'Pantolon giyme ve çalışma' diyen KV..

O pantolonu gözüne soka soka giyerim.
Kimse çalışıp çalışmamama karışamaz diye de gözüne baka baka söylerim.
Eşime de gidee bir daha annenden bunları duyarsam mesafemi koyacağım haberin olsun der net şekilde çizerim üstünü.

Senin çok iyi dediğin koca o kadar da iyi değil bence bunları bilip karıştırıyorsa.

Hiç hoş değil. Eşin ne yapıyor peki susturmuyor mu o kadar ovmussun eşini. Ağzının içine bakan eş annesine nerede duracağını belirtmeli. Evine yemeğe çağırıp kapıdan kovmuş ya git etek giy diye ben asla gitmezdim tekrar evine.
Yaşı da epey varmış eski toprak öyle görmüş öyle devam ettiriyor belli. Kalp kırma ama taviz de verme

Hanımlar çoğu kişi eşime laf söylemiş ama yukarıda da dediğim gibi eşim odadan gidince söylüyor. Hiçbir zaman onun yanında bir şey demedi bana. Pantolon giyme konusunda esim bir şey demiyor çünkü sadece bana değil kendi kızlarına ve torunlarına da aynı şekilde tepki veriyor. Ben de tamam saygısızlık olmasın diye giyerim oraya gittiğimde demistim.
Hatta eşime tek başlarınayken 'iste eşin pantolon giyiyor, ne zaman bırakır, tarzı bir şey demiş. Eşim de anne bu onun bileceği iş biz karisamayiz ne isterse giyer demiş.
Bir de okadar yaşlılar ki herkes onlara hürmet ediyor. KV ve KP sürekli ölümden bahsediyor, eşimde yakında ölecekler gözüyle bakıp çok kırmamaya çalışıyor.

Aslında sadece pantolon ve işe karışmıyor kayınvalideniz.Baya baya bildiğimiz sizi yönetmeye çalışıyor daha çocuk olmadan ona karışıyor.Ben olsam çocuk mevzusunda öyle derse benden alacagı cevapta sizde elden ayaktan düşünce gelinim var bakar demeyin bakamam hersey karşılıklı derim.Bana pantolonla gelme diye kapıdan cevirse bir daha o kapıdan girmem şahsen.Eşinizde cok iyi felan degil sen sustuğun icin iyi bir kere sesini çıkar bakalım ne oluyor gör.(eşinizde yana hic annesine karsi beni koruyor demediginiz icin varsayıyorum)Benim pantolonun yırtıklarını görseler mahalleye sokmayacaklar anlaşılan 🙈🙈 kayınvalidem bile bazen gırgır geçer yazık cok fakir yırtık pantolonla geziyorsun paran yok herhalde diye 😂😂(bu arada 14 yılı devirdim evlilikte acemi sanmayın)

Bir de ben bunları sonra eşime anlattim tabi güzellikle. Kırılıyorum böyle şeyler söylemesin dedim. Eşimde bir daha sen muhattap olma bir şey derse 'Esimle benim aramda' de geç ya da direkt bana yönlendir sen cevap bile verme dedi. Şu korona muhabbetlerinden sonra 6 ayda 2-3 defa görmüşümdür oyuzden henüz yeni bir olay olmadı ama apartmana gelecekler az kaldı ondan konuyu açmak istedim başıma gelecekleri biliyorum çünkü...

Agzinizin icin bakan, cokk asik, bu devirde bulunmaz hint kumasi eşiniz niye ailesine "karişmayin" demiyor cizgiyi cizmiyor?????
Siz kapilardan kovulurken filan eşiniz nerelerde??? Niye haberi yok?

Eşim arkamda demeyin simdi, arkanizda olsa boyle yapamazlar.

Bunu imzaliyorum ve eklemek isterim:
Senin sesin cikmadigi sürece seni ya (affedersin) salak veya sinsi bilirler tabi. Biraz sesin ciksin. Saygisiz olmakla ve hakkini savunmanin arasinda dag kadar fark var. Daha yas 22 ne cocugu? Sizde cizgilerinizi cizmeyi ögrenin acilen. Kimsenin sizin kiyafetinize karisma hakki yok. Herkes biraz haddini bilsin. Birisi ile evleniyoruz diye bütün kisiligimizi annemizin evindeki gadroba asip cikmiyoruz evden. Esiniz de öyle mükemmel olsa sizi huylarini bildigi halde ayni binaya sokmazdi ve sizi korurdu cenelerinden. Bence siz de calisin ve baska yere tasini yoksa cok uzun cekersiniz dinc hayat emici kp ve kvyi

