerini bulmam gibi işi kötüye kullanmama sebep olacak işler istemeye başladı ve bunlar benim hem işime verimliliğimi azaltıyor hem de epey strese sokuyor. ben yapmadıkça da mobing yapmaya başladı. bunun dışında iş yerinde bir sıkıntım yok çok rahat olduğum bir yer maaşım da günümüz şartlarına göre gayet iyi mesai saatlerim iyi mesaiye kalmıyorum ama sadece bu bile beni fazlası ile strese sokmaya yetiyor. konuştum ama fayda etmedi. ne düşünüyorsunuz istifa son çözüm mü?
Ben anlayamadım neden adres ve telefon numarası bulmak illegal bir şey olsun? Ben yeri geldiğinde fatura kestirmek için ünvan kullanarak firmaların vergi no vergi dairesi bilgilerine bile ulaşmışımdır bunlar saklanması gereken bilgiler değil ki firmaların kendi web sitelerinde bile olan bilgiler. Size iş tanımınız dışında görevler veriliyorsa orası ayrı ama kime verilmiyor? Ben de görev tanımım dışında birçok iş yapıyorum çalıştığım firmada. Ben olsam istifa etmem böyle bir şey için kıdemimi vs yakmam yani. Memnun değilse çıkarsın tazminatımı da versin. Son olarak ruh haliniz duygusal durumunuz da işle alakalı sorunların gözünüze sanki çok büyükmüş gibi görünmesine neden olabilir bunu da bir kendi süzgecinizden geçirip değerlendirin derim. En önemlisi iş yerinde huzur rahatlık ve verdiğin emeğin hakkını vaktinde alabilmektir diğer konular teferruat bence.

Rakiplerimi sıkı takip edenlerdenim sizden istenilendede tuhaf bir şey hissetmedim. Özel sektörde hiç kimse sadece kendi işini yapmıyor işinize sahip çıkın lütfen 2025 daha zorlu geçecek diyor uzmanlar

X