Panik Atak

Meryem1991E

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2020
2
2
Merhabalar,
5 ay önce kalp ta hızlı çarpıntısı ve sanki bütün göğusum yerinden çıkacak bir dönem yaşadım kardiyoloji gittim efor testi ve ekg herşey yaptım hiç birşey çıkmadı arkasında dahiliye gittim kan tahlil istedi tüm detaylı,vitamin d ve demir eksikliği çıkıtı .ilaçlar ve sayırı ona rağmen tekrar oluyordu çok defa acile gittim ekg çekiyorlar birşey yok tekrar gonderiyorlar en son panik atağa teşhis konuldu o donemde hiç bir sıkınıtı yaşamama rağmen ,o günden biri hep mutsuzluk ve korku eskisi gibi değilim saysam bitmez kaç dr gittmi , sonra şu karantina dönemde tekrar bu sefer goğus ağırısı sürekili gezen bir ağırım var sırtımda aynı zamanda tekrar acillere gitmek dahiliye tekrar gittim tomografi röntgen akciğer kalp hepsi baktırdım birşey yok tekrar dönuyorum ve tabi bu aile içinde eşimle artık sıkıntı yaşamaya başladık tamam artık birşeyin yok psikolojik senin durumu ,geçen hafta CHECKUP yaptırdım çok şükür herşey temiz çıkıtı goğus Dr temiz dedi Kalp dr Temiz dedi hepsi iyi ama bu ağırlarım nerden geliyor ve kimsiye inandırmiyorum en son paxil ve tranko kullanmaya başladım psikolojik ağırı dr dedi.... acaba aynı durum olan var mı yazarmısınız?

Ben Aynı şeyleri yaşıyorum gitmediğim doktor kalmadı hatta aksi gibi birde diyorum bu anlamadı ben başka kardiyoloğa Gideyim... nerden geldiğini bilmediğim artık doktorların kas ağrısı diye geçiştirdiği sol göğüs kaburgamda batma oluyor mesela :) eşim de artık sıkıldı psikolojik diyor yansıtmamaya çalıştığım bir de bebeğim var :) ama sizin şöyle güzel bir yanınız var ilaç içebiliyorsunuz bende çılgınlar gibi ilaç korkusu var bir tanesi bir kere yan etki yaptı ondan sonra çok korktum içemiyorum kendi kendime atlatmaya çalışıyorum oda çok mümkün olmuyor

Selam, geçmiş olsun canım. İlk defa yaşadığın için bir daha olur mu diye korkuyorsun çok iyi anlıyorum. Doktora gittin ve herseyin temiz içini rahat tut yoksa daha çok kafaya takarsın taktıkça panik atağı tetiklersin. Ben cok ağır panik ataklar geçirdim inan ölmüyorsun beynin oyun oynuyor .Sonrada büyük bir depresyona girdim şuan ilaca tekrardan başladım iyiyim ama inan sadece kendini hirpaliyorsun. Sağlıklısin çok şükür çok fazla kurcalama çıkamazsın işin içinden

Ben de aynı şeyleri yaşıyorum hatta daha dün gece yaşadım.Sol göğsüme bi ağrı giriyor sızı mı diyeyim sancı mı değişik bişey.Sonra nabzım çok hızlı atmaya başladı.Sanki bir şeyden çok korkmuş gibiydim ama değilim öyle uzanmıştım .Ne yaptım geçmedi gecenin 3 ü bi virüste markete bile gitmeyen ben hastaneye gittik EKG temiz ,nabzım yüksek .Panik atak olabileceğimi söyledi doktor.Daha önce de nabzı yüksekliği olduğundan 3 tane doktor gezdim bişey yok dedi kalpte . Ama böyle yaşamıyorum artık ,ilaç kullanmak istemiyorum alerjik reaksiyon geçirdiğim için korkuyorum.Bir de inanmıyorum EKG kötü çıktı belki anlamadı belki doktor iyi değil diye doktor doktor gezme istiyorum tatmin olmak için ama bu bize beynimizin bi oyunu onu da biliyorum.Yine de bu oyuna her zaman yeniliyorum .Eğer önerisi olan varsa ben de çok kötü durumdayım

Nabzın kaça çıkıyor böyle durumlarda ona göre yorum yapacağım.

Önce düzensiz oluyor yavaş yavaş yükselip165 e kadar çıkıyor
Panik atakta o kadar yükselmez diye biliyorum ben ama. Doktor 130 ları 140ları görürüz demişti bana. Sizinki daha yüksek. Benim kalbimde kısa devre vardı. Yani bir damar kendine farklı bir yol bulup ordan çarpıntı oluşmasına sebep oluyordu. Ablasyon oldum sonra geçti. İyi bir kalp doktoruna EKG nizi gösterdiniz mi? Çarpıntı anında çekilen EKG ile tespit ediliyor bu durum. İyi bir kalp doktorundan kastım çarpıntı alanında uzman doç falan.

Uzmana gitmiştim holter takıldı nabız yüksekliğimde zaten hastanedeydim hemen EKG çekildi 2 dk sonra ,doktor baktı sünis taşikardisi dedi. holter de temiz çıktı eko da bişey yok yine .. 3 tane kardiyoloji doktoruna gittim temiz diyor .Yine gitmek istiyorum ama virüs olunca elim kolum bağlı kaldı

Benim EKG lerimde de sıkıntı yoktu. Normal bir kalp doktoru bunun panik ataktan mı yoksa kalpteki kısa devreden mi olduğunu anlayamadığını söyledi bana. Halbuki EKG aynı EKG. Araştırma hastanesinde bir doçente gitmemi söylemişti. Gittim ve panik atak değil kalpte kısa devre olduğunu öğrendim. Belki senin de öyledir. Bu seçeneği elersen geriye panik atak olduğun seçeneği kalır. Allah şifa versin inşallah.