Aslında sadece pantolon ve işe karışmıyor kayınvalideniz.Baya baya bildiğimiz sizi yönetmeye çalışıyor daha çocuk olmadan ona karışıyor.Ben olsam çocuk mevzusunda öyle derse benden alacagı cevapta sizde elden ayaktan düşünce gelinim var bakar demeyin bakamam hersey karşılıklı derim.Bana pantolonla gelme diye kapıdan cevirse bir daha o kapıdan girmem şahsen.Eşinizde cok iyi felan degil sen sustuğun icin iyi bir kere sesini çıkar bakalım ne oluyor gör.(eşinizde yana hic annesine karsi beni koruyor demediginiz icin varsayıyorum)Benim pantolonun yırtıklarını görseler mahalleye sokmayacaklar anlaşılan 🙈🙈 kayınvalidem bile bazen gırgır geçer yazık cok fakir yırtık pantolonla geziyorsun paran yok herhalde diye 😂😂(bu arada 14 yılı devirdim evlilikte acemi sanmayın)

Neeeeeeeeyyyyyy, yirtik pantolon mu. Tüüüühhhh vatandasligin elinden alinmali :KK53: :sopa:

Hanımlar çoğu kişi eşime laf söylemiş ama yukarıda da dediğim gibi eşim odadan gidince söylüyor. Hiçbir zaman onun yanında bir şey demedi bana. Pantolon giyme konusunda esim bir şey demiyor çünkü sadece bana değil kendi kızlarına ve torunlarına da aynı şekilde tepki veriyor. Ben de tamam saygısızlık olmasın diye giyerim oraya gittiğimde demistim.
Hatta eşime tek başlarınayken 'iste eşin pantolon giyiyor, ne zaman bırakır, tarzı bir şey demiş. Eşim de anne bu onun bileceği iş biz karisamayiz ne isterse giyer demiş.
Bir de okadar yaşlılar ki herkes onlara hürmet ediyor. KV ve KP sürekli ölümden bahsediyor, eşimde yakında ölecekler gözüyle bakıp çok kırmamaya çalışıyor.
:işsiz::işsiz::işsiz::işsiz::işsiz::işsiz::işsiz::işsiz:

Siz kapıdan kovulurken neredeydi bu mükemmel eş acaba

Kalp krizi geçirirler sizi görse 😅😅
Hayır önceden de bir ara akrabanın yanında şey demişti 'İste kayınvalidelerine bakmazlarsa, ileride de onlara bakan olmaz. İlahi adalet böyledir'
Deliricem 😅😅

"Taviz verdikçe devamı gelecek, sınır çizmedikçe talep etmekte sorun görmeyecekler, olmadığınız biri olup çıkacaksınız ve daha sonradan -hayır- deyince de bu gelin iyice şımardı, çok değişti olacaksınız" yazayım da buraya; siz alttan almaya devam ettikçe olacak olan bu.

Merhaba hanımlar. Bana biraz akıl verin, yol yordam öğretin çünkü ben normalde çok özgüvenli, düşündüğünü söyleyen biri olsam da konu böyle akrabadan biri ya da KV olunca dilim tutuluyor sanki karşı çıksam orada çarpılcam...

Annem hep saygılı ol saygılı ol diye diye boyle yaptı muhtemelen beni.

Neyse konuya geleyim. Ben 22 yaşında 1 yıldır evliyim. Okurken evlendim şuan üni son sınıfım. (5 sene bölümüm.) Okulum hep pandemiye denk geldi evden okudum yani evlendikten sonra çok rahat oldu. Hiç pişman değilim, eşim mükemmel bir insan. Herkes bu devirde böyle bir insan mı kaldı diyorlar. Ağzımın içine bakar, benden daha çok aşk insanı resmen, hiçbir dediğimi unutmaz ve gidip alır, sürpriz yapar vs. Yani eşimden yana bir sıkıntım yok. Şimdi hikayenin kötü yerine gelelim..

Ben maaalesef ki aile apartmaninda oturuyorum.Kabul etme nedenim KV'ler yılın 8-9 ayı köyde (40dk evden uzaklığı), 3 ay apartmanda kalırlar.

Benim KV 70, KP 80 yaşında. Ananem ve dedemle aynı yastalar. Benim annem 44 babam 45 yaşında.

Ama KV ve KP benden dinç maşallah. Öyle hasta filan değillerdir, güçleri kuvvetleri yerinde.

KV ve KP pantolona takıntılı. Onların yanında hayatttaa giyemezsiniz. İlla etek giyeceksiniz. Ben etek giymeyi pek sevmem, nadir giyerim.

