Mutfak Püf Noktaları Pastaban hazrlama (acil)

K

karameleks

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi karameleks
yarin misafir gelecek.. pratık birseyler yapmak istedim marketten sade 2 katlı bir pastaban aldım. Ve pasta kreması aldım.. Ama pastaban hiç yapmadım. Arkasındakı tarife güvenıyordum ama o da değişik bir tarif. kullanmadıgım malzemeler yazıyordu üzerinde..

Şimdiii biri bana bu pastabanıı nasıl yapacagımı anlatabilirmiii?????

• Konu Sahibi karameleks
yardımm edebilecek biri yokmuu???

• Konu Sahibi karameleks

canım pastanın tabanını düz bir tepsinin üstüne koy.sonra süt veya vişne kompostosuyla yumşat.yani elinle üstüne serpeleştir.sonra kremayı üstündeki tarife göre hazırla ve üstüne sür.sonrada muzları yuvarlak yuvarlak kesip üstüne diz.sonra öteki tabanı koy aynı şekilde onuda süt veya vişne suyuyla yumuşat.üstünede kremayı tabanına kadar sür ve bıçakla düzelt.ortasını ve kenarlarınıda muzlu krem şantiyi poşete doldur ve sıka sıka süsle.en üstünede şekerlemeler serpiştir.renkli şekerlemeler var ya.alsana işte pasta.inan hazır aldığından daha lezzetli olacaktır.afiyet olsun.

• Konu Sahibi karameleks
bu arada pasta kremasını aralara sürüyorsun.krem şantiylede en son en üstü ve yanları sıvıyorsun.

• Konu Sahibi karameleks
ıyı de öyle sekerlemeler yok sımdı bende.. ayrıca suan evde meyve de yok. Ikı katında sadece krema sürsem olmaz mıı?

Bir de bu kremalara sadece süt eklenip cırpılınca hazır hale mı gelıyor?

• Konu Sahibi karameleks
Krem şanti poşetlerinin arkasında miktar veriliyor.1 poşete 1 su bardağı falandı galiba. Soğuk süt ile toz krem şantiyi çırpın.Krema tamamdır.
İsterseniz keklerin arasına krema yerine muzlu puding falan da koyabilirsiniz. En üste de şekerleme yoksa toz kakao, fındık falanda serpebilirsiniz fisfisfis

• Konu Sahibi karameleks
simdi pastabanin ara katına kremayı koyacagım. ancak üstüne de bu kremayı sürsem olurmu? öyle yanlarını falan heryerını kaplamak istemıyorum cunku..
Ancak üstüne sadece krema koyarsam tuhaf mı olur? Şimdi elimde baska malzeme yok ..

Birde pastabanı sut ile mı ıslatacagım??

Aglamak uzereyım beceremıyorum pasta yapmayı. yardımcı da yok evde. Bu aksam yapsam yarına bayatlarmı kıı??

• Konu Sahibi karameleks
tatlicadiarzu no panik abartmana gerek yok anacım bu kadar...
sen sütle krem şantiyi çırp
kekleri hafif ıslat sütle
arasına sür kremayı üstünü kapat
üstünüde kapla kremayla, kenarlarını kaplamak ta sana kalmışşş

• Konu Sahibi karameleks
Ha bu arada yarına kadar bayatlamaz.Aksine yaş pasta türü şeyler 1 gece dinlendirildikten sonra daha güzel oluyor..

• Konu Sahibi karameleks
pekı buzdolabında mı bekletıcem yoksa öyle acıkta mı??

• Konu Sahibi karameleks
1-2 kere yapsarsan alışırsın canım, bende senin gibiydim internetten tarif indirirdim hep ona bakarak yapardım. Şimdi herşey doğaçlama oldu, kafamdan uydurup uydurup yapıyorum, herkes çok beğeniyor, özellikle eşim, yaş pasta aldıramıyorum adama,senin yaptıkların bunlara 10 basar diyor sen yap diyor.
Tarif verirdim ama herhalde yapmışsındır şimdiye kadar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…