Çok teşekkür ederim yardımınız için ben biraz psikolojik olduğunu düşünüyorum umarım öyledir .Çünkğ yoğun bi şekilde kaygı ve ölüm korkusu yaşıyorum sanırım artık vücudum kaldırmıyor bu kadar düşünmeyi ve tepki veriyor gibi .Rabbim size de şifa versin inşallah

Amin inşallah çok sağol.

Sizinle aynı durumdayım şuan. İlaç fobim var bir kez yan etki yaptı biri ve o günleri hatırlamak bile istemiyorum. Ama bu ara kaygılarımla başa çıkmakta zorlanıyorum. Siz neler yapıyorsunuz?

Canım merhabalar. Bahsettiğin sorunları ben de yaşıyorum. Bir tek kardiyoloji doktoru kaldı gitmediğim ona da haftaya gideceğim, inşallah bir şey çıkmaz. Ben de hemen hemen senin yaşadıklarını yaşıyorum. Mesela bugün ortada hiçbir şey yokken birden krize girdim gibi oldu. Sol göğsüme bayat tarzda bir ağrı giriyor koltuk altıma vuruyor. Tabi aklıma direkt kalp krizi geliyor. Beni en çok burdan vuruyor. Hep kalp krizi geçireceğim korkusu var içimde( Allah korusun). Bugün bir de hava çok sıcaktı sıcağında etkilediğini düşünüyorum. Önerilerinize açığım ben de. 10 aylık bir Bebeğim var en çok onun için atlatmak istiyorum. Şu an hastalığımın koyulmuş bir teşhisi yok. Belki kalp kaynaklı belki de anksiyete bilemiyorum. Beni de bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Merhaba bende 4 ay önce kardiyoloji ye gittim nefes daralması ile şükür sıkıntı yok bugün aynı benimde sol kaburgada dik durdur a sanki batma var nefes alınca batma sizdeki düzeldi mi

Arkadaşlar aynı durumu bende yaşıyorum. Doktora gittim çarpıntım için holter takıldı kalpte sorum çıkmadı. Panik atak hastası olduğumu söyledi ilaç yazdı. Hafta sonu olduğu için alamadım. Ama çok zor bir durum. Göğüsün iman tahtası denilen yerde bi baskı geliyor o seni çok rahatsız ediyor. Sol kolumada sanki vuruyor kalp krizi geçirecem öleceğim diye çok korku basıyor bunlar çok kötü bi durum. Allah yardımcımız olsun. Duş bile zor alıyorum ölüm korkusu geliyor. İnanın çok zor geçiyor günlerimiz. Peki bu durumu aranızda ilaçlarla atlatan varmı

Bende 3 yıldır panik atak hastasiyim devamlı ölücem diye düşünüyorum cocuklarim büyümeden ölmemek için allaha hep yalvarıyorum ve baş dönmem oluyor çok doktor gezdim bisey yok dediler ilaç kullanıyorum 3 yıldır ne bilim çok tuhaf bisey

Aynen canım, benimde bir çocuğum var 5 yaşında. Bende çok korkuyorum bu korku bizi mafediyor. Bende doktora gittim ilaç verdi çarpıntı için depresyon için. Biraz iyi geliyor ama hep düşüncelerim kafamda. Psikyatriye gitmedim henüz. Hep dua edelim rabbim korusun bizleri bu hastalıktan inan çok zor

Bende ilaç içemiyorum bir psikolohın verdiği ilacın yan etkisinin cıkmasıyla oldu..
Son görülme baya önce ama kpnusmak isterim sizinle inşallah gelirsiniz.

Merhaba. Panik ataklılar olarak aramıza hoşgeldin :) Yaklaşık 1 buçuk yıl önce tanıştım panik atakla. Kaç kez kalp krizi geçiriyorum diye acile gittim bilmiyorum. 23 yaşındayım bende. Gitmediğim doktor kalmadı. Yanlış teşhisler konuldu ve en son gittiğim bir profesör nokturnal panik atak teşhisi koydu. Yani uykuda gelen panik atak. Bir buçuk yıldır neredeyse her gün gece uykuya dalmaya çalışırken yada uykumdan uyandıran bu laneti yaşıyorum. Defalarca kez onlarca antidepresan verip gönderdi doktorlar. Hiçbirini kullanmadım. Bazen günlerce hiç uyumadım yine yaşayacağım diye aynı şeyleri. Hala yaşıyorum. Ama onunla başa çıkmayı öğrendim! Biliyorum o beni öldürmeyecek. Ama yaşam kalitesini aşırı düşüren bir illet. Tavsiye edebileceğim şey ise kendine inan. Herşeyi kontrol edebilecek bir beynin var buna inan. O daha güçlü değil, sen güçlüsün. Telefon diyeti yap, fazla kilon varsa ver, meditasyon yap ve pozitif ol.

Merhaba yazalı uzun zaman olmuş ama merak ettim ne durumdasınız. Ben de aynı durumdayım başımda bi bası hisse sanki kulaklarımdan beynim fışkıracak bid e aylardır geçmeyen bir ishalim var dahiliye ye gittim kan gaita temiz psikolojik olabilir diyor herkes. Hakkı da var insanların çünkü anksiyete bende daha nice sıkıntılar çıkardı. 18 aylık bi de kızım var ilgi bekleyen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…