Evleneli 2 hafta olmuştu ve bayramdı. KV ve KPyi arabayla mezar ziyaretine götürüyorduk, öbür günde herkes köyde toplanacakti. Bende uzun bir tunik giydim altına da bol bir pantolon giydim ama gerçekten bol bir pant. Bana şöyle dedi:

'Seni yarın köyde öyle görmiyim. '

Hiçbir şey demeden dışarı bakmıştım. Sadece bana böyle değiller bu konuda herkese ama üslup nedir ya

Bir gün apartmanda oldukları bir gün okuldan ve işten yorgun argın canımız çıkmış gelmiştik, gelin yemek yiyin dedi. İyi dedik. Tam kapıdan girecektim ki 'Git üstünü değiştir öyle gel' dedi. Resmen kapıdan kovulmuş gibi oldum öyle delirdim ki. AMA HİCBİR SEY SÖYLEMEDİM EVET.

Her onlara gittiğimizde benim çalışmamı istemediğini söylüyor. Ailem beni boşuna okutmadi tabi calisicam dedim en son.

Her okuldan konu açılsa 'iste bu sene son ne güzel oku tabi kızım, sonra oturursun evde kocanin parasi yeter zaten size' diyor.

6-7 ay önce onlardaydik yine salonda oturuyorduk sonra eşim ve KP içeri gitti bir şeyi tamir etmek için. Hemen yanıma geldi oturdu çalışma konusunu açtı işte, sonra yok bakiciyla büyüyen çocuklar onu annesi belliyormus annelerini sevmiyorlarmis filan dedi, onunla ayni düşünmediğimi anlayınca şöyle dedi:

'Bana guvenipte kayınvalidem çocuğuma bakar da ben çalışırım diye düşünüyorsan hiç bana güvenerek çocuk yapma' dedi..

Ben de 'yapmam' dedim sadece. Uzaklaştım oradan.

Sonra eşimin tarafından herkesin orada olduğu bir zamanda 'sözde' (!) 'Bu gelinde çok sinsi' dedi. Herkes güldü şaka yaptigini düşünüp ama gülmeden söyledi şaka filan değildi biliyorum. Ben sessiz bir insanım kimsenin işine karışmam, dedikodu yapmayınca sinsi oluyorum herhalde...
Bana hep ' ben içimde tutamam kızım, ne düşünürsem söylerim' diye diyee söylüyor da söylüyor. Gerçekten onlara gittigimde çok geriliyorum. Mesela gorumcemlerle çok iyi anlasirim, onlarla köye gitmeyi denk getiririm hep. Tek gitmek istemiyorum sıkılıyorum zaten. Eşimde bilir bunu giderken ablam da gelir mi diye arayalım istersen der hep. Böyle böyle zamanı geçirmeye çalışıyorum ama tabi kış geliyor. Onların apartmana gelme zamanları da geliyor..
Öyle evime 1-2kereden fazla çıkmaz. Dizlerim agiriyor der. Ama sürekli börek yaptım gelin, şunu ettim gelin, yedirmeyi sever sağolsun. Ama 'bu devirde böyle KV mi kaldı kendi yapıp gelinlerini yediriyor' demekten de geri kalmaz tabi...
Evladım senin kocanın ağzı yok mu peki,bostan korkuluğu niyetinemi dolaşıyor oralarda,madem eşin mükemmelmiş gereğini yapsın bir zahmet..

:işsiz::işsiz::işsiz::işsiz::işsiz::işsiz::işsiz::işsiz:

Siz kapıdan kovulurken neredeydi bu mükemmel eş acaba
O içeri girmişti bile. Bunun kavgasını yaptık sonra zaten. Özür diledi bir şey demedigi için.
Ama dediğim gibi yani bu öyle bir konu ki, öyle alışmışlar maalesef.
Mesela gorumcemin oğlu açık bir kadınla evli ki kendisini çok severim. Ama KVlere gelirken başına sal atar ve etek giyer öyle gelir. 3 yıldır böyleymiş ki kendisi çalışan bir kadın.
Geçen aylarda köye gitmiştik, kendi torunu lise sona gidiyor, çok bol bir pant. giymis ama ben ilk bakışta etek sanmıştım gerçekten.
Kapıdan girer.girmez ona 'Cabuk sunu değiştir' dedi. Kız gitti etek giydi. Yani herkese böyle ama bana batıyor.
Dışarıda gitmeme bir şey diyemez zaten dediğim gibi sadece onlara gittiğimizde ve akraba ortaminda.filan. Günah diye bakıyorlar.....

En büyük yanlışın üstünü değiştir öyle gel dediğinde, ben buyum diyip ya içeri girecektin ya da direk evine çıkıp kvdene gitmeyecektin.

Seni kendilerine göre değiştirmek istiyorlar sen de ne diyorlarsa yapıyorsun. Çoktan taviz vermeye başlamışsın. Geçmiş ola.

İş konusuna gelince, dilini kedi mi yuttu. Okulum biter bitmez işe giricem, bu benim hayatım kimse karışamaz deseydin, konusu kapanirdi.

Sanırım kocan da süs bitkisi...

X