Popüler Konu ÖZMUAYENE

Ya da sut bezlerini farkli kitle sanip korkabilirim simsi fark ettim de. ben vazgeceyim en iyisi
Evet canim yinede kontrol et eger seni süphelendiren bir kitle var ise, kadin doktoruna gidip ultrasonla baktir, zira cogu meme kenserleri süt bezleri diyip eve yolluyorlar ve arkasindan 50 % ne yazikki kanser cikabiliyor. Özür dilerim böyle acik ve net yaziyorum ama iki arkadasimda öyle olmustu. :KK43:
Bu konuyu bize hatırlattığınız için çok teşekkür ederim hep düşünüp hiç uygulamadığımız bir konu bir de size sorum gebelikte de olma riski var mı acaba
Ne yazikki gelebeliktede olma riski var eger bir kitle elinize geliyorsa, hamile olsaniz bile doktorun ilk etapda ultrason sonra mamografi yaparak teshisi iyi huylu veya kötü huylumu diye konulur veya biyopsi yapilarak tam teshis konulur.

Fakülte de en çok üzerinde durulan konu, mutlaka düzenli olarak kendimizi gözlemlemeliyiz. Sadece kadınlar değil düşük olarak görülse de erkeklerde üzerinde durulması gereken bir konu. Son yıllarda erkeklerde göğüs büyümesi artmakta bu da riski arttırıyor. Düşük dediğime de bakmayın her 100 erkekten biri meme kanseri..
Iyiki yapiyorlar cok mutlu oldum.
Aynen her 100 erkekden biri ama ne yazikki her 100 kadindan 10 meme kanserine yakalaniyor.

Üniversite de bitirme tezimi meme kanseri üzerine yapmıştım. Bu yüzden her ay kendi muyane mi yapıyorum. Çok güzel bir konu olmuş

Bilgilendirme için teşekkürler:KK9:hamile olduğum için göğüslerimde degisiklikler olduğunu hissediyorum dokunmaya bile gelmiyor ama yine de öz muayenemi yaptım hatta eşime de yaptırdım:KK48: sorun yok gibi geldi bize:)

Tesekkur ederım bılgılendırdıgınız ıcın , kontrol etmeye baslayacagım

Bu aralar ozellikle kafami kurcalayan bir konuydu, teşekkür ederiz, çok yararlı olmuş :)

Konu gerçekten önemli ve hassas bir konu! Ailemde göğüs değil ama çeşitli kanser çeşitleriyle hayatını kaybeden yakınlarım var. Düzenli olmasa da kontrol etmeye çalışıyorum! Bundan sonra daha hasaas davranacağım!

Meme dokusunu kitle sananlar olabillir belkide meme dokusu sanıp kanseri erteliyor olabiliriz .. Yaşım çok genç ama ayda 1 yapacağım ama ne kadar anlarım meçhul ..

Benim annem meme kanserini yaşadı ve atlattı çok şükür.Ben de sene de bir ultrasona girip kontrol oluyorum.Ama dediğiniz gibi elle muayeneyi de alışkanlık haline getirmeli.Ben de anneden ötürü risk altındayım malesef.Allah bu hastalığı yaşayana şifa versin,diğerlerini de korusun dilerim.

Bende gogus agrimdan sikayetciydim hatta iltihaplanma olmustu goguslerimde kontrole gittigimde sut bezlerimin cok fazla oldugunu ogrendim ve ileriki zamanlarda hamile kaldigimda sutumun asla kesilmeyecegini soyledi doktor. Hala suan bazen gogus agrilarim oluyo ve goguslerim cok sert ama yakin bi tarihte doktora gitsem mi diye dusunuyorum sanirim devam ederse gidicem. Ama yasim 17...

Bilgilendirme için teşekkürler. 6aylık hamileyim. Benim meme muayenesi yapmam uygun olur mu?

Ben de bunu düşünüyorum. Oz muayene yapayım ama sonuç sağlıklı olur mu?

Olmaz diyorlar canım birde masallah sen 34. haftadasın ancak doktor anlayabilir diyorlar.
- ' Eğer risk faktörünüz varsa ya da gebelikten önce takip edilen kitleniz varsa, ya da gebelik sırasında da takiplerinize ara vermek istemiyorsanız mutlaka bir uzman tarafından değerlendirilmelisiniz. Özellikle ilk defa kendi kendine meme muayenesi yapacak hastalar çok efektif sonuç elde edemeyeceklerdir.'

Çok önemli bir konu açan ve bilgilendiren arkadaştan Allah razı olsun
bizim aile de yok olmayacağı anlamına gelmez inşallah olmaz kimsede bizde de...
biliçlenmeli biliçlendirmeliyiz
gerçekten erken tanı ve tedavi çok önemli
Allah bu hastalığa ve tüm hastalıklara yakalananlara şifa versin baş etme gücü dayanağı versin....

Ben erken dogumla bebegimi kybettim bebegimi sutum geldi kesmek ixin ilac kullandim ve bende kist olma ihtimali daha yuksek gibi geliyo bana

Ben 6 ayda bir kontrole gidiyorum almanyada yasiyorum.burda 6 ayda jir gögüs ve rahim kanseri kontrol edilir cok önemli bence hic aksatmam

5 ay önceydi sol koltuk altimdan göğsüme doğru ince ince bi agri basladi ve elime kitleler gelmeye her ay tetikler bi kac gun olur ve geçerdi cok endiselendim. Dr a gittim mamografi çektirdim. Dr bisey bulamadi sadece şu aciklamayi yaptı bazi kadınların yumurtlama gunleri boyle agrilari olurmuş :KK43: normal dedi. Sonraki ay bi bebegim olacağını ogrendim ve agrilar gecti. Ailemde cok sukur ki hic meme kanseri olan yok bebegimi dünyaya getirince tekrar gidicem mamografi icin dr a simdi nasil durum derseniz. Hamilelikten dolayi degisme var sadece :)